Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje gekoppeld aan Spanje in halve finale Nations League

Oranje gekoppeld aan Spanje in halve finale Nations League

NYON (ANP) - De voetbalsters van Oranje nemen het in de halve finale van de Nations League op tegen Spanje. De wedstrijd wordt op Spaanse bodem gespeeld. Bij winst op de wereldkampioen is deelname aan de Olympische Spelen een feit voor de ploeg van bondscoach Andries Jonker. De uitwedstrijd staat op vrijdag 23 februari op het programma.

Spanje veroverde afgelopen zomer de wereldtitel in Australië en Nieuw-Zeeland. In de finale werd Engeland met 1-0 verslagen. Na de finale ontstond er commotie over de kus tijdens de prijzenceremonie van bondsvoorzitter Luis Rubiales, die speelster Jenni Hermoso zonder toestemming op haar mond kuste. De rel die ontstond, overschaduwde de wereldtitel en hield de voetbalwereld maandenlang bezig.

De andere halve finale gaat tussen Frankrijk en Duitsland, net als Oranje en Spanje groepswinnaars in de Nations League. In principe plaatsen alleen de finalisten zich voor het olympisch voetbaltoernooi van volgende zomer. Maar omdat Frankrijk als gastland al zeker is van deelname aan de Spelen in Parijs, schuift het tweede ticket door naar de nummer 3 als Frankrijk de finale haalt.

Olympisch ticket

Mocht Oranje verliezen van Spanje en Frankrijk de finale halen, dan strijdt Oranje met Duitsland om de derde plek en daarmee een olympisch ticket. Nederland speelt thuis in de strijd om winst van de Nations League of in de troostfinale, zo wees de loting in Nyon uit. De finale en de wedstrijd om de derde plek zijn op woensdag 28 februari.

Oranje haalde vorige week de laatste vier van de Nations League door na een spannende slotfase in Tilburg met net genoeg doelpunten verschil van België te winnen (4-0). De 3-0 en 4-0 vielen in de blessuretijd.

De Nations League wordt voor het eerst gehouden in het vrouwenvoetbal.

Meer uit Voetbal

Labyad nieuwe ploeggenoot van Depay bij Corinthians

SAO PAULO (ANP) - Zakaria Labyad vervolgt zijn loopbaan bij Corinthians. De in Utrecht geboren voetballer wordt ploeggenoot van Memphis Depay, die zich hard heeft gemaakt voor zijn komst. Dat heeft de club uit São Paulo bekendgemaakt.

7 uur geleden
Ajax verliest ook doelman Jaros met zware knieblessure

AMSTERDAM (ANP) - Vitezslav Jaros heeft vrijdag een zware knieblessure opgelopen tijdens de training van Ajax. De Tsjechische doelman komt dit seizoen niet meer in actie voor de club uit Amsterdam. Volgens Ajax moet de van FC Liverpool gehuurde keeper geopereerd worden.

10 uur geleden
IOC-baas kijkt of FIFA-baas regels breekt met akkoord Vredesraad

MILAAN (ANP/DPA) - Kirsty Coventry gaat onderzoeken of FIFA-voorzitter Gianni Infantino de regels heeft overtreden door een overeenkomst te sluiten met de nieuwe Vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat heeft de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) bekendgemaakt in Milaan.

11 uur geleden
Real Madrid-trainer: team zou voor Vinícius Jr. van veld stappen

MADRID (ANP) - Real Madrid is woensdag in het uitduel met Benfica niet van het veld gestapt omdat Vinícius Júnior zelf verder wilde spelen. De Braziliaanse aanvaller werd naar eigen zeggen racistisch uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni. Vinícius attendeerde de scheidsrechter van het duel in de tussenronde van de Champions League daarop en verliet even het speelveld. Na ruim tien minuten besloot hij de wedstrijd toch te hervatten.

12 uur geleden
United rekent nog niet op geblesseerde verdediger De Ligt

MANCHESTER (ANP) - De rentree van Matthijs de Ligt bij Manchester United laat nog even op zich wachten. "Hij werkt erg hard om terug te komen, maar hij is nog niet ver genoeg", zei trainer Michael Carrick tijdens een persconferentie voor het uitduel van maandag met Everton in de Premier League.

14 uur geleden
Van Persie wil Sterling zondag inzetten bij Feyenoord - Telstar

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie wil nieuweling Raheem Sterling zondag graag speelminuten geven in de Eredivisiewedstrijd tegen Telstar. Dat zei hij vrijdag tijdens een persconferentie.

15 uur geleden
Steijn voorlopig niet inzetbaar voor Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn is voorlopig niet inzetbaar voor Feyenoord. Dat heeft trainer Robin van Persie vrijdagmiddag bevestigd tijdens een persconferentie in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Telstar. De middenvelder raakte geblesseerd in de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles, nadat hij de eveneens geblesseerde Oussama Targhalline had vervangen.

15 uur geleden