Oranje blijft zevende op wereldranglijst, Spanje naar top 3
ZÜRICH (ANP) - Het Nederlands elftal is ondanks de halvefinaleplek op het afgelopen EK niet gestegen op de FIFA-wereldranglijst. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman blijft de nummer 7. Het eerder als achtste geklasseerde Spanje stijgt dankzij de Europese titel naar de derde plek, terwijl het in de kwartfinales uitgeschakelde Portugal twee plekken zakt en de plaats onder Oranje inneemt.
Wereldkampioen Argentinië blijft na het winnen van de Copa América eerste op de lijst, met nu een ruimere voorsprong op het in de halve finales van het EK uitgeschakelde Frankrijk. België zakt door de uitschakeling in de achtste finales in Duitsland drie plekken en staat nu zesde. EK-finalist Engeland neemt de vierde plek over van Brazilië.
Colombia komt op de negende plek de top 10 binnen dankzij de finaleplek op de Copa América. Het land was al sinds maart 2022 ongeslagen. Die stijging van drie plaatsen gaat ten koste van Kroatië, dat na de uitschakeling in de groepsfase van het EK drie plaatsen zakt naar de twaalfde positie.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - AS Roma heeft de aansluiting gehouden bij de top 3 in de Serie A. De club uit Rome won met 1-0 van Como door een treffer van Wesley Franca.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft met Aaron Bouwman overeenstemming bereikt over een contractverlenging. De Amsterdammers hebben de 18-jarige verdediger vastgelegd tot en met 30 juni 2030. Het vorige contract van Bouwman liep tot medio 2027.
12 uur geledenMIAMI (ANP) - Sergio Reguilón wordt ploeggenoot van Lionel Messi bij Inter Miami. De linksback is volgens zijn nieuwe Amerikaanse club een tweejarig contract overeengekomen. Hij is de opvolger van Jordi Alba, die zijn loopbaan heeft beëindigd.
16 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Sven Mislintat is gepresenteerd als nieuwe sportief directeur van Fortuna Düsseldorf. De oud-directeur voetbalzaken van Ajax moet de Duitse club behoeden voor degradatie uit de Tweede Bundesliga.
17 uur geledenBARCELONA (ANP) - Doelman Marc-André ter Stegen maakt dinsdag mogelijk na een half jaar zijn rentree bij FC Barcelona. De Duitser is een kandidaat voor een basisplaats voor het bekerduel met CD Guadalajara.
18 uur geledenGENK (ANP/BELGA) - De Belgische voetbalclub KRC Genk heeft maandag de samenwerking met trainer Thorsten Fink beëindigd. Het ontslag van de 58-jarige Duitser volgt een dag na het late gelijkspel tegen Westerlo (1-1). Assistenten Domenico Olivieri en Michel Ribeiro nemen voorlopig de taken over.
20 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Nick Olij verdedigt dinsdagavond het doel van PSV in het thuisduel met GVVV in de tweede ronde van de KNVB-beker. Dat vertelde trainer Peter Bosz op een persconferentie in Eindhoven.
20 uur geleden