Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje en Engeland troffen elkaar 5 jaar terug voor het laatst

Oranje en Engeland troffen elkaar 5 jaar terug voor het laatst

DORTMUND (ANP) - Het Nederlands elftal en Engeland staan woensdag in de halve finales van het EK na vijf jaar weer tegenover elkaar. Oranje won de laatste ontmoeting, op 6 juni 2019 in de halve finales van de Nations League, na verlenging met 3-1.

Marcus Rashford zette Engeland in dat duel na ruim een half uur spelen uit een strafschop op voorsprong. Matthijs de Ligt maakte in de 73e minuut gelijk, waarna het elftal van bondscoach Ronald Koeman in de verlenging afstand nam via Kyle Walker (eigen doelpunt) en Quincy Promes.

Nederland en Engeland troffen elkaar 32 keer eerder. Engeland won dertien keer, Nederland negen keer en tien duels eindigden onbeslist. Van die 32 wedstrijden staan er tien in de boeken geregistreerd als 'onofficieel', de eerste acht wedstrijden tussen 1907 en 1913 en de duels in 1952 en 1954. Als je die tien wedstrijden weg laat, is de balans in het voordeel van Oranje, met zeven overwinningen, zes nederlagen en negen gelijke spelen.

Patrick Kluivert

Het wordt op een eindtoernooi (EK's en WK's) de vierde ontmoeting tussen Oranje en de Engelsen. Beide landen wonnen een keer en één duel eindigde onbeslist. Het eerste duel op een eindtoernooi was op het EK van 1988, ook in Duitsland. Oranje zegevierde in de groepsfase met 3-1 dankzij drie treffers van Marco van Basten. Het Nederlands elftal won dat toernooi.

Op het WK van 1990 in Italië troffen Nederland en Engeland elkaar opnieuw in de groepsfase. Het bleef toen 0-0. Oranje, dat niet aan de hoge verwachtingen kon voldoen, strandde in de achtste finales tegen West-Duitsland (2-1).

De derde en laatste ontmoeting was voor Nederland de pijnlijkste. Op het EK van 1996, dat in Engeland werd georganiseerd, wonnen de Engelsen met liefst 4-1 van Oranje, ook in de poulefase. Dankzij de late tegentreffer van Patrick Kluivert, in de 78e minuut, plaatste het Nederlands elftal zich alsnog voor de kwartfinales. Frankrijk bleek daarin na strafschoppen te sterk.

Meer uit Voetbal

Kompany zegt nog niet of Bayern met beste ploeg tegen PSV begint

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Vincent Kompany wilde nog niet vertellen of hij woensdag met zijn beste ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "We beschikken over een vrijwel fitte selectie", zei hij op een persconferentie. "We hebben ook spelers die de laatste weken heel veel minuten hebben gemaakt. Ik heb alle vertrouwen in de spelers die ik opstel."

10 uur geleden
Ajax-trainer Grim: zelf winnen en daarna zien we het wel

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft woensdagavond in de thuiswedstrijd tegen Olympiakos volgens databureaus een wonder nodig voor een plek in de tussenronde van de Champions League. Trainer Fred Grim heeft ook gelezen dat het voor 92 procent zeker is dat zijn ploeg de laatste Europese wedstrijd van dit seizoen speelt. "Ik denk dat we er alles aan moeten doen om onze wedstrijd te winnen", zei hij op een persconferentie. "Daarna zien we het wel."

16 uur geleden
Bosz verwacht niet dat PSV resultaat cadeau krijgt van Bayern

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz verwacht dat Bayern München woensdag met de sterkst mogelijke ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "Een topploeg verliest niet twee keer achter elkaar", zei hij op een persconferentie in Eindhoven. "En zij zijn ook niet van de cadeautjes. Ze willen altijd winnen. Daar houd ik wel van."

17 uur geleden
PSV'er Wanner heeft nog geen keuze gemaakt over interlandloopbaan

EINDHOVEN (ANP) - Paul Wanner heeft nog niet besloten dat hij met Oostenrijk naar het WK wil. "Daar heb ik nog geen beslissing over genomen", zei hij op een persconferentie, een dag voor het thuisduel van PSV met zijn oude club Bayern München in de Champions League. "Ik focus me nu alleen op PSV."

19 uur geleden
Berghuis traint weer mee met Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis staat weer op het trainingsveld bij Ajax. Hij liet zich dinsdag zien tijdens de laatste oefensessie voor het thuisduel van woensdag met het Griekse Olympiakos in de Champions League.

19 uur geleden
PSV hoopt op Til en Salah-Eddine voor cruciaal duel met Bayern

EINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine zijn woensdag mogelijk inzetbaar tijdens de thuiswedstrijd van PSV tegen Bayern München in de Champions League. "Ik hoop dat ze zo kunnen trainen", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Dan gaan we na de training even met elkaar zitten en nemen we een beslissing."

19 uur geleden
Real Betis verliest in aanloop naar duel met Feyenoord bij Alavés

VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Real Betis heeft vier dagen voor het Europa League-duel met Feyenoord niet kunnen winnen bij Deportivo Alavés. De ploeg van trainer Manuel Pellegrini verloor de uitwedstrijd met 2-1.

2 dagen geleden