Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje en Engeland troffen elkaar 5 jaar terug voor het laatst

Oranje en Engeland troffen elkaar 5 jaar terug voor het laatst

DORTMUND (ANP) - Het Nederlands elftal en Engeland staan woensdag in de halve finales van het EK na vijf jaar weer tegenover elkaar. Oranje won de laatste ontmoeting, op 6 juni 2019 in de halve finales van de Nations League, na verlenging met 3-1.

Marcus Rashford zette Engeland in dat duel na ruim een half uur spelen uit een strafschop op voorsprong. Matthijs de Ligt maakte in de 73e minuut gelijk, waarna het elftal van bondscoach Ronald Koeman in de verlenging afstand nam via Kyle Walker (eigen doelpunt) en Quincy Promes.

Nederland en Engeland troffen elkaar 32 keer eerder. Engeland won dertien keer, Nederland negen keer en tien duels eindigden onbeslist. Van die 32 wedstrijden staan er tien in de boeken geregistreerd als 'onofficieel', de eerste acht wedstrijden tussen 1907 en 1913 en de duels in 1952 en 1954. Als je die tien wedstrijden weg laat, is de balans in het voordeel van Oranje, met zeven overwinningen, zes nederlagen en negen gelijke spelen.

Patrick Kluivert

Het wordt op een eindtoernooi (EK's en WK's) de vierde ontmoeting tussen Oranje en de Engelsen. Beide landen wonnen een keer en één duel eindigde onbeslist. Het eerste duel op een eindtoernooi was op het EK van 1988, ook in Duitsland. Oranje zegevierde in de groepsfase met 3-1 dankzij drie treffers van Marco van Basten. Het Nederlands elftal won dat toernooi.

Op het WK van 1990 in Italië troffen Nederland en Engeland elkaar opnieuw in de groepsfase. Het bleef toen 0-0. Oranje, dat niet aan de hoge verwachtingen kon voldoen, strandde in de achtste finales tegen West-Duitsland (2-1).

De derde en laatste ontmoeting was voor Nederland de pijnlijkste. Op het EK van 1996, dat in Engeland werd georganiseerd, wonnen de Engelsen met liefst 4-1 van Oranje, ook in de poulefase. Dankzij de late tegentreffer van Patrick Kluivert, in de 78e minuut, plaatste het Nederlands elftal zich alsnog voor de kwartfinales. Frankrijk bleek daarin na strafschoppen te sterk.

Meer uit Voetbal

Benfica-coach Mourinho zag zijn ploeg het plan goed uitvoeren

AMSTERDAM (ANP) - José Mourinho zag "een niet perfect team" zijn tactisch plan goed uitvoeren. Dat zei de 62-jarige coach van Benfica na afloop van de gewonnen Champions League-wedstrijd tegen Ajax (0-2).

1 uur geleden
Bounida voelt zich na duel met Benfica basisspeler van Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Rayane Bounida heeft het idee dat hij zijn interim-trainer Fred Grim heeft overtuigd in het verloren duel met Benfica (0-2) in de Champions League. "Ik denk dat ik nu basisspeler ben", zei hij met veel bravoure in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Ik denk dat ik lekker ga slapen."

1 uur geleden
Coach Grim zag dat spelers van Ajax zich aan afspraken hielden

AMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim baalde van de uitslag van het duel tussen Ajax en Benfica (0-2) in de Champions League. "Maar ik heb wel een team gezien", zei hij. "Ze stonden er voor elkaar en hebben zich aan de afspraken gehouden. Ik zie zeker aanknopingspunten voor de komende duels."

2 uur geleden
Mourinho vindt Sneijder geschikt voor alle functies binnen Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Benfica-trainer José Mourinho vindt oud-Ajacied Wesley Sneijder geschikt voor alle mogelijke functies binnen Ajax. Dat zei de Portugees bij de persconferentie in Amsterdam na afloop van het Champions League-duel met Ajax dat eindigde in 0-2.

2 uur geleden
Klaassen zag een beter Ajax dan in de afgelopen weken

AMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen probeerde positief te blijven na de nederlaag van Ajax tegen Benfica (0-2) in de Champions League. "Ik zag wel een ploeg die beter heeft gespeeld dan in de afgelopen weken", zei de aanvoerder in een flashinterview vlak na de wedstrijd. "Daar moeten we op voortbouwen, stap voor stap. Dan gaan de resultaten ook komen."

3 uur geleden
Ajax verliest van Benfica en blijft puntloos in Champions League

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is er niet in geslaagd tegen Benfica de eerste punten in de Champions League te pakken en blijft na vijf wedstrijden puntloos laatste. In de Johan Cruijff ArenA ging de ploeg van interim-trainer Fred Grim met 0-2 onderuit tegen het Benfica van José Mourinho.

3 uur geleden
Aanvoerder Schouten denkt dat PSV nog 5 punten nodig heeft in CL

EINDHOVEN (ANP) - Aanvoerder Jerdy Schouten denkt dat PSV nog 5 punten nodig heeft om de volgende ronde van de Champions League te bereiken. De landskampioen staat na vier van de acht speelronden op 5 punten en wacht woensdagavond om 21.00 uur een uitduel met de Engelse kampioen Liverpool.

3 uur geleden