Oranje buigt in slotfase van halve finale voor Engeland op EK
DORTMUND (ANP) - Voor het Nederlands elftal is het EK voorbij. Oranje moest zich in de slotfase van de halve finale tegen Engeland gewonnen geven. De ingevallen Ollie Watkins maakte in de negentigste minuut het winnende doelpunt (1-2). Daardoor speelt Engeland zondag de finale tegen Spanje.
Het verdriet bij de spelers en supporters van Oranje was groot na de late treffer in Dortmund. Nederland reikte op het EK veel verder dan velen vooraf hadden ingeschat, zeker na het wegvallen van Frenkie de Jong, Teun Koopmeiners en Marten de Roon. Maar als je in de halve eindstrijd staat, van de wijswil je ook de finale spelen.
Op weg naar de halve finale was Engeland slechts eenmaal een tegenstander in reguliere speeltijd de baas gebleven. Maar de finalist van het vorige EK liet tegen Nederland vooral in de eerste helft zien dat het spelers heeft om van te smullen. Oranje had het lastig met centrumspits Harry Kane en de beweeglijke Phil Foden, Jude Bellingham en Bukayo Saka om hem heen. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman kwam steeds een stapje te laat, het leek soms wel of de Engelsen met een man meer speelden.
Goals
Oranje startte met Memphis Depay als zwervende spits. De aanvaller moest ruimte maken voor Xavi Simons, Cody Gakpo en Donyell Malen. Die strijdwijze leverde in de zevende minuut de openingstreffer op. Depay was even weg uit het centrum van de aanval toen Simons de bal afpakte van Declan Rice en schitterend raak schoot (1-0).
Engeland raakte niet van de wijs door de snelle openingstreffer en mocht in de achttiende minuut een strafschop nemen na een lichte overtreding van Denzel Dumfries op Kane. Arbiter Felix Zwayer dacht aanvankelijk niet aan een strafschop, maar veranderde van mening op advies van de videoscheidsrechter. Kane benutte de penalty feilloos (1-1). Dumfries stond even na de gelijkmaker op de doellijn toen hij een treffer van Foden voorkwam en scoorde bijna voor Oranje na een hoekschop van Simons. Oranje ontsnapte voor rust ook nog toen Foden de bal op de buitenkant van de paal krulde.
Scheidsrechter
Depay leed veel balverlies en raakte na 35 minuten opnieuw geblesseerd. In een poging meer grip op het middenveld te krijgen, bracht Koeman middenvelder Joey Veerman. Na rust moest Malen plaatsmaken voor Wout Weghorst. Gelukkig voor Nederland speelde Engeland in de tweede helft een stuk minder dan in de eerste 45 minuten. Nathan Aké profiteerde daar bijna van, maar doelman Jordan Pickford bracht fraai redding.
Opvallend was ook dat de Duitse arbiter Zwayer na rust met een serie discutabele beslissingen de woede van veel spelers van Oranje op zijn hals haalde. De halve eindstrijd leek op een verlenging uit te draaien totdat Watkins alsnog scoorde.
Meer uit Voetbal
ZWOLLE (ANP) - Feyenoord heeft de competitie afgesloten met een overwinning. Het elftal van trainer Robin van Persie versloeg PEC Zwolle: 0-2. Feyenoord was al zeker van de tweede plaats en sluit de Eredivisie af met 19 punten minder dan kampioen PSV.
7 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is er niet in geslaagd zich alsnog te kwalificeren voor de play-offs voor Europees voetbal. De Rotterdammers van de scheidende coach Maurice Steijn verloren hun laatste wedstrijd in het eigen Kasteel met 3-2 van stadgenoot Excelsior.
10 minuten geledenALMELO (ANP) - FC Groningen heeft zich geplaatst voor de play-offs om Europees voetbal. De ploeg van trainer Dick Lukkien eindigde op de negende plaats in de Eredivisie na een 2-1-zege bij het gedegradeerde Heracles Almelo.
10 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - Telstar heeft zich door een zege van 2-1 bij FC Volendam gehandhaafd in de Eredivisie. Volendam eindigde door de nederlaag als zestiende. De ploeg van coach Rick Kruys moet het nu in de play-offs om promotie/degradatie opnemen tegen Willem II.
20 minuten geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het seizoen in de Eredivisie afgesloten met een gelijkspel tegen het gedegradeerde NAC Breda. Het duel in Alkmaar eindigde in 3-3. AZ won eerder de KNVB-beker en is daardoor al zeker van deelname aan de Europa League.
23 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich voor het eerst geplaatst voor de Champions League. De Nijmegenaren wonnen op de laatste speeldag in de Eredivisie met 2-1 van Go Ahead Eagles en profiteerden van de ruime nederlaag van FC Twente bij PSV (5-1). NEC eindigde als derde en stroomt in de Champions League in de derde voorronde in.
24 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - FC Twente is het niet gelukt zich te plaatsen voor de voorronde van de Champions League. De Enschedeërs verspeelden op de slotdag van de Eredivisie de derde plaats. Landskampioen PSV was in het Philips Stadion met 5-1 te sterk en kwam daarmee dit seizoen uit op 101 doelpunten in de competitie.
25 minuten geleden