Oranje geeft België stof tot nadenken richting WK
BRUSSEL (ANP) - In een wedstrijd om niet snel te vergeten heeft het Nederlands elftal een einde gemaakt aan een periode van bijna 25 jaar zonder zege op België. Oranje scoorde maar liefst vier keer in het uitverkochte Koning Boudewijnstadion van Brussel (1-4). Veel beter had de ploeg van bondscoach Louis van Gaal niet aan de derde editie van de Nations League kunnen beginnen.
Het Nederlands elftal oogde na een lang seizoen veel frisser dan de nummer 2 van de wereldranglijst. De eerste kans was nog wel voor België, na een slippertje van Nathan Aké. Maar Timothy Castagne trapte de bal hard op de lat. Maar daarna creëerde Oranje kans op kans om afstand te nemen. Steven Berghuis stuitte op doelman Simon Mignolet, de vervanger van de geblesseerde Thibaut Courtois. Memphis Depay schoot rakelings naast en Daley Blind zag zijn schot voorlangs gaan. De drie verdedigers van de Belgen hadden het lastig. Jan Vertonghen en Toby Alderweireld hebben hun beste jaren als voetballer al een tijdje achter de rug. Ook Dedryck Boyata maakte geen betrouwbare indruk.
Uiteindelijk was het Steven Bergwijn die Oranje in de 40e minuut fraai op voorsprong schoot. De aanvaller van Tottenham Hotspur maakte alweer zijn vijfde treffer van zijn laatste vier interlands. Bij Ajax zullen ze niet heel hard hebben gejuicht. De landskampioen wil Bergwijn graag naar Amsterdam halen en van mooie doelpunten zal hij niet goedkoper worden. Even na de openingstreffer floot scheidsrechter José María Sánchez voor een strafschop, nadat Castagne een voorzet van Denzel Dumfries met een arm had geblokkeerd. Op advies van de VAR kwam de Spaanse arbiter op zijn beslissing terug.
Timber en Aké
Louis van Gaal verkoos de verdedigers Jurriën Timber en Aké boven Stefan de Vrije en Matthijs de Ligt, van wie hij al weet wat hij aan ze heeft. De bondscoach wil zoveel mogelijk spelers aan het werk zien in de aanloop naar het WK, zodat hij bij het samenstellen van de definitieve selectie voor de mondiale eindronde in Qatar de juiste keuzes kan maken. De basisspelers voor het duel met België stelden hem niet teleur. Oranje vermaakte de meegereisde fans met flitsend aanvalsspel en mooie en snelle dribbels.
Nederland kwam in de 51e minuut alsnog op 0-2. Depay scoorde, na een heerlijke bal van Berghuis. Denzel Dumfries tekende 10 minuten later voor de 0-3 en Depay maakte met zijn 41e treffer voor Oranje de nederlaag van België nog pijnlijker. Alleen Robin van Persie (50 doelpunten) en Klaas-Jan Huntelaar (42) hebben vaker voor het Nederlands elftal gescoord. Michy Batshuayi bepaalde diep in blessuretijd de eindstand namens de Belgen.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax accepteert het schikkingsvoorstel van de KNVB van één duel schorsing voor Takehiro Tomiyasu. De Japanner kreeg zaterdag een rode kaart voor een overtreding op aanvaller Lequincio Zeefuik van Heracles Almelo.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie leidt zondag de bekerfinale tussen AZ en NEC. Hij staat voor zijn vierde eindstrijd van de KNVB-beker, na duels tussen AZ en Vitesse (2017), Ajax - PSV (2022) en AZ - Go Ahead Eagles (2025).
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
1 dag geledenALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.
1 dag geleden