Oranje broedt op plan voor kwartfinale tegen 'gevaarlijk' Spanje
WELLINGTON (ANP) - De voetbalsters van Oranje houden voor de kwartfinale tegen Spanje vrijdag (03.00 uur Nederlandse tijd) rekening met een "moeilijke tegenstander". "Ze kunnen goed voetballen en wij moeten proberen dat onmogelijk te maken. Daar moeten we deze week een plan voor verzinnen", zei aanvalster Lieke Martens, die tot begin vorig jaar bij FC Barcelona voetbalde en dus "met heel veel meiden" uit het Spaanse nationale team speelde.
Het is voor Martens "speciaal" om in de kwartfinale in de Nieuw-Zeelandse hoofdstad uitgerekend Spanje, nummer 6 op de wereldranglijst, te treffen. "Ik heb er vijf goede jaren en een fijne tijd gehad. Maar ik hoop dat we ook deze wedstrijd goed kunnen afsluiten." Middenveldster Jill Roord trof Spanje op haar eigen manier: met VfL Wolfsburg verloor ze deze zomer de Champions League-finale van FC Barcelona (3-2). "Ik ben nog niet heel succesvol geweest tegen Spaanse voetbalsters en zou graag een keer van ze winnen", zei Roord.
De 5-1-overwinning die Spanje in de achtste finale boekte op Zwitserland liet volgens Roord zien wat hun kwaliteit is. "Ze zijn gewoon goed aan de bal. Als je ze in de zestien meter laat voetballen, zijn ze heel gevaarlijk."
'Ik weet wie ze zijn'
Lineth Beerensteyn noemde Spanje "van een heel ander niveau" dan Zuid-Afrika, waar Oranje in de achtste finale met 2-0 van won. "Ik kan niet wachten op onze komende wedstrijd en heb er ontzettend veel zin in", zei de aanvalster die maandag overigens niet met de groep trainde.
Bondscoach Andries Jonker zei afgelopen weekend dat hij nog niet vooruit had gekeken naar de wedstrijd met Spanje. "Mijn staf en scouts weten alles van Spanje, maar daar heb ik nog met geen haar op mijn hoofd over nagedacht."
Jonker wilde bijvoorbeeld ook nog niet zeggen of hij Damaris Egurrola laat invallen voor Daniëlle van de Donk, die door twee gele kaarten niet mee mag spelen. Egurrola heeft een Baskisch-Spaanse vader en speelde bij Spaanse jeugdteams. "Voor mij is dit heel speciaal, want Spanje is mijn achtergrond. Ik speelde met meer dan de helft van dat team, ik weet echt wie ze zijn", zei de middenveldster van Olympique Lyon over een mogelijke basisplaats tegen de Zuid-Europeanen.
Meer uit Voetbal
VERONA (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar de Champions League geleid. De international zorgde in het met 2-0 gewonnen duel met Hellas Verona met zijn veertiende doelpunt voor de openingstreffer. Stephan El Shaarawy maakte in de extra tijd het tweede doelpunt.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zich verzekerd van het vijfde Engelse ticket voor de Champions League. De club van trainer Arne Slot speelde in de laatste competitiewedstrijd met 1-1 gelijk tegen Brentford. Ook concurrent Bournemouth kwam niet verder dan een 1-1-gelijkspel tegen Nottingham Forest en eindigt als zesde.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft zich met de nodige moeite gehandhaafd in de Premier League. De club uit Londen won de laatste competitiewedstrijd thuis van Everton met 1-0 en eindigt als zeventiende met 41 punten.
9 uur geledenVOLENDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is na de wedstrijd Ajax - FC Utrecht het veld in Volendam opgekomen om de orde te bewaren. Nadat Ajax ten koste van FC Utrecht de play-offs om een plaats in de tweede voorronde van de Conference League had gewonnen, moesten fans van beide clubs gescheiden worden gehouden.
13 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax heeft zich na strafschoppen ten koste van FC Utrecht gekwalificeerd voor de tweede voorronde van de Conference League. Het elftal van coach Óscar García voorkwam in Volendam dat de Amsterdamse club zich voor het eerst sinds 1965 niet zou kwalificeren voor Europees voetbal. Na een eindstand van 1-1 misten Sébastien Haller en Souffian El Karouani voor FC Utrecht.
13 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt afscheid van Hidde Jurjus. Het aflopende contract van de 32-jarige doelman wordt niet verlengd, meldt de Eredivisieclub.
15 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Een groep Senegalese supporters die sinds de finale van de Afrika Cup in januari gevangen zat in Marokko, mag naar huis. De fans hebben "op humanitaire gronden" gratie gekregen van de Marokkaanse koning ter gelegenheid van het islamitische feest Eid al-Adha. Dat maakte het Marokkaanse koninklijk hof zondag bekend.
17 uur geleden