Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje gaat na afgang tegen Fransen op zoek naar monsterzege

Oranje gaat na afgang tegen Fransen op zoek naar monsterzege

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal wil maandag met een monsterzege op Gibraltar een beetje revanche nemen voor de afgang van drie dagen eerder in Frankrijk (4-0). "De eerste stap is winnen, daarna moeten we zoveel mogelijk goals maken", zei een getergde bondscoach Ronald Koeman op een afsluitende persconferentie. "We moeten van minuut 1 tot 97 alles doen om zoveel mogelijk goals te maken."

Gibraltar is de nummer 200 van een wereldranglijst met 211 landenploegen De eilandengroep Seychellen staat een positie hoger, Eritrea een plaatsje lager. De voetbaldwerg leed zes jaar geleden met een visser, metselaar, advocaat, politieagent en afvalinspecteur in de gelederen tegen België de grootste nederlaag tot nu toe (9-0).

Gibraltar hield vrijdag de schade tegen Griekenland enigszins beperkt (0-3). "Zij staan dus nu boven ons in de poule", mopperde Koeman. "Dat had ik nooit gedacht, ook al speelden we vrijdag tegen een sterke ploeg. Ik had ook nooit gedacht dat er zo'n groot verschil tussen Frankrijk en Nederland zat. Het was niet één aspect. Het is absurd hoe de eerste en de derde goal vielen. We gingen niet volle bak mee. Dat is pijnlijk."

Beter spelen

Nederland stond al na 21 minuten met 3-0 achter tegen de Fransen. Koeman heeft er geen spijt van dat hij Oranje met vier in plaats van vijf spelers liet verdedigen. "We hebben voor dit systeem gekozen en dat blijven we doen", zei hij. "Ik weet ook zeker dat we snel beter gaan spelen."

De opvolger van Louis van Gaal heeft zijn spelers niet gespaard na de afgang in Stade de France. "Het was voordelig dat we zaterdag 2,5 uur vertraging hadden", vertelde hij. "Zo konden we samen alle beelden terugkijken. Dan ben je confronterend. Ik ben niet iemand die heel veel praat maar als ik wat zeg, dan hoop ik dat het aankomt."

Ander niveau

De semiprofs van Gibraltar zijn van een heel ander niveau dan de vedetten van de verliezend finalist van het laatste WK. "Maar we kunnen tegen een compleet andere ploeg wel iets rechtzetten", stelde Koeman. "Het tempo moet hoog zijn en we moeten agressief zijn als we de bal verliezen. De bezetting voor de goal moet ook goed zijn. Ja, dan denk ik ook aan Wout Weghorst."

Koeman beslist vlak voor de wedstrijd of Matthijs de Ligt en Cody Gakpo voldoende hersteld zijn van een buikgriep om aan de aftrap te kunnen verschijnen in De Kuip, waar minimaal 38.000 toeschouwers zullen zitten. Hij kan weer een beroep doen op Denzel Dumfries, die tegen Frankrijk eens schorsing uitzat.

Het Nederlands elftal boekte twaalf jaar tegen San Marino een recordzege: 11-0. Oranje won ook al eens met 9-0 van Finland en Noorwegen.

Meer uit Voetbal

Herstelde spits De Jong terug in selectie van FC Porto

PORTO (ANP) - Luuk de Jong keert terug in de selectie van FC Porto. De spits is hersteld van een knieblessure en krijgt zaterdag van trainer Francesco Farioli speeltijd in een bekerduel met Sintrense.

39 minuten geleden
Belgische profvoetballer Vanheusden (26) beëindigt loopbaan

ALKMAAR (ANP) - Zinho Vanheusden heeft zijn loopbaan beëindigd. De Belgische verdediger, in het verleden ook actief voor AZ, liep bij het Spaanse Marbella voor de derde keer een zware knieblessure op. "Met verdriet, maar vooral met trots kijk ik terug", schrijft hij op Instagram.

2 uur geleden
Berrettini zet Italië op voorsprong in halve finale van Davis Cup

BOLOGNA (ANP) - Matteo Berrettini heeft de Italiaanse tennisploeg op voorsprong gezet in de halve finale van de Davis Cup tegen België. De nummer 56 van de wereldranglijst won in Bologna zijn wedstrijd tegen Raphaël Collignon, die dertig plaatsen lager staat op de mondiale tennisladder: 6-3 6-4.

2 uur geleden
Vijf regionale ondernemers willen Vitesse overnemen

ARNHEM (ANP) - Ronald Ruijtenberg, André van Ginkel, Arthur Leenders, Wolf Nathan en Robert Kramer vormen het nieuwe bestuur van de zogenoemde Sterkhouders, die al een kwart van de aandelen van Vitesse bezitten. De vijf regionale ondernemers willen de club uit Arnhem overnemen.

2 uur geleden
Arsenal weken zonder geblesseerde verdediger Gabriel

LONDEN (ANP) - Gabriel Magalhaes kan de komende weken niet voor Arsenal uitkomen. De centrale verdediger heeft een dijbeenblessure opgelopen bij de nationale ploeg van Brazilië en is voorlopig uitgeschakeld.

5 uur geleden
Feyenoord mist geblesseerde Read en Larin meerdere weken

ROTTERDAM (ANP) - Givairo Read en Cyle Larin kunnen voorlopig niet voor Feyenoord voetballen. De verdediger en aanvaller hebben blessures en staan meerdere weken aan de kant, meldde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.

6 uur geleden
Antwerp is aanvoerder Janssen na knieoperatie voorlopig kwijt

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Antwerp FC kan voorlopig niet beschikken over Vincent Janssen. De 31-jarige Nederlandse aanvoerder heeft vrijdag een knieoperatie ondergaan en staat meerdere weken aan de kant. Dat meldt Antwerp FC via sociale media.

6 uur geleden