Oranje-fans melden zich massaal voor tickets EK voetbal
ZEIST (ANP) - Oranje-fans hebben nog tot donderdag 12.00 uur de tijd een aanvraag te doen voor kaartjes voor de drie groepsduels op het EK voetbal, komende zomer in Duitsland. Sinds zondag, een dag na de loting in Hamburg, kunnen houders van een Oranje ClubCard hun belangstelling kenbaar maken. "Het aantal aanvragen voldoet aan onze verwachtingen", meldde een KNVB-woordvoerder tussentijds.
Voor het Nederlands elftal begint het EK op 16 juni met een wedstrijd in Hamburg tegen Polen, Wales, Finland of Estland, landen die in maart in de play-offs strijden om een ticket. De andere groepsduels zijn tegen Frankrijk in Leipzig (21 juni) en tegen Oostenrijk in Berlijn (25 juni). Per wedstrijd zijn voor de Oranje-vakken 11.000 kaarten beschikbaar, minimaal 70 procent daarvan is bestemd voor de ClubCardhouders. Ook voor de duels later in het toernooi kunnen tickets worden aangevraagd.
Verwacht wordt dat het aantal aanvragen veel hoger ligt dan er tickets voorhanden zijn. Via loting worden de kaartjes toegewezen waarbij een puntensysteem op basis van het aantal bezochte wedstrijden in de kwalificatie de fanatiekste fans een voorkeursbehandeling oplevert. Uiterlijk maandag 11 december krijgen de gelukkigen per mail te lezen dat ze kaarten hebben.
Neutrale vakken
Het is nu niet meer mogelijk om ClubCardhouder te worden om zo nog mee te dingen naar de tickets. Zonder de bewuste kaart is het wel mogelijk bij de UEFA kaarten te bestellen voor neutrale vakken bij wedstrijden van Oranje of andere EK-duels. Dat kan nog tot 12 december.
In de eerste verkoopronde bood de Europese voetbalbond UEFA 1,2 miljoen tickets aan voor duels waarvan alleen de data en speelsteden vaststonden. Daarvoor kreeg de Europese voetbalunie meer dan 20 miljoen aanvragen.
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
2 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda neemt na de degradatie afscheid van assistent-trainer Tomasz Kaczmarek, keeperstrainer Gabor Babos en aanvalstrainer Matthew Amoah. Dat maakte de club dinsdag bekend.
3 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II-fans blijven niet welkom bij de finale van de play-offs om promotie/degradatie zaterdag bij FC Volendam. De gemeente Edam-Volendam houdt vast aan dat besluit van maandag na eerdere ongeregeldheden. Na aandringen van het competitiebestuur betaald voetbal ging de gemeente wel akkoord met uitfans bij het play-offduel tussen Ajax en FC Groningen, dat donderdag in hetzelfde stadion wordt gespeeld.
4 uur geledenGLASGOW (ANP) - Schotland heeft een ervaren selectie opgeroepen voor de eerste WK-deelname in 28 jaar. Een aanzienlijk deel van de selectie was al geboren toen Schotland in 1998 in Frankrijk niet verder kwam dan de groepsfase. De Schotten bereikten dit WK door in een enerverende kwalificatiewedstrijd met Denemarken af te rekenen.
5 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Fans van FC Groningen zijn donderdag toch welkom bij het play-offduel met Ajax in Volendam. Dat heeft de burgemeester van Volendam besloten, meldt FC Groningen op de website. Maandag had de gemeente Edam-Volendam nog bekendgemaakt dat er vanwege eerdere ongeregeldheden geen uitfans welkom waren, maar daar was zowel FC Groningen als voetbalbond KNVB het niet mee eens.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keept bij Duitsland tijdens het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat verrassende besluit heeft bondscoach Julian Nagelsmann genomen, meldt de Duitse krant Bild. Neuer (40) nam na het EK van 2024 in eigen land afscheid van de nationale ploeg en speelde sindsdien geen interland meer.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.
18 uur geleden