Oranje blijft steken op gelijkspel in chaotisch duel met Polen
ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft een chaotische wedstrijd tegen Polen niet met het gewenste resultaat weten te beëindigen. Oranje maakte binnen vier minuten een achterstand van 0-2 ongedaan (2-2) en kreeg in blessuretijd een ideale kans op de 3-2. Memphis Depay mocht een strafschop nemen maar raakte de paal. Oranje blijft ondanks het gelijkspel koploper van de poule, met 3 punten meer dan België en Polen
Polen speelde niet in de sterkste formatie. Zo kreeg de grote vedette Robert Lewandowski rust en oud-Ajacied Arek Milik mocht het duel ook vanaf de tribune bekijken. De spelers die wel een kans kregen van bondscoach Czeslaw Michniewicz compenseerden de afwezigheid van beide spitsen met heel veel passie en strijd. Polen vocht voor wat het waard was, na de afgang van woensdag in België (6-1). En als het voetballend even niet lukte, dan schroomden de bezoekers niet om een pittige overtreding te maken.
Nederland had het lastig tegen een ploeg die zich massaal terugtrok rond de eigen doelman. Bondscoach Louis van Gaal koos voor negen spelers die vorige week de basis legden voor een ruime zege op België (4-1) in Brussel. Stefan de Vrij verving de afwezige Virgil van Dijk. Mark Flekken verdedigde het doel omdat Jasper Cillessen op een training een lichte blessure heeft opgelopen. Flekken zag er in de 18e minuut niet goed uit bij de openingstreffer van Matty Cash (0-1).
Slordig
Oranje speelde slordig in een uitverkochte Kuip, waar ongeveer net zoveel Nederlandse als Poolse fans aanwezig waren. De thuisploeg leed veel te veel balverlies om de goed georganiseerde Poolse defensie uit elkaar te spelen. Steven Bergwijn en Danny Blind schoten in kansrijke positie over. Denzel Dumfries kreeg geen strafschop nadat hij onderuit was gehaald.
Niet alleen de voetballers op het veld maakten er een rommelige wedstrijd van. De Turkse arbitrage keurde in de 50e minuut eerste de 0-2 van Piotr Zielinsk af, na knullig balverlies van Steven Berghuis. Maar de videoscheidsrechter oordeelde dat er niemand buitenspel stond. Nederland wist vervolgens de achterstand binnen 4 minuten te repareren. Davy Klaassen maakte de 1-2 en Denzel Dumfries tekende voor de 2-2. Ook het doelpunt van de rechtsback werd aanvankelijk afgekeurd maar de VAR zag dat Steven Bergwijn niet buitenspel stond.
Polen wankelde na de 2-2. Veel spelers van de bezoekers kregen ook kramp. Oranje slaagde er niet in om van de vermoeidheid bij de tegenstanders te profiteren. In blessuretijd kreeg Depay toch een prachtige kans op de 3-2, maar hij schoot zijn strafschop op de paal.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
9 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
9 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.
12 uur geledenBILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.
17 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
1 dag geleden