Oranje besluit EK-kwalificatie met ruime zege (0-6) op Gibraltar
FARO (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de kwalificatiereeks voor het Europees kampioenschap voetbal van volgend jaar afgesloten met een ruime overwinning. Oranje was in Faro veel te sterk (0-6) voor de nog puntloze hekkensluiter Gibraltar.
Calvin Stengs opende in de 10e minuut de score, waarna Mats Wieffer de voorsprong halverwege de eerste helft met zijn hoofd verdubbelde. Beide Feyenoorders scoorden nog niet eerder voor Nederland. Teun Koopmeiners was voor rust ook nog trefzeker.
In de beginfase van de tweede helft noteerde Stengs zijn tweede treffer en in de 62e minuut scoorde hij nog eens. Invaller Cody Gakpo bepaalde de eindstand. Verdediger Jorrel Hato en aanvaller Thijs Dallinga maakten na rust hun debuut voor Oranje, dat zich zaterdag dankzij een zege van 1-0 op Ierland al voor het EK had geplaatst.
De loting voor het EK, dat op 14 juni in Duitsland begint, is op zaterdag 2 december in Hamburg.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - FC Volendam heeft in de achtste finales van het toernooi om de KNVB-beker voor een verrassing gezorgd. De Noord-Hollanders waren op Het Kasteel te sterk voor Sparta Rotterdam: 1-2.
3 uur geledenCOMO (ANP) - AC Milan heeft de achterstand op koploper Internazionale in de Italiaanse voetbalcompetitie weer tot 3 punten verkleind. Het elftal van trainer Massimiliano Allegri won na een achterstand bij Como: 1-3. Milan speelde de twee vorige competitieduels gelijk, tegen Genoa (1-1) en Fiorentina (1-1).
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De Friezen wonnen in het Abe Lenstra Stadion met 3-1 van RKC Waalwijk, de huidige nummer 10 uit de eerste divisie. Vorig seizoen verloor Heerenveen in de achtste finales van de amateurs van Quick Boys.
6 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA is in de ogen van voormalig UEFA-voorzitter Michel Platini de voorbije jaren "meer een autocraat geworden". Dat zegt de Fransman in een interview met de Britse krant The Guardian.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur kan naar verwachting zeven weken niet beschikken over Richarlison. De Braziliaanse spits heeft een hamstringblessure, zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie.
8 uur geledenISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga gaat twee maanden na zijn ontslag bij Ajax aan de slag als assistent-trainer van Tottenham Hotspur. De oud-international van Oranje gaat zich in de staf van hoofdtrainer Thomas Frank op het trainingsveld onder meer bezighouden met de verdedigers.
11 uur geleden