Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje buigt in slotfase van halve finale voor Engeland op EK

Oranje buigt in slotfase van halve finale voor Engeland op EK

DORTMUND (ANP) - Voor het Nederlands elftal is het EK voorbij. Oranje moest zich in de slotfase van de halve finale tegen Engeland gewonnen geven. De ingevallen Ollie Watkins maakte in de negentigste minuut het winnende doelpunt (1-2). Daardoor speelt Engeland zondag de finale tegen Spanje.

Het verdriet bij de spelers en supporters van Oranje was groot na de late treffer in Dortmund. Nederland reikte op het EK veel verder dan velen vooraf hadden ingeschat, zeker na het wegvallen van Frenkie de Jong, Teun Koopmeiners en Marten de Roon. Maar als je in de halve eindstrijd staat, van de wijswil je ook de finale spelen.

Op weg naar de halve finale was Engeland slechts eenmaal een tegenstander in reguliere speeltijd de baas gebleven. Maar de finalist van het vorige EK liet tegen Nederland vooral in de eerste helft zien dat het spelers heeft om van te smullen. Oranje had het lastig met centrumspits Harry Kane en de beweeglijke Phil Foden, Jude Bellingham en Bukayo Saka om hem heen. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman kwam steeds een stapje te laat, het leek soms wel of de Engelsen met een man meer speelden.

Goals

Oranje startte met Memphis Depay als zwervende spits. De aanvaller moest ruimte maken voor Xavi Simons, Cody Gakpo en Donyell Malen. Die strijdwijze leverde in de zevende minuut de openingstreffer op. Depay was even weg uit het centrum van de aanval toen Simons de bal afpakte van Declan Rice en schitterend raak schoot (1-0).

Engeland raakte niet van de wijs door de snelle openingstreffer en mocht in de achttiende minuut een strafschop nemen na een lichte overtreding van Denzel Dumfries op Kane. Arbiter Felix Zwayer dacht aanvankelijk niet aan een strafschop, maar veranderde van mening op advies van de videoscheidsrechter. Kane benutte de penalty feilloos (1-1). Dumfries stond even na de gelijkmaker op de doellijn toen hij een treffer van Foden voorkwam en scoorde bijna voor Oranje na een hoekschop van Simons. Oranje ontsnapte voor rust ook nog toen Foden de bal op de buitenkant van de paal krulde.

Scheidsrechter

Depay leed veel balverlies en raakte na 35 minuten opnieuw geblesseerd. In een poging meer grip op het middenveld te krijgen, bracht Koeman middenvelder Joey Veerman. Na rust moest Malen plaatsmaken voor Wout Weghorst. Gelukkig voor Nederland speelde Engeland in de tweede helft een stuk minder dan in de eerste 45 minuten. Nathan Aké profiteerde daar bijna van, maar doelman Jordan Pickford bracht fraai redding.

Opvallend was ook dat de Duitse arbiter Zwayer na rust met een serie discutabele beslissingen de woede van veel spelers van Oranje op zijn hals haalde. De halve eindstrijd leek op een verlenging uit te draaien totdat Watkins alsnog scoorde.

Meer uit Voetbal

FC Utrecht verliest ondanks fraaie treffer Rodríguez bij Betis

SEVILLA (ANP) - FC Utrecht wacht ook na vijf speelronden nog op de eerste zege in het hoofdtoernooi van de Europa League. Het elftal van trainer Ron Jans ging met 2-1 onderuit bij Real Betis, de huidige nummer 5 uit de Spaanse voetbalcompetitie.

1 uur geleden
Go Ahead Eagles kansloos onderuit tegen VfB Stuttgart

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft in de Europa League verloren van VfB Stuttgart. In Deventer eindigde de wedstrijd in een 4-0-zege voor de Duitsers.

1 uur geleden
Van Persie na nieuwe nederlaag: dit is de fase waarin we zitten

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie vindt niet dat er bij Feyenoord reden is tot paniek. "Het is niet zo moeilijk om positief te blijven. Dit is een beetje de fase waarin we zitten", sprak de trainer van de Rotterdammers na de thuisnederlaag van 3-1 tegen Celtic in de Europa League tegen Ziggo Sport.

3 uur geleden
Malen helpt Aston Villa met twee treffers langs Young Boys

BIRMINGHAM (ANP) - Donyell Malen heeft een belangrijk aandeel gehad in de zege van Aston Villa op Young Boys in de Europa League: 2-1. De Oranje-international maakte beide doelpunten voor de Engelse ploeg.

3 uur geleden
AZ boekt tegen Shelbourne tweede zege in Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft tegen het Ierse Shelbourne de tweede zege in de Conference League geboekt. In Alkmaar eindigde het duel in 2-0 voor de ploeg van coach Maarten Martens door treffers van Mees de Wit en invaller Isak Jensen.

3 uur geleden
Feyenoord lijdt tegen Celtic vierde nederlaag op rij

ROTTERDAM (ANP) - Celtic heeft de problemen van Feyenoord verder vergroot. De regerend kampioen van Schotland won het Europa League-duel in De Kuip met 3-1. Voor Feyenoord, dat goed aan het seizoen was begonnen, betekende het de vierde achtereenvolgende nederlaag. Van de laatste zes wedstrijden verloor het elftal van trainer Robin van Persie er vijf.

3 uur geleden
Voetballers Kosovo krijgen 1,5 miljoen euro als ze het WK halen

PRISTINA (ANP/RTR) - De voetballers van de nationale ploeg van Kosovo krijgen van de regering van hun land 1,5 miljoen euro als ze zich weten te kwalificeren voor het WK van volgend jaar. Dat heeft interim-premier Albin Kurti gezegd in een op tv uitgezonden kabinetsvergadering.

5 uur geleden