Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje broedt op plan voor kwartfinale tegen 'gevaarlijk' Spanje

Oranje broedt op plan voor kwartfinale tegen 'gevaarlijk' Spanje

WELLINGTON (ANP) - De voetbalsters van Oranje houden voor de kwartfinale tegen Spanje vrijdag (03.00 uur Nederlandse tijd) rekening met een "moeilijke tegenstander". "Ze kunnen goed voetballen en wij moeten proberen dat onmogelijk te maken. Daar moeten we deze week een plan voor verzinnen", zei aanvalster Lieke Martens, die tot begin vorig jaar bij FC Barcelona voetbalde en dus "met heel veel meiden" uit het Spaanse nationale team speelde.

Het is voor Martens "speciaal" om in de kwartfinale in de Nieuw-Zeelandse hoofdstad uitgerekend Spanje, nummer 6 op de wereldranglijst, te treffen. "Ik heb er vijf goede jaren en een fijne tijd gehad. Maar ik hoop dat we ook deze wedstrijd goed kunnen afsluiten." Middenveldster Jill Roord trof Spanje op haar eigen manier: met VfL Wolfsburg verloor ze deze zomer de Champions League-finale van FC Barcelona (3-2). "Ik ben nog niet heel succesvol geweest tegen Spaanse voetbalsters en zou graag een keer van ze winnen", zei Roord.

De 5-1-overwinning die Spanje in de achtste finale boekte op Zwitserland liet volgens Roord zien wat hun kwaliteit is. "Ze zijn gewoon goed aan de bal. Als je ze in de zestien meter laat voetballen, zijn ze heel gevaarlijk."

'Ik weet wie ze zijn'

Lineth Beerensteyn noemde Spanje "van een heel ander niveau" dan Zuid-Afrika, waar Oranje in de achtste finale met 2-0 van won. "Ik kan niet wachten op onze komende wedstrijd en heb er ontzettend veel zin in", zei de aanvalster die maandag overigens niet met de groep trainde.

Bondscoach Andries Jonker zei afgelopen weekend dat hij nog niet vooruit had gekeken naar de wedstrijd met Spanje. "Mijn staf en scouts weten alles van Spanje, maar daar heb ik nog met geen haar op mijn hoofd over nagedacht."

Jonker wilde bijvoorbeeld ook nog niet zeggen of hij Damaris Egurrola laat invallen voor Daniëlle van de Donk, die door twee gele kaarten niet mee mag spelen. Egurrola heeft een Baskisch-Spaanse vader en speelde bij Spaanse jeugdteams. "Voor mij is dit heel speciaal, want Spanje is mijn achtergrond. Ik speelde met meer dan de helft van dat team, ik weet echt wie ze zijn", zei de middenveldster van Olympique Lyon over een mogelijke basisplaats tegen de Zuid-Europeanen.

Meer uit Voetbal

Real Madrid boos na vermeend racisme tegen Vinicius Júnior

LISSABON (ANP/RTR) - Spelers van Real Madrid zijn boos op Benfica-speler Gianluca Prestianni na zijn vermeende racistische uitlatingen tegen Real Madrid-aanvaller Vinicius Júnior dinsdagavond. Onder anderen vedette Kylian ⁠Mbappé zegt de opmerkingen te hebben gehoord. "We kunnen niet accepteren dat een speler in het belangrijkste Europese toernooi zich zo gedraagt. Deze man verdient het niet meer om in de Champions League te spelen", zei ⁠Mbappé na de 1-0-zege in Lissabon.

1 uur geleden
Vinicius Júnior schiet Real Madrid naar zege op Benfica

LISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.

14 uur geleden
Salzburg neemt afscheid van trainer Letsch

WENEN (ANP) - Red Bull Salzburg heeft afscheid genomen van trainer Thomas Letsch. De leiding van de club uit Oostenrijk is ontevreden over de laatste resultaten. Onder leiding van de voormalige coach van Vitesse haalde de club slechts 1 punt uit de laatste twee competitieduels. "Na een zorgvuldige analyse ben ik tot de conclusie gekomen dat Red Bull Salzburg een nieuwe impuls nodig heeft", aldus sportief directeur Marcus Mann in een verklaring.

14 uur geleden
Sparta Rotterdam houdt NEC op gelijkspel

ROTTERDAM (ANP) - NEC heeft voor de tweede keer op rij punten in de Eredivisie verloren. De club uit Nijmegen bleef steken op een gelijkspel in de zondag gestaakte wedstrijd tegen Sparta Rotterdam (1-1), na een nederlaag afgelopen woensdag tegen FC Utrecht (1-3).

15 uur geleden
Aanvaller Lang helpt Galatasaray aan zege op Juventus

ISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft Galatasaray aan een thuiszege op Juventus in de tussenronde van de Champions League geholpen. Hij maakte twee doelpunten en was betrokken bij de openingstreffer van de kampioen van Turkije (5-2). Teun Koopmeiners scoorde tweemaal voor Juventus.

16 uur geleden
NEC mist aanvoerder Chery in uitduel met Sparta

ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery mist het uitduel van NEC met Sparta Rotterdam. De aanvoerder staat volgens de club uit Nijmegen op het punt weer vader te worden. Dirk Proper vervangt hem.

18 uur geleden
Van de Donk terug in Oranje bij kwalificatieduels voor WK voetbal

ZEIST (ANP) - Daniëlle van de Donk en Daphne van Domselaar zijn terug in de selectie van Oranje. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink bekendgemaakt. De selectie van 23 speelsters speelt komende maand WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Ierland.

19 uur geleden