Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje gaat na afgang tegen Fransen op zoek naar monsterzege

Oranje gaat na afgang tegen Fransen op zoek naar monsterzege

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal wil maandag met een monsterzege op Gibraltar een beetje revanche nemen voor de afgang van drie dagen eerder in Frankrijk (4-0). "De eerste stap is winnen, daarna moeten we zoveel mogelijk goals maken", zei een getergde bondscoach Ronald Koeman op een afsluitende persconferentie. "We moeten van minuut 1 tot 97 alles doen om zoveel mogelijk goals te maken."

Gibraltar is de nummer 200 van een wereldranglijst met 211 landenploegen De eilandengroep Seychellen staat een positie hoger, Eritrea een plaatsje lager. De voetbaldwerg leed zes jaar geleden met een visser, metselaar, advocaat, politieagent en afvalinspecteur in de gelederen tegen België de grootste nederlaag tot nu toe (9-0).

Gibraltar hield vrijdag de schade tegen Griekenland enigszins beperkt (0-3). "Zij staan dus nu boven ons in de poule", mopperde Koeman. "Dat had ik nooit gedacht, ook al speelden we vrijdag tegen een sterke ploeg. Ik had ook nooit gedacht dat er zo'n groot verschil tussen Frankrijk en Nederland zat. Het was niet één aspect. Het is absurd hoe de eerste en de derde goal vielen. We gingen niet volle bak mee. Dat is pijnlijk."

Beter spelen

Nederland stond al na 21 minuten met 3-0 achter tegen de Fransen. Koeman heeft er geen spijt van dat hij Oranje met vier in plaats van vijf spelers liet verdedigen. "We hebben voor dit systeem gekozen en dat blijven we doen", zei hij. "Ik weet ook zeker dat we snel beter gaan spelen."

De opvolger van Louis van Gaal heeft zijn spelers niet gespaard na de afgang in Stade de France. "Het was voordelig dat we zaterdag 2,5 uur vertraging hadden", vertelde hij. "Zo konden we samen alle beelden terugkijken. Dan ben je confronterend. Ik ben niet iemand die heel veel praat maar als ik wat zeg, dan hoop ik dat het aankomt."

Ander niveau

De semiprofs van Gibraltar zijn van een heel ander niveau dan de vedetten van de verliezend finalist van het laatste WK. "Maar we kunnen tegen een compleet andere ploeg wel iets rechtzetten", stelde Koeman. "Het tempo moet hoog zijn en we moeten agressief zijn als we de bal verliezen. De bezetting voor de goal moet ook goed zijn. Ja, dan denk ik ook aan Wout Weghorst."

Koeman beslist vlak voor de wedstrijd of Matthijs de Ligt en Cody Gakpo voldoende hersteld zijn van een buikgriep om aan de aftrap te kunnen verschijnen in De Kuip, waar minimaal 38.000 toeschouwers zullen zitten. Hij kan weer een beroep doen op Denzel Dumfries, die tegen Frankrijk eens schorsing uitzat.

Het Nederlands elftal boekte twaalf jaar tegen San Marino een recordzege: 11-0. Oranje won ook al eens met 9-0 van Finland en Noorwegen.

Meer uit Voetbal

Aanvaller Providence van Almere City met Haïti naar WK

PORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.

2 uur geleden
Verdediger Rekik in WK-selectie Oranje-opponent Tunesië

TUNIS (ANP) - Omar Rekik is door de Tunesische bondscoach Sabri Lamouchi opgenomen in de selectie voor het komende wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 24-jarige verdediger werd in Nederland geboren en kwam in de jeugd uit voor Feyenoord, Manchester City, PSV, Olympique Marseille en Hertha BSC. Inmiddels speelt Rekik, die in 2022 als huurling tot zes wedstrijden voor Sparta Rotterdam kwam, in Slovenië bij NK Maribor.

2 uur geleden
Politiebewaking voor scheidsrechter die Celtic strafschop toewees

GLASGOW (ANP/RTR) - De scheidsrechter die Celtic woensdag in de uitwedstrijd tegen Motherwell een controversiële strafschop gaf, staat onder politiebewaking. Daartoe is besloten nadat zijn persoonlijke gegevens online waren gelekt, meldt de Schotse voetbalbond FA.

2 uur geleden
Middlesbrough eist uitsluiting Southampton na spionage

MIDDLESBROUGH (ANP/RTR) - Middlesbrough wil dat Southampton wordt uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat doet de Engelse club omdat ze Southampton beschuldigen van spionage. In aanloop naar de halve finale tussen Middlesbrough en Southampton zou de training van Middlesbrough heimelijk zijn gefilmd.

3 uur geleden
Middenvelder Oosting verruilt FC Groningen voor PEC Zwolle

GRONINGEN (ANP) - Thijs Oosting zet zijn voetballoopbaan voort bij PEC Zwolle. De 26-jarige middenvelder wordt overgenomen van FC Groningen. Oosting kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor PEC Zwolle, dat nu gebruikmaakt van de koopoptie die in de huurovereenkomst was opgenomen.

3 uur geleden
Doelman Neuer (40) verlengt contract bij Bayern München

MÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer staat ook volgend seizoen onder de lat bij Bayern München. De 40-jarige doelman heeft zijn contract bij de Duitse recordkampioen tot juni 2027 verlengd, meldt de club.

4 uur geleden
FC Utrecht-spits Haller niet in WK-selectie Ivoorkust

YAMOUSSOUKRO (ANP/RTR) - FC Utrecht-spits Sébastien Haller gaat komende zomer waarschijnlijk niet naar het WK voetbal. De 31-jarige voormalige Ajacied zit niet bij de Ivoriaanse selectie die bondscoach Emerse Faé vrijdag bekendmaakte, maar staat op een reservelijst van vijf spelers.

4 uur geleden