Oranje besluit boeiend schouwspel met gelijkspel tegen Frankrijk
LEIPZIG (ANP) - Het Nederland elftal is dichtbij een plek in de achtste finales van het EK, na een gelijkspel tegen Frankrijk (0-0). Oranje leidt, met de laatste groepswedstrijd tegen Oostenrijk van dinsdag voor de boeg, samen met de Fransen poule D van de Europese eindronde. De kans is groot dat het huidige puntentotaal van 4 voldoende is om in ieder geval als een van de vier beste nummers 3 verder te bekeren.
Nederland was eindelijk weer eens redelijk gewaagd aan Frankrijk, na een serie van zeven nederlagen in de laatste acht duels met de finalist van het laatste WK. Het scheelde ook wel dat Kylian Mbappé niet op het veld verscheen. De aanvoerder had kennelijk nog te veel last van zijn neus die hij maandag brak in de slotfase van de wedstrijd tegen Oostenrijk. De topscorer trof de afgelopen jaren zes keer doel tegen Oranje.
Bondscoach Ronald Koeman had na lang twijfelen besloten zijn basisploeg van het eerste EK-duel met Polen te wijzigen. Jeremie Frimpong startte op de rechterflank en Xavi Simons was de meeste aanvallende middenvelder van Nederland. Tijjani Reijnders had een controlerende rol op het middenveld en Joey Veerman zat op de bank toen beide ploegen aan het tweede groepsduel begonnen.
Geen saai voetbal
Nederland heeft zich voorgenomen om geen saai voetbal te spelen op het EK en stelde net als tegen Polen wat dat betreft niet teleur. Het spel golfde op en neer tijdens een boeiend schouwspel, waarin de Fransen alleen in de tweede helft even de bovenliggende partij waren.
Frimpong miste al in de eerste minuut een goede mogelijkheid en vervolgens was Antoine Griezmann tweemaal gevaarlijk voor de Fransen. Daarna creëerde Cody Gakpo een goede kans voor zichzelf, maar keeper Mike Maignan kon de bal nog net uit zijn doel duiken.
Slordigheid
Memphis Depay zette Frimpong al in de eerste minuut met een slim balletje voor het Franse doel, maar de spits viel daarna vooral op met slordig balverlies en mislukte passes. Simons speelde op zijn nieuwe positie een stuk beter dan tegen Polen, toen hij op de rechterflank af en toen een ongelukkige indruk maakte. Hij leek Oranje halverwege de tweede helft ook op voorsprong te schieten, nadat doelman Bart Verbruggen had voorkomen dat Griezmann de score opende.
De treffer van Simons werd echter afgekeurd omdat Denzel Dumfries volgens de grensrechter de Franse doelman had gehinderd terwijl hij buitenspel stond. De videoscheidsrechter had minuten nodig om het moment te beoordelen, maar steunde uiteindelijk de grensrechter. Nederland eindigde de kraker na het inbrengen van Lutsharel Geertruida met vijf verdedigers en met Wout Weghorst in plaats van Depay in de spits.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
9 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gewonnen van Olympique Lyon. In Londen versloeg de titelhouder van coach Renée Slegers de Franse ploeg met 2-1. De returnwedstrijd is zaterdag 2 mei in Frankrijk.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Joost de Wit aangesteld als tijdelijk algemeen directeur. Hij neemt de werkzaamheden over van Ben Mansvelder, die door ziekte afwezig is. De club uit Arnhem zegt in een persbericht voor een ervaren bestuurder te hebben gekozen met uitgebreide kennis van de club en het betaald voetbal. De 62-jarige De Wit was van 2013 tot en met 2019 ook al algemeen directeur van Vitesse.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft ten koste van Leeds United de finale van de FA Cup bereikt. De ploeg van interim-trainer Calum McFarlane was op Wembley met 1-0 te sterk en houdt de kans op een prijs dit seizoen levend. De Argentijnse middenvelder Enzo Fernández maakte het enige doelpunt van de wedstrijd.
14 uur geledenALMELO (ANP) - De wedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Volendam is zondag in de slotfase tijdelijk gestaakt. Dat gebeurde nadat supporters van Heracles stukken vuurwerk op het veld gooiden. Heracles staat met 2-0 achter en degradeert bij een nederlaag naar de eerste divisie.
15 uur geleden