Oranje blijft tegen Ecuador steken op gelijkspel op WK
DOHA (ANP) - Het Nederlands elftal heeft zich tijdens een pover optreden tegen Ecuador niet weten te plaatsen voor de achtste finales van het WK. Oranje bleef steken op een gelijkspel in het Khalifa International-stadion (1-1).
Nederland en Ecuador leiden nu de groep met 4 punten en hetzelfde doelsaldo. Senegal volgt met 3 punten en Qatar is nog puntloos. Oranje stuit dinsdag in het laatste duel van de groepsfase op Qatar. Ecuador speelt dan tegelijkertijd tegen Senegal.
Cody Gakpo, ook al goed voor de 1-0 tegen Senegal, opende in de 6e minuut de score. Ecuador leek in blessuretijd van de eerste helft op gelijke hoogte te komen maar de treffer van Pervis Estupinán werd afgekeurd omdat zijn ploeggenoot Jackson Porozo in buitenspelpositie in de baan van het schot stond.
Ecuador maakte in de 49e minuut alsnog gelijk. Doelman Andries Noppert kreeg nog een hand tegen een schot van Pervis Estupiñán maar was kansloos op de rebound van Enner Valencia, die zijn derde treffer op het WK maakte. Even later ontsnapte Oranje aan een achterstand toen Gonzalo Plata op de lat schoot.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Youri Regeer komt voorlopig niet in actie voor Ajax. De middenvelder heeft een hamstringblessure opgelopen in het gewonnen thuisduel met Sparta Rotterdam (4-0).
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is er in de Premier League niet in geslaagd de uitwedstrijd tegen het laaggeklasseerde West Ham United te winnen. In Londen werd het 1-1. Koploper Arsenal won eerder op zaterdag van Everton met 2-0 en heeft 9 punten meer dan Manchester City, dat wel een wedstrijd minder speelde.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft drie dagen na de zege op Manchester City in de Champions League (3-0) ook in de Spaanse voetbalcompetitie gewonnen. De thuiswedstrijd tegen Elche eindigde in 4-1.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García is met een ruime zege op Sparta Rotterdam (4-0) aan zijn nieuwe functie bij Ajax begonnen. Met de Spaanse opvolger van Fred Grim op de bank speelde de thuisploeg met veel meer passie dan in de meeste duels na de winterstop. Zo won Ajax wat vertrouwen in de aanloop naar de komende wedstrijden tegen Feyenoord en FC Twente.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen zet de opmars in de Eredivisie voort. De ploeg van trainer Robin Veldman won in het Abe Lenstra Stadion met 3-0 van Telstar door treffers van Lasse Nordas, Maxence Rivera en Jacob Trenskow.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een moeizame zege geboekt op Everton. In het Emirates Stadium in Londen werd het 2-0 dankzij twee doelpunten in de slotfase.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer deze maand van NEC verloren. Na de nederlaag van 3-2 in Nijmegen in de halve finale van de KNVB-beker, ging het voor de koploper ook mis in de competitie. NEC won in het Philips Stadion in Eindhoven opnieuw met 3-2.
10 uur geleden