Oranje blijft steken op gelijkspel in chaotisch duel met Polen
ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft een chaotische wedstrijd tegen Polen niet met het gewenste resultaat weten te beëindigen. Oranje maakte binnen vier minuten een achterstand van 0-2 ongedaan (2-2) en kreeg in blessuretijd een ideale kans op de 3-2. Memphis Depay mocht een strafschop nemen maar raakte de paal. Oranje blijft ondanks het gelijkspel koploper van de poule, met 3 punten meer dan België en Polen
Polen speelde niet in de sterkste formatie. Zo kreeg de grote vedette Robert Lewandowski rust en oud-Ajacied Arek Milik mocht het duel ook vanaf de tribune bekijken. De spelers die wel een kans kregen van bondscoach Czeslaw Michniewicz compenseerden de afwezigheid van beide spitsen met heel veel passie en strijd. Polen vocht voor wat het waard was, na de afgang van woensdag in België (6-1). En als het voetballend even niet lukte, dan schroomden de bezoekers niet om een pittige overtreding te maken.
Nederland had het lastig tegen een ploeg die zich massaal terugtrok rond de eigen doelman. Bondscoach Louis van Gaal koos voor negen spelers die vorige week de basis legden voor een ruime zege op België (4-1) in Brussel. Stefan de Vrij verving de afwezige Virgil van Dijk. Mark Flekken verdedigde het doel omdat Jasper Cillessen op een training een lichte blessure heeft opgelopen. Flekken zag er in de 18e minuut niet goed uit bij de openingstreffer van Matty Cash (0-1).
Slordig
Oranje speelde slordig in een uitverkochte Kuip, waar ongeveer net zoveel Nederlandse als Poolse fans aanwezig waren. De thuisploeg leed veel te veel balverlies om de goed georganiseerde Poolse defensie uit elkaar te spelen. Steven Bergwijn en Danny Blind schoten in kansrijke positie over. Denzel Dumfries kreeg geen strafschop nadat hij onderuit was gehaald.
Niet alleen de voetballers op het veld maakten er een rommelige wedstrijd van. De Turkse arbitrage keurde in de 50e minuut eerste de 0-2 van Piotr Zielinsk af, na knullig balverlies van Steven Berghuis. Maar de videoscheidsrechter oordeelde dat er niemand buitenspel stond. Nederland wist vervolgens de achterstand binnen 4 minuten te repareren. Davy Klaassen maakte de 1-2 en Denzel Dumfries tekende voor de 2-2. Ook het doelpunt van de rechtsback werd aanvankelijk afgekeurd maar de VAR zag dat Steven Bergwijn niet buitenspel stond.
Polen wankelde na de 2-2. Veel spelers van de bezoekers kregen ook kramp. Oranje slaagde er niet in om van de vermoeidheid bij de tegenstanders te profiteren. In blessuretijd kreeg Depay toch een prachtige kans op de 3-2, maar hij schoot zijn strafschop op de paal.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten gaat als bondscoach van de voetballers van Curaçao op dezelfde weg verder die zijn voorganger Dick Advocaat was ingeslagen. "Advocaat is een heel kundig man. Het zou heel raar zijn als ik de boel opeens heel anders zou aanpakken dan Dick", stelde Rutten vrijdag tijdens een persconferentie van de Curaçaose voetbalbond.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München stevent af op de landstitel in de Bundesliga. Het elftal van coach Vincent Kompany won vrijdagavond met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. Bayern München staat 14 punten voor op nummer 2 Borussia Dortmund, dat nog wel een wedstrijd minder heeft gespeeld.
2 uur geledenALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Utrecht is geëindigd in 0-0. De thuisploeg van trainer en technisch directeur Ernest Faber, die deze week Vincent Heilmann aan zijn staf toevoegde als assistent, blijft hekkensluiter in de Eredivisie met nu 3 punten achter Telstar. Utrecht blijft achtste.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Arjan Veurink kan in het WK-kwalificatieduel zaterdag met Ierland in Utrecht weer beschikken over Daniëlle van de Donk. De 34-jarige middenveldster keert terug na een lange afwezigheid, waarin ze twijfelde over haar toekomst bij Oranje. Het is de tweede kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië. Nederland speelde dinsdag met 2-2 gelijk in Polen.
7 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De WK-wedstrijden in Mexico zullen worden beveiligd door 100.000 politieagenten, militairen en andere beveiligers. Dat heeft de Mexicaanse overheid vrijdag bekendgemaakt. Woensdag vond er een overleg plaats tussen het Mexicaanse veiligheidskabinet en wereldvoetbalbond FIFA.
8 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Middenvelder Jesse Lingard (33) wordt ploeggenoot van Memphis Depay bij de Braziliaanse club Corinthians. De voormalig Engels international en speler van Manchester United komt transfervrij over naar de club uit São Paulo, nadat zijn contract op 1 januari was afgelopen bij FC Seoul uit Zuid-Korea. Lingard heeft een contract getekend tot en met december 2026.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie heeft met de spelersgroep van Feyenoord gesproken over de mentaliteit van de spelers in de wedstrijd tegen FC Twente, die afgelopen zondag met 2-0 werd verloren. Dat zei de trainer van de nummer 2 van de Eredivisie op een persconferentie in aanloop naar het uitduel met NAC Breda van zondag.
10 uur geleden