Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje besluit boeiend schouwspel met gelijkspel tegen Frankrijk

Oranje besluit boeiend schouwspel met gelijkspel tegen Frankrijk

LEIPZIG (ANP) - Het Nederland elftal is dichtbij een plek in de achtste finales van het EK, na een gelijkspel tegen Frankrijk (0-0). Oranje leidt, met de laatste groepswedstrijd tegen Oostenrijk van dinsdag voor de boeg, samen met de Fransen poule D van de Europese eindronde. De kans is groot dat het huidige puntentotaal van 4 voldoende is om in ieder geval als een van de vier beste nummers 3 verder te bekeren.

Nederland was eindelijk weer eens redelijk gewaagd aan Frankrijk, na een serie van zeven nederlagen in de laatste acht duels met de finalist van het laatste WK. Het scheelde ook wel dat Kylian Mbappé niet op het veld verscheen. De aanvoerder had kennelijk nog te veel last van zijn neus die hij maandag brak in de slotfase van de wedstrijd tegen Oostenrijk. De topscorer trof de afgelopen jaren zes keer doel tegen Oranje.

Bondscoach Ronald Koeman had na lang twijfelen besloten zijn basisploeg van het eerste EK-duel met Polen te wijzigen. Jeremie Frimpong startte op de rechterflank en Xavi Simons was de meeste aanvallende middenvelder van Nederland. Tijjani Reijnders had een controlerende rol op het middenveld en Joey Veerman zat op de bank toen beide ploegen aan het tweede groepsduel begonnen.

Geen saai voetbal

Nederland heeft zich voorgenomen om geen saai voetbal te spelen op het EK en stelde net als tegen Polen wat dat betreft niet teleur. Het spel golfde op en neer tijdens een boeiend schouwspel, waarin de Fransen alleen in de tweede helft even de bovenliggende partij waren.

Frimpong miste al in de eerste minuut een goede mogelijkheid en vervolgens was Antoine Griezmann tweemaal gevaarlijk voor de Fransen. Daarna creëerde Cody Gakpo een goede kans voor zichzelf, maar keeper Mike Maignan kon de bal nog net uit zijn doel duiken.

Slordigheid

Memphis Depay zette Frimpong al in de eerste minuut met een slim balletje voor het Franse doel, maar de spits viel daarna vooral op met slordig balverlies en mislukte passes. Simons speelde op zijn nieuwe positie een stuk beter dan tegen Polen, toen hij op de rechterflank af en toen een ongelukkige indruk maakte. Hij leek Oranje halverwege de tweede helft ook op voorsprong te schieten, nadat doelman Bart Verbruggen had voorkomen dat Griezmann de score opende.

De treffer van Simons werd echter afgekeurd omdat Denzel Dumfries volgens de grensrechter de Franse doelman had gehinderd terwijl hij buitenspel stond. De videoscheidsrechter had minuten nodig om het moment te beoordelen, maar steunde uiteindelijk de grensrechter. Nederland eindigde de kraker na het inbrengen van Lutsharel Geertruida met vijf verdedigers en met Wout Weghorst in plaats van Depay in de spits.

Meer uit Voetbal

Feyenoord begint met Valente, Moder en Hadj Moussa tegen NEC

NIJMEGEN (ANP) - Luciano Valente, Jakub Moder en Anis Hadj Moussa beginnen met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen NEC. Het drietal is op tijd fit voor het duel om de tweede plaats in de Eredivisie.

8 minuten geleden
Duitse keeper Neuer sluit terugkeer als international voor WK uit

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keert niet terug als international. Dat heeft de onlangs 40-jarige doelman van Bayern München gezegd in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Real Madrid in de kwartfinale van de Champions League.

2 uur geleden
Union Berlin ontslaat trainer en stelt als eerste een vrouw aan

BERLIJN (ANP/DPA) - Union Berlin heeft trainer Steffen Baumgart ontslagen. De leiding van de Duitse voetbalclub nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 bij hekkensluiter Heidenheim. Marie-Louise Eta is bij de nummer 11 van de Bundesliga aangesteld als tijdelijke opvolger.

4 uur geleden
Topscorer Godts denkt niet aan vertrek bij Ajax

ALMELO (ANP) - Mika Godts denkt niet aan een vertrek bij Ajax. "Ik wil een echte prijs winnen met deze club", zei de 20-jarige aanvaller na een eenvoudige zege op Heracles Almelo. "Er zal deze zomer wel iets gaan veranderen bij ons en ook ik zal horen wat mijn rol wordt. Maar ik hoef niet weg als je me het nu vraagt."

13 uur geleden
Berghuis en Godts bezorgen Ajax eenvoudige zege in Almelo

ALMELO (ANP) - Ajax heeft een eenvoudige overwinning geboekt in de strijd om de Europese tickets voor volgend seizoen. De club uit de hoofdstad werd nauwelijks iets in de weg gelegd door Heracles en zegevierde met 3-0 in Almelo. Steven Berghuis scoorde tweemaal en Mika Godts maakte de openingstreffer. Smetje op de zege was de rode kaart voor de ingevallen Takehiro Tomiyasu in de slotfase.

15 uur geleden
FC Groningen blijft tegen Go Ahead Eagles steken op gelijkspel

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal punten verspeeld tegen Go Ahead Eagles. In de eigen Euroborg bleef de ploeg van trainer Dick Lukkien steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.

16 uur geleden
Landskampioen PSV besluit feestweek met overwinning op Sparta

ROTTERDAM (ANP) - PSV heeft een feestweek op een goede manier afgesloten. De Eindhovenaren wonnen zes dagen na het binnenhalen van de 27e landstitel en vier dagen na het grote kampioensfeest met 2-0 bij Sparta Rotterdam. Ricardo Pepi en Ismael Saibari maakten de doelpunten op Het Kasteel.

17 uur geleden