Oranje-bondscoach Parsons schrikt van misbruikschandaal in VS
ZEIST (ANP) - Bondscoach Mark Parsons van de Nederlandse voetbalsters is geschrokken van alle onthullingen over grensoverschrijdend gedrag in het vrouwenvoetbal. De 35-jarige Parsons werkt naast zijn baan bij Oranje ook nog steeds als hoofdtrainer bij de Amerikaanse club Portland Thorns. De trainer die hij daar in 2015 opvolgde, Paul Riley, werd vorige week door twee oud-speelsters van de club beschuldigd van seksueel misbruik.
"Pas nadat ik was aangesteld, is mij duidelijk gemaakt dat een incident en onderzoek hebben plaatsgevonden die er de oorzaak van waren dat de coach was ontslagen en nooit meer bij de club mocht werken", zegt Parsons. "Dit was een onderwerp waartoe ik geen toegang had en waarvan ik niet meer te weten kon komen. De aard van het incident is ook niet verder toegelicht."
De Nederlandse bond KNVB wist volgens een woordvoerder dan ook niet van de zaak af toen het eerder dit jaar in de zoektocht naar een opvolger voor Sarina Wiegman uitkwam bij Parsons. De Engelsman begon na de Olympische Spelen, maar maakt ook het seizoen in de VS af bij Portland Thorns. Parsons gaat zich vanaf eind november volledig op de 'Leeuwinnen' richten. De bondscoach kreeg de afgelopen dagen in Portland te maken met een schandaal uit de periode voordat hij daar begon.
Niet bekend
"Voorafgaand aan Marks aanstelling bij de KNVB is deze zaak niet besproken omdat die bij beide partijen niet bekend was", aldus de woordvoerder. "We hebben vooral gesproken over voetbaltechnische zaken, zoals gebruikelijk is bij de aanstelling van een bondscoach."
De oud-voetbalsters Sinead Farrelly en Meleana Shim onthulden vorige week in het tijdschrift The Athletic dat ze misbruikt zouden zijn door Riley. De Engelsman, die de aantijgingen ontkent, werd na de onthullingen ontslagen door zijn club North Carolina Courage.
Vertrek
Na Farrelly en Shim traden meer voetbalsters uit de VS, Australië en Venezuela naar buiten met verhalen over grensoverschrijdend gedrag. Het leidde in de Amerikaanse competitie NWSL tot het vertrek van voorzitter Lisa Baird, die jarenlang signalen van misstanden zou hebben genegeerd. Portland Thorns, de club van Parsons, zette hoofd voetbalzaken Gavin Wilkinson op non-actief in afwachting van de resultaten van een extern onderzoek naar de affaire.
"Zowel Mark Parsons als de KNVB schrikt van de verhalen over het grensoverschrijdend gedrag in het internationale vrouwenvoetbal", aldus een woordvoerder van de bond. "Het is afschuwelijk voor onze sport en met name voor de slachtoffers." De KNVB zegt naar aanleiding van de internationale onthullingen geen meldingen te hebben binnengekregen bij het meldpunt seksuele intimidatie.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández van het Nederlands elftal kan geen beroep doen op Cody Gakpo voor de komende wedstrijden in de Nations League tegen Griekenland en Servië. Dat maakte de KNVB maandag bekend. Xavi roept geen vervanger op. De aanvaller van Liverpool viel zondag in de met 2-1 gewonnen uitwedstrijd tegen Servië uit en keert terug naar zijn club.
1 uur geledenOSLO (ANP) - Portugal heeft een uitwedstrijd tegen Noorwegen in de Nations League gewonnen. In het Ullevaal Stadion in Oslo werd het 2-1 voor de bezoekers. Na twee wedstrijden gaat Portugal met 6 punten aan de leiding in Groep A4. Noorwegen en Denemarken volgen op 3 punten.
17 uur geledenDEBRECEN (ANP) - Het Ierse nationale voetbalelftal heeft Israël zondagavond met 3-0 verslagen in een vooraf veelbesproken duel in de Nations League. De 'thuiswedstrijd' van Israël werd gespeeld in het Hongaarse Debrecen. Vanuit Ierland werden er geen kaartjes verkocht voor het uitvak. Een dag voor de wedstrijd besloot de Ierse doelman Gavin Bazunu zich terug te trekken uit het elftal.
17 uur geledenAUGSBURG (ANP) - Griekenland heeft zondagavond voor een verrassing gezorgd door Duitsland te verslaan in een uitwedstrijd in de Nations League. In Augsburg werd het 1-0 voor de bezoekers. Het was voor Griekenland de eerste overwinning ooit op Duitsland. Na twee wedstrijden gaat Griekenland met 6 punten aan de leiding in de groep van het Nederlands elftal, dat 4 punten heeft.
18 uur geledenBELGRADO (ANP) - Het Nederlands elftal begint pas dinsdag aan de voorbereiding op de uitwedstrijd tegen Griekenland in de Nations League. De training van maandag komt te vervallen, meldt de KNVB.
18 uur geledenBELGRADO (ANP) - Mexx Meerdink moest zijn sterke optreden tijdens zijn basisdebuut voor het Nederlands elftal zondagavond in Belgrado nog even op zich in laten werken. De spits van AZ nam in de met 2-1 gewonnen Nations League-wedstrijd beide doelpunten van Oranje voor zijn rekening.
20 uur geledenBELGRADO (ANP) - Mexx Meerdink heeft het Nederlands elftal in zijn eerste wedstrijd als basisspeler aan een overwinning op Servië in de Nations League geholpen. De 23-jarige spits van AZ maakte in Belgrado beide doelpunten voor Oranje: 1-2. Het betekende de eerste zege onder leiding van bondscoach Xavi Hernández, die donderdag debuteerde met een gelijkspel tegen Duitsland (1-1).
20 uur geleden