Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje blijft steken op gelijkspel in chaotisch duel met Polen

Oranje blijft steken op gelijkspel in chaotisch duel met Polen

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft een chaotische wedstrijd tegen Polen niet met het gewenste resultaat weten te beëindigen. Oranje maakte binnen vier minuten een achterstand van 0-2 ongedaan (2-2) en kreeg in blessuretijd een ideale kans op de 3-2. Memphis Depay mocht een strafschop nemen maar raakte de paal. Oranje blijft ondanks het gelijkspel koploper van de poule, met 3 punten meer dan België en Polen

Polen speelde niet in de sterkste formatie. Zo kreeg de grote vedette Robert Lewandowski rust en oud-Ajacied Arek Milik mocht het duel ook vanaf de tribune bekijken. De spelers die wel een kans kregen van bondscoach Czeslaw Michniewicz compenseerden de afwezigheid van beide spitsen met heel veel passie en strijd. Polen vocht voor wat het waard was, na de afgang van woensdag in België (6-1). En als het voetballend even niet lukte, dan schroomden de bezoekers niet om een pittige overtreding te maken.

Nederland had het lastig tegen een ploeg die zich massaal terugtrok rond de eigen doelman. Bondscoach Louis van Gaal koos voor negen spelers die vorige week de basis legden voor een ruime zege op België (4-1) in Brussel. Stefan de Vrij verving de afwezige Virgil van Dijk. Mark Flekken verdedigde het doel omdat Jasper Cillessen op een training een lichte blessure heeft opgelopen. Flekken zag er in de 18e minuut niet goed uit bij de openingstreffer van Matty Cash (0-1).

Slordig

Oranje speelde slordig in een uitverkochte Kuip, waar ongeveer net zoveel Nederlandse als Poolse fans aanwezig waren. De thuisploeg leed veel te veel balverlies om de goed georganiseerde Poolse defensie uit elkaar te spelen. Steven Bergwijn en Danny Blind schoten in kansrijke positie over. Denzel Dumfries kreeg geen strafschop nadat hij onderuit was gehaald.

Niet alleen de voetballers op het veld maakten er een rommelige wedstrijd van. De Turkse arbitrage keurde in de 50e minuut eerste de 0-2 van Piotr Zielinsk af, na knullig balverlies van Steven Berghuis. Maar de videoscheidsrechter oordeelde dat er niemand buitenspel stond. Nederland wist vervolgens de achterstand binnen 4 minuten te repareren. Davy Klaassen maakte de 1-2 en Denzel Dumfries tekende voor de 2-2. Ook het doelpunt van de rechtsback werd aanvankelijk afgekeurd maar de VAR zag dat Steven Bergwijn niet buitenspel stond.

Polen wankelde na de 2-2. Veel spelers van de bezoekers kregen ook kramp. Oranje slaagde er niet in om van de vermoeidheid bij de tegenstanders te profiteren. In blessuretijd kreeg Depay toch een prachtige kans op de 3-2, maar hij schoot zijn strafschop op de paal.

Meer uit Voetbal

Real Madrid verliest koppositie in La Liga aan Barcelona

GIRONA (ANP) - Real Madrid heeft de koppositie in La Liga in de veertiende speelronde verspeeld aan FC Barcelona. De ploeg van trainer Xabi Alonso kwam bij Girona niet verder dan een 1-1-gelijkspel.

6 uur geleden
Neres helpt Napoli aan zege op AS Roma

ROME (ANP) - David Neres heeft Napoli aan een uitzege op AS Roma geholpen. De oud-aanvaller van Ajax maakte het enige doelpunt in Stadio Olimpico. De Braziliaan scoorde in de 36e minuut.

7 uur geleden
Menzo stapt op als bondscoach van Suriname

PARAMARIBO (ANP) - Stanley Menzo heeft zijn functie als bondscoach van Suriname neergelegd. Die beslissing komt op een opvallend moment. Suriname kan zich in maart via intercontinentale play-offs voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico plaatsen.

7 uur geleden
Duel Ajax - FC Groningen wordt dinsdag zonder fans uitgespeeld

AMSTERDAM (ANP) - Het gestaakte duel tussen Ajax en FC Groningen wordt dinsdag vanaf 14.30 uur zonder publiek in de Johan Cruijff ArenA uitgespeeld. Dat meldt de club uit Amsterdam.

7 uur geleden
KNVB: vooral triest voor de echte supporters

ZEIST (ANP) - De KNVB baalt dat het duel tussen Ajax en FC Groningen definitief is gestaakt nadat fans van de thuisploeg tot tweemaal toe veel vuurwerk voor een overleden supporter hadden afgestoken. "De veiligheid van spelers en alle anderen die op en rond het veld hun werk moeten doen, kan niet worden gegarandeerd", reageert de voetbalbond.

8 uur geleden
Ajax: excuses aan iedereen die benadeeld is

AMSTERDAM (ANP) - Financieel directeur Shashi Baboeram Panday heeft namens Ajax excuses aangeboden aan iedereen die gedupeerd is door het definitief staken van het duel met FC Groningen. "Als Ajax vinden we dit schandalig", zei hij bij ESPN.

8 uur geleden
Supportersvereniging Ajax distantieert zich van vuurwerkacties

AMSTERDAM (ANP) - Supportersvereniging Ajax heeft zich gedistantieerd van het massaal afgestoken vuurwerk bij Ajax - FC Groningen. De Eredivisiewedstrijd werd aanvankelijk na 5 minuten stilgelegd door scheidsrechter Bas Nijhuis omdat supporters massaal vuurwerk hadden afgestoken om zo een overleden supporter te herdenken. Nadat bij de hervatting van het duel zo'n 40 minuten later meteen weer vuurwerk werd afgestoken, werd de wedstrijd opnieuw stilgelegd en kort daarop definitief gestaakt.

8 uur geleden