Oranje-coach Selinger heeft 29 volleybalsters in beeld
ARNHEM (ANP) - Bondscoach Avital Selinger heeft een groep van 29 volleybalsters samengesteld, die in aanmerking komen om komende zomer geselecteerd te worden voor Oranje. Nederland begint op 1 juni aan de Nations League, in het najaar wacht het WK in eigen land.
Tot de aangewezen speelsters behoren onder anderen oudgedienden als Celeste Plak, Myrthe Schoot, Maret Grothues, Anne Buijs en Laura Dijkema. Ook heeft Selinger een aantal speelsters van talentteam Team22 opgenomen, terwijl de in de Verenigde Staten actieve Marieke van der Mark zich mogelijk voor het eerst bij Oranje zal melden. De zogenoemde longlist van 29 speelsters wordt later teruggebracht naar een kleinere selectie.
Oranje speelt op 18 en 19 mei twee oefenduels met Frankrijk, in Wijchen en in Doetinchem. Het WK begint op 23 september in de GelreDome met een duel tussen Nederland en Kenia. De andere tegenstanders in de groepsfase zijn Kameroen, Puerto Rico, België en Italië.
Meer uit Sport
MONZA (ANP) - Formule 1-coureur George Russell heeft bij de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Italië de beste tijd neergezet. De 28-jarige Brit van Mercedes was op het Autodromo Nazionale Monza sneller dan de Monegask Charles Leclerc, die in zijn Ferrari nog de rapste was tijdens de eerste vrije training.
39 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Eythora Thorsdottir (28) kan door slepende blessures niet deelnemen aan de WK in Rotterdam. Dat vertelde ze tijdens een persmoment waarbij ze werd aangekondigd als ambassadeur van het wereldtiteltoernooi.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bart Deurloo (35) is definitief gestopt met turnen. Dat maakte de Ridderkerker bekend tijdens een persmoment in aanloop naar de WK turnen in Rotterdam. Tijdens het titeltoernooi is hij samen met Eythora Thorsdottir actief als WK-ambassadeur.
4 uur geledenMONZA (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft vrijdag de snelste tijd neergezet bij de eerste vrije training van de Grote Prijs van Italië. De Monagask van Ferrari reed op het circuit van Monza een snelste ronde van 1.23,008. Zijn Britse ploeggenoot Lewis Hamilton was 0,173 seconde langzamer. Hamiltons landgenoot George Russell (Mercedes) reed de derde tijd, 0,304 seconde achter Leclerc.
4 uur geledenMONACO (ANP) - De Franse Formule 1-coureur Pierre Gasly is alsnog teruggezet in de uitslag van de Grote Prijs van Monaco van 7 juni. Dat heeft autosportbond FIA vrijdag bekendgemaakt. Door tijdstraffen wordt Gasly (Alpine) teruggezet naar de zevende plaats. Zijn landgenoot Isack Hadjar (Red Bull) klimt weer naar de derde plaats.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De Australische tennisser Nick Kyrgios heeft een schorsing van een maand geaccepteerd. Dat heeft de International Tennis Integrity Agency (ITIA) bekendgemaakt. Omdat de voorlopige schorsing van Kyrgios op 4 augustus was ingegaan, mag hij per direct weer tennissen.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisser Alexander Zverev had opnieuw vijf sets nodig om zijn tegenstander te verslaan op de US Open. In de nacht van donderdag op vrijdag versloeg de als eerste geplaatste Duitser de Fransman Quentin Halys in de tweede ronde: 6-4 4-6 7-6 (3) 6-7 (3) 6-3.
9 uur geleden