Oranje en Engeland troffen elkaar 5 jaar terug voor het laatst
DORTMUND (ANP) - Het Nederlands elftal en Engeland staan woensdag in de halve finales van het EK na vijf jaar weer tegenover elkaar. Oranje won de laatste ontmoeting, op 6 juni 2019 in de halve finales van de Nations League, na verlenging met 3-1.
Marcus Rashford zette Engeland in dat duel na ruim een half uur spelen uit een strafschop op voorsprong. Matthijs de Ligt maakte in de 73e minuut gelijk, waarna het elftal van bondscoach Ronald Koeman in de verlenging afstand nam via Kyle Walker (eigen doelpunt) en Quincy Promes.
Nederland en Engeland troffen elkaar 32 keer eerder. Engeland won dertien keer, Nederland negen keer en tien duels eindigden onbeslist. Van die 32 wedstrijden staan er tien in de boeken geregistreerd als 'onofficieel', de eerste acht wedstrijden tussen 1907 en 1913 en de duels in 1952 en 1954. Als je die tien wedstrijden weg laat, is de balans in het voordeel van Oranje, met zeven overwinningen, zes nederlagen en negen gelijke spelen.
Patrick Kluivert
Het wordt op een eindtoernooi (EK's en WK's) de vierde ontmoeting tussen Oranje en de Engelsen. Beide landen wonnen een keer en één duel eindigde onbeslist. Het eerste duel op een eindtoernooi was op het EK van 1988, ook in Duitsland. Oranje zegevierde in de groepsfase met 3-1 dankzij drie treffers van Marco van Basten. Het Nederlands elftal won dat toernooi.
Op het WK van 1990 in Italië troffen Nederland en Engeland elkaar opnieuw in de groepsfase. Het bleef toen 0-0. Oranje, dat niet aan de hoge verwachtingen kon voldoen, strandde in de achtste finales tegen West-Duitsland (2-1).
De derde en laatste ontmoeting was voor Nederland de pijnlijkste. Op het EK van 1996, dat in Engeland werd georganiseerd, wonnen de Engelsen met liefst 4-1 van Oranje, ook in de poulefase. Dankzij de late tegentreffer van Patrick Kluivert, in de 78e minuut, plaatste het Nederlands elftal zich alsnog voor de kwartfinales. Frankrijk bleek daarin na strafschoppen te sterk.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Rob Dieperink gaat niet naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 38-jarige arbiter, die als VAR zou meegaan met het team van scheidsrechter Danny Makkelie, bevestigt zelf aan De Telegraaf dat wereldvoetbalbond FIFA heeft besloten hem niet meer aan te stellen na een incident vorige maand in een hotel in Londen, waarbij hij werd gearresteerd.
54 minuten geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Real Oviedo gewonnen. Gonzalo García en Jude Bellingham maakten de doelpunten voor de thuisploeg (2-0).
15 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk gaat zonder Eduardo Camavinga naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De middenvelder van Real Madrid maakt geen deel uit van de selectie van bondscoach Didier Deschamps.
17 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Carlo Ancelotti blijft tot en met het WK van 2030 bondscoach van de nationale voetbalploeg van Brazilië. De voetbalbond van de vijfvoudig wereldkampioen heeft het contract van de 66-jarige Italiaan nog voor de mondiale eindronde van volgende maand in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verlengd.
19 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Doelman Kjell Scherpen heeft met Union Sint-Gillis de Belgische beker gewonnen. Hij versloeg met zijn ploeg Anderlecht in de finale (3-1). Mohammed Fuseini en Kevin Rodriguez scoorden in de verlenging in het Koning Boudewijnstadion in Brussel.
20 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.
22 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.
1 dag geleden