Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje boekt in WK-kwalificatie kleine zege (2-3) op Litouwen

Oranje boekt in WK-kwalificatie kleine zege (2-3) op Litouwen

KAUNAS (ANP) - Het Nederlands elftal heeft nieuw puntenverlies in de kwalificatie voor het wereldkampioenschap van volgend jaar moeizaam voorkomen. De uitwedstrijd tegen Litouwen eindigde in een zege van 3-2 voor het elftal van Ronald Koeman, dat donderdag in De Kuip tegen Polen niet verder kwam dan 1-1.

Memphis Depay opende in de elfde minuut de score op aangeven van Cody Gakpo en na ruim een halfuur spelen verdubbelde Quinten Timber de voorsprong (0-2). Oranje was tot dat moment niet in de problemen gekomen, maar ging toch rusten met een gelijke stand. Gvidas Gineitis scoorde uit een counter en Edvinas Girdvainis scoorde met zijn hoofd.

Depay bezorgde Nederland met een kopbal, na een voorzet van Denzel Dumfries, in de 63e minuut de winst. Met 52 doelpunten is de spits nu in zijn eentje topscorer aller tijden van Oranje.

Nederland gaat met 10 punten uit vier duels aan kop in groep G.

Meer uit Voetbal

Polen dankzij zege op Finland in spoor van Oranje

CHORZOW (ANP) - Polen heeft in de WK-kwalificatiepoule waarin ook Nederland is ingedeeld met 3-1 gewonnen van Finland. De Polen bleven daarmee in punten gelijk met koploper Oranje, maar hebben wel een wedstrijd meer gespeeld.

19 minuten geleden
Herstel Duitsland in WK-kwalificatie met zege op Noord-Ieren

KEULEN (ANP) - De nationale Duitse voetbalploeg heeft zich hersteld van het verrassende verlies bij Slowakije waarmee het donderdag de WK-kwalificatie was begonnen. De ploeg van bondscoach Jürgen Nagelsmann versloeg Noord-Ierland in Keulen met 3-1.

20 minuten geleden
Koeman: duels met Spanje moeten Oranje niet blijven achtervolgen

KAUNAS (ANP) - Ronald Koeman vindt niet dat de twee interlands tegen Spanje van maart het Nederlands elftal moeten blijven achtervolgen. Dat zei de bondscoach zondag op een persconferentie in Kaunas, waar zijn elftal in de WK-kwalificatie met 3-2 van Litouwen won.

23 minuten geleden
Koeman geraakt door record van ooit 'zeurende buitenspeler' Depay

KAUNAS (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman was zondag geraakt door het moment dat Memphis Depay de score tegen Litouwen opende. De 31-jarige spits, die in de tweede helft nog een doelpunt maakte, is nu met 52 treffers in zijn eentje topscorer aller tijden van Oranje.

1 uur geleden
Koeman ziet Oranje na prima begin in oude fouten vervallen

KAUNAS (ANP) - Ronald Koeman vond het moeilijk te begrijpen dat het Nederlands elftal zich na een prima begin tegen Litouwen in de problemen bracht. Dat zei de bondscoach op een persconferentie in Kaunas, waar Oranje moeizaam met 3-2 won.

2 uur geleden
Depay 'supertrots' op status topscorer aller tijden

KAUNAS (ANP) - Memphis Depay mag zich sinds zondag topscorer aller tijden van Oranje noemen. De 31-jarige aanvaller van het Braziliaanse Corinthians scoorde in de uitwedstrijd tegen Litouwen (2-3) tweemaal en zorgde daarmee dat het Nederlands elftal aan kop bleef in groep G van de WK-kwalificatie.

2 uur geleden
Steijn had bij debuut het gevoel dat hij zich in spel FIFA bevond

KAUNAS (ANP) - Zijn debuut voor het Nederlands elftal voelde zondag wat onwerkelijk voor Sem Steijn. "Het was heel gaaf. Een beetje onwerkelijk. Alsof je in een spel van FIFA zit", vertelde de 23-jarige middenvelder van Feyenoord, die in de uitwedstrijd tegen Litouwen na ruim een uur spelen in mocht vallen. Kort na de invalbeurt van Steijn zorgde Memphis Depay voor de winnende 3-2.

2 uur geleden