Oranje blijft zevende op wereldranglijst, Spanje naar top 3
ZÜRICH (ANP) - Het Nederlands elftal is ondanks de halvefinaleplek op het afgelopen EK niet gestegen op de FIFA-wereldranglijst. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman blijft de nummer 7. Het eerder als achtste geklasseerde Spanje stijgt dankzij de Europese titel naar de derde plek, terwijl het in de kwartfinales uitgeschakelde Portugal twee plekken zakt en de plaats onder Oranje inneemt.
Wereldkampioen Argentinië blijft na het winnen van de Copa América eerste op de lijst, met nu een ruimere voorsprong op het in de halve finales van het EK uitgeschakelde Frankrijk. België zakt door de uitschakeling in de achtste finales in Duitsland drie plekken en staat nu zesde. EK-finalist Engeland neemt de vierde plek over van Brazilië.
Colombia komt op de negende plek de top 10 binnen dankzij de finaleplek op de Copa América. Het land was al sinds maart 2022 ongeslagen. Die stijging van drie plaatsen gaat ten koste van Kroatië, dat na de uitschakeling in de groepsfase van het EK drie plaatsen zakt naar de twaalfde positie.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
4 uur geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
8 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).
9 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.
11 uur geleden