
Oranje gaat niet knielen voor aftrap EK-duels
ZEIST (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal gaan voor alle duels op het EK niet door de knieën als protest tegen racisme. "We hebben het daar wel over gehad", zei aanvoerder Georginio Wijnaldum. "Maar we hebben besloten om dit niet te doen. We proberen het op een andere manier onder de aandacht te brengen."
"Eigenlijk zijn alleen de spelers die in Engeland spelen dit gewend", zei Wijnaldum, die Liverpool verlaat voor Paris Saint-Germain. "Het was best lastig, want wij willen ook een bijdrage leveren aan deze discussie. Maar we zijn met de KNVB ook al een project tegen racisme gestart."
De spelers van de nationale ploeg van Engeland hebben besloten om ook voorafgaand aan hun EK-duels te knielen.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - AZ moet het maandag in de bekerfinale tegen Go Ahead Eagles doen zonder Jordy Clasie. De aanvoerder is niet op tijd hersteld van de spierblessure die hij eind maart opliep.
2 minuten geledenZÜRICH (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino laat aan het ANP weten "diep bedroefd" te zijn door het overlijden van paus Franciscus. "Ik had het voorrecht om een paar keer tijd met hem door te brengen. Hij deelde altijd zijn enthousiasme voor voetbal en benadrukte de belangrijke rol die onze sport speelt in de samenleving, met name met betrekking tot de opvoeding en bescherming van kinderen wereldwijd", stelt Infantino.
1 uur geledenMADRID (ANP) - De spelers van Real Madrid hebben maandag voor de training een minuut stilte gehouden ter nagedachtenis aan de op maandagochtend overleden paus Franciscus. Dat heeft de Spaanse topclub via een bericht en een foto op sociale media laten weten. "Een minuut stilte op het sportcomplex van Real Madrid", was de boodschap van de club. Eerder op de dag had Real Madrid net als vele andere Spaanse voetbalclubs al haar medeleven betuigd.
2 uur geledenROME (ANP) - Alle voetbalduels in de Italiaanse Serie A van maandag zijn uitgesteld na het overlijden van paus Franciscus. De organisator van de competitie meldt dat het zo snel mogelijk met nieuwe data komt.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid blijft in het spoor van FC Barcelona in de Spaanse titelstrijd. De 'Koninklijke' had bijna twintig doelpogingen nodig om in het eigen stadion Santiago Bernabéu met 1-0 te winnen van Athletic. Een snoeiharde volley in de kruising van Federico Valverde in blessuretijd leverde Real de drie punten op.
17 uur geledenHAMBURG (ANP) - Bayer Leverkusen lijkt prolongatie van de landstitel te kunnen vergeten. De nummer 2 van de Bundesliga wist voor de tweede competitiewedstrijd op rij niet te winnen. Na de 0-0 tegen Union Berlin bleef de ploeg van trainer Xabi Alonso zondag op 1-1 steken bij Sankt Pauli.
19 uur geledenBARCELONA (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben een ruime overwinning geboekt op Chelsea in het eerste duel van de halve finale van de Champions League. De formatie van Oranje-international Esmee Brugts won met 4-1 van de ploeg van Wieke Kaptein. De returnwedstrijd is volgende week in Engeland.
20 uur geleden