Oranje blijft tegen Ecuador steken op gelijkspel op WK
DOHA (ANP) - Het Nederlands elftal heeft zich tijdens een pover optreden tegen Ecuador niet weten te plaatsen voor de achtste finales van het WK. Oranje bleef steken op een gelijkspel in het Khalifa International-stadion (1-1).
Nederland en Ecuador leiden nu de groep met 4 punten en hetzelfde doelsaldo. Senegal volgt met 3 punten en Qatar is nog puntloos. Oranje stuit dinsdag in het laatste duel van de groepsfase op Qatar. Ecuador speelt dan tegelijkertijd tegen Senegal.
Cody Gakpo, ook al goed voor de 1-0 tegen Senegal, opende in de 6e minuut de score. Ecuador leek in blessuretijd van de eerste helft op gelijke hoogte te komen maar de treffer van Pervis Estupinán werd afgekeurd omdat zijn ploeggenoot Jackson Porozo in buitenspelpositie in de baan van het schot stond.
Ecuador maakte in de 49e minuut alsnog gelijk. Doelman Andries Noppert kreeg nog een hand tegen een schot van Pervis Estupiñán maar was kansloos op de rebound van Enner Valencia, die zijn derde treffer op het WK maakte. Even later ontsnapte Oranje aan een achterstand toen Gonzalo Plata op de lat schoot.
Meer uit Voetbal
LE HAVRE (ANP) - PSG heeft de koppositie in de Franse Ligue 1 verstevigd door Le Havre met 1-0 te verslaan. De ploeg uit Parijs heeft nu 4 punten voorsprong op nummer 2 Lens, dat vrijdag met 1-1 gelijkspeelde tegen Strasbourg.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft zich in het thuisduel met Genoa (2-0) hersteld van de verrassende uitschakeling in de Champions League. De verliezend finalist van vorig seizoen verloor dinsdag in de tussenronde op eigen veld met 2-1 van het Noorse Bodø/Glimt, na ook het uitduel al te hebben verloren (3-1). Tegen Genoa boekte de Italiaanse koploper juist de achtste achtereenvolgende overwinning in de competitie.
12 uur geledenLEEDS (ANP) - Manchester City heeft het uitduel met Leeds United met 1-0 gewonnen. City verkleinde daardoor het gat met koploper Arsenal tot 2 punten. De Londenaren komen zondag nog in actie tegen Chelsea.
14 uur geledenALMELO (ANP) - PSV heeft het uitduel met hekkensluiter Heracles Almelo zonder veel moeite gewonnen: 1-3. Zo vergrootte de koploper uit Eindhoven de degradatiezorgen van de ploeg van trainer Ernest Faber, die in de elf competitieduels sinds zijn aanstelling alleen van Fortuna Sittard won. De achterstand op FC Volendam, dat de veilige vijftiende plek inneemt, is 7 punten.
14 uur geledenBARCELONA (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft dankzij een hattrick van Lamine Yamal op eigen veld met 4-1 gewonnen van Villarreal.
17 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft het thuisduel met West Ham United zonder grote problemen gewonnen: 5-2. De ploeg van trainer Arne Slot boekte, mede dankzij treffers van Virgil van Dijk en Cody Gakpo, de vierde overwinning op rij. Bij rust stond het al 3-0 op Anfield.
17 uur geledenHENSOL (ANP/DPA) - De videoscheidsrechter krijgt in het voetbal veel meer mogelijkheden om in te grijpen. Zo gaat de VAR ook beoordelen of hoekschoppen en tweede gele kaarten terecht zijn gegeven. Dat heeft de internationale spelregelorganisatie IFAB besloten tijdens de jaarlijkse vergadering in Wales. Het controleren van gegeven hoekschoppen mag niet tot vertraging van het spel leiden.
19 uur geleden