Oranje gekoppeld aan Spanje in halve finale Nations League
NYON (ANP) - De voetbalsters van Oranje nemen het in de halve finale van de Nations League op tegen Spanje. De wedstrijd wordt op Spaanse bodem gespeeld. Bij winst op de wereldkampioen is deelname aan de Olympische Spelen een feit voor de ploeg van bondscoach Andries Jonker. De uitwedstrijd staat op vrijdag 23 februari op het programma.
Spanje veroverde afgelopen zomer de wereldtitel in Australië en Nieuw-Zeeland. In de finale werd Engeland met 1-0 verslagen. Na de finale ontstond er commotie over de kus tijdens de prijzenceremonie van bondsvoorzitter Luis Rubiales, die speelster Jenni Hermoso zonder toestemming op haar mond kuste. De rel die ontstond, overschaduwde de wereldtitel en hield de voetbalwereld maandenlang bezig.
De andere halve finale gaat tussen Frankrijk en Duitsland, net als Oranje en Spanje groepswinnaars in de Nations League. In principe plaatsen alleen de finalisten zich voor het olympisch voetbaltoernooi van volgende zomer. Maar omdat Frankrijk als gastland al zeker is van deelname aan de Spelen in Parijs, schuift het tweede ticket door naar de nummer 3 als Frankrijk de finale haalt.
Olympisch ticket
Mocht Oranje verliezen van Spanje en Frankrijk de finale halen, dan strijdt Oranje met Duitsland om de derde plek en daarmee een olympisch ticket. Nederland speelt thuis in de strijd om winst van de Nations League of in de troostfinale, zo wees de loting in Nyon uit. De finale en de wedstrijd om de derde plek zijn op woensdag 28 februari.
Oranje haalde vorige week de laatste vier van de Nations League door na een spannende slotfase in Tilburg met net genoeg doelpunten verschil van België te winnen (4-0). De 3-0 en 4-0 vielen in de blessuretijd.
De Nations League wordt voor het eerst gehouden in het vrouwenvoetbal.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.
4 uur geledenCOVERCIANO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetballers gaan er niet zomaar vanuit dat ze dinsdag in Zenica ten koste van Bosnië en Herzegovina het wereldkampioenschap bereiken. Dat zei international Federico Dimarco zaterdag, in reactie op camerabeelden waarop te zien was dat hij en zijn teamgenoten juichten toen Bosnië in de halve finale van de play-offs Wales na strafschoppen uitschakelde. Mensen maakten daaruit op dat Italië liever Bosnië zou treffen dan Wales.
5 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
22 uur geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
22 uur geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
22 uur geleden