Oranje bijna zeker van achtste finales maar wil geen derde worden
WOLFSBURG (ANP) - De kans is groot dat het Nederlands elftal dinsdag, nog voor het laatste groepsduel met Oostenrijk, al weet dat het geplaatst is voor de achtste finales van het EK. Dit komt doordat naast de nummers 1 en 2 ook de vier beste nummers 3 van de poules de groepsfase overleven.
Oranje staat er met 4 punten beter voor dan veel nummers 3 van andere groepen. Zo hebben Schotland en Albanië, de huidige nummers 3 van poule A en B, pas 1 punt verzameld. Slovenië, de nummer 3 van groep C, staat na twee duels op 2 punten.
Het Nederlands elftal streeft ernaar als eerste of tweede in de groep te eindigen. De nummer 3 van de poule speelt in de achtste finales namelijk tegen Spanje of de winnaar van poule C met Engeland of groep E met België. Oranje eindigt als eerste in de poule als het dinsdag een beter resultaat tegen Oostenrijk behaalt dan Frankrijk tegen Polen.
Mogelijke tegenstander
De winnaar van de poule van Nederland speelt op 2 juli in Leipzig tegen de nummer 2 van groep F, die bestaat uit Portugal, Turkije, Tsjechië en Georgië. De nummer 2 van de poule van Nederland speelt op 1 juli in Düsseldorf tegen de nummer 2 van poule E met België, Roemenië, Oekraïne en Slowakije.
Oranje eindigt minimaal als tweede in de poule als het tegen Oostenrijk niet verliest.
Meer uit Voetbal
SEATTLE (ANP) - België begint in de zestiende finales van het WK tegen Senegal wederom met Jérémy Doku, Kevin De Bruyne, Leandro Trossard en Charles De Ketelaere als de voorste vier spelers. Bondscoach Rudy Garcia speelt in dezelfde opstelling als in het laatste duel in groep G met Nieuw-Zeeland dat België met 5-1 won.
6 uur geledenATLANTA (ANP) - Aanvoerder Harry Kane is blij dat hij een heldenrol kon vervullen voor Engeland in het gewonnen WK-duel met de Democratische Republiek Congo. De Engelse topscorer aller tijden hielp zijn land met twee late doelpunten aan een 2-1-zege in de zestiende finales. "We hebben het gehad over spelers die heldenmomenten beleven en dat kan iedereen zijn. Vandaag was ik het", zei de spits na afloop.
6 uur geledenATLANTA (ANP) - Engeland heeft zich met veel moeite geplaatst voor de achtste finales van het WK voetbal. De ploeg van bondscoach Thomas Tuchel won met 2-1 van de Democratische Republiek Congo, dankzij twee late doelpunten van Harry Kane.
7 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - De Franse bondscoach Didier Deschamps heeft een nieuw record gevestigd op het WK voetbal. Hij mag zich nu de coach met de meeste overwinningen op een WK noemen.
17 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Anass Salah-Eddine komt in het nieuwe seizoen niet langer uit voor PSV. De international van Marokko keert terug naar de Italiaanse club AS Roma, die hem afgelopen seizoen verhuurde aan de landskampioen uit Eindhoven. PSV meldt op zijn website dat de huurovereenkomst per 1 juli ten einde is gekomen.
18 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - Bondscoach Sebastián Beccacece van Ecuador heeft zijn ontslag aangekondigd na de nederlaag van 2-0 tegen Mexico in de zestiende finales van het WK voetbal. De 45-jarige trainer zei dat hij graag was doorgegaan, maar dat hij zijn beloftes niet heeft kunnen waarmaken. "Ik denk niet dat we de prestatie die we beloofd hadden, hebben kunnen leveren: er het beste WK ooit van maken. Vandaag is het mijn beurt om afscheid te nemen", zei Beccacece.
18 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Als de Verenigde Staten het WK voetbal winnen, stuurt de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA een voetbal naar de maan. Dat zei de topman van het agentschap, Jared Isaacman, op een persconferentie. "We gaan de bal daar brengen. Het is een beetje motivatie voor de Amerikaanse ploeg", zei hij. "Klaar de klus dus, Team USA."
19 uur geleden