
Oranje blijft tegen Ecuador steken op gelijkspel op WK
DOHA (ANP) - Het Nederlands elftal heeft zich tijdens een pover optreden tegen Ecuador niet weten te plaatsen voor de achtste finales van het WK. Oranje bleef steken op een gelijkspel in het Khalifa International-stadion (1-1).
Nederland en Ecuador leiden nu de groep met 4 punten en hetzelfde doelsaldo. Senegal volgt met 3 punten en Qatar is nog puntloos. Oranje stuit dinsdag in het laatste duel van de groepsfase op Qatar. Ecuador speelt dan tegelijkertijd tegen Senegal.
Cody Gakpo, ook al goed voor de 1-0 tegen Senegal, opende in de 6e minuut de score. Ecuador leek in blessuretijd van de eerste helft op gelijke hoogte te komen maar de treffer van Pervis Estupinán werd afgekeurd omdat zijn ploeggenoot Jackson Porozo in buitenspelpositie in de baan van het schot stond.
Ecuador maakte in de 49e minuut alsnog gelijk. Doelman Andries Noppert kreeg nog een hand tegen een schot van Pervis Estupiñán maar was kansloos op de rebound van Enner Valencia, die zijn derde treffer op het WK maakte. Even later ontsnapte Oranje aan een achterstand toen Gonzalo Plata op de lat schoot.
Meer uit Voetbal
BERN (ANP) - Spanje staat in de halve finales van het Europees kampioenschap voetbal voor vrouwen. De regerend wereldkampioen schakelde in een uitverkocht stadion in Bern gastland Zwitserland uit: 2-0. De doelpunten vielen in de tweede helft. Spanje miste twee strafschoppen.
2 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Erik ten Hag heeft zijn eerste duel als trainer van Bayer Leverkusen ruim verloren. In Rio de Janeiro was Flamengo onder 20 met 5-1 te sterk.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft een besloten oefenduel verloren. De ploeg van trainer Ron Jans verspeelde tegen Charleroi een voorsprong (1-2). Gjivai Zechiël maakte het doelpunt voor de ploeg uit de Domstad.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Noni Madueke vertrekt bij Chelsea. De 23-jarige Brit maakt de overstap naar stadgenoot Arsenal. Dat bevestigen beide clubs.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona moet wat langer wachten op een terugkeer in Camp Nou. De regerend Spaans landskampioen zou zondag 10 augustus in het gerenoveerde stadion de Joan Gamper Cup spelen, maar tegen die tijd zijn de vereiste vergunningen nog niet binnen.
8 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft verdediger Djevencio van der Kust vastgelegd. De 24-jarige international van Suriname komt over van Sparta Rotterdam en tekende een contract voor drie seizoenen, met een optie voor een extra jaar.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dávid Hancko verlaat Feyenoord alsnog voor Al-Nassr. De centrale verdediger heeft van zijn Rotterdamse club toestemming gekregen om de laatste details van zijn transfer af te ronden.
10 uur geleden