Oranje heeft al 10,75 miljoen euro op EK verdiend
LEIPZIG (ANP) - Het Nederlands elftal heeft 10,75 miljoen euro bij elkaar gevoetbald op het EK. De startpremie voor het toernooi is 9,25 miljoen euro. Het gewonnen eerste groepsduel met Polen (2-1) leverde 1 miljoen euro op en het gelijkspel van vrijdagavond met Frankrijk was goed voor 500.000 euro.
Het vlaggenschip van het Nederlandse voetbal ligt met 4 punten uit twee duels op koers voor een plek in de achtste finales. Want de nummers 1 en 2 en de vier beste nummers 3 van de poules overleven de groepsfase van de Europese eindronde. De beste zestien ploegen van het EK worden met 1,5 miljoen euro beloond.
De kwartfinalisten ontvangen 2,5 miljoen euro, de halve finalisten 4 miljoen euro en finalisten 5 miljoen euro. De winnaar van het EK pakt 8 miljoen euro. Het totale prijzengeld van het EK in Duitsland bedraagt 331 miljoen euro.
Meer uit Voetbal
LUZERN (ANP/DPA) - Het Openbaar Ministerie van Luzern is een onderzoek gestart tegen voetballer Granit Xhaka, de aanvoerder van Sunderland en het Zwitserse nationale elftal, op verdenking van het verkrijgen van valse coronavaccinatiebewijzen. Dit bevestigde de politie van Luzern aan persbureau DPA.
2 uur geledenSEVILLA (ANP) - Aanvoerder Raphinha heeft koploper FC Barcelona aan een 3-1-zege bij Sevilla geholpen. De Braziliaanse international tekende voor de complete productie van de Catalanen.
12 uur geledenTILBURG (ANP) - Fortuna Sittard is naar de zesde plaats op de ranglijst geklommen na een nipte zege bij Willem II. De formatie van trainer Danny Buijs won met 1-0 in Tilburg.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft voor de derde keer dit seizoen puntenverlies geleden. De formatie van trainer Míchel Sánchez kwam voor eigen publiek ondanks een groot aantal kansen niet verder dan een 2-2-gelijkspel tegen Excelsior.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft zijn tweede overwinning van het seizoen geboekt. De formatie uit Friesland won op Het Kasteel met 4-0 van Sparta Rotterdam.
15 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Borussia Dortmund heeft de uitwedstrijd bij VfB Stuttgart met 1-0 gewonnen. Met de zege neemt de ploeg van Joey Veerman de koppositie weer over.
15 uur geledenROME (ANP) - De topper in de Serie A tussen AS Roma en Internazionale is in 2-2 geëindigd. De ploeg van Oranje-international Donyell Malen maakte in de eerste helft twee goals, maar de titelverdediger uit Milaan kwam na rust langszij.
15 uur geleden