Oranje gaat in slotfase alsnog onderuit tegen Duitsland
FRANKFURT (ANP) - Het Nederlands elftal heeft in de slotfase van de vriendschappelijke interland tegen Duitsland een gelijkspel uit handen gegeven. De goed keepende Bart Verbruggen werd na een serie knappe reflexen alsnog geklopt door Niclas Füllkrug, die de thuisploeg beloonde voor het betere spel in Frankfurt (2-1).
Ronald Koeman kon zijn spelers nog eenmaal aan het werk zien in Duitsland. Oranje oefent vlak voor het EK nog tegen Canada en IJsland. Maar de bondscoach heeft dan zijn selectie voor de Europese eindronde al bij de UEFA moeten inleveren.
Koeman zal nog veel moeten wikken en wegen de komende maanden. Zijn selectie telde 22 internationals in Duitsland. Oranje miste de geblesseerde Frenkie de Jong, Quilindschy Hartman, Stefan de Vrij, Justin Bijlow, Teun Koopmeiners, Brian Brobbey, Micky van de Ven, Steven Berghuis, Noa Lang, Jurriën Timber en Joshua Zirkzee. Ook de pas net herstelde Steven Bergwijn zal hopen op een plek in de 23-koppige EK-selectie.
Knappe reflexen
Oranje trapte met zeven andere spelers af dan vrijdag tegen de Schotten (4-0). Mark Flekken, Jeremie Frimpong, Lutsharel Geertruida, Mats Wieffer, Xavi Simons, Georginio Wijnaldum en Cody Gakpo moesten plaatsmaken voor Bart Verbruggen, Denzel Dumfries, Matthijs de Ligt, Daley Blind, Jerdy Schouten, Joey Veerman en Donyell Malen.
Koeman liet zijn ploeg ook van systeem wisselen. Oranje, spelend met vijf in plaats van vier verdedigers, ging vooral in de eerste helft niet voor de schoonheidsprijs in het Deutsche Bank Park. De bezoekers tikten de bal lang besluiteloos breed achterin en hadden het lastig om de aanvallers in stelling te brengen. Nederland kwam in de vierde minuut wel op voorsprong. Veerman scoorde, op aangeven van Memphis Depay, die profiteerde van een foutje van Maximilian Mittelstädt. De linksback van Duitsland revancheerde zich in de elfde minuut met een mooie gelijkmaker.
Duitsland combineerde drie dagen na een opvallende zege bij Frankrijk (0-2) vooral voor rust veel makkelijker dan Nederland. Maar alleen Ilkay Gündogan kreeg voor rust nog een kans om het veldoverwicht met een treffer uit te drukken. De middenvelder strandde op keeper Verbruggen. Even later kwam Malen net te laat om op aangeven van De Ligt te scoren. In een tweede helft met twaalf wissels waren de beste kansen aanvankelijk voor Oranje. Maar Tijjani Reijnders en Depay misten in kansrijke positie. Verbruggen voorkwam in de slotfase met knappe reflexen dat Jamal Musiala en Thomas Müller scoorden maar werd alsnog geklopt door Füllkrug.
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - Real Sociedad heeft voor de vierde keer in het bestaan van de club de Copa del Rey gewonnen. In de bekerfinale in Sevilla versloeg de club uit San Sebastián na strafschoppen Atlético Madrid. Pablo Marín schoot de winnende strafschop binnen. Het duel was na verlenging in 2-2 geëindigd.
7 uur geledenAUXERRE (ANP) - Doelpuntenmaakster Wieke Kaptein houdt "kippenvel" over aan het gelijkspel van de voetbalsters in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk (1-1). "We hebben ons zo op onszelf gefocust en we zijn zo streng geweest voor onszelf. Om dan dit te presteren als team, kippenvel", zei de gelegenheidsaanvoerster van Oranje bij de NOS.
7 uur geledenAUXERRE (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink vindt dat de voetbalsters van Oranje "een hele goede uitgangspositie" hebben in de WK-kwalificatie na het 1-1-gelijkspel in Frankrijk. "We hebben nog niks, maar dit is heel erg goed voor ons", zei Veurink voor de camera van de NOS. Oranje staat na vier van de zes duels bovenaan in de groep. Alleen de groepswinnaar plaatst zich direct voor het WK van volgend jaar in Brazilië.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester United heeft de uitwedstrijd tegen Chelsea gewonnen. In Londen werd het 1-0 voor de bezoekers van trainer Michael Carrick door een doelpunt van Matheus Cunha.
7 uur geledenAUXERRE (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben de uitwedstrijd tegen Frankrijk knap gelijkgespeeld: 1-1. Wieke Kaptein bezorgde de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Auxerre een punt door de enige kans van Oranje in de tweede helft te benutten. Daardoor houdt Nederland directe plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in Brazilië in eigen hand.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie een overwinning uit handen gegeven in het thuisduel met Brighton & Hove Albion. Brighton-verdediger Jan Paul van Hecke gaf de assist op de late gelijkmaker van Georginio Rutter: 2-2. Tot dat moment leek Xavi Simons de Spurs aan een belangrijke overwinning te hebben geholpen.
9 uur geledenNAPELS (ANP) - Internazionale is weer een stap dichter bij de titel in de Serie A. Concurrent en titelverdediger Napoli ging in het eigen Stadio Diego Armando Maradona met 2-0 onderuit tegen Lazio.
11 uur geleden