Oranje-coach Selinger heeft 29 volleybalsters in beeld
ARNHEM (ANP) - Bondscoach Avital Selinger heeft een groep van 29 volleybalsters samengesteld, die in aanmerking komen om komende zomer geselecteerd te worden voor Oranje. Nederland begint op 1 juni aan de Nations League, in het najaar wacht het WK in eigen land.
Tot de aangewezen speelsters behoren onder anderen oudgedienden als Celeste Plak, Myrthe Schoot, Maret Grothues, Anne Buijs en Laura Dijkema. Ook heeft Selinger een aantal speelsters van talentteam Team22 opgenomen, terwijl de in de Verenigde Staten actieve Marieke van der Mark zich mogelijk voor het eerst bij Oranje zal melden. De zogenoemde longlist van 29 speelsters wordt later teruggebracht naar een kleinere selectie.
Oranje speelt op 18 en 19 mei twee oefenduels met Frankrijk, in Wijchen en in Doetinchem. Het WK begint op 23 september in de GelreDome met een duel tussen Nederland en Kenia. De andere tegenstanders in de groepsfase zijn Kameroen, Puerto Rico, België en Italië.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (25) is met een totaal van 52,866 punten elfde geworden in de meerkampfinale bij de WK in Rotterdam. Het goud ging naar de Amerikaanse Skye Blakely, die 55,733 punten bij elkaar turnde.
48 minuten geledenAUSTIN (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van de Grote Prijs van de Verenigde Staten de tweede tijd gereden. De viervoudig wereldkampioen moest op het Circuit of the Americas 0,084 seconde toegeven op de beste tijd van de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari.
2 uur geledenSÖLDEN (ANP) - Skiester Mikaela Shiffrin wil zich in het komende seizoen niet alleen op de slalom richten, maar ook meer aandacht besteden aan de reuzenslalom en de super-G. Dat zei de 31-jarige Amerikaanse aan de vooravond van de eerste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in het Oostenrijkse Sölden. Daar staat dit weekend een reuzenslalom op het programma.
2 uur geledenDOHA (ANP) - Xan de Waard heeft in haar afscheidsjaar naast de titel van beste hockeyster van de wereld gegrepen. De titel ging naar de Argentijnse Sofía Cairó. De 30-jarige De Waard stopte afgelopen zomer na de verloren WK-finale in eigen land met hockey. De Nederlandse werd in haar carrière twee keer verkozen tot beste hockeyster ter wereld, in 2023 en 2025. Dit jaar was ze een van de drie genomineerden.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Tallon Griekspoor staat in de halve finale van het tennistoernooi in Brussel. De 30-jarige tennisser won vrijdag in drie sets van de als nummer 2 geplaatste Tsjech Jiří Lehečka: 4-6 6-4 6-3. Griekspoor speelt zaterdag tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo om een plaats in de eindstrijd van het European Open.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De Keniaanse wereldkampioene marathonlopen Peres Jepchirchir (33) is voorlopig geschorst. Dat meldt persbureau AFP op basis van informatie van de Athletics Integrity Unit (AIU). Er zijn sporen van epo in haar bloed gevonden.
9 uur geledenAUSTIN (ANP) - Max Verstappen heeft de verwachtingen voor de Grote Prijs van de Verenigde Staten dit weekend getemperd. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 won de afgelopen twee grands prix, in Maleisië en Singapore. "We hebben twee hele goede weekenden gehad, waar we natuurlijk erg blij mee zijn, maar dat is geen garantie dat de komende races ook zo zullen verlopen", aldus de Limburger in aanloop naar het raceweekend in Austin, Texas.
13 uur geleden