Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje gaat in slotfase alsnog onderuit tegen Duitsland

Oranje gaat in slotfase alsnog onderuit tegen Duitsland

FRANKFURT (ANP) - Het Nederlands elftal heeft in de slotfase van de vriendschappelijke interland tegen Duitsland een gelijkspel uit handen gegeven. De goed keepende Bart Verbruggen werd na een serie knappe reflexen alsnog geklopt door Niclas Füllkrug, die de thuisploeg beloonde voor het betere spel in Frankfurt (2-1).

Ronald Koeman kon zijn spelers nog eenmaal aan het werk zien in Duitsland. Oranje oefent vlak voor het EK nog tegen Canada en IJsland. Maar de bondscoach heeft dan zijn selectie voor de Europese eindronde al bij de UEFA moeten inleveren.

Koeman zal nog veel moeten wikken en wegen de komende maanden. Zijn selectie telde 22 internationals in Duitsland. Oranje miste de geblesseerde Frenkie de Jong, Quilindschy Hartman, Stefan de Vrij, Justin Bijlow, Teun Koopmeiners, Brian Brobbey, Micky van de Ven, Steven Berghuis, Noa Lang, Jurriën Timber en Joshua Zirkzee. Ook de pas net herstelde Steven Bergwijn zal hopen op een plek in de 23-koppige EK-selectie.

Knappe reflexen

Oranje trapte met zeven andere spelers af dan vrijdag tegen de Schotten (4-0). Mark Flekken, Jeremie Frimpong, Lutsharel Geertruida, Mats Wieffer, Xavi Simons, Georginio Wijnaldum en Cody Gakpo moesten plaatsmaken voor Bart Verbruggen, Denzel Dumfries, Matthijs de Ligt, Daley Blind, Jerdy Schouten, Joey Veerman en Donyell Malen.

Koeman liet zijn ploeg ook van systeem wisselen. Oranje, spelend met vijf in plaats van vier verdedigers, ging vooral in de eerste helft niet voor de schoonheidsprijs in het Deutsche Bank Park. De bezoekers tikten de bal lang besluiteloos breed achterin en hadden het lastig om de aanvallers in stelling te brengen. Nederland kwam in de vierde minuut wel op voorsprong. Veerman scoorde, op aangeven van Memphis Depay, die profiteerde van een foutje van Maximilian Mittelstädt. De linksback van Duitsland revancheerde zich in de elfde minuut met een mooie gelijkmaker.

Duitsland combineerde drie dagen na een opvallende zege bij Frankrijk (0-2) vooral voor rust veel makkelijker dan Nederland. Maar alleen Ilkay Gündogan kreeg voor rust nog een kans om het veldoverwicht met een treffer uit te drukken. De middenvelder strandde op keeper Verbruggen. Even later kwam Malen net te laat om op aangeven van De Ligt te scoren. In een tweede helft met twaalf wissels waren de beste kansen aanvankelijk voor Oranje. Maar Tijjani Reijnders en Depay misten in kansrijke positie. Verbruggen voorkwam in de slotfase met knappe reflexen dat Jamal Musiala en Thomas Müller scoorden maar werd alsnog geklopt door Füllkrug.

Meer uit Voetbal

ADO Den Haag officieus kampioen na zege op FC Eindhoven

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag is weer een stap dichter bij de titel in de eerste divisie gekomen. De koploper won ook de thuiswedstrijd tegen FC Eindhoven (4-0). Daryl van Mieghem, Steven van der Sloot, Jesse Bal en Nigel Thomas maakten de doelpunten.

24 minuten geleden
Bayern-spits Kane lijkt op tijd fit voor kraker tegen Real Madrid

MÜNCHEN (ANP/RTR) - Harry Kane is naar verwachting speelklaar bij Bayern München in de kwartfinale van de Champions League tegen Real Madrid. De Engelse aanvaller trainde maandag mee met de groep in de laatste sessie voorafgaand aan de eerste wedstrijd in Spanje op dinsdag. Bayern meldde op zijn website alleen de afwezigheid van de geblesseerde Sven Ulreich.

6 uur geleden
Lijnders kondigt vertrek aanvoerder Silva aan bij Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.

10 uur geleden
Koploper Inter beëindigt slechte reeks en klopt AS Roma ruim

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.

20 uur geleden
Verdediger Struijk schiet Leeds United naar halve finale FA Cup

LONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.

22 uur geleden
PSV-coach Bosz vierde derde landstitel op rij in zijn eentje

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.

22 uur geleden
Directeur Stewart vindt titel PSV knap vanwege vele transfers

EINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.

22 uur geleden