Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje buigt in kwartfinale EK voor veel sterker Frankrijk

Oranje buigt in kwartfinale EK voor veel sterker Frankrijk

ROTHERHAM (ANP) - De Nederlandse voetbalsters hebben hun titel op het EK in Engeland niet kunnen verdedigen. Ze verloren in de kwartfinale van Frankrijk, dat veel beter was maar pas in verlenging toesloeg. Ève Périsset benutte een strafschop na een overtreding van Dominique Janssen op Kadidiatou Dian (1-0).

Het was een wonder dat Frankrijk het duel pas in de verlenging besliste. De Nederlandse ploeg van bondscoach Mark Parsons creëerde nauwelijks kansen en ontsnapte voor rust tot vier keer toe aan een achterstand. Sandie Toletti schoot over en Delphine Cascarino trof de paal. En Stefanie van der Gragt blokte vlak voor de doellijn schoten van Melvine Malard en Grace Geyoro.

Met Jill Roord voor Lineth Beerenstyen kwam Oranje in het eerste kwartier van de tweede helft minder in de problemen. Maar daarna redde keepster Daphne van Domselaar weer op een kopbal van Wendie Renard en ze ontsnapte ook toen Geyoro in de slotfase van de reguliere speeltijd voor open doel naast kopte. De vervangster van de geblesseerd Sari van Veenendaal sloeg vlak voor de verlenging opnieuw een kopbal van Renard over de achterlijn.

11 meter

In de verlenging ging het alsnog fout. De videoscheidsrechter zag dat Janssen Dian vloerde en Périsset schoot raak vanaf 11 meter. Zo eindigde het EK in een grote teleurstelling voor Oranje. Bondscoach Parsons stond al voor het toernooi onder grote druk. De opvolger van de populaire Sarina Wiegman arriveerde te laat voor zijn eerste trainingen met Oranje. Onder zijn leiding speelde de nationale ploeg ook nooit zo goed als 5 jaar geleden toen Nederland de Europese titel veroverde.

Oranje stelde ook in de drie poulewedstrijden van het EK in Engeland enigszins teleur. Maar Parsons wisselde zijn ploeg in de slotfase van het afsluitende pouleduel met Zwitserland wel naar een zege (4-1). Invalsters Romée Leuchter (2) en Victoria Pelova scoorden in de slotfase. En Esmee Brugts viel ook sterk in.

Parsons durfde ook tegen Frankrijk harde maatregelen te nemen. Vivianne Miedema keerde terug van een coronabesmetting en Roord moest wijken voor Beerensteyn. Ook Anouk Nouwen startte op de bank. Niet zij maar Kerstin Casparij mocht zich ontfermen over Diani, een van de sterspeelsters van Frankrijk. Wat Parsons ook probeerde, Frankrijk was gewoon veel beter, al viel de winnende treffer pas in de verlenging.

Meer uit Sport

Zverev verliest halve finale tegen Chatsjanov in Toronto

TORONTO (ANP) - Alexander Zverev is er niet in geslaagd de finale van het tennistoernooi van Toronto te bereiken. De Duitse nummer 3 van de wereld verspeelde in de halve eindstrijd tegen de Rus Karen Chatsjanov een matchpoint: 3-6 6-4 7-6 (4).

6 uur geleden
Tennisster Mboko naar finale van toernooi in Montreal

MONTREAL (ANP) - Victoria Mboko staat in de finale van het toernooi in Montreal. De 18-jarige tennisster uit Canada versloeg in de halve eindstrijd ook Jelena Rybakina uit Kazachstan: 1-6 7-5 7-6 (4). Ze overleefde een matchpoint tegen de voormalig winnares van Wimbledon.

7 uur geleden
Tennissers spelen om recordbedrag op US Open

NEW YORK (ANP/RTR) - Voor de tennissers die deelnemen aan de US Open in New York ligt een recordbedrag klaar. Het vierde en laatste grandslamtoernooi van het jaar keert dit jaar 90 miljoen dollar uit aan prijzengeld, omgerekend ruim 77 miljoen euro. Dat is 20 procent meer dan vorig jaar en het hoogste bedrag ooit gekoppeld aan een tennistoernooi.

20 uur geleden
Giro d'Italia begint volgend jaar in Bulgarije

SOFIA (ANP) - De Giro d'Italia gaat in 2026 van start in Bulgarije. Dat heeft de minister van Toerisme Miroslav Borshosh bekendgemaakt tijdens een persconferentie met zijn collega van Sport Ivan Peshev. Zij kregen van de regering toestemming de onderhandelingen met Giro-organisator RCS af te ronden.

1 dag geleden
Basketbalsters in WNBA hebben genoeg van dildo-gooiende fans

ATLANTA (ANP/BELGA) - Een man die tijdens een basketbalwedstrijd in de Amerikaanse vrouwencompetitie WNBA een dildo op het speelveld gooide, heeft een stadionverbod gekregen. Het voorval gebeurde tijdens een duel tussen Atlanta Dream en Golden State Valkyries en kreeg, tot onvrede van de speelsters, inmiddels navolging.

1 dag geleden
Russische doping-klokkenluiders vrezen VS te moeten verlaten

BERLIJN (ANP) - Klokkenluiders Vitali Stepanov en Joelia Stepanova, die een door de Russische staat ondersteund dopingprogramma onthulden in 2014, vrezen dat ze de Verenigde Staten moeten verlaten. Ze wachten al jaren op asiel. Dat zegt Stepanov, een voormalig official van het Russische antidopingbureau Rusada, in een bericht van de Duitse tv-zender ARD.

1 dag geleden
Aanvoerder Brinkman weet dat hockeyers niets aan komt waaien

AMSTELVEEN (ANP) - De hockeyers willen opnieuw bewijzen dat ze de beste van Europa zijn. De olympisch kampioen begint deze maand als titelverdediger aan het EK in Mönchengladbach. "We moeten heel hard werken om de concurrentie voor te blijven, als je dat überhaupt al mag zeggen", kijkt aanvoerder Thierry Brinkman vooruit. "Er komt je in het internationaal hockey niets, maar dan ook helemaal niets aanwaaien."

1 dag geleden