Oranje blijft in Nations League steken op gelijkspel tegen Bosnië
ZENICA (ANP) - Frank de Boer beleeft een tegenvallende start als bondscoach van het Nederlands elftal. Na het verlies in de oefenwedstrijd tegen Mexico (0-1) maakte Oranje zondag in de Nations League tegen Bosnië en Herzegovina (0-0) ook weinig indruk. Nederland, dat in de laatste vier interlands slechts één doelpunt maakte, verloor vorige maand al van Italië en heeft na drie duels vier punten. Woensdag wacht de uitwedstrijd tegen Italië.
Steven Berghuis bleef in Zenica vrij verrassend buiten het basiselftal. De aanvoerder van Feyenoord deed het tegen Mexico prima en leek bij afwezigheid van de geblesseerde Steven Bergwijn opnieuw vanaf het begin te mogen starten.
De Boer koos voorin echter voor Donyell Malen en Quincy Promes op de flanken omdat hij spelers met diepgang wilde zien. Berghuis is juist een voetballer die de bal in de voeten wil. Volgens De Boer zou het spel dan te statisch worden.
Memphis
De keuze pakte in de eerste helft niet goed uit. Spits Luuk de Jong, die speelde bij afwezigheid van de geschorste Memphis Depay, werd geen enkele keer in stelling gebracht. De kopsterke aanvaller van Sevilla moet het juist hebben van voorzetten vanaf de zijkanten.
De enige kans die Oranje voor rust noteerde, was al na vijf minuten. Stefan de Vrij kopte de bal in kansrijke positie naast. Nederland speelde in een veel te laag tempo, zonder verrassingen. Daarnaast was het elftal van De Boer in balbezit vaak slordig. Bosnië, dat donderdag werd uitgeschakeld in de kwalificatie voor het EK en tegen Nederland niet met het beste elftal speelde, bleef eenvoudig overeind en kwam er zelf af en toe via een counter uit.
Na rust
Na rust veranderde er aan het spelbeeld lange tijd weinig. Oranje oogde ongeïnspireerd en niet creatief. Bosnië leek zich op voorhand al bij een nederlaag te hebben neergelegd. Toen dat helemaal niet nodig bleek te zijn, bracht Dusan Bajevic na een uur spelen toch maar sterspeler Edin Dzeko binnen de ploeg. Dzeko bracht kort daar Miralem Pjanic in stelling, maar doelman Jasper Cillessen redde.
Met Berghuis en Hans Hateboer voor Malen en Denzel Dumfries voerde De Boer in de 70e minuut zijn eerste wissels door. Berghuis zorgde met enkele voorzetten direct voor dreiging. Luuk de Jong kopte op aangeven van Berghuis in de 78e minuut bijna de 0-1 binnen, terwijl kort daarvoor ook Frenkie de Jong al dicht bij een treffer was. De druk van Oranje nam toe en Frenkie de Jong zag in de 84e minuut opnieuw een inzet worden gestopt. De grootste kans volgde in blessuretijd voor Ryan Babel, die de bal helemaal verkeerd raakte.
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - Jari Vlak is "superblij" om met ADO Den Haag terug naar de Eredivisie te gaan. "Deze club uit de derde stad van Nederland hoort in de Eredivisie. Eindelijk zijn we daar weer", zei de 27-jarige aanvoerder van ADO Den Haag na afloop van de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Jong FC Utrecht. Met de zege stelde de koploper van de eerste divisie promotie naar de Eredivisie veilig.
4 uur geledenCAIRO (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft Senegal de titel van de Afrika Cup ontnomen en finalist Marokko alsnog als winnaar aangewezen. Dat meldt de bond dinsdagavond in een verklaring.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Oranje-internationals Tijjani Reijnders en Nathan Aké zijn met Manchester City uitgeschakeld in de Champions League. De Engelsen wisten de ruime nederlaag van vorige week tegen Real Madrid (3-0) in eigen stadion niet meer goed te maken. Het werd 2-1 voor Real Madrid.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal maakt dit seizoen nog altijd kans op vier prijzen. De huidige koploper van de Premier League bereikte dinsdag de kwartfinale van de Champions League dankzij een thuiszege van 2-0 op Bayer Leverkusen. De eerste wedstrijd was in 1-1 geëindigd.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Paris Saint-Germain zit bij de laatste acht clubs in de Champions League. De titelverdediger haalde bij Chelsea de spanning snel uit de wedstrijd door in de beginfase twee keer te scoren. Na rust scoorden de Fransen nog eens: 0-3. Paris Saint-Germain won vorige week de eerste wedstrijd met 5-2, toen juist door drie doelpunten in de slotfase.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een deel van de aanhang van ADO Den Haag stroomde na afloop van het met 1-0 gewonnen duel met Jong FC Utrecht massaal het veld op. Ze vierden dat de club na vijf jaar terugkeert naar de Eredivisie. De clubleiding had vooraf nadrukkelijk verzocht het speelveld vrij te houden. Dat verzoek bleek kansloos.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag keert na een afwezigheid van vijf jaar terug naar de Eredivisie. De koploper van de eerste divisie won op dinsdagavond met 1-0 van Jong FC Utrecht en kan niet meer door nummer 3 De Graafschap worden achterhaald. Doelpuntenmaker Evan Rottier was de gevierde man van ADO. Hij werd tien minuten voor tijd onder luid applaus naar de kant gehaald.
6 uur geleden