Oranje broedt op plan voor kwartfinale tegen 'gevaarlijk' Spanje
WELLINGTON (ANP) - De voetbalsters van Oranje houden voor de kwartfinale tegen Spanje vrijdag (03.00 uur Nederlandse tijd) rekening met een "moeilijke tegenstander". "Ze kunnen goed voetballen en wij moeten proberen dat onmogelijk te maken. Daar moeten we deze week een plan voor verzinnen", zei aanvalster Lieke Martens, die tot begin vorig jaar bij FC Barcelona voetbalde en dus "met heel veel meiden" uit het Spaanse nationale team speelde.
Het is voor Martens "speciaal" om in de kwartfinale in de Nieuw-Zeelandse hoofdstad uitgerekend Spanje, nummer 6 op de wereldranglijst, te treffen. "Ik heb er vijf goede jaren en een fijne tijd gehad. Maar ik hoop dat we ook deze wedstrijd goed kunnen afsluiten." Middenveldster Jill Roord trof Spanje op haar eigen manier: met VfL Wolfsburg verloor ze deze zomer de Champions League-finale van FC Barcelona (3-2). "Ik ben nog niet heel succesvol geweest tegen Spaanse voetbalsters en zou graag een keer van ze winnen", zei Roord.
De 5-1-overwinning die Spanje in de achtste finale boekte op Zwitserland liet volgens Roord zien wat hun kwaliteit is. "Ze zijn gewoon goed aan de bal. Als je ze in de zestien meter laat voetballen, zijn ze heel gevaarlijk."
'Ik weet wie ze zijn'
Lineth Beerensteyn noemde Spanje "van een heel ander niveau" dan Zuid-Afrika, waar Oranje in de achtste finale met 2-0 van won. "Ik kan niet wachten op onze komende wedstrijd en heb er ontzettend veel zin in", zei de aanvalster die maandag overigens niet met de groep trainde.
Bondscoach Andries Jonker zei afgelopen weekend dat hij nog niet vooruit had gekeken naar de wedstrijd met Spanje. "Mijn staf en scouts weten alles van Spanje, maar daar heb ik nog met geen haar op mijn hoofd over nagedacht."
Jonker wilde bijvoorbeeld ook nog niet zeggen of hij Damaris Egurrola laat invallen voor Daniëlle van de Donk, die door twee gele kaarten niet mee mag spelen. Egurrola heeft een Baskisch-Spaanse vader en speelde bij Spaanse jeugdteams. "Voor mij is dit heel speciaal, want Spanje is mijn achtergrond. Ik speelde met meer dan de helft van dat team, ik weet echt wie ze zijn", zei de middenveldster van Olympique Lyon over een mogelijke basisplaats tegen de Zuid-Europeanen.
Meer uit Voetbal
VOLENDAM (ANP) - Ajax mag na een 2-0-overwinning tegen FC Groningen nog steeds hopen op Europees voetbal. De nummer 5 van de Eredivisie staat zondag in de finale van de play-offs om de voorrondes van de Conference League. Dan kunnen de Amsterdammers tegen de winnaar van FC Utrecht - sc Heerenveen voorkomen dat de club zich voor het eerst sinds 1965 niet kwalificeert voor Europees voetbal.
12 minuten geledenLONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.
2 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - Senegal gaat met vedettes Sadio Mané en Kalidou Koulibaly naar het WK voetbal. Het is voor Senegal de derde deelname op rij aan het WK. Aanvoerder Koulibaly is nog herstellende van een dijbeenblessure.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Sarina Wiegman krijgt de Vrouwen Eredivisie Oeuvre Award. De 56-jarige bondscoach van Engeland zal de onderscheiding voor persoonlijkheden die van grote waarde zijn geweest voor het Nederlandse voetbal komende maandag ontvangen tijdens de Eredivisie Awards.
5 uur geledenRABAT (ANP) - Souffian El Karouani van FC Utrecht en Rayane Bounida van Ajax maken deel uit van de Marokkaanse voorselectie voor het komende wereldkampioenschap voetbal. De spelersgroep bestaat uit 28 man. De WK-selectie mag uit maximaal 26 spelers bestaan.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Volgens burgemeester Carola Schouten krijgt de Rotterdamse horeca voldoende ruime openingstijden tijdens het wereldkampioenschap voetbal. Kroegen mogen langer openblijven en vertoningen van wedstrijden in de late avond en nacht, zowel binnen als op pleinen en terrassen, zijn toegestaan. "De ondernemers dienen zich uiteraard wel aan de regels te houden en de vergunningen in orde te hebben", aldus de burgemeester.
5 uur geledenPRAAG (ANP) - PSV-doelman Matej Kovar maakt deel uit van de Tsjechische selectie voor het komende wereldkampioenschap. Lukas Hornicek (SC Braga) en Jindrich Stanek (Slavia Praag) zijn de andere twee keepers in de selectie, die nu nog uit 29 spelers bestaat. Daarvan moeten er nog drie voetballers afvallen.
6 uur geleden