Oranje doet bondscoach Wiegman van Engeland pijn
GLASGOW (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman maakte een aangeslagen indruk na de uitschakeling van de voetbalsters van Engeland in de Nations League. "Ik dacht echt dat we het hadden gered", zei ze na een ruime zege van haar ploeg bij Schotland (0-6). "Maar uiteindelijk bleek Nederland toch nog te hebben gescoord. Dat hoort bij sport, maar doet wel pijn. Ik vind het knap van mijn ploeg dat we met 6-0 hebben gewonnen. Maar we willen natuurlijk deelnemen aan grote toernooien. Dat is nu niet gelukt."
Engeland moest drie doelpunten meer maken dan het Nederlands elftal om uitzicht te houden op deelname aan de Olympische Spelen. Dat leek aardig te lukken, totdat Damaris Egurrola in de slotfase nog tweemaal scoorde voor Oranje tegen België (4-0). Zo kwam Engeland één doelpunt tekort voor een plaats in de halve finales van de Nations League, een toernooi waar twee tickets voor de Olympische Spelen zijn te verdienen.
Wiegman strandde drie jaar terug in Tokio met Nederland in de kwartfinale van de Olympische Spelen, tegen de Verenigde Staten.
Meer uit Voetbal
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische bondsvoorzitster Pascale Van Damme eist verdere opheldering van de FIFA over de zaak-Balogun. Dat heeft de Belgische bond na een bijeenkomst van de FIFA-raad in Zürich via een persbericht laten weten.
1 uur geledenSPLIT (ANP) - Ajax begint de uitwedstrijd tegen Hajduk Split in het hoofdtoernooi van de Conference League met Jofre Torrents in het basiselftal. De 19-jarige Spanjaard krijgt als linkervleugelverdediger de voorkeur boven Owen Wijndal, die op de reservebank zit. Caio Henrique, de eerste keuze op die positie, is nog geblesseerd.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - Wesley Hoedt maakt na elf jaar zijn rentree bij AZ. De verdediger verschijnt aan de aftrap voor het thuisduel met Hapoel Beër Sjeva uit Israël in de Europa League.
2 uur geledenZÜRICH (ANP) - Een voorstel van de FIFA om de regels over sancties na een rode kaart te herzien is donderdag door de FIFA-raad afgewezen. Dat heeft de Engelse FIFA-vicevoorzitter Debbie Hewitt aan het Duitse persbureau dpa laten weten. De FIFA-raad was donderdag in Zürich bijeen om te vergaderen met FIFA-voorzitter Gianni Infantino. De KNVB behoort niet tot de 36 leden van de raad en was niet aanwezig.
3 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB blijft onveranderd aandringen op het vertrek van FIFA-voorzitter Gianni Infantino. Dat heeft de Nederlandse voetbalbond aan het ANP bevestigd. Daarmee volgt de KNVB het standpunt van verschillende andere Europese bonden, die donderdag aanwezig waren in Zürich bij een vergadering van de FIFA-raad. De KNVB behoort niet tot de 36 leden van die raad en was niet aanwezig.
3 uur geledenZÜRICH (ANP/DPA) - Verschillende Europese voetbalbestuurders blijven aandringen op het vertrek van FIFA-voorzitter Gianni Infantino. Dat stelt het Duitse persbureau dpa vanuit Zürich, waar donderdag de FIFA-raad bijeen was voor een vergadering.
4 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA is van plan het tuchtreglement aan te passen om een herhaling te voorkomen van de controverse na het intrekken van de rode kaart voor Folarin Balogun tijdens het WK voetbal. Daartoe zou op donderdag tijdens de FIFA-raad in Zürich een voorstel worden gepresenteerd. Dat meldt het Duitse persbureau DPA op basis van berichtgeving van The Athletic.
6 uur geleden