Oranje haalt hoop uit geslaagde start in nieuw systeem
ZEIST (ANP) - De vrij overtuigende start richting het wereldkampioenschap in Qatar, zorgde zondag voor lachende gezichten bij Oranje. Een dag na de zege van 4-2 op Denemarken werkten de invallers en reserves een fanatiek partijspel af, onder toeziend oog van een ontspannen Louis van Gaal. Dinsdag volgt met Duitsland een tegenstander van hoger niveau en hoopt het Nederlands elftal beter te weten waar het nu precies staat.
De bondscoach haalde vooral voldoening uit de eerste helft tegen Denemarken, waarin Oranje het duel domineerde. "We creëerden zes open kansen. En daarnaast scoorden we ook nog eens drie keer. Als je dat doet tegen een ploeg als Denemarken, die al een aantal jaren dit systeem speelt, dan vind ik dat echt geweldig", aldus Van Gaal. "We hebben eigenlijk niets weggegeven, behalve één keer door balverlies van Berghuis. Berghuis heeft normaal gesproken geen balverlies, of heel weinig. Dat had hij in de eerste helft iets te veel. Ondanks dat heeft hij een hele goede wedstrijd gespeeld."
In het nieuwe 1-3-4-1-2-systeem speelde Berghuis kort achter de twee spitsen Memphis Depay en Steven Bergwijn. Bergwijn kreeg de voorkeur boven Arnaut Danjuma en Donyell Malen en pakte met twee doelpunten zijn kans. "Die keuzes voor de opstelling tegen Denemarken had ik al langer in mijn hoofd", aldus Van Gaal. "Bij mij moet je het iedere training laten zien. Ik heb elf tegen elf in verschillende opstellingen gespeeld. Memphis heeft gewoon een vaste plaats bij mij. Ik heb daarnaast met Malen daar gespeeld, maar ook met Bergwijn."
Kansen weggeven
De tweede helft viel het Nederlands elftal terug en gaf het ook kansen weg. Invaller Christian Eriksen scoorde en raakte ook nog de paal. In blessuretijd keurde scheidsrechter Lawrence Visser een doelpunt van de Denen af. "Het verval was te groot", oordeelde Van Gaal, die de voorbije week zag dat zijn spelers het nieuwe systeem vrij snel oppakten. "De hele week hebben we gezien of spelers in vorm waren en het systeem konden uitvoeren of niet. We hebben het systeem uitgelegd met digitale beelden, zodat het ook wel erg duidelijk was."
Van Gaal wil tegen Duitsland andere spelers aan het werk zien, al maakt de goede eerste helft tegen de Denen hem ook aan het twijfelen. "Misschien kies ik ook wel voor hetzelfde elftal, want het was wel vrij goed. Het hangt ook weer van de training af. Ik kan nu nog niet zeggen hoe ik dinsdag ga spelen."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Oranje-international Crysencio Summerville staat op het punt om een contract te ondertekenen bij Al-Hilal. Sportwebsite The Athletic meldt dat de Saudische voetbalclub een akkoord heeft bereikt met West Ham United, de huidige werkgever van de buitenspeler. Al-Hilal zou 80 miljoen euro willen betalen voor Summerville, die op het WK doorbrak bij Oranje en twee doelpunten maakte.
12 uur geledenLYON (ANP/BELGA) - Belgisch international Amadou Onana staat na een knieoperatie ongeveer negen maanden aan de kant. De 24-jarige middenvelder van Aston Villa is dinsdag in Lyon succesvol geopereerd aan zijn linkerknie. In de achtste finale van het WK tegen de Verenigde Staten scheurde Onana al vroeg in de eerste helft zijn voorste kruisband.
15 uur geledenMADRID (ANP/BELGA) - Voorzitter Javier Tebas van de Spaanse voetbalcompetitie heeft andermaal hard uitgehaald naar FIFA-voorzitter Gianni Infantino. Tebas is onder meer kritisch op de mogelijke uitbreiding van het WK naar 64 landen. "Dat slaat echt nergens op. Het WK is het grootste evenement, maar het zijn wel de nationale competities die de sport levend houden en tienduizenden banen creëren. De FIFA vernietigt die hele industrie", zei de baas van La Liga in een interview met Gazzetta dello Sport.
15 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - Het Argentijnse voetbalelftal is na het verliezen van de WK-finale tegen Spanje feestelijk onthaald bij terugkomst in eigen land. Duizenden fans trotseerden de kou en regen in hoofdstad Buenos Aires om de onttroonde wereldkampioen te verwelkomen en bedanken. Lionel Messi zat niet in het vliegtuig. Hij reisde vanuit New Jersey naar Miami, waar hij woont.
20 uur geledenMADRID (ANP/AFP/DPA) - Meer dan een miljoen mensen hebben maandag wereldkampioen Spanje toegejuicht tijdens een parade in een open bus door Madrid. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente, die zondag de WK-finale van Argentinië won, wordt gehuldigd bij het Plaza de Cibeles, waar naar schatting 120.000 mensen op af zijn gekomen.
1 dag geledenZURICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een aanklager aangesteld om onderzoek te doen naar het opstootje na afloop van de door Spanje gewonnen WK-finale tegen Argentinië. Spanje won de finale na een verlenging met 1-0.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft afscheid genomen van middenvelder Hwang In-beom. De 29-jarige Zuid-Koreaanse international vertrekt per direct naar de Portugese landskampioen FC Porto. Hij had nog een contract tot de zomer van 2028 in De Kuip.
1 dag geleden