Oranje heeft al 15,75 miljoen euro op EK verdiend
BERLIJN (ANP) - Het Nederlands elftal heeft tot dusverre 15,75 miljoen euro bij elkaar gevoetbald op het EK. Oranje verdiende 3,5 miljoen euro met de zege in de achtste finales op Roemenië (3-0). Alle overwinningen op de Europese eindronde leveren 1 miljoen euro op en plaatsing voor de kwartfinale wordt met 2,5 miljoen euro beloond.
Het Nederlands elftal had voor de achtste finales al 12,25 miljoen euro verdiend op het EK. De startpremie voor het toernooi was 9,25 miljoen. Oranje kreeg 1,5 miljoen euro voor het bereiken van de achtste finales. Het gewonnen eerste groepsduel met Polen (2-1) leverde 1 miljoen euro op en het gelijkspel met Frankrijk was goed voor 500.000 euro.
Oranje stuit zaterdag op Turkije in de kwartfinale. De halvefinalisten van het EK krijgen 4 miljoen euro en finalisten 5 miljoen euro. De winnaar van de Europese eindronde pakt 8 miljoen euro. Het totale prijzengeld van het EK in Duitsland bedraagt 331 miljoen euro.
Het geld dat het Nederlands elftal bij elkaar voetbalt, gaat naar de KNVB.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink was naar eigen zeggen niet verbaasd na de knappe 2-1-zege van de Oranjevrouwen op Frankrijk, maar wel "enorm trots". "Dat komt door hoe de groep het plan heeft vertaald naar het veld en met hoeveel passie zij hebben gespeeld", zei Veurink tijdens zijn persconferentie.
36 minuten geledenBREDA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben het WK-kwalificatieduel met Frankrijk verrassend gewonnen. Zonder veel ervaren speelsters won de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Breda met 2-1 van de nummer 6 van de wereld. Debutante Renee van Asten en Esmee Brugts scoorden namens Oranje.
1 uur geledenBREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.
12 uur geledenACCRA (ANP) - Carlos Queiroz is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ghana. Hij is de opvolger van Otto Addo, die vorige maand na verloren oefeninterlands tegen Duitsland (2-1) en Oostenrijk (5-1) werd ontslagen.
13 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.
15 uur geleden