Oranje compleet op laatste training voor duel met Hongaren
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal werkt de laatste training voor de wedstrijd van zaterdag tegen Hongarije in de Nations League af met de gehele groep. Aan het begin van de middag stapten alle 25 selectiespelers het veld in Zeist op. Alleen het eerste kwartier is openbaar, bondscoach Ronald Koeman gaat daarna verder achter gesloten deuren.
Frenkie de Jong is na een enkelblessure weer fit en kan in de Johan Cruijff ArenA vanaf het begin meedoen, meldde hij deze week. Het is de vraag wie Koeman verder op het middenveld neerzet. Met de eveneens van een blessure teruggekeerde Teun Koopmeiners, Ryan Gravenberch en Tijjani Reijnders heeft Oranje vier spelers die basisspeler zijn bij een Europese topclub. Ook Quinten Timber en Mats Wieffer zitten nog in de selectie.
Bij afwezigheid van Nathan Aké en Micky van de Ven lijkt Jurriën Timber tegen de Hongaren als linksback te gaan spelen. Jorrel Hato is de andere optie voor die positie.
Persconferentie
De vorige interlandperiodes liet Koeman Joshua Zirkzee een keer in de spits beginnen en het andere duel Brian Brobbey. Aan het begin van de week zei de bondscoach er nog niet uit te zijn of hij nu opnieuw gaat rouleren.
Koeman en doelman Bart Verbruggen geven om 14.00 uur een persconferentie.
De winnaar van het duel tussen Nederland en Hongarije plaatst zich voor de kwartfinales van de Nations League. Bij een gelijkspel volgt de beslissing dinsdag tijdens de laatste speelronde. Oranje gaat dan op bezoek bij Bosnië en Herzegovina en Hongarije ontvangt het al geplaatste Duitsland.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/RTR) - Harry Maguire is door bondscoach Thomas Tuchel opgeroepen voor de komende twee oefenwedstrijden van de Engelse voetballers tegen Uruguay en Japan. De 33-jarige verdediger van Manchester United maakte twee jaar geleden voor het laatst deel uit van de nationale selectie.
34 minuten geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman heeft Kees Smit voor het eerst voor het Nederlands elftal geselecteerd. De 20-jarige middenvelder van AZ maakt deel uit van de groep van 26 spelers voor de komende twee oefenwedstrijden tegen Noorwegen (27 maart) en Ecuador (31 maart). Dat meldt voetbalbond KNVB.
38 minuten geledenPORTO (ANP) - Trainer Francesco Farioli staat met FC Porto in de kwartfinale van de Europa League. Hij won met zijn ploeg ook het thuisduel met VfB Stuttgart (2-0) , na een zege vorige week in Duitsland. William Gomes en Victor Froholdt maakten de doelpunten voor de thuisploeg, waar de Nederlander Pablo Rosario een basisplaats had.
13 uur geledenPRAAG (ANP) - Sven Mijnans was trots op AZ na de gewonnen uitwedstrijd tegen Sparta Praag (0-4) in de achtste finale van de Conference League. "Ik denk dat we het gewoon heel goed hebben gedaan", zei de aanvoerder van de club uit Alkmaar.
13 uur geledenPRAAG (ANP) - AZ staat in de kwartfinale van de Conference League. De club was in de uitwedstrijd veel te sterk voor Sparta Praag (0-4), na een mager uitgevallen zege vorige week in Alkmaar (2-1).
13 uur geledenFREIBURG (ANP) - SC Freiburg heeft zich geplaatst voor de kwartfinale van de Europa League na een 5-1-thuisoverwinning op KRC Genk. Celta de Vigo heeft zich ook bij de laatste acht gevoegd door met 2-0 te winnen op bezoek bij Olympique Lyon. In de kwartfinale treffen Freiburg en Celta de Vigo elkaar.
15 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalsters hebben in Iran een heldenonthaal gekregen na hun terugkeer uit Australië. Op een centraal plein in Teheran werd het team gehuldigd voor duizenden toeschouwers. "Het is duidelijk dat deze sporters loyaal zijn aan hun thuisland, de vlag, de leider en de revolutie", zei voorzitter van de Iraanse voetbalbond Mehdi Taj terwijl hij naast de speelsters op een podium stond. Op een groot reclamebord op het plein was de selectie te zien met de tekst "mijn keuze, mijn thuisland".
15 uur geleden