Oranje gaat op jacht naar monsterzege op Gibraltar
ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal gaat op jacht naar een monsterzege in het thuisduel met Gibraltar in de EK-kwalificatie. Volgens bonscoach Ronald Koeman kan Oranje alleen met veel doelpunten iets rechtzetten na de afgang van vrijdag in Frankrijk (4-0).
Koeman beslist vlak voor het duel in De Kuip of Matthijs de Ligt en Cody Gakpo aan de aftrap verschijnen. Beide spelers ontbraken vanwege een buikgriep tegen de Fransen. Denzel Dumfries keert terug na een schorsing en de bondscoach liet doorschemeren dat hij Wout Weghorst waarschijnlijk ook goed kan gebruiken tegen een verdedigende tegenstander als Gibraltar.
Nederland won twee jaar geleden met 7-0 en 6-0 van Gibraltar, dat zes jaar geleden tegen België de grootste nederlaag tot nu toe leed (9-0). Oranje boekte twaalf jaar tegen San Marino een recordzege: 11-0.
De wedstrijd tussen Nederland en Gibraltar begint om 20.45 uur.
Meer uit Voetbal
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.
57 minuten geledenROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.
1 uur geledenLENS (ANP) - Paris Saint-Germain is voor de vijfde keer op rij kampioen van Frankrijk geworden. De ploeg van trainer Luis Enrique won de topper tegen RC Lens met 2-0 en kan in de laatste speelronde niet meer worden ingehaald.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City houdt de druk op koploper Arsenal in de Engelse titelstrijd. De ploeg van trainer Pep Guardiola won in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace.
1 uur geledenALMERE (ANP) - Willem II heeft de eerste wedstrijd in de halve finale van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen van Almere City. In Almere won de ploeg van trainer John Stegeman met 1-0 door een treffer van Samuel Bamba.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.
10 uur geledenPAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.
1 dag geleden