Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje blijft steken op gelijkspel in chaotisch duel met Polen

Oranje blijft steken op gelijkspel in chaotisch duel met Polen

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft een chaotische wedstrijd tegen Polen niet met het gewenste resultaat weten te beëindigen. Oranje maakte binnen vier minuten een achterstand van 0-2 ongedaan (2-2) en kreeg in blessuretijd een ideale kans op de 3-2. Memphis Depay mocht een strafschop nemen maar raakte de paal. Oranje blijft ondanks het gelijkspel koploper van de poule, met 3 punten meer dan België en Polen

Polen speelde niet in de sterkste formatie. Zo kreeg de grote vedette Robert Lewandowski rust en oud-Ajacied Arek Milik mocht het duel ook vanaf de tribune bekijken. De spelers die wel een kans kregen van bondscoach Czeslaw Michniewicz compenseerden de afwezigheid van beide spitsen met heel veel passie en strijd. Polen vocht voor wat het waard was, na de afgang van woensdag in België (6-1). En als het voetballend even niet lukte, dan schroomden de bezoekers niet om een pittige overtreding te maken.

Nederland had het lastig tegen een ploeg die zich massaal terugtrok rond de eigen doelman. Bondscoach Louis van Gaal koos voor negen spelers die vorige week de basis legden voor een ruime zege op België (4-1) in Brussel. Stefan de Vrij verving de afwezige Virgil van Dijk. Mark Flekken verdedigde het doel omdat Jasper Cillessen op een training een lichte blessure heeft opgelopen. Flekken zag er in de 18e minuut niet goed uit bij de openingstreffer van Matty Cash (0-1).

Slordig

Oranje speelde slordig in een uitverkochte Kuip, waar ongeveer net zoveel Nederlandse als Poolse fans aanwezig waren. De thuisploeg leed veel te veel balverlies om de goed georganiseerde Poolse defensie uit elkaar te spelen. Steven Bergwijn en Danny Blind schoten in kansrijke positie over. Denzel Dumfries kreeg geen strafschop nadat hij onderuit was gehaald.

Niet alleen de voetballers op het veld maakten er een rommelige wedstrijd van. De Turkse arbitrage keurde in de 50e minuut eerste de 0-2 van Piotr Zielinsk af, na knullig balverlies van Steven Berghuis. Maar de videoscheidsrechter oordeelde dat er niemand buitenspel stond. Nederland wist vervolgens de achterstand binnen 4 minuten te repareren. Davy Klaassen maakte de 1-2 en Denzel Dumfries tekende voor de 2-2. Ook het doelpunt van de rechtsback werd aanvankelijk afgekeurd maar de VAR zag dat Steven Bergwijn niet buitenspel stond.

Polen wankelde na de 2-2. Veel spelers van de bezoekers kregen ook kramp. Oranje slaagde er niet in om van de vermoeidheid bij de tegenstanders te profiteren. In blessuretijd kreeg Depay toch een prachtige kans op de 3-2, maar hij schoot zijn strafschop op de paal.

Meer uit Voetbal

Japanse voetbalsters winnen veelbesproken Aziatisch kampioenschap

SYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.

2 uur geleden
SC Cambuur verliest en kan dit weekend nog niet promoveren

LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan dit weekend nog niet promoveren naar de Eredivisie. In het eigen Kooi Stadion verloren de Leeuwarders met 4-3 van Jong AZ in een tumultueus duel dat meerdere keren werd stilgelegd.

16 uur geleden
Heracles Almelo kan thuis niet winnen van Excelsior: 1-1

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo is er tegen Excelsior in de strijd om lijfsbehoud niet in geslaagd het gat met de concurrentie wat verder te dichten. In eigen huis bleef de ploeg van Ernest Faber steken op 1-1.

17 uur geleden
Napoli naar tweede plaats Serie A door zege op Cagliari

CAGLIARI (ANP) - Napoli is door een zege op Cagliari opgerukt naar de tweede plaats in de Serie A. De ploeg van trainer Antonio Conte won met 1-0 op Sardinië en kwam op 62 punten. Dat zijn er zes minder dan koploper Internazionale en twee meer dan AC Milan.

17 uur geleden
Zawada mist na operatie rest van seizoen bij FC Groningen

GRONINGEN (ANP) - Aanvaller Oskar Zawada komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Groningen. Trainer Dick Lukkien heeft bekendgemaakt dat de Pool is geopereerd aan zijn schouder. "Dit betekent wel einde seizoen voor hem", zegt de coach op de clubwebsite.

20 uur geleden
Ronaldo mist oefeninterlands Portugal door hamstringblessure

LISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is wegens een hamstringblessure niet opgeroepen voor de oefeninterlands van het Portugese voetbalelftal. De vedette van het Portugese voetbal miste door de blessure de laatste twee competitiewedstrijden voor zijn Saudische club Al-Nassr.

23 uur geleden
Feyenoorder Nieuwkoop mist door blessure rest van het seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Bart Nieuwkoop komt dit seizoen niet meer in actie. De rechtervleugelverdediger liep zondag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior als invaller een blessure op en die blessure houdt hem in ieder geval de laatste zeven competitiewedstrijden aan de kant.

1 dag geleden