Oranje-coach Selinger heeft 29 volleybalsters in beeld
ARNHEM (ANP) - Bondscoach Avital Selinger heeft een groep van 29 volleybalsters samengesteld, die in aanmerking komen om komende zomer geselecteerd te worden voor Oranje. Nederland begint op 1 juni aan de Nations League, in het najaar wacht het WK in eigen land.
Tot de aangewezen speelsters behoren onder anderen oudgedienden als Celeste Plak, Myrthe Schoot, Maret Grothues, Anne Buijs en Laura Dijkema. Ook heeft Selinger een aantal speelsters van talentteam Team22 opgenomen, terwijl de in de Verenigde Staten actieve Marieke van der Mark zich mogelijk voor het eerst bij Oranje zal melden. De zogenoemde longlist van 29 speelsters wordt later teruggebracht naar een kleinere selectie.
Oranje speelt op 18 en 19 mei twee oefenduels met Frankrijk, in Wijchen en in Doetinchem. Het WK begint op 23 september in de GelreDome met een duel tussen Nederland en Kenia. De andere tegenstanders in de groepsfase zijn Kameroen, Puerto Rico, België en Italië.
Meer uit Sport
FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de finale van het EK waterpolo bereikt door in de halve finale met 8-4 te winnen van Italië. In de eindstrijd is Hongarije de tegenstander, dat in de andere halve finale na penalty's won van Griekenland.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Meike Veen heeft haar toekomst aan Team Essent verbonden. De 21-jarige schaatsster heeft haar contract bij de ploeg van Sven Kramer en Jac Orie met twee jaar verlengd.
3 uur geledenMONTPELLIER (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de eerste ronde van het toernooi van Montpellier uitgeschakeld. De Nederlandse nummer 67 van de wereldranglijst verloor van Ugo Humbert: 6-3 6-4. De Fransman staat op de 38e positie van de mondiale tennisladder.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - De Noorse skiër Aleksander Aamodt Kilde heeft zich afgemeld voor de Winterspelen. Hij voelt zich na twee jaar blessureleed toch onvoldoende fit om voor medailles te kunnen strijden. De 33-jarige vriend van de Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin pakte vier jaar geleden een zilveren en bronzen medaille op de Olympische Spelen in Beijing.
6 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De Marokkaanse voetbalbond FRMF gaat in beroep tegen de straffen die Marokko zijn opgelegd door de Afrikaanse voetbalbond CAF naar aanleiding van ongeregeldheden in de finale van de Afrika Cup in januari.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Lindsey Vonn wil met een gescheurde kruisband aan de Winterspelen deelnemen. "Mijn knie is niet gezwollen en met behulp van een kniebrace heb ik er vertrouwen in dat het gaat lukken", meldde ze tijdens een persconferentie.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Het transport van de schaatsers van het olympisch dorp naar het Milano Speed Skating Stadium in het Ice Skating Park bij de Olympische Spelen in Milaan duurt lang. De route van de plek waar de olympische atleten verblijven naar de Fiera Milano in het westen van de stad duurt al snel een uur, zegt Remy de Wit, de technisch directeur van de schaatsbond KNSB.
8 uur geleden