Oranje doet bondscoach Wiegman van Engeland pijn
GLASGOW (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman maakte een aangeslagen indruk na de uitschakeling van de voetbalsters van Engeland in de Nations League. "Ik dacht echt dat we het hadden gered", zei ze na een ruime zege van haar ploeg bij Schotland (0-6). "Maar uiteindelijk bleek Nederland toch nog te hebben gescoord. Dat hoort bij sport, maar doet wel pijn. Ik vind het knap van mijn ploeg dat we met 6-0 hebben gewonnen. Maar we willen natuurlijk deelnemen aan grote toernooien. Dat is nu niet gelukt."
Engeland moest drie doelpunten meer maken dan het Nederlands elftal om uitzicht te houden op deelname aan de Olympische Spelen. Dat leek aardig te lukken, totdat Damaris Egurrola in de slotfase nog tweemaal scoorde voor Oranje tegen België (4-0). Zo kwam Engeland één doelpunt tekort voor een plaats in de halve finales van de Nations League, een toernooi waar twee tickets voor de Olympische Spelen zijn te verdienen.
Wiegman strandde drie jaar terug in Tokio met Nederland in de kwartfinale van de Olympische Spelen, tegen de Verenigde Staten.
Meer uit Voetbal
SYDNEY (ANP) - Fred Rutten heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Curaçao verloren. De opvolger van de vertrokken Dick Advocaat ging met zijn ploeg in het Australische Sydney met 2-0 onderuit in een oefenduel met China.
1 uur geledenMONTERREY (ANP) - Bondscoach Henk ten Cate van Suriname baalde van de gemiste kansen na de uitschakeling voor het WK voetbal van komende zomer. Het nationale elftal verloor in de nacht van donderdag op vrijdag in het Mexicaanse Monterrey van Bolivia in de halve finale van de intercontinentale play-offs (1-2).
3 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - In Suriname is de teleurstelling groot na het mislopen van het WK voetbal. Voetbalfans keken op allerlei locaties naar het duel van Natio, het Surinaams nationaal elftal, tegen Bolivia. Bij 't Vat, een groot terras in Paramaribo, klonk het volkslied uit honderden kelen toen de spelers van Natio dat zongen in het Mexicaanse Monterrey.
4 uur geledenBERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
12 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
12 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.
15 uur geledenZEIST (ANP) - Donyell Malen leeft in topvorm toe naar zijn vijftigste interland voor het Nederlands elftal. "Ik ben best trots op dat aantal", vertelde hij in de aanloop naar het oefenduel van vrijdag met Noorwegen. "Het zou mooi zijn als ik pas halverwege ben."
17 uur geleden