Oranje broedt op plan voor kwartfinale tegen 'gevaarlijk' Spanje
WELLINGTON (ANP) - De voetbalsters van Oranje houden voor de kwartfinale tegen Spanje vrijdag (03.00 uur Nederlandse tijd) rekening met een "moeilijke tegenstander". "Ze kunnen goed voetballen en wij moeten proberen dat onmogelijk te maken. Daar moeten we deze week een plan voor verzinnen", zei aanvalster Lieke Martens, die tot begin vorig jaar bij FC Barcelona voetbalde en dus "met heel veel meiden" uit het Spaanse nationale team speelde.
Het is voor Martens "speciaal" om in de kwartfinale in de Nieuw-Zeelandse hoofdstad uitgerekend Spanje, nummer 6 op de wereldranglijst, te treffen. "Ik heb er vijf goede jaren en een fijne tijd gehad. Maar ik hoop dat we ook deze wedstrijd goed kunnen afsluiten." Middenveldster Jill Roord trof Spanje op haar eigen manier: met VfL Wolfsburg verloor ze deze zomer de Champions League-finale van FC Barcelona (3-2). "Ik ben nog niet heel succesvol geweest tegen Spaanse voetbalsters en zou graag een keer van ze winnen", zei Roord.
De 5-1-overwinning die Spanje in de achtste finale boekte op Zwitserland liet volgens Roord zien wat hun kwaliteit is. "Ze zijn gewoon goed aan de bal. Als je ze in de zestien meter laat voetballen, zijn ze heel gevaarlijk."
'Ik weet wie ze zijn'
Lineth Beerensteyn noemde Spanje "van een heel ander niveau" dan Zuid-Afrika, waar Oranje in de achtste finale met 2-0 van won. "Ik kan niet wachten op onze komende wedstrijd en heb er ontzettend veel zin in", zei de aanvalster die maandag overigens niet met de groep trainde.
Bondscoach Andries Jonker zei afgelopen weekend dat hij nog niet vooruit had gekeken naar de wedstrijd met Spanje. "Mijn staf en scouts weten alles van Spanje, maar daar heb ik nog met geen haar op mijn hoofd over nagedacht."
Jonker wilde bijvoorbeeld ook nog niet zeggen of hij Damaris Egurrola laat invallen voor Daniëlle van de Donk, die door twee gele kaarten niet mee mag spelen. Egurrola heeft een Baskisch-Spaanse vader en speelde bij Spaanse jeugdteams. "Voor mij is dit heel speciaal, want Spanje is mijn achtergrond. Ik speelde met meer dan de helft van dat team, ik weet echt wie ze zijn", zei de middenveldster van Olympique Lyon over een mogelijke basisplaats tegen de Zuid-Europeanen.
Meer uit Voetbal
DEVENTER (ANP) - Milan Smit vertrekt bij Go Ahead Eagles. De 22-jarige spits maakt het seizoen op huurbasis af bij Stoke City. De Engelse club, uitkomend op het tweede niveau, neemt hem daarna definitief over.
48 minuten geledenMARSEILLE (ANP) - Quinten Timber heeft zijn debuut bij Olympique Marseille gemaakt met een overwinning op RC Lens. In Marseille won de thuisploeg met 3-1. Timber, die vrijdag Feyenoord officieel verruilde voor de Franse topclub, begon in de basis en werd in de tweede helft gewisseld.
11 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Real Madrid heeft door een zege op Villarreal de koppositie in de Spaanse competitie La Liga overgenomen van FC Barcelona. De Madrilenen van de nieuwe coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 van de ploeg die afgelopen dinsdag verloor van Ajax in de Champions League.
11 uur geledenENSCHEDE (ANP) - De wedstrijd tussen FC Twente en Excelsior in de Eredivisie is geëindigd in 0-0. FC Twente blijft door het gelijkspel met 30 punten op de zesde plaats van de ranglijst staan. Excelsior stijgt naar de dertiende plaats met 22 punten.
12 uur geledenCASTELLÓN DE LA PLANA (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben mede dankzij een treffer van Esmee Brugts de Spaanse Supercup gewonnen. Het is voor de vijfde keer op rij dat Barcelona de prijs pakt. In Castellón de la Plana eindigde de finale tegen Real Madrid in een 2-0-zege.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor het eerst sinds september punten verspeeld in de Eredivisie. Thuis tegen NAC Breda wist de ploeg van trainer Peter Bosz pas in de blessuretijd een punt veilig te stellen (2-2).
13 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tiende overwinning geboekt in de Eredivisie. In de Goffert versloeg de ploeg van trainer Dick Schreuder PEC Zwolle met 2-1. Koki Ogawa en Tjaronn Chery scoorden voor NEC. Younes Namli had de score geopend voor PEC.
14 uur geleden