Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje buigt in slotfase van halve finale voor Engeland op EK

Oranje buigt in slotfase van halve finale voor Engeland op EK

DORTMUND (ANP) - Voor het Nederlands elftal is het EK voorbij. Oranje moest zich in de slotfase van de halve finale tegen Engeland gewonnen geven. De ingevallen Ollie Watkins maakte in de negentigste minuut het winnende doelpunt (1-2). Daardoor speelt Engeland zondag de finale tegen Spanje.

Het verdriet bij de spelers en supporters van Oranje was groot na de late treffer in Dortmund. Nederland reikte op het EK veel verder dan velen vooraf hadden ingeschat, zeker na het wegvallen van Frenkie de Jong, Teun Koopmeiners en Marten de Roon. Maar als je in de halve eindstrijd staat, van de wijswil je ook de finale spelen.

Op weg naar de halve finale was Engeland slechts eenmaal een tegenstander in reguliere speeltijd de baas gebleven. Maar de finalist van het vorige EK liet tegen Nederland vooral in de eerste helft zien dat het spelers heeft om van te smullen. Oranje had het lastig met centrumspits Harry Kane en de beweeglijke Phil Foden, Jude Bellingham en Bukayo Saka om hem heen. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman kwam steeds een stapje te laat, het leek soms wel of de Engelsen met een man meer speelden.

Goals

Oranje startte met Memphis Depay als zwervende spits. De aanvaller moest ruimte maken voor Xavi Simons, Cody Gakpo en Donyell Malen. Die strijdwijze leverde in de zevende minuut de openingstreffer op. Depay was even weg uit het centrum van de aanval toen Simons de bal afpakte van Declan Rice en schitterend raak schoot (1-0).

Engeland raakte niet van de wijs door de snelle openingstreffer en mocht in de achttiende minuut een strafschop nemen na een lichte overtreding van Denzel Dumfries op Kane. Arbiter Felix Zwayer dacht aanvankelijk niet aan een strafschop, maar veranderde van mening op advies van de videoscheidsrechter. Kane benutte de penalty feilloos (1-1). Dumfries stond even na de gelijkmaker op de doellijn toen hij een treffer van Foden voorkwam en scoorde bijna voor Oranje na een hoekschop van Simons. Oranje ontsnapte voor rust ook nog toen Foden de bal op de buitenkant van de paal krulde.

Scheidsrechter

Depay leed veel balverlies en raakte na 35 minuten opnieuw geblesseerd. In een poging meer grip op het middenveld te krijgen, bracht Koeman middenvelder Joey Veerman. Na rust moest Malen plaatsmaken voor Wout Weghorst. Gelukkig voor Nederland speelde Engeland in de tweede helft een stuk minder dan in de eerste 45 minuten. Nathan Aké profiteerde daar bijna van, maar doelman Jordan Pickford bracht fraai redding.

Opvallend was ook dat de Duitse arbiter Zwayer na rust met een serie discutabele beslissingen de woede van veel spelers van Oranje op zijn hals haalde. De halve eindstrijd leek op een verlenging uit te draaien totdat Watkins alsnog scoorde.

Meer uit Voetbal

Emegha maakt volgens bondscoach Koeman weinig kans op WK

HILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.

4 uur geleden
Real Madrid stelt met zege bij Espanyol titel Barcelona uit

BARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.

4 uur geleden
Dumfries en De Vrij opnieuw kampioen met Internazionale

MILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.

4 uur geleden
Tottenham Hotspur door zege boven degradatiestreep

BIRMINGHAM (ANP) - Tottenham Hotspur heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om lijfsbehoud in de Premier League. De ploeg van coach Roberto De Zerbi won met 2-1 bij Aston Villa en klom daarmee uit de degradatiezone.

5 uur geleden
PSV Vrouwen op weg naar eerste landstitel

AMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.

8 uur geleden
FC Twente ziet AZ in blessuretijd nog langszij komen

ALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.

8 uur geleden
Sparta blijft steken op gelijkspel tegen Go Ahead Eagles

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.

8 uur geleden