Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje blijft in Nations League steken op gelijkspel tegen Bosnië

Oranje blijft in Nations League steken op gelijkspel tegen Bosnië

ZENICA (ANP) - Frank de Boer beleeft een tegenvallende start als bondscoach van het Nederlands elftal. Na het verlies in de oefenwedstrijd tegen Mexico (0-1) maakte Oranje zondag in de Nations League tegen Bosnië en Herzegovina (0-0) ook weinig indruk. Nederland, dat in de laatste vier interlands slechts één doelpunt maakte, verloor vorige maand al van Italië en heeft na drie duels vier punten. Woensdag wacht de uitwedstrijd tegen Italië.

Steven Berghuis bleef in Zenica vrij verrassend buiten het basiselftal. De aanvoerder van Feyenoord deed het tegen Mexico prima en leek bij afwezigheid van de geblesseerde Steven Bergwijn opnieuw vanaf het begin te mogen starten.

De Boer koos voorin echter voor Donyell Malen en Quincy Promes op de flanken omdat hij spelers met diepgang wilde zien. Berghuis is juist een voetballer die de bal in de voeten wil. Volgens De Boer zou het spel dan te statisch worden.

Memphis

De keuze pakte in de eerste helft niet goed uit. Spits Luuk de Jong, die speelde bij afwezigheid van de geschorste Memphis Depay, werd geen enkele keer in stelling gebracht. De kopsterke aanvaller van Sevilla moet het juist hebben van voorzetten vanaf de zijkanten.

De enige kans die Oranje voor rust noteerde, was al na vijf minuten. Stefan de Vrij kopte de bal in kansrijke positie naast. Nederland speelde in een veel te laag tempo, zonder verrassingen. Daarnaast was het elftal van De Boer in balbezit vaak slordig. Bosnië, dat donderdag werd uitgeschakeld in de kwalificatie voor het EK en tegen Nederland niet met het beste elftal speelde, bleef eenvoudig overeind en kwam er zelf af en toe via een counter uit.

Na rust

Na rust veranderde er aan het spelbeeld lange tijd weinig. Oranje oogde ongeïnspireerd en niet creatief. Bosnië leek zich op voorhand al bij een nederlaag te hebben neergelegd. Toen dat helemaal niet nodig bleek te zijn, bracht Dusan Bajevic na een uur spelen toch maar sterspeler Edin Dzeko binnen de ploeg. Dzeko bracht kort daar Miralem Pjanic in stelling, maar doelman Jasper Cillessen redde.

Met Berghuis en Hans Hateboer voor Malen en Denzel Dumfries voerde De Boer in de 70e minuut zijn eerste wissels door. Berghuis zorgde met enkele voorzetten direct voor dreiging. Luuk de Jong kopte op aangeven van Berghuis in de 78e minuut bijna de 0-1 binnen, terwijl kort daarvoor ook Frenkie de Jong al dicht bij een treffer was. De druk van Oranje nam toe en Frenkie de Jong zag in de 84e minuut opnieuw een inzet worden gestopt. De grootste kans volgde in blessuretijd voor Ryan Babel, die de bal helemaal verkeerd raakte.

Meer uit Voetbal

Regragui vlak voor WK voetbal weg als bondscoach van Marokko

RABAT (ANP) - Het Marokkaanse voetbalelftal moet drie maanden voor het WK voetbal op zoek naar een nieuwe bondscoach. Walid Regragui heeft via sociale media zijn vertrek als bondscoach aangekondigd met een afscheidsvideo.

1 uur geleden
Rode kaart Van de Ven leidt nederlaag Tottenham in

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in eigen huis met 3-1 verloren van Crystal Palace in de Premier League. De Londense club kwam al voor de rust met tien man te staan na een rode kaart van Micky van de Ven. Met tien man incasseerden de Spurs drie treffers.

1 uur geleden
Afrika Cup voor voetbalsters vier maanden uitgesteld

GIZEH (ANP/Belga) - De Afrika Cup voor voetbalsters wordt uitgesteld van maart naar juli. De Afrikaanse voetbalbond (CAF) heeft het toernooi amper twaalf dagen voor de oorspronkelijke startdatum uitgesteld "door onvoorziene omstandigheden". De Afrika Cup stond gepland van 17 maart tot en met 3 april in Marokko, maar vindt nu plaats van 25 juli tot en met 16 augustus.

6 uur geleden
Real Sociedad naar finale Spaanse beker na zege op Athletic Club

SAN SEBASTIÁN (ANP) - Real Sociedad heeft zich ten koste van Athletic Club geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De nummer 8 van Spanje won in het eigen stadion de returnwedstrijd met 1-0 van de club uit Bilbao. De ploeg uit San Sebastián had vorige maand het uitduel eveneens met 1-0 gewonnen. Mikel Oyarzabal maakte woensdag vlak voor tijd het enige doelpunt uit een strafschop.

1 dag geleden
Telstar-trainer Correia vindt nederlaag in beker tegen AZ 'zuur'

ALKMAAR (ANP) - Telstar-trainer Anthony Correia noemde de verloren halve finale van de KNVB-beker tegen AZ "zuur". De ploeg uit Velsen-Zuid ging dankzij onder meer twee eigen doelpunten met 2-1 onderuit in Alkmaar.

1 dag geleden
AZ-trainer Echteld blij met nieuwe kans op prijs in bekerfinale

ALKMAAR (ANP) - Trainer Leeroy Echteld van AZ is blij dat zijn club voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker heeft bereikt. Vorig jaar verloren de Alkmaarders na strafschoppen van Go Ahead Eagles. "Dit is weer een kans om iets te winnen. Mooi voor de club, de boys en de toeschouwers", zei de coach na de 2-1-zege op Telstar in de halve finale.

1 dag geleden
Arsenal vergroot voorsprong op ManCity na zege bij Brighton

BRIGHTON (ANP) - Koploper Arsenal heeft de voorsprong op Manchester City vergroot. De ploeg van Jurriën Timber won de uitwedstrijd bij Brighton & Hove Albion met 1-0. Nummer 2 Manchester City verspeelde thuis punten tegen Nottingham Forest: 2-2.

1 dag geleden