Oranje Fanzone in Leipzig nog niet open door verwacht noodweer
LEIZPIG (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal kunnen voorlopig niet terecht op de Oranje Fanzone in Leipzig. De Duitse autoriteiten willen dat het supportersfeest op de Wilhelm Leuschner Platz later begint, omdat er tussen 14.00 uur en 15.00 uur noodweer wordt verwacht. Meteorologen voorspellen onweer, mogelijk met zware hagelbuien.
De Oranje Fanzone zou om 13.00 uur opengaan in Leipzig, waar het Nederlands elftal om 21.00 uur aan het tweede groepsduel met Frankrijk op het EK begint. "De veiligheid en het welzijn van onze Oranjefans staan voorop, daarom respecteren we de beslissing van de Duitse autoriteiten. We hopen om 16.00 uur alsnog open te gaan", meldt een woordvoerder van de KNVB.
De geplande Oranje Fanwalk naar het stadion gaat om 17.30 uur vooralsnog door. De bedoeling is dat veel supporters van het Nederlands elftal samen naar het Leipzig Stadium lopen. Yves Berendse, Donnie, Snollebollekes en Mental Theo treden vrijdagmiddag op de Oranje Fanzone op, als het weer het toelaat.
Duizenden supporters van het Nederlands elftal stonden even voor 13.00 uur te wachten totdat de Oranje Fanzone zou opengaan. Ze zijn naar het centrale marktplein van Leipzig gelopen om daar feest te vieren. De KNVB verwacht 40.000 fans van het Nederlands elftal in Leipzig. Minimaal 15.000 fans hebben een kaartje voor de wedstrijd tegen de Fransen.
.
Meer uit Binnenland
ASSEN (ANP) - De beroemde gouden helm die in januari vorig jaar werd gestolen uit het Drents Museum in Assen, is een klein beetje ingedeukt. Het gaat niet om een onherstelbare beschadiging. Dit meldde de directeur van het museum, Robert van Langh, donderdag tijdens een persconferentie. Daarin werd bekend dat de helm en twee van de drie gestolen gouden armbanden zijn teruggevonden.
21 minuten geledenASSEN (ANP) - De Roemeense kunstschatten die in januari vorig jaar zijn gestolen uit het Drents Museum in Assen, zijn terug na "tussenkomst van de verdediging" van de verdachten die eerder zijn opgepakt. Dit werd bekend tijdens een persconferentie donderdag in Assen.
43 minuten geledenASSEN (ANP) - Twee van de drie gouden armbanden die in de nacht van 24 op 25 januari vorig jaar werden gestolen uit het Drents Museum zijn terecht. Dat maakte het Openbaar Ministerie bekend tijdens de persconferentie over de teruggevonden objecten van de kunstroof. Naast de armbanden werd de beroemde gouden helm van Cotofenesti, die ongeveer 2500 jaar oud is, gestolen. Ook deze helm is teruggevonden en getoond bij de persconferentie in Assen.
52 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - Zes mensen zijn in een week tijd beboet voor het overtreden van het nieuwe fatbikeverbod in de binnenstad van Enschede. Het verbod geldt sinds 11 maart, maar in de eerste twee weken na het ingaan kregen overtreders eerst een waarschuwing. Sinds vorige week donderdag niet meer.
57 minuten geledenHOORN (ANP) - De drie verdachten die zijn aangehouden na de dodelijke geweldsuitbarsting in Hoorn zaterdagavond blijven veertien dagen langer vastzitten. Dat meldt een woordvoerder van de rechtbank Noord-Holland. Het gaat om twee minderjarigen en een 18-jarige.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De verdediging van Inez Weski meent dat belangrijke ontlastende berichten ontbreken in het dossier van de strafzaak tegen de voormalige advocaat. Zo zouden de ontbrekende berichten juist aantonen dat Weski geen berichten heeft uitgewisseld met Taghi, aldus de verdediging.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Voormalig advocaat Inez Weski (71) en haar advocaat Carry Knoops hebben donderdag uitgehaald naar het Openbaar Ministerie in een discussie over het voorlezen van notities uit het dossier. "Wat de officier van justitie nu zegt, dat is...", zei de voormalige advocaat. Haar raadsvrouw Carry Knoops brak in en vulde aan: "bullshit!" De opmerking kwam beiden te staan op een vermaning van de voorzitter.
3 uur geleden