Oranje en Engeland troffen elkaar 5 jaar terug voor het laatst
DORTMUND (ANP) - Het Nederlands elftal en Engeland staan woensdag in de halve finales van het EK na vijf jaar weer tegenover elkaar. Oranje won de laatste ontmoeting, op 6 juni 2019 in de halve finales van de Nations League, na verlenging met 3-1.
Marcus Rashford zette Engeland in dat duel na ruim een half uur spelen uit een strafschop op voorsprong. Matthijs de Ligt maakte in de 73e minuut gelijk, waarna het elftal van bondscoach Ronald Koeman in de verlenging afstand nam via Kyle Walker (eigen doelpunt) en Quincy Promes.
Nederland en Engeland troffen elkaar 32 keer eerder. Engeland won dertien keer, Nederland negen keer en tien duels eindigden onbeslist. Van die 32 wedstrijden staan er tien in de boeken geregistreerd als 'onofficieel', de eerste acht wedstrijden tussen 1907 en 1913 en de duels in 1952 en 1954. Als je die tien wedstrijden weg laat, is de balans in het voordeel van Oranje, met zeven overwinningen, zes nederlagen en negen gelijke spelen.
Patrick Kluivert
Het wordt op een eindtoernooi (EK's en WK's) de vierde ontmoeting tussen Oranje en de Engelsen. Beide landen wonnen een keer en één duel eindigde onbeslist. Het eerste duel op een eindtoernooi was op het EK van 1988, ook in Duitsland. Oranje zegevierde in de groepsfase met 3-1 dankzij drie treffers van Marco van Basten. Het Nederlands elftal won dat toernooi.
Op het WK van 1990 in Italië troffen Nederland en Engeland elkaar opnieuw in de groepsfase. Het bleef toen 0-0. Oranje, dat niet aan de hoge verwachtingen kon voldoen, strandde in de achtste finales tegen West-Duitsland (2-1).
De derde en laatste ontmoeting was voor Nederland de pijnlijkste. Op het EK van 1996, dat in Engeland werd georganiseerd, wonnen de Engelsen met liefst 4-1 van Oranje, ook in de poulefase. Dankzij de late tegentreffer van Patrick Kluivert, in de 78e minuut, plaatste het Nederlands elftal zich alsnog voor de kwartfinales. Frankrijk bleek daarin na strafschoppen te sterk.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
2 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
3 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.
5 uur geledenBILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
23 uur geleden