Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje Fanzone in Leipzig nog niet open door verwacht noodweer

Oranje Fanzone in Leipzig nog niet open door verwacht noodweer

LEIZPIG (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal kunnen voorlopig niet terecht op de Oranje Fanzone in Leipzig. De Duitse autoriteiten willen dat het supportersfeest op de Wilhelm Leuschner Platz later begint, omdat er tussen 14.00 uur en 15.00 uur noodweer wordt verwacht. Meteorologen voorspellen onweer, mogelijk met zware hagelbuien.

De Oranje Fanzone zou om 13.00 uur opengaan in Leipzig, waar het Nederlands elftal om 21.00 uur aan het tweede groepsduel met Frankrijk op het EK begint. "De veiligheid en het welzijn van onze Oranjefans staan voorop, daarom respecteren we de beslissing van de Duitse autoriteiten. We hopen om 16.00 uur alsnog open te gaan", meldt een woordvoerder van de KNVB.

De geplande Oranje Fanwalk naar het stadion gaat om 17.30 uur vooralsnog door. De bedoeling is dat veel supporters van het Nederlands elftal samen naar het Leipzig Stadium lopen. Yves Berendse, Donnie, Snollebollekes en Mental Theo treden vrijdagmiddag op de Oranje Fanzone op, als het weer het toelaat.

Duizenden supporters van het Nederlands elftal stonden even voor 13.00 uur te wachten totdat de Oranje Fanzone zou opengaan. Ze zijn naar het centrale marktplein van Leipzig gelopen om daar feest te vieren. De KNVB verwacht 40.000 fans van het Nederlands elftal in Leipzig. Minimaal 15.000 fans hebben een kaartje voor de wedstrijd tegen de Fransen.

.

Meer uit Binnenland

Een Ander Joods Geluid: geen fantasieën over verandering Israël

DEN HAAG (ANP) - De verkiezingen in Israël zullen niets veranderen voor de "mensenrechten en zelfbeschikking" van de Palestijnen, meent de anti-zionistische organisatie Een Ander Joods Geluid. Voorzitter Jaap Hamburger heeft "geen fantasieën over verandering" in Israëls beleid jegens de Palestijnen. "79 jaar gewelddadig zionisme gaat nu zijn 80e jaar in. Het oorspronkelijke oogmerk blijft onveranderd."

3 uur geleden
Standbeeld Aletta Jacobs in centrum van Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Aletta Jacobs, die als eerste vrouw officieel aan een Nederlandse universiteit mocht studeren, krijgt een standbeeld in het centrum van Den Haag. Dat moet aan de Wijnhaven worden neergezet, niet ver van de campus van de Universiteit Leiden. "Een passende locatie", aldus wethouder Lotte van Basten Batenburg.

8 uur geleden
Drukste spits van het jaar: 1100 kilometer file

DEN HAAG (ANP) - De avondspits van dinsdag is de drukste spits tot nu toe in 2026. Volgens de verkeersinformatie van de ANWB stond er rond 17.30 uur zo'n 1100 kilometer file. Niet eerder dit jaar waren vertragingen door files zo groot.

10 uur geleden
Drenthe geeft geld voor studie naar betere bescherming tegen wolf

ASSEN (ANP) - De provincie Drenthe geeft een subsidie van 148.000 euro voor onderzoek naar een nieuwe technologie die kan helpen bij het beschermen van grazers in gebieden waar veel wolven voorkomen. In die pilot worden onder meer automatische beeldherkenning en middelen om wolven af te schrikken gecombineerd met een systeem waarbij vroegtijdig voor de wolf wordt gewaarschuwd.

11 uur geleden
Waterpeil stijgt door regen, maar gevolgen droogte nog voelbaar

DEN HAAG (ANP) - Door de regen in de afgelopen twee weken stroomt weer meer water door de Rijn en de Maas, meldt Rijkswaterstaat in de nieuwste droogtemonitor, maar ondanks de stijging blijft de afvoer in de grote rivieren laag voor de tijd van het jaar.

12 uur geleden
Aangevallen dierenverzorgster Beekse Bergen overleden

HILVARENBEEK (ANP) - De dierenverzorgster van Safaripark Beekse Bergen die zaterdag gewond raakte door een panteraanval, is dinsdag aan haar verwondingen overleden. "Haar overlijden raakt ons allemaal diep en we leven intens mee met haar familie, vrienden en naasten", aldus de dierentuin in een verklaring.

13 uur geleden
Spullen van vermiste kitesurfer gevonden, zoekactie stopt

SCHEVENINGEN (ANP) - In de zoektocht naar de vermiste kitesurfer bij Scheveningen zijn spullen van de kitesurfer gevonden. Dit meldt een woordvoerder van de politie. De zoektocht naar de 18-jarige man is dinsdag rond het middaguur gestaakt vanwege de weersomstandigheden en wordt niet meer hervat.

15 uur geleden