Oranje blijft zevende op FIFA-ranking, Spanje en Portugal stijgen
ZÜRICH (ANP) - Nederland blijft op plek 7 staan van de FIFA-wereldranglijst, waarvan donderdag de jongste versie werd gepubliceerd door de wereldvoetbalbond. Argentinië, dat eind vorig jaar wereldkampioen werd in Qatar, voert de lijst aan.
Verder zijn er weinig verschuivingen in de top van de ranglijst. Wel steeg Portugal van plek 8 naar 6 en ging Spanje van 10 naar 8. Kroatië maakte als enige land een grote duikeling. De ploeg van bondscoach Zlatko Dalić stond op plek 6, maar heeft nu de tiende positie overgenomen van Spanje.
De FIFA-wereldranglijst wordt om de zoveel maanden opnieuw uitgebracht. Oranje stond in april van dit jaar nog op plek 6, maar bezet sinds enkele maanden steevast plek 7.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Xavi Simons heeft Tottenham Hotspur aan een thuiszege op Brentford geholpen (2-0). De Oranje-international kreeg na een kleine maand weer een basisplaats van trainer Thomas Frank en beloonde het vertrouwen met zijn eerste Premier League-doelpunt. Ook was hij de aangever bij de openingstreffer van Richarlison.
1 minuut geledenSITTARD (ANP) - Ajax kan vanaf 18.45 uur in het competitieduel bij Fortuna Sittard geen beroep doen op Kenneth Taylor. De middenvelder is niet fit, melden de Amsterdammers. Rayane Bounida is wel weer hersteld na ziekte en keert terug in de basisopstelling van trainer Fred Grim.
2 minuten geledenSTUTTGART (ANP) - Invaller Harry Kane heeft koploper Bayern München aan een ruime zege bij subtopper VfB Stuttgart geholpen: 0-5. De Engelse topschutter kwam na een uur binnen de lijnen bij een 1-0-voorsprong en maakte nog een hattrick.
3 minuten geledenBIRMINGHAM (ANP) - Een treffer van Emiliano Buendía heeft Aston Villa de overwinning bezorgd op Arsenal: 2-1. Het was pas de tweede competitienederlaag van het seizoen voor de koploper in de Premier League.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - PSV mist zaterdag Mauro Júnior in de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen. De Braziliaan zou ziek in Eindhoven zijn achtergebleven. Dennis Man is terug in het basiselftal. Coach Peter Bosz gaf de Roemeense aanvaller vorige week rust bij de thuiswedstrijd tegen FC Volendam. Esmir Bajraktarevic, die Man verving, zit in Friesland weer op de bank.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - Bernd Neuendorf, de voorzitter van de Duitse voetbalbond DFB, heeft de toekenning van een vredesprijs door wereldvoetbalbond FIFA aan de Amerikaanse president Donald Trump verdedigd. "We waren allemaal verheugd toen het conflict in het Midden-Oosten werd beëindigd en er een akkoord werd ondertekend. Eerlijk gezegd zou dit niet mogelijk zijn geweest zonder de VS en zonder de inspanningen van de president", zei Neuendorf over de toekenning, die ook kritiek opleverde.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De KNVB wil alle Oranjesupporters snel informeren over de kaartverkoop voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We hopen veel trouwe Oranjefans in de stadions te zien, maar ook de vele Amerikaanse supporters met Oranje-roots die ons team zichtbaar en hoorbaar komen steunen", zei secretaris-generaal Gijs de Jong van de voetbalbond.
11 uur geleden