Oranje gaat in Qatar bij bereiken volgende ronde in avond trainen
DOHA (ANP) - Het Nederlands elftal traint, als het er dinsdag in slaagt de achtste finales van het WK te bereiken, voortaan niet meer overdag. Bondscoach Louis van Gaal kiest er dan voor om de oefensessies te verplaatsen naar de avonduren. Dan is het minder warm in Doha.
Oranje traint nu vaak om 11.30 uur plaatselijke tijd. Dan is het tussen de 30 en 32 graden. Van Gaal en zijn technische en medische staf kozen bewust voor dat tijdstip. "We moesten acclimatiseren, wennen aan de warmte en de hitte", legde Van Gaal uit. "Bovendien is de luchtvochtigheid hier minder groot. Spelers kunnen hier gewoon transpireren. Ik transpireer ook, maar minder dan mijn spelers."
Het Nederlands elftal is nu bijna twee weken in Qatar. "We zijn nu geacclimatiseerd. Vandaar dat we overschakelen naar trainingen in de avond. Het is allemaal wetenschappelijk onderbouwd", aldus Van Gaal.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Max Huiberts snapt niet waarom AZ zoveel kritiek krijgt op het besluit om de bekende Portugese voetbalmakelaar Jorge Mendes in te schakelen voor een mogelijke transfer van de talentvolle Kees Smit. "Er wordt veel over gezegd en geschreven", zei de directeur voetbalzaken vlak voor het bekerduel met FC Twente bij ESPN. "Ik lees niet heel veel, maar hier ontkwam je niet aan. Ik ben verbaasd over de selectieve verontwaardiging van mensen en partijen die zich erin mengen."
1 minuut geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is er voor de tweede transferperiode op rij niet in geslaagd een opvolger voor de vertrokken Jordan Henderson te vinden. De club heeft de afgelopen maand geen betaalbare speler gevonden die het huidige middenveld sterker maakt.
51 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Gerald Alders maakt het seizoen af bij Telstar. De 20-jarige vleugelverdediger komt op huurbasis over van Ajax, waar hij nog ruim twee jaar onder contract staat.
56 minuten geledenALKMAAR (ANP) - Rome-Jayden Owusu-Oduro verdedigt het doel van AZ in het thuisduel met FC Twente in de kwartfinale van de KNVB-beker. De keeper krijgt weer de voorkeur boven Jeroen Zoet.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-directeur Dennis te Kloese wordt de afgelopen dagen "veelvuldig telefonisch lastiggevallen en bedreigd", meldt de politie. Die doet onderzoek naar de dreigementen en naar het online verspreiden van het mobiele telefoonnummer van de clubdirecteur.
1 uur geledenHAMBURG (ANP) - De Franse voetballer Jean-Luc Dompé (30) is door zijn club HSV bestraft vanwege rijden onder invloed. Dompé heeft een recordboete gekregen die volgens de club zes cijfers telt. Eerder werd hij al voor onbepaalde tijd geschorst door de nummer 13 van de Bundesliga.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de Argentijnse vleugelaanvaller Maher Carrizo aangetrokken. De 19-jarige jeugdinternational komt over van CA Vélez Sarsfield uit Buenos Aires. Hij heeft getekend tot medio 2030.
4 uur geleden