Oranje gelooft in zege op Qatar en groepswinst op WK
DOHA (ANP) - Met veel vertrouwen leeft Louis van Gaal toe naar de laatste groepswedstrijd van het Nederlands elftal tegen Qatar op het WK. De bondscoach verwacht niet dat hij dinsdag in het Al Bayt-stadion voor het laatst bij Oranje op de bank zit. Hij wil wel dat zijn ploeg beter gaat spelen dan tegen Senegal en Ecuador.
Nederland heeft tegen het al uitgeschakelde Qatar aan 1 punt voldoende voor een plaats in de achtste finales. Een ruime zege volstaat waarschijnlijk voor de groepswinst. Van Gaal is niet van plan zijn systeem met drie centrale verdedigers aan te passen. Hij beschouwt het slechte spel in de tweede helft van het duel met Ecuador als een incident.
Voor de verandering gaf Van Gaal veel journalisten gelijk tijdens de afsluitende persconferentie voor het duel met de kampioen van Azië. "In balbezit moet het inderdaad beter. Ik vind ook dat we beter druk moeten zetten en het klopt helemaal dat Ecuador agressiever was", zei de bondscoach die zich nog geen zorgen zegt te maken over het gebrek aan vorm bij een aantal van zijn spelers. "Over het algemeen hebben ze heel goed gepresteerd onder mij. We zijn zeventien duels ongeslagen, met een doelsaldo om u tegen te zeggen."
Memphis
De 71-jarige Van Gaal slaagde er in zijn eerste periode als bondscoach niet in om Oranje naar het WK in Zuid-Korea en Japan te brengen. Hij stuntte tijdens zijn tweede termijn met een derde plaats op het WK van 2014. Tijdens het laatste groepsduel met Qatar moet hij voorkomen dat Oranje niet voor de eerste keer in de groepsfase van een WK wordt uitgeschakeld.
Memphis Depay krijgt waarschijnlijk voor het eerst op dit WK een basisplaats, na een invalbeurt van een half uur tegen Senegal en zo'n 50 minuten tegen Ecuador. De kans is klein dat hij een hele wedstrijd speelt. Van Gaal blijft voorzichtig met zijn topscorer die bijna twee maanden aan de kant stond met een hamstringblessure. "Want we hebben hem nodig om wereldkampioen te kunnen worden", zei hij.
Frenkie
Van Gaal blijft ook op zoek naar de juiste balans op het middenveld. Het zou zomaar kunnen dat na Steven Berghuis en Teun Koopmeiners nu Marten de Roon een kans krijgt naast Frenkie de Jong. De bondscoach is tevreden over de manier waarop Xavi Simons zich profileert op trainingen. "Ik heb hem verteld dat hij een nieuwe stap kan zetten", doelde hij vermoedelijk op een invalbeurt.
De bondscoach laat zich tijdens het duel met Qatar op de hoogte houden van de tussenstand van de andere poulewedstrijd tussen Senegal en Ecuador, dat na twee groepsduels in punten en doelsaldo gelijk staat met Nederland. Senegal heeft 1 punt minder. Bij een gelijke stand in de poule geeft het doelsaldo de doorslag.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - NAC Breda heeft na ruim een jaar onderhandelen een akkoord bereikt met de gemeente om meer zeggenschap te krijgen over het Rat Verlegh-stadion. De nummer 17 van de Eredivisie gaat de komende veertig jaar erfpacht betalen in plaats van huur en kan zich daardoor "gedragen als eigenaar", staat in een persbericht.
36 minuten geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot ziet dat tegenstanders met een andere instelling naar Anfield komen dan afgelopen seizoen. "Teams die nu tegen ons spelen, denken dat ze een resultaat kunnen halen. En dat is dit seizoen al regelmatig gelukt. En zelfs onze moeizame overwinningen hebben hun vertrouwen gevoed dat er iets mogelijk is", zei Slot na het zwaarbevochten 1-1-gelijkspel tegen Sunderland van woensdag op eigen veld.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een derde thuisnederlaag op rij ternauwernood voorkomen. Florian Wirtz maakte in de competitiewedstrijd tegen Sunderland, via verdediger Nordi Mukiele, in de slotfase gelijk voor het elftal van trainer Arne Slot: 1-1. Een week eerder won PSV met 4-1 op Anfield en daarvoor was Nottingham Forest met 3-0 te sterk.
11 uur geledenBERLIJN (ANP) - Bayern München heeft in het Duitse bekertoernooi moeizaam de kwartfinales bereikt. Het elftal van trainer Vincent Kompany won in Berlijn met 3-2 van Union Berlin.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een thuiszege op Brentford geboekt. De koploper was met 2-0 te sterk.
12 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft zich als eerste geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De Alkmaarders maakten na rust een achterstand bij PEC Zwolle ongedaan: 1-3. Aanvoerder Sven Mijnans maakte twee doelpunten voor AZ.
12 uur geledenBILBAO (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid in de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning op Athletic Club geholpen: 0-3. De Franse aanvaller maakte twee mooie doelpunten.
13 uur geleden