Oranje besluit boeiend schouwspel met gelijkspel tegen Frankrijk
LEIPZIG (ANP) - Het Nederland elftal is dichtbij een plek in de achtste finales van het EK, na een gelijkspel tegen Frankrijk (0-0). Oranje leidt, met de laatste groepswedstrijd tegen Oostenrijk van dinsdag voor de boeg, samen met de Fransen poule D van de Europese eindronde. De kans is groot dat het huidige puntentotaal van 4 voldoende is om in ieder geval als een van de vier beste nummers 3 verder te bekeren.
Nederland was eindelijk weer eens redelijk gewaagd aan Frankrijk, na een serie van zeven nederlagen in de laatste acht duels met de finalist van het laatste WK. Het scheelde ook wel dat Kylian MbappƩ niet op het veld verscheen. De aanvoerder had kennelijk nog te veel last van zijn neus die hij maandag brak in de slotfase van de wedstrijd tegen Oostenrijk. De topscorer trof de afgelopen jaren zes keer doel tegen Oranje.
Bondscoach Ronald Koeman had na lang twijfelen besloten zijn basisploeg van het eerste EK-duel met Polen te wijzigen. Jeremie Frimpong startte op de rechterflank en Xavi Simons was de meeste aanvallende middenvelder van Nederland. Tijjani Reijnders had een controlerende rol op het middenveld en Joey Veerman zat op de bank toen beide ploegen aan het tweede groepsduel begonnen.
Geen saai voetbal
Nederland heeft zich voorgenomen om geen saai voetbal te spelen op het EK en stelde net als tegen Polen wat dat betreft niet teleur. Het spel golfde op en neer tijdens een boeiend schouwspel, waarin de Fransen alleen in de tweede helft even de bovenliggende partij waren.
Frimpong miste al in de eerste minuut een goede mogelijkheid en vervolgens was Antoine Griezmann tweemaal gevaarlijk voor de Fransen. Daarna creƫerde Cody Gakpo een goede kans voor zichzelf, maar keeper Mike Maignan kon de bal nog net uit zijn doel duiken.
Slordigheid
Memphis Depay zette Frimpong al in de eerste minuut met een slim balletje voor het Franse doel, maar de spits viel daarna vooral op met slordig balverlies en mislukte passes. Simons speelde op zijn nieuwe positie een stuk beter dan tegen Polen, toen hij op de rechterflank af en toen een ongelukkige indruk maakte. Hij leek Oranje halverwege de tweede helft ook op voorsprong te schieten, nadat doelman Bart Verbruggen had voorkomen dat Griezmann de score opende.
De treffer van Simons werd echter afgekeurd omdat Denzel Dumfries volgens de grensrechter de Franse doelman had gehinderd terwijl hij buitenspel stond. De videoscheidsrechter had minuten nodig om het moment te beoordelen, maar steunde uiteindelijk de grensrechter. Nederland eindigde de kraker na het inbrengen van Lutsharel Geertruida met vijf verdedigers en met Wout Weghorst in plaats van Depay in de spits.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Xavi Simons heeft zichzelf en Tottenham Hotspur een slechte dienst bewezen. De middenvelder werd in de 32e minuut van de thuiswedstrijd tegen Liverpool van het veld gestuurd na een zware tackle op Virgil van Dijk, zijn aanvoerder bij Oranje.
47 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen NEC. De 17-jarige middenvelder krijgt het vertrouwen van interim-trainer Fred Grim na zijn goede spel van vorige week tegen Feyenoord.
1 uur geledenOSS (ANP) - De Graafschap heeft de eerste helft van het seizoen als nummer 3 van de Keuken Kampioen Divisie afgesloten. De ploeg uit Doetinchem won de uitwedstrijd tegen TOP Oss (2-3), na een achterstand van 2-0.
1 uur geledenALMELO (ANP) - SC Heerenveen is er na de bekerzege tegen Feyenoord in geslaagd ook de laatste Eredivisiewedstrijd voor de winterstop met een overwinning af te sluiten. De ploeg van trainer Robin Veldman was in Almelo met 0-3 te sterk voor Heracles.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Tijjani Reijnders heeft met een doelpunt bijgedragen aan de thuiszege van Manchester City op West Ham United (3-0). De middenvelder maakte de tweede treffer op aangeven van Erling Haaland, de Noorse spits die tweemaal doel trof.
1 uur geledenPORTO (ANP) - Thiago Silva wordt ploeggenoot van Pablo Rosario en Luuk de Jong bij FC Porto. De 41-jarige verdediger is een contract tot aan het einde van het seizoen overeengekomen, zo meldt de koploper van Portugal.
2 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De Afrika Cup wordt in de toekomst elke vier jaar gespeeld, in plaats van elke twee jaar. Dat maakte de Afrikaanse voetbalbond een dag voor de start van het toernooi bekend.
4 uur geleden