Oranje gaat in slotfase alsnog onderuit tegen Duitsland
FRANKFURT (ANP) - Het Nederlands elftal heeft in de slotfase van de vriendschappelijke interland tegen Duitsland een gelijkspel uit handen gegeven. De goed keepende Bart Verbruggen werd na een serie knappe reflexen alsnog geklopt door Niclas Füllkrug, die de thuisploeg beloonde voor het betere spel in Frankfurt (2-1).
Ronald Koeman kon zijn spelers nog eenmaal aan het werk zien in Duitsland. Oranje oefent vlak voor het EK nog tegen Canada en IJsland. Maar de bondscoach heeft dan zijn selectie voor de Europese eindronde al bij de UEFA moeten inleveren.
Koeman zal nog veel moeten wikken en wegen de komende maanden. Zijn selectie telde 22 internationals in Duitsland. Oranje miste de geblesseerde Frenkie de Jong, Quilindschy Hartman, Stefan de Vrij, Justin Bijlow, Teun Koopmeiners, Brian Brobbey, Micky van de Ven, Steven Berghuis, Noa Lang, Jurriën Timber en Joshua Zirkzee. Ook de pas net herstelde Steven Bergwijn zal hopen op een plek in de 23-koppige EK-selectie.
Knappe reflexen
Oranje trapte met zeven andere spelers af dan vrijdag tegen de Schotten (4-0). Mark Flekken, Jeremie Frimpong, Lutsharel Geertruida, Mats Wieffer, Xavi Simons, Georginio Wijnaldum en Cody Gakpo moesten plaatsmaken voor Bart Verbruggen, Denzel Dumfries, Matthijs de Ligt, Daley Blind, Jerdy Schouten, Joey Veerman en Donyell Malen.
Koeman liet zijn ploeg ook van systeem wisselen. Oranje, spelend met vijf in plaats van vier verdedigers, ging vooral in de eerste helft niet voor de schoonheidsprijs in het Deutsche Bank Park. De bezoekers tikten de bal lang besluiteloos breed achterin en hadden het lastig om de aanvallers in stelling te brengen. Nederland kwam in de vierde minuut wel op voorsprong. Veerman scoorde, op aangeven van Memphis Depay, die profiteerde van een foutje van Maximilian Mittelstädt. De linksback van Duitsland revancheerde zich in de elfde minuut met een mooie gelijkmaker.
Duitsland combineerde drie dagen na een opvallende zege bij Frankrijk (0-2) vooral voor rust veel makkelijker dan Nederland. Maar alleen Ilkay Gündogan kreeg voor rust nog een kans om het veldoverwicht met een treffer uit te drukken. De middenvelder strandde op keeper Verbruggen. Even later kwam Malen net te laat om op aangeven van De Ligt te scoren. In een tweede helft met twaalf wissels waren de beste kansen aanvankelijk voor Oranje. Maar Tijjani Reijnders en Depay misten in kansrijke positie. Verbruggen voorkwam in de slotfase met knappe reflexen dat Jamal Musiala en Thomas Müller scoorden maar werd alsnog geklopt door Füllkrug.
Meer uit Voetbal
SOUTHAMPTON (ANP/RTR) - Southampton heeft het beroep verloren tegen de uitsluiting van deelname aan de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat maakte de English Football League (EFL) bekend. Southampton had voor de gewonnen halve finale tegen Middlesbrough (2-1) de tegenstander heimelijk gefilmd. Middlesbrough neemt de plaats van Southampton in bij de finale van de play-offs tegen Hull City.
1 uur geledenISTANBUL (ANP) - Aston Villa heeft voor het eerst in 44 jaar een Europese prijs veroverd. De Engelse formatie van trainer Unai Emery was in de finale van de Europa League in Istanbul met 3-0 te sterk voor SC Freiburg uit Duitsland. Ian Maatsen viel in de slotfase in bij de ploeg uit Birmingham, zijn ploeggenoten Marco Bizot en Lamare Bogarde bleven op de bank.
2 uur geledenTILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
6 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
7 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.
10 uur geleden