Oranje gaat na afgang tegen Fransen op zoek naar monsterzege
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal wil maandag met een monsterzege op Gibraltar een beetje revanche nemen voor de afgang van drie dagen eerder in Frankrijk (4-0). "De eerste stap is winnen, daarna moeten we zoveel mogelijk goals maken", zei een getergde bondscoach Ronald Koeman op een afsluitende persconferentie. "We moeten van minuut 1 tot 97 alles doen om zoveel mogelijk goals te maken."
Gibraltar is de nummer 200 van een wereldranglijst met 211 landenploegen De eilandengroep Seychellen staat een positie hoger, Eritrea een plaatsje lager. De voetbaldwerg leed zes jaar geleden met een visser, metselaar, advocaat, politieagent en afvalinspecteur in de gelederen tegen België de grootste nederlaag tot nu toe (9-0).
Gibraltar hield vrijdag de schade tegen Griekenland enigszins beperkt (0-3). "Zij staan dus nu boven ons in de poule", mopperde Koeman. "Dat had ik nooit gedacht, ook al speelden we vrijdag tegen een sterke ploeg. Ik had ook nooit gedacht dat er zo'n groot verschil tussen Frankrijk en Nederland zat. Het was niet één aspect. Het is absurd hoe de eerste en de derde goal vielen. We gingen niet volle bak mee. Dat is pijnlijk."
Beter spelen
Nederland stond al na 21 minuten met 3-0 achter tegen de Fransen. Koeman heeft er geen spijt van dat hij Oranje met vier in plaats van vijf spelers liet verdedigen. "We hebben voor dit systeem gekozen en dat blijven we doen", zei hij. "Ik weet ook zeker dat we snel beter gaan spelen."
De opvolger van Louis van Gaal heeft zijn spelers niet gespaard na de afgang in Stade de France. "Het was voordelig dat we zaterdag 2,5 uur vertraging hadden", vertelde hij. "Zo konden we samen alle beelden terugkijken. Dan ben je confronterend. Ik ben niet iemand die heel veel praat maar als ik wat zeg, dan hoop ik dat het aankomt."
Ander niveau
De semiprofs van Gibraltar zijn van een heel ander niveau dan de vedetten van de verliezend finalist van het laatste WK. "Maar we kunnen tegen een compleet andere ploeg wel iets rechtzetten", stelde Koeman. "Het tempo moet hoog zijn en we moeten agressief zijn als we de bal verliezen. De bezetting voor de goal moet ook goed zijn. Ja, dan denk ik ook aan Wout Weghorst."
Koeman beslist vlak voor de wedstrijd of Matthijs de Ligt en Cody Gakpo voldoende hersteld zijn van een buikgriep om aan de aftrap te kunnen verschijnen in De Kuip, waar minimaal 38.000 toeschouwers zullen zitten. Hij kan weer een beroep doen op Denzel Dumfries, die tegen Frankrijk eens schorsing uitzat.
Het Nederlands elftal boekte twaalf jaar tegen San Marino een recordzege: 11-0. Oranje won ook al eens met 9-0 van Finland en Noorwegen.
Meer uit Voetbal
MARSEILLE (ANP) - Pierre-Emerick Aubameyang is uit de selectie van Olympique Marseille gezet. De 36-jarige spits heeft volgens veel Franse media tijdens een trainingskamp een brandblusser leeggespoten over een slapend lid van de technische staf.
3 minuten geledenWILLEMSTAD (ANP) - Reisorganisatie Corendon stopt na het WK van 2026 met het sponsoren van de nationale voetbalploeg van Curaçao. Topman Atilay Uslu was volgens veel media een groot voorstander van de terugkeer van Dick Advocaat als bondscoach. Hij belooft wel alle financiële verplichtingen tot en met het WK na te komen. "Ik ben een man van mijn woord", verklaarde hij aan de krant Èxtra.
15 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft thuis niet kunnen winnen van Chelsea. Trainer Arne Slot moest in het duel op Anfield genoegen nemen met een 1-1-gelijkspel. Gravenberch scoorde voor Liverpool.
1 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Mats Wieffer mist zaterdag de wedstrijd van Brighton & Hove Albion tegen Wolverhampton Wanderers. De Nederlander was een twijfelgeval, maar niet op tijd fit. Trainer Fabian Hürzeler liet in aanloop naar het duel in de Premier League weten dat hij een 'lichte enkelblessure' heeft.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Sterspeler Kylian Mbappé van Real Madrid lijkt voldoende hersteld van een spierblessure en kan mogelijk zondag zijn rentree maken in de klassieker tegen FC Barcelona. Dat meldde coach Álvaro Arbeloa in aanloop naar de Clásico, waarin de Catalaanse ploeg de Spaanse titel kan veiligstellen.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalbond heeft zaterdag nog eens gezegd dat het nationale elftal meedoet aan het WK voetbal deze zomer. De bond eist wel dat de gezamenlijke gastlanden, de Verenigde Staten, Canada en Mexico, voldoen aan enkele voorwaarden.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Southampton wordt beticht van spioneren bij een besloten training van Middlesbrough. De overkoepelende English Football League (EFL) is een onderzoek gestart. De twee teams uit het Championship spelen zaterdagmiddag hun eerste van twee wedstrijden in de play-offs om promotie naar de Premier League.
6 uur geleden