Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje gelooft in zege op Qatar en groepswinst op WK

Oranje gelooft in zege op Qatar en groepswinst op WK

DOHA (ANP) - Met veel vertrouwen leeft Louis van Gaal toe naar de laatste groepswedstrijd van het Nederlands elftal tegen Qatar op het WK. De bondscoach verwacht niet dat hij dinsdag in het Al Bayt-stadion voor het laatst bij Oranje op de bank zit. Hij wil wel dat zijn ploeg beter gaat spelen dan tegen Senegal en Ecuador.

Nederland heeft tegen het al uitgeschakelde Qatar aan 1 punt voldoende voor een plaats in de achtste finales. Een ruime zege volstaat waarschijnlijk voor de groepswinst. Van Gaal is niet van plan zijn systeem met drie centrale verdedigers aan te passen. Hij beschouwt het slechte spel in de tweede helft van het duel met Ecuador als een incident.

Voor de verandering gaf Van Gaal veel journalisten gelijk tijdens de afsluitende persconferentie voor het duel met de kampioen van Azië. "In balbezit moet het inderdaad beter. Ik vind ook dat we beter druk moeten zetten en het klopt helemaal dat Ecuador agressiever was", zei de bondscoach die zich nog geen zorgen zegt te maken over het gebrek aan vorm bij een aantal van zijn spelers. "Over het algemeen hebben ze heel goed gepresteerd onder mij. We zijn zeventien duels ongeslagen, met een doelsaldo om u tegen te zeggen."

Memphis

De 71-jarige Van Gaal slaagde er in zijn eerste periode als bondscoach niet in om Oranje naar het WK in Zuid-Korea en Japan te brengen. Hij stuntte tijdens zijn tweede termijn met een derde plaats op het WK van 2014. Tijdens het laatste groepsduel met Qatar moet hij voorkomen dat Oranje niet voor de eerste keer in de groepsfase van een WK wordt uitgeschakeld.

Memphis Depay krijgt waarschijnlijk voor het eerst op dit WK een basisplaats, na een invalbeurt van een half uur tegen Senegal en zo'n 50 minuten tegen Ecuador. De kans is klein dat hij een hele wedstrijd speelt. Van Gaal blijft voorzichtig met zijn topscorer die bijna twee maanden aan de kant stond met een hamstringblessure. "Want we hebben hem nodig om wereldkampioen te kunnen worden", zei hij.

Frenkie

Van Gaal blijft ook op zoek naar de juiste balans op het middenveld. Het zou zomaar kunnen dat na Steven Berghuis en Teun Koopmeiners nu Marten de Roon een kans krijgt naast Frenkie de Jong. De bondscoach is tevreden over de manier waarop Xavi Simons zich profileert op trainingen. "Ik heb hem verteld dat hij een nieuwe stap kan zetten", doelde hij vermoedelijk op een invalbeurt.

De bondscoach laat zich tijdens het duel met Qatar op de hoogte houden van de tussenstand van de andere poulewedstrijd tussen Senegal en Ecuador, dat na twee groepsduels in punten en doelsaldo gelijk staat met Nederland. Senegal heeft 1 punt minder. Bij een gelijke stand in de poule geeft het doelsaldo de doorslag.

Meer uit Voetbal

Trainer Farioli met Porto naar kwartfinale Europa League

PORTO (ANP) - Trainer Francesco Farioli staat met FC Porto in de kwartfinale van de Europa League. Hij won met zijn ploeg ook het thuisduel met VfB Stuttgart (2-0) , na een zege vorige week in Duitsland. William Gomes en Victor Froholdt maakten de doelpunten voor de thuisploeg, waar de Nederlander Pablo Rosario een basisplaats had.

1 uur geleden
Aanvoerder Mijnans is trots op AZ na eclatante zege in Praag

PRAAG (ANP) - Sven Mijnans was trots op AZ na de gewonnen uitwedstrijd tegen Sparta Praag (0-4) in de achtste finale van de Conference League. "Ik denk dat we het gewoon heel goed hebben gedaan", zei de aanvoerder van de club uit Alkmaar.

2 uur geleden
AZ declasseert Sparta Praag (0-4) en staat in kwartfinale

PRAAG (ANP) - AZ staat in de kwartfinale van de Conference League. De club was in de uitwedstrijd veel te sterk voor Sparta Praag (0-4), na een mager uitgevallen zege vorige week in Alkmaar (2-1).

2 uur geleden
SC Freiburg en Celta de Vigo naar kwartfinale Europa League

FREIBURG (ANP) - SC Freiburg heeft zich geplaatst voor de kwartfinale van de Europa League na een 5-1-thuisoverwinning op KRC Genk. Celta de Vigo heeft zich ook bij de laatste acht gevoegd door met 2-0 te winnen op bezoek bij Olympique Lyon. In de kwartfinale treffen Freiburg en Celta de Vigo elkaar.

3 uur geleden
Iraanse voetbalsters krijgen heldenonthaal in Teheran

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalsters hebben in Iran een heldenonthaal gekregen na hun terugkeer uit Australië. Op een centraal plein in Teheran werd het team gehuldigd voor duizenden toeschouwers. "Het is duidelijk dat deze sporters loyaal zijn aan hun thuisland, de vlag, de leider en de revolutie", zei voorzitter van de Iraanse voetbalbond Mehdi Taj terwijl hij naast de speelsters op een podium stond. Op een groot reclamebord op het plein was de selectie te zien met de tekst "mijn keuze, mijn thuisland".

3 uur geleden
AZ begint met buitenspeler Daal tegen Sparta Praag

PRAAG (ANP) - Aanvaller Ro-Zangelo Daal begint om 21.00 uur met AZ aan het uitduel met Sparta Praag in de achtste finales van de Conference League. De vleugelaanvaller viel zondag tijdens het thuisduel met Heracles Almelo geblesseerd uit, maar is op tijd hersteld.

4 uur geleden
FIFA: elk vrouwenteam minimaal één vrouwelijke coach

ZÜRICH (ANP) - Elk team in een vrouwencompetitie van de FIFA is voortaan verplicht om ten minste één vrouwelijke hoofd- of assistent-coach in dienst te hebben. Dit maakt deel uit van een reeks nieuwe regels van de wereldvoetbalbond, gericht op het vergroten van het aantal vrouwen dat op het hoogste niveau als coach actief is.

5 uur geleden