Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje gaat in slotfase alsnog onderuit tegen Duitsland

Oranje gaat in slotfase alsnog onderuit tegen Duitsland

FRANKFURT (ANP) - Het Nederlands elftal heeft in de slotfase van de vriendschappelijke interland tegen Duitsland een gelijkspel uit handen gegeven. De goed keepende Bart Verbruggen werd na een serie knappe reflexen alsnog geklopt door Niclas Füllkrug, die de thuisploeg beloonde voor het betere spel in Frankfurt (2-1).

Ronald Koeman kon zijn spelers nog eenmaal aan het werk zien in Duitsland. Oranje oefent vlak voor het EK nog tegen Canada en IJsland. Maar de bondscoach heeft dan zijn selectie voor de Europese eindronde al bij de UEFA moeten inleveren.

Koeman zal nog veel moeten wikken en wegen de komende maanden. Zijn selectie telde 22 internationals in Duitsland. Oranje miste de geblesseerde Frenkie de Jong, Quilindschy Hartman, Stefan de Vrij, Justin Bijlow, Teun Koopmeiners, Brian Brobbey, Micky van de Ven, Steven Berghuis, Noa Lang, Jurriën Timber en Joshua Zirkzee. Ook de pas net herstelde Steven Bergwijn zal hopen op een plek in de 23-koppige EK-selectie.

Knappe reflexen

Oranje trapte met zeven andere spelers af dan vrijdag tegen de Schotten (4-0). Mark Flekken, Jeremie Frimpong, Lutsharel Geertruida, Mats Wieffer, Xavi Simons, Georginio Wijnaldum en Cody Gakpo moesten plaatsmaken voor Bart Verbruggen, Denzel Dumfries, Matthijs de Ligt, Daley Blind, Jerdy Schouten, Joey Veerman en Donyell Malen.

Koeman liet zijn ploeg ook van systeem wisselen. Oranje, spelend met vijf in plaats van vier verdedigers, ging vooral in de eerste helft niet voor de schoonheidsprijs in het Deutsche Bank Park. De bezoekers tikten de bal lang besluiteloos breed achterin en hadden het lastig om de aanvallers in stelling te brengen. Nederland kwam in de vierde minuut wel op voorsprong. Veerman scoorde, op aangeven van Memphis Depay, die profiteerde van een foutje van Maximilian Mittelstädt. De linksback van Duitsland revancheerde zich in de elfde minuut met een mooie gelijkmaker.

Duitsland combineerde drie dagen na een opvallende zege bij Frankrijk (0-2) vooral voor rust veel makkelijker dan Nederland. Maar alleen Ilkay Gündogan kreeg voor rust nog een kans om het veldoverwicht met een treffer uit te drukken. De middenvelder strandde op keeper Verbruggen. Even later kwam Malen net te laat om op aangeven van De Ligt te scoren. In een tweede helft met twaalf wissels waren de beste kansen aanvankelijk voor Oranje. Maar Tijjani Reijnders en Depay misten in kansrijke positie. Verbruggen voorkwam in de slotfase met knappe reflexen dat Jamal Musiala en Thomas Müller scoorden maar werd alsnog geklopt door Füllkrug.

Meer uit Voetbal

Liverpool-trainer Slot geeft hoop op vervolg in CL niet op

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.

3 uur geleden
Egurrola kijkt met Oranje uit naar duel met Franse teamgenoten

ZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.

3 uur geleden
FC Utrecht legt Telstar-trainer Correia vast

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.

4 uur geleden
Ajax accepteert schorsing van een duel voor Tomiyasu

AMSTERDAM (ANP) - Ajax accepteert het schikkingsvoorstel van de KNVB van één duel schorsing voor Takehiro Tomiyasu. De Japanner kreeg zaterdag een rode kaart voor een overtreding op aanvaller Lequincio Zeefuik van Heracles Almelo.

5 uur geleden
Scheidsrechter Makkelie leidt bekerfinale tussen AZ en NEC

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie leidt zondag de bekerfinale tussen AZ en NEC. Hij staat voor zijn vierde eindstrijd van de KNVB-beker, na duels tussen AZ en Vitesse (2017), Ajax - PSV (2022) en AZ - Go Ahead Eagles (2025).

5 uur geleden
Manchester City blijft in de race om Engelse landstitel

LONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.

1 dag geleden
AZ blijft met zege op Heerenveen op koers voor Europees voetbal

ALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.

1 dag geleden