Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje en Engeland troffen elkaar 5 jaar terug voor het laatst

Oranje en Engeland troffen elkaar 5 jaar terug voor het laatst

DORTMUND (ANP) - Het Nederlands elftal en Engeland staan woensdag in de halve finales van het EK na vijf jaar weer tegenover elkaar. Oranje won de laatste ontmoeting, op 6 juni 2019 in de halve finales van de Nations League, na verlenging met 3-1.

Marcus Rashford zette Engeland in dat duel na ruim een half uur spelen uit een strafschop op voorsprong. Matthijs de Ligt maakte in de 73e minuut gelijk, waarna het elftal van bondscoach Ronald Koeman in de verlenging afstand nam via Kyle Walker (eigen doelpunt) en Quincy Promes.

Nederland en Engeland troffen elkaar 32 keer eerder. Engeland won dertien keer, Nederland negen keer en tien duels eindigden onbeslist. Van die 32 wedstrijden staan er tien in de boeken geregistreerd als 'onofficieel', de eerste acht wedstrijden tussen 1907 en 1913 en de duels in 1952 en 1954. Als je die tien wedstrijden weg laat, is de balans in het voordeel van Oranje, met zeven overwinningen, zes nederlagen en negen gelijke spelen.

Patrick Kluivert

Het wordt op een eindtoernooi (EK's en WK's) de vierde ontmoeting tussen Oranje en de Engelsen. Beide landen wonnen een keer en één duel eindigde onbeslist. Het eerste duel op een eindtoernooi was op het EK van 1988, ook in Duitsland. Oranje zegevierde in de groepsfase met 3-1 dankzij drie treffers van Marco van Basten. Het Nederlands elftal won dat toernooi.

Op het WK van 1990 in Italië troffen Nederland en Engeland elkaar opnieuw in de groepsfase. Het bleef toen 0-0. Oranje, dat niet aan de hoge verwachtingen kon voldoen, strandde in de achtste finales tegen West-Duitsland (2-1).

De derde en laatste ontmoeting was voor Nederland de pijnlijkste. Op het EK van 1996, dat in Engeland werd georganiseerd, wonnen de Engelsen met liefst 4-1 van Oranje, ook in de poulefase. Dankzij de late tegentreffer van Patrick Kluivert, in de 78e minuut, plaatste het Nederlands elftal zich alsnog voor de kwartfinales. Frankrijk bleek daarin na strafschoppen te sterk.

Meer uit Voetbal

FIFA-voorzitter Infantino wil strengere regels voor bedekken mond

CARDIFF (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil strengere regels voor voetballers die hun mond bedekken als ze praten. "Als een speler zijn mond bedekt en iets zegt, en dat heeft een racistisch gevolg, dan moet hij van het veld worden gestuurd", zei Infantino zondag tegen Sky News bij een vergadering van de IFAB, het orgaan dat de regels in het voetbal opstelt.

4 uur geleden
Go Ahead Eagles neemt met zege afstand van onderste plaatsen

ROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.

14 uur geleden
Verdediger Timber kopt Arsenal naar zege op Chelsea

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.

16 uur geleden
FC Utrecht kan dankzij zege op AZ weer juichen in Galgenwaard

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).

17 uur geleden
Feyenoord stelt Van Persie teleur: terecht verloren bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.

19 uur geleden
United wint van Palace en klimt naar derde plaats

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.

19 uur geleden
FC Groningen verliest tegen FC Volendam voor zesde keer op rij

VOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.

20 uur geleden