Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje droomt van meer maar kijkt niet verder dan achtste finales

Oranje droomt van meer maar kijkt niet verder dan achtste finales

SYDNEY (ANP) - Wie van de speelsters van Oranje de vraag ook krijgt, allemaal antwoorden ze precies dat wat Andries Jonker al herhaalt sinds hij vorige zomer bondscoach werd: "Wij kunnen van iedereen winnen". Vooruitblikken op een eventuele WK-finale wil niemand. "Natuurlijk droom je wel eens, maar het WK kent nu alleen nog maar finales. Als je verliest, lig je eruit. Dat is gewoon heel spannend", vindt verdedigster Merel van Dongen.

Door eerste te worden in de groep en boven de Verenigde Staten te eindigen, heeft Nederland volgens aanvalster Lieke Martens "heel veel vertrouwen getankt". Maar dat betekent nog niet dat de Oranjevrouwen voorbij de achtste finale kijken, zondag om 04.00 uur (Nederlandse tijd) tegen Zuid-Afrika. "Stap voor stap, de volgende ronde is heel belangrijk", zegt middenveldster Jill Roord. "Ik denk wel dat andere landen ons ook zien en denken: dat is weer het Nederland van een paar jaar geleden." Wat daar volgens Roord bij meespeelt, is dat Oranje de titelverdediger al trof in de tweede groepswedstrijd (1-1). "Het is fijn dat we die grote wedstrijd hebben gehad, dan weet je meteen waar je staat."

Bij Jonker zelf overheerst "realiteitszin" na de winst op Portugal (1-0) en de overtuigende zege op Vietnam (7-0). "We zijn op de goede weg en ogen heel stabiel. Ik heb steeds gezegd: we kunnen van iedereen winnen. Maar je hoort mij niet zeggen dat we wereldkampioen worden."

Aan het werk

"Natuurlijk voelen we dat het goed loopt en dat het moeilijk is om tegen ons te scoren, maar als je onderdeel uitmaakt van het team ben je daar helemaal niet zo mee bezig", zegt Van Dongen, die tien jaar geleden al meespeelde op een EK. "Eigenlijk zijn we gewoon aan het werk. 'Wowgevoelens' zijn er niet, we denken ook niet steeds: wat gaat het geweldig. Iets vieren doen we pas als we straks met een beker staan."

Volgens Van Dongen is het net als op het WK van 2019, toen Nederland het tot de finale schopte. "Elke keer was er weer een wedstrijd, maar je vierde nog niets."

Meer uit Voetbal

Van Persie vindt rode kaart voor Hadj Moussa onterecht

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond de rode kaart die zijn aanvaller Anis Hadj Moussa in de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen (1-0) kreeg niet terecht. Dat zei hij na afloop in een interview met ESPN.

14 uur geleden
Feyenoord blijft met kleine thuiszege op sc Heerenveen koploper

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft ook de vierde competitiewedstrijd van dit seizoen gewonnen. De Rotterdammers hadden in De Kuip aan een doelpunt van Anis Hadj Moussa genoeg om sc Heerenveen te verslaan: 1-0. Beide teams speelden een deel van de tweede helft met tien man na rode kaarten voor Hadj Moussa (57e minuut) en Hristiyan Petrov (72e minuut). De tweede helft telde veertien minuten blessuretijd, onder meer omdat het broekje van scheidsrechter Robin Hensgens stuk was en hij in de kleedkamer een nieuwe moest halen.

14 uur geleden
FC Twente speelt na vertrek Oosting gelijk tegen NAC

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft na het vertrek van trainer Joseph Oosting nog geen klinkend resultaat behaald. De Enschedese voetbalclub speelde zaterdagavond in de eigen Grolsch Veste met 2-2 gelijk tegen NAC Breda. FC Twente heeft 4 punten na vijf wedstrijden en staat op de veertiende plaats van de Eredivisie. NAC staat een plek lager.

14 uur geleden
Bosz geniet van spektakel, maar ziet weinig goed voetbal

NIJMEGEN (ANP) - Peter Bosz had even nodig om op adem te komen na de spectaculaire wedstrijd tussen NEC en PSV in de Eredivisie (3-5). "Ik ben nog niet helemaal bijgekomen", sprak de trainer van PSV met een lach voor de camera van ESPN.

16 uur geleden
Go Ahead Eagles behaalt tegen Volendam eerste competitiezege

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de eerste competitiezege van het seizoen behaald. Het elftal van Melvin Boel won in de Adelaarshorst met 3-0 van FC Volendam. Go Ahead Eagles heeft nu 6 punten uit vijf wedstrijden. FC Volendam blijft op 4 punten staan en is de ongeslagen status kwijt.

16 uur geleden
PSV'er Veerman: op tv is dit misschien leuk, op het veld niet

NIJMEGEN (ANP) - PSV'er Joey Veerman was blij dat de uitwedstrijd tegen NEC (3-5) er zaterdagavond op zat. "Ik snap dat dit op tv er erg leuk uitziet, maar in het veld is dat helemaal niet zo. Dit had niets met voetbal te maken", vertelde de middenvelder aan ESPN.

16 uur geleden
PSV in vermakelijk en spectaculair duel met 5-3 langs NEC

NIJMEGEN (ANP) - PSV heeft in een vermakelijk en spectaculair duel afgerekend met NEC. De regerend landskampioen zegevierde in Nijmegen met 5-3. Beide elftallen hadden nog veel vaker kunnen scoren.

17 uur geleden