Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje buigt in slotfase van halve finale voor Engeland op EK

Oranje buigt in slotfase van halve finale voor Engeland op EK

DORTMUND (ANP) - Voor het Nederlands elftal is het EK voorbij. Oranje moest zich in de slotfase van de halve finale tegen Engeland gewonnen geven. De ingevallen Ollie Watkins maakte in de negentigste minuut het winnende doelpunt (1-2). Daardoor speelt Engeland zondag de finale tegen Spanje.

Het verdriet bij de spelers en supporters van Oranje was groot na de late treffer in Dortmund. Nederland reikte op het EK veel verder dan velen vooraf hadden ingeschat, zeker na het wegvallen van Frenkie de Jong, Teun Koopmeiners en Marten de Roon. Maar als je in de halve eindstrijd staat, van de wijswil je ook de finale spelen.

Op weg naar de halve finale was Engeland slechts eenmaal een tegenstander in reguliere speeltijd de baas gebleven. Maar de finalist van het vorige EK liet tegen Nederland vooral in de eerste helft zien dat het spelers heeft om van te smullen. Oranje had het lastig met centrumspits Harry Kane en de beweeglijke Phil Foden, Jude Bellingham en Bukayo Saka om hem heen. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman kwam steeds een stapje te laat, het leek soms wel of de Engelsen met een man meer speelden.

Goals

Oranje startte met Memphis Depay als zwervende spits. De aanvaller moest ruimte maken voor Xavi Simons, Cody Gakpo en Donyell Malen. Die strijdwijze leverde in de zevende minuut de openingstreffer op. Depay was even weg uit het centrum van de aanval toen Simons de bal afpakte van Declan Rice en schitterend raak schoot (1-0).

Engeland raakte niet van de wijs door de snelle openingstreffer en mocht in de achttiende minuut een strafschop nemen na een lichte overtreding van Denzel Dumfries op Kane. Arbiter Felix Zwayer dacht aanvankelijk niet aan een strafschop, maar veranderde van mening op advies van de videoscheidsrechter. Kane benutte de penalty feilloos (1-1). Dumfries stond even na de gelijkmaker op de doellijn toen hij een treffer van Foden voorkwam en scoorde bijna voor Oranje na een hoekschop van Simons. Oranje ontsnapte voor rust ook nog toen Foden de bal op de buitenkant van de paal krulde.

Scheidsrechter

Depay leed veel balverlies en raakte na 35 minuten opnieuw geblesseerd. In een poging meer grip op het middenveld te krijgen, bracht Koeman middenvelder Joey Veerman. Na rust moest Malen plaatsmaken voor Wout Weghorst. Gelukkig voor Nederland speelde Engeland in de tweede helft een stuk minder dan in de eerste 45 minuten. Nathan Aké profiteerde daar bijna van, maar doelman Jordan Pickford bracht fraai redding.

Opvallend was ook dat de Duitse arbiter Zwayer na rust met een serie discutabele beslissingen de woede van veel spelers van Oranje op zijn hals haalde. De halve eindstrijd leek op een verlenging uit te draaien totdat Watkins alsnog scoorde.

Meer uit Voetbal

Makkelie leidt in Champions League Monaco tegen Galatasaray

ZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door de UEFA aangewezen om dinsdag de Champions League-wedstrijd tussen AS Monaco en Galatasaray te leiden. De Nederlandse scheidsrechter krijgt langs de lijn assistentie van zijn landgenoten Hessel Steegstra en Jan de Vries. Allard Lindhout is vierde official.

2 uur geleden
Feyenoord wint dankzij vier treffers Ueda ruim van PEC Zwolle

ROTTERDAM (ANP) - Spits Ayase Ueda heeft Feyenoord met vier treffers aan een overtuigende thuiszege op PEC Zwolle geholpen: 6-1. De ploeg van trainer Robin van Persie, die vorige week tegen Telstar de eerste overwinning boekte na vier nederlagen, stond halverwege het competitieduel al met 4-0 voor na onder meer een hattrick van Ueda.

12 uur geleden
Messi pakt met Inter Miami eerste Amerikaanse landstitel

FORT LAUDERDALE (ANP) - Lionel Messi heeft met Inter Miami zijn eerste Amerikaanse landstitel gepakt. In de finale van de MLS klopte de ploeg van trainer Javier Mascherano voor eigen fans Vancouver Whitecaps met 3-1. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.

12 uur geleden
Torres helpt FC Barcelona met hattrick aan zege op Betis: 3-5

BARCELONA (ANP) - Ferran Torres heeft FC Barcelona met een hattrick geholpen aan een 5-3-zege in de uitwedstrijd tegen Real Betis. Frenkie de Jong keerde na twee duels afwezigheid terug in de selectie van Barcelona en viel in de 63e minuut in.

15 uur geleden
Ajax wint dankzij eigen treffers Fortuna voor tweede keer op rij

SITTARD (ANP) - Ajax heeft in het uitduel met Fortuna Sittard de tweede overwinning op rij geboekt. Na de 2-0-zege van dinsdag op FC Groningen, die volgde op vijf wedstrijden zonder overwinning, werd de ploeg van interim-trainer Fred Grim in Limburg geholpen door twee eigen doelpunten van Fortuna. Owen Wijndal bepaalde met zijn eerste treffer voor Ajax de eindstand op 1-3.

15 uur geleden
Liverpool lijdt na late tegengoal ook puntenverlies tegen Leeds

LEEDS (ANP) - Liverpool is ook in het uitduel met degradatiekandidaat Leeds United tegen puntenverlies aangelopen. De bij de thuisploeg ingevallen Ao Tanaka bezorgde het team van trainer Arne Slot in de blessuretijd een volgende tegenvaller: 3-3.

15 uur geleden
Internazionale wint op eigen veld ruim van Como

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de thuiswedstrijd tegen Como met 4-0 gewonnen. Door de zege gaat de ploeg uit Milaan voorlopig aan de leiding in de Serie A. Inter heeft nu 30 punten, 2 meer dan AC Milan en Napoli. De club uit Napels kan de leiding weer overnemen als het zondag wint van Juventus. AC Milan gaat maandag op bezoek bij Torino.

15 uur geleden