Oranje blijft in Nations League steken op gelijkspel tegen Bosnië
ZENICA (ANP) - Frank de Boer beleeft een tegenvallende start als bondscoach van het Nederlands elftal. Na het verlies in de oefenwedstrijd tegen Mexico (0-1) maakte Oranje zondag in de Nations League tegen Bosnië en Herzegovina (0-0) ook weinig indruk. Nederland, dat in de laatste vier interlands slechts één doelpunt maakte, verloor vorige maand al van Italië en heeft na drie duels vier punten. Woensdag wacht de uitwedstrijd tegen Italië.
Steven Berghuis bleef in Zenica vrij verrassend buiten het basiselftal. De aanvoerder van Feyenoord deed het tegen Mexico prima en leek bij afwezigheid van de geblesseerde Steven Bergwijn opnieuw vanaf het begin te mogen starten.
De Boer koos voorin echter voor Donyell Malen en Quincy Promes op de flanken omdat hij spelers met diepgang wilde zien. Berghuis is juist een voetballer die de bal in de voeten wil. Volgens De Boer zou het spel dan te statisch worden.
Memphis
De keuze pakte in de eerste helft niet goed uit. Spits Luuk de Jong, die speelde bij afwezigheid van de geschorste Memphis Depay, werd geen enkele keer in stelling gebracht. De kopsterke aanvaller van Sevilla moet het juist hebben van voorzetten vanaf de zijkanten.
De enige kans die Oranje voor rust noteerde, was al na vijf minuten. Stefan de Vrij kopte de bal in kansrijke positie naast. Nederland speelde in een veel te laag tempo, zonder verrassingen. Daarnaast was het elftal van De Boer in balbezit vaak slordig. Bosnië, dat donderdag werd uitgeschakeld in de kwalificatie voor het EK en tegen Nederland niet met het beste elftal speelde, bleef eenvoudig overeind en kwam er zelf af en toe via een counter uit.
Na rust
Na rust veranderde er aan het spelbeeld lange tijd weinig. Oranje oogde ongeïnspireerd en niet creatief. Bosnië leek zich op voorhand al bij een nederlaag te hebben neergelegd. Toen dat helemaal niet nodig bleek te zijn, bracht Dusan Bajevic na een uur spelen toch maar sterspeler Edin Dzeko binnen de ploeg. Dzeko bracht kort daar Miralem Pjanic in stelling, maar doelman Jasper Cillessen redde.
Met Berghuis en Hans Hateboer voor Malen en Denzel Dumfries voerde De Boer in de 70e minuut zijn eerste wissels door. Berghuis zorgde met enkele voorzetten direct voor dreiging. Luuk de Jong kopte op aangeven van Berghuis in de 78e minuut bijna de 0-1 binnen, terwijl kort daarvoor ook Frenkie de Jong al dicht bij een treffer was. De druk van Oranje nam toe en Frenkie de Jong zag in de 84e minuut opnieuw een inzet worden gestopt. De grootste kans volgde in blessuretijd voor Ryan Babel, die de bal helemaal verkeerd raakte.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP/AFP) - De spelers en staf van Bodø/Glimt zijn vol ongeloof en euforie na het uitschakelen van Internazionale, de verliezend finalist van vorig seizoen, in de Champions League. "Dit is een geweldige avond voor de club, de spelers, onze stad en ook voor het Noorse voetbal", zei trainer Kjetil Knutsen van de debuterende club in het belangrijkste Europese clubtoernooi.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de Curaçaose voetbalbond FFK, Gilbert Martina, gaf dinsdagmiddag (lokale tijd) op een persconferentie aan dat ook met Fred Rutten als bondscoach het doel hetzelfde blijft voor het WK 2026 voor Curaçao: "We willen in de zestiende finale komen."
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale is uitgeschakeld in de Champions League. De finalist van vorig seizoen slaagde er in de tussenronde niet in een 3-1-nederlaag in Noorwegen tegen Bodø/Glimt weg te poetsen. In Milaan won Bodø opnieuw, nu met 2-1. Via Jens Petter Hauge en Hakon Evjen kwamen de bezoekers uit Noorwegen op een 2-0-voorsprong. Alessandro Bastoni scoorde voor Inter.
12 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft zich bij de laatste zestien van de Champions League geschaard. Het elftal van Diego Simeone versloeg Club Brugge op dinsdagavond in Madrid met 4-1, mede dankzij drie doelpunten van Alexander Sørloth. De heenwedstrijd in Brugge eindigde vorige week in 3-3.
14 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft dinsdag "volledige garanties" gegeven voor de veiligheid van voetbalfans tijdens WK-wedstrijden in de door geweld geteisterde stad Guadalajara. Ook de FIFA verwacht geen problemen.
18 uur geledenMADRID (ANP/BELGA/AFP) - Real Madrid staat 100 procent achter aanvaller Vinícius Júnior, nadat hij racistisch zou zijn uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni tijdens de eerste wedstrijd in de tussenronde van de Champions League bij Benfica. Dat zei Real-doelman Thibaut Courtois een dag voor de returnwedstrijd in Madrid.
19 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Lieske Carleer van FC Twente is geblesseerd en kan niet aansluiten bij Oranje in de voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen. Janou Levels van VfL Wolfsburg is als vervanger opgeroepen. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt.
20 uur geleden