Oranje besluit boeiend schouwspel met gelijkspel tegen Frankrijk
LEIPZIG (ANP) - Het Nederland elftal is dichtbij een plek in de achtste finales van het EK, na een gelijkspel tegen Frankrijk (0-0). Oranje leidt, met de laatste groepswedstrijd tegen Oostenrijk van dinsdag voor de boeg, samen met de Fransen poule D van de Europese eindronde. De kans is groot dat het huidige puntentotaal van 4 voldoende is om in ieder geval als een van de vier beste nummers 3 verder te bekeren.
Nederland was eindelijk weer eens redelijk gewaagd aan Frankrijk, na een serie van zeven nederlagen in de laatste acht duels met de finalist van het laatste WK. Het scheelde ook wel dat Kylian Mbappé niet op het veld verscheen. De aanvoerder had kennelijk nog te veel last van zijn neus die hij maandag brak in de slotfase van de wedstrijd tegen Oostenrijk. De topscorer trof de afgelopen jaren zes keer doel tegen Oranje.
Bondscoach Ronald Koeman had na lang twijfelen besloten zijn basisploeg van het eerste EK-duel met Polen te wijzigen. Jeremie Frimpong startte op de rechterflank en Xavi Simons was de meeste aanvallende middenvelder van Nederland. Tijjani Reijnders had een controlerende rol op het middenveld en Joey Veerman zat op de bank toen beide ploegen aan het tweede groepsduel begonnen.
Geen saai voetbal
Nederland heeft zich voorgenomen om geen saai voetbal te spelen op het EK en stelde net als tegen Polen wat dat betreft niet teleur. Het spel golfde op en neer tijdens een boeiend schouwspel, waarin de Fransen alleen in de tweede helft even de bovenliggende partij waren.
Frimpong miste al in de eerste minuut een goede mogelijkheid en vervolgens was Antoine Griezmann tweemaal gevaarlijk voor de Fransen. Daarna creëerde Cody Gakpo een goede kans voor zichzelf, maar keeper Mike Maignan kon de bal nog net uit zijn doel duiken.
Slordigheid
Memphis Depay zette Frimpong al in de eerste minuut met een slim balletje voor het Franse doel, maar de spits viel daarna vooral op met slordig balverlies en mislukte passes. Simons speelde op zijn nieuwe positie een stuk beter dan tegen Polen, toen hij op de rechterflank af en toen een ongelukkige indruk maakte. Hij leek Oranje halverwege de tweede helft ook op voorsprong te schieten, nadat doelman Bart Verbruggen had voorkomen dat Griezmann de score opende.
De treffer van Simons werd echter afgekeurd omdat Denzel Dumfries volgens de grensrechter de Franse doelman had gehinderd terwijl hij buitenspel stond. De videoscheidsrechter had minuten nodig om het moment te beoordelen, maar steunde uiteindelijk de grensrechter. Nederland eindigde de kraker na het inbrengen van Lutsharel Geertruida met vijf verdedigers en met Wout Weghorst in plaats van Depay in de spits.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/RTR) - Kyle Walker stelt zichzelf niet langer beschikbaar voor het Engelse voetbalelftal. Dat meldt de 35-jarige rechtervleugelverdediger op Instagram.
7 minuten geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft toestemming gekregen om de noordtribune van stadion Camp Nou te openen. Daarmee zijn voortaan bijna 63.000 toeschouwers welkom bij de wedstrijden, meldt de Catalaanse club.
58 minuten geledenALKMAAR (ANP) - Niels van Duinen (30) is vanaf 1 juni technisch directeur van AZ. Hij volgt Max Huiberts op, die de functie na elf seizoenen neerlegt. Van Duinen komt over van Excelsior, waar hij de afgelopen vier seizoenen als technisch manager werkzaam was. Hij is de jongere broer van voetballer Mike van Duinen.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid mist sterspeler Kylian Mbappé woensdag in de heenwedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. De Franse aanvaller is niet voldoende hersteld van een knieblessure. Dat zei coach Álvaro Arbeloa in aanloop naar de confrontatie in Bernabéu.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV'er Paul Wanner (20) heeft van de FIFA toestemming gekregen om voor Oostenrijk te voetballen. Dat heeft de voetbalfederatie laten weten. Wanner kwam afgelopen zomer op het EK onder 21 nog uit voor Jong Duitsland.
2 uur geledenSYDNEY (ANP/DPA) - Het Iraanse vrouwenvoetbalteam heeft Australië verlaten. De selectie vertrok vanaf de luchthaven van Sydney in een vliegtuig naar Maleisië, meldden verslaggevers van de Sydney Morning Herald. Volgens een woordvoerder van de politie zijn twee speelsters niet in het vliegtuig gestapt.
3 uur geledenDALLAS (ANP) - Het WK voetbal zal als gepland doorgaan in 2026, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft operationeel directeur Heimo Schirgi van de FIFA gezegd. "Op een gegeven moment zullen we een oplossing vinden en zal het WK uiteraard doorgaan. Het WK is te groot. We hopen ook dat iedereen die zich heeft gekwalificeerd, kan meedoen", zei Schirgi tijdens een bijeenkomst in Dallas.
7 uur geleden