Oranje blijft zevende op wereldranglijst, Spanje naar top 3
ZÜRICH (ANP) - Het Nederlands elftal is ondanks de halvefinaleplek op het afgelopen EK niet gestegen op de FIFA-wereldranglijst. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman blijft de nummer 7. Het eerder als achtste geklasseerde Spanje stijgt dankzij de Europese titel naar de derde plek, terwijl het in de kwartfinales uitgeschakelde Portugal twee plekken zakt en de plaats onder Oranje inneemt.
Wereldkampioen Argentinië blijft na het winnen van de Copa América eerste op de lijst, met nu een ruimere voorsprong op het in de halve finales van het EK uitgeschakelde Frankrijk. België zakt door de uitschakeling in de achtste finales in Duitsland drie plekken en staat nu zesde. EK-finalist Engeland neemt de vierde plek over van Brazilië.
Colombia komt op de negende plek de top 10 binnen dankzij de finaleplek op de Copa América. Het land was al sinds maart 2022 ongeslagen. Die stijging van drie plaatsen gaat ten koste van Kroatië, dat na de uitschakeling in de groepsfase van het EK drie plaatsen zakt naar de twaalfde positie.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).
8 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.
9 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.
10 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.
10 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.
10 uur geleden