Oranje besluit EK-kwalificatie met ruime zege (0-6) op Gibraltar
FARO (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de kwalificatiereeks voor het Europees kampioenschap voetbal van volgend jaar afgesloten met een ruime overwinning. Oranje was in Faro veel te sterk (0-6) voor de nog puntloze hekkensluiter Gibraltar.
Calvin Stengs opende in de 10e minuut de score, waarna Mats Wieffer de voorsprong halverwege de eerste helft met zijn hoofd verdubbelde. Beide Feyenoorders scoorden nog niet eerder voor Nederland. Teun Koopmeiners was voor rust ook nog trefzeker.
In de beginfase van de tweede helft noteerde Stengs zijn tweede treffer en in de 62e minuut scoorde hij nog eens. Invaller Cody Gakpo bepaalde de eindstand. Verdediger Jorrel Hato en aanvaller Thijs Dallinga maakten na rust hun debuut voor Oranje, dat zich zaterdag dankzij een zege van 1-0 op Ierland al voor het EK had geplaatst.
De loting voor het EK, dat op 14 juni in Duitsland begint, is op zaterdag 2 december in Hamburg.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
2 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
21 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
22 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
23 uur geleden