Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje gekoppeld aan Spanje in halve finale Nations League

Oranje gekoppeld aan Spanje in halve finale Nations League

NYON (ANP) - De voetbalsters van Oranje nemen het in de halve finale van de Nations League op tegen Spanje. De wedstrijd wordt op Spaanse bodem gespeeld. Bij winst op de wereldkampioen is deelname aan de Olympische Spelen een feit voor de ploeg van bondscoach Andries Jonker. De uitwedstrijd staat op vrijdag 23 februari op het programma.

Spanje veroverde afgelopen zomer de wereldtitel in Australië en Nieuw-Zeeland. In de finale werd Engeland met 1-0 verslagen. Na de finale ontstond er commotie over de kus tijdens de prijzenceremonie van bondsvoorzitter Luis Rubiales, die speelster Jenni Hermoso zonder toestemming op haar mond kuste. De rel die ontstond, overschaduwde de wereldtitel en hield de voetbalwereld maandenlang bezig.

De andere halve finale gaat tussen Frankrijk en Duitsland, net als Oranje en Spanje groepswinnaars in de Nations League. In principe plaatsen alleen de finalisten zich voor het olympisch voetbaltoernooi van volgende zomer. Maar omdat Frankrijk als gastland al zeker is van deelname aan de Spelen in Parijs, schuift het tweede ticket door naar de nummer 3 als Frankrijk de finale haalt.

Olympisch ticket

Mocht Oranje verliezen van Spanje en Frankrijk de finale halen, dan strijdt Oranje met Duitsland om de derde plek en daarmee een olympisch ticket. Nederland speelt thuis in de strijd om winst van de Nations League of in de troostfinale, zo wees de loting in Nyon uit. De finale en de wedstrijd om de derde plek zijn op woensdag 28 februari.

Oranje haalde vorige week de laatste vier van de Nations League door na een spannende slotfase in Tilburg met net genoeg doelpunten verschil van België te winnen (4-0). De 3-0 en 4-0 vielen in de blessuretijd.

De Nations League wordt voor het eerst gehouden in het vrouwenvoetbal.

Meer uit Voetbal

Fortuna-aanvaller Gladon twee duels geschorst

SITTARD (ANP) - Fortuna-speler Paul Gladon komt dit seizoen niet meer in actie. De aanvaller van de club uit Sittard mist de laatste twee wedstrijden in de Eredivisie door een schorsing, zo bevestigt de club.

14 minuten geleden
AZ twee jaar langer door met trainer Echteld

ALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld is ook de komende twee seizoenen de hoofdtrainer van AZ. De club en de trainer hebben een akkoord bereikt over contractverlenging, waardoor Echteld tot medio 2028 de coach is van de Alkmaarse club.

2 uur geleden
Grasmat ligt in stadion New Jersey voor finale WK voetbal

NEW JERSEY (ANP/AFP) - Het MetLife Stadium in New Jersey, waar op 19 juli de finale van het WK voetbal wordt gespeeld, heeft zijn grasmat gekregen. In het stadion in East Rutherford, nabij New York, worden acht WK-wedstrijden gespeeld.

3 uur geleden
Voetbalbond Curaçao voelt niets voor terugkeer coach Advocaat

DEN HAAG (ANP) - De voetbalbond van Curaçao voelt vlak voor het WK niets voor een terugkeer van Dick Advocaat als bondscoach. "Fred Rutten zal Curaçao als bondscoach vertegenwoordigen tijdens het WK", laat voorzitter Gilbert Martina weten aan De Telegraaf.

4 uur geleden
Duel in Copa Libertadores afgelast na wangedrag supporters

MEDELLÍN (ANP/AFP) - Een wedstrijd in de Copa Libertadores tussen Independiente Medellín uit Colombia en titelverdediger Flamengo uit Brazilië is donderdag afgelast na wangedrag van supporters. Die staken vuurwerk af en stichtten brand op de tribunes.

5 uur geleden
Real Madrid onderzoekt incident tussen Valverde en Tchouameni

MADRID (ANP) - Real Madrid gaat een "disciplinaire procedure" in gang zetten naar aanleiding van het incident tussen spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouameni. Dat meldt de club donderdag op de eigen site. Eerder op donderdag berichtten Spaanse media over een opstootje op de training tussen de twee middenvelders, waarna Valverde naar het ziekenhuis zou zijn gebracht voor hechtingen.

16 uur geleden
Te Kloese na vertrek bij Feyenoord naar Mexicaanse club Monterrey

MONTERREY (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat na zijn vertrek als algemeen- en technisch directeur bij Feyenoord aan de slag bij Monterrey, waar hij sportief directeur wordt. Dat heeft de Mexicaanse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. Te Kloese treedt aan per 1 juli.

18 uur geleden