Oranje gaat in Qatar bij bereiken volgende ronde in avond trainen
DOHA (ANP) - Het Nederlands elftal traint, als het er dinsdag in slaagt de achtste finales van het WK te bereiken, voortaan niet meer overdag. Bondscoach Louis van Gaal kiest er dan voor om de oefensessies te verplaatsen naar de avonduren. Dan is het minder warm in Doha.
Oranje traint nu vaak om 11.30 uur plaatselijke tijd. Dan is het tussen de 30 en 32 graden. Van Gaal en zijn technische en medische staf kozen bewust voor dat tijdstip. "We moesten acclimatiseren, wennen aan de warmte en de hitte", legde Van Gaal uit. "Bovendien is de luchtvochtigheid hier minder groot. Spelers kunnen hier gewoon transpireren. Ik transpireer ook, maar minder dan mijn spelers."
Het Nederlands elftal is nu bijna twee weken in Qatar. "We zijn nu geacclimatiseerd. Vandaar dat we overschakelen naar trainingen in de avond. Het is allemaal wetenschappelijk onderbouwd", aldus Van Gaal.
Meer uit Voetbal
WAALWIJK (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kijkt tevreden terug op de eerste helft van het oefenduel met Zuid-Korea, waarin de voetbalsters van Oranje al de 5-0-eindstand op het bord zetten. "Het was heel dynamisch en moeilijk te verdedigen. Dat is wat we graag willen zien. Maar ik hoopte stiekem toch wel dat we iets meer getest zouden worden", zei Veurink na het oefenduel in Waalwijk.
3 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Vivianne Miedema kan zich niet herinneren wanneer ze voor het laatst met zo'n goed gevoel op het veld stond bij Oranje. Na een periode van twijfels over haar toekomst als international scoorde de topscorer aller tijden van het Nederlands elftal dinsdag tegen Zuid-Korea (5-0) al voor rust vier keer. "Dit is weer de Vivianne Miedema die zich helemaal goed voelt op het veld", zei de aanvalster na het oefenduel in Waalwijk.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal vindt dat de politiek strengere regels moet maken en die moet handhaven om vuurwerkacties zoals afgelopen zondag bij Ajax-FC Groningen te voorkomen. Dat zei hij bij Pauw & De Wit. "Het is een maatschappelijk probleem. Dit heeft met normen en waarden te maken."
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga verstevigd door een zege op Atlético Madrid. In Camp Nou eindigde de topper in 3-1 voor de thuisploeg van coach Hansi Flick.
4 uur geledenDORTMUND (ANP) - Bayer Leverkusen heeft in het Duitse bekertoernooi Borussia Dortmund uitgeschakeld in de achtste finales. In Dortmund werd het 1-0 voor de bezoekers, waar Mark Flekken het doel schoon hield.
4 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in hun laatste wedstrijd van het jaar met ruime cijfers gewonnen van een zwak Zuid-Korea. Het oefenduel in Waalwijk eindigde in 5-0. Oranjes topscorer aller tijden Vivianne Miedema blonk uit met vier treffers voor rust.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is koploper Arsenal in de Premier League genaderd tot op 2 punten. De ploeg van trainer Pep Guardiola versloeg Fulham in Londen in een spectaculaire wedstrijd met 5-4 mede door een treffer van Tijjani Reijnders.
5 uur geleden