Oranje doet bondscoach Wiegman van Engeland pijn
GLASGOW (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman maakte een aangeslagen indruk na de uitschakeling van de voetbalsters van Engeland in de Nations League. "Ik dacht echt dat we het hadden gered", zei ze na een ruime zege van haar ploeg bij Schotland (0-6). "Maar uiteindelijk bleek Nederland toch nog te hebben gescoord. Dat hoort bij sport, maar doet wel pijn. Ik vind het knap van mijn ploeg dat we met 6-0 hebben gewonnen. Maar we willen natuurlijk deelnemen aan grote toernooien. Dat is nu niet gelukt."
Engeland moest drie doelpunten meer maken dan het Nederlands elftal om uitzicht te houden op deelname aan de Olympische Spelen. Dat leek aardig te lukken, totdat Damaris Egurrola in de slotfase nog tweemaal scoorde voor Oranje tegen België (4-0). Zo kwam Engeland één doelpunt tekort voor een plaats in de halve finales van de Nations League, een toernooi waar twee tickets voor de Olympische Spelen zijn te verdienen.
Wiegman strandde drie jaar terug in Tokio met Nederland in de kwartfinale van de Olympische Spelen, tegen de Verenigde Staten.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft met een thuiszege op PEC Zwolle (2-1) afstand genomen van de laatste plaatsen in de Eredivisie. De Rotterdammers waren met name in de eerste helft sterker, maar scoorden toen maar één keer. PEC kwam vlak na rust via een zeldzaam doelpunt van Ryan Thomas op gelijke hoogte, de Georgiër Irakli Yegoian bezorgde de thuisploeg in de slotfase alsnog een benauwde overwinning.
40 minuten geledenLONDEN (ANP) - Liverpool heeft de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur gewonnen (1-2). De ploeg van trainer Arne Slot sloeg toe na rust, toen de thuisploeg al even met tien man speelde.
41 minuten geledenLEIPZIG (ANP) - RB Leipzig gaat de winterstop in als nummer 4 van de Bundesliga in plaats van als eerste achtervolger van koploper Bayern München. Bayer Leverkusen was in Leipzig met 3-1 te sterk en nam de derde plaats over. Vrijdag verdrong Borussia Dortmund de Oost-Duitsers al van de tweede plaats door een zege op Borussia Mönchengladbach (2-0).
42 minuten geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons heeft zichzelf en Tottenham Hotspur een slechte dienst bewezen. De middenvelder werd in de 32e minuut van de thuiswedstrijd tegen Liverpool van het veld gestuurd na een zware tackle op Virgil van Dijk, zijn aanvoerder bij Oranje.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen NEC. De 17-jarige middenvelder krijgt het vertrouwen van interim-trainer Fred Grim na zijn goede spel van vorige week tegen Feyenoord.
2 uur geledenOSS (ANP) - De Graafschap heeft de eerste helft van het seizoen als nummer 3 van de Keuken Kampioen Divisie afgesloten. De ploeg uit Doetinchem won de uitwedstrijd tegen TOP Oss (2-3), na een achterstand van 2-0.
2 uur geledenALMELO (ANP) - SC Heerenveen is er na de bekerzege tegen Feyenoord in geslaagd ook de laatste Eredivisiewedstrijd voor de winterstop met een overwinning af te sluiten. De ploeg van trainer Robin Veldman was in Almelo met 0-3 te sterk voor Heracles.
2 uur geleden