
Oranje besluit boeiend schouwspel met gelijkspel tegen Frankrijk
LEIPZIG (ANP) - Het Nederland elftal is dichtbij een plek in de achtste finales van het EK, na een gelijkspel tegen Frankrijk (0-0). Oranje leidt, met de laatste groepswedstrijd tegen Oostenrijk van dinsdag voor de boeg, samen met de Fransen poule D van de Europese eindronde. De kans is groot dat het huidige puntentotaal van 4 voldoende is om in ieder geval als een van de vier beste nummers 3 verder te bekeren.
Nederland was eindelijk weer eens redelijk gewaagd aan Frankrijk, na een serie van zeven nederlagen in de laatste acht duels met de finalist van het laatste WK. Het scheelde ook wel dat Kylian Mbappé niet op het veld verscheen. De aanvoerder had kennelijk nog te veel last van zijn neus die hij maandag brak in de slotfase van de wedstrijd tegen Oostenrijk. De topscorer trof de afgelopen jaren zes keer doel tegen Oranje.
Bondscoach Ronald Koeman had na lang twijfelen besloten zijn basisploeg van het eerste EK-duel met Polen te wijzigen. Jeremie Frimpong startte op de rechterflank en Xavi Simons was de meeste aanvallende middenvelder van Nederland. Tijjani Reijnders had een controlerende rol op het middenveld en Joey Veerman zat op de bank toen beide ploegen aan het tweede groepsduel begonnen.
Geen saai voetbal
Nederland heeft zich voorgenomen om geen saai voetbal te spelen op het EK en stelde net als tegen Polen wat dat betreft niet teleur. Het spel golfde op en neer tijdens een boeiend schouwspel, waarin de Fransen alleen in de tweede helft even de bovenliggende partij waren.
Frimpong miste al in de eerste minuut een goede mogelijkheid en vervolgens was Antoine Griezmann tweemaal gevaarlijk voor de Fransen. Daarna creëerde Cody Gakpo een goede kans voor zichzelf, maar keeper Mike Maignan kon de bal nog net uit zijn doel duiken.
Slordigheid
Memphis Depay zette Frimpong al in de eerste minuut met een slim balletje voor het Franse doel, maar de spits viel daarna vooral op met slordig balverlies en mislukte passes. Simons speelde op zijn nieuwe positie een stuk beter dan tegen Polen, toen hij op de rechterflank af en toen een ongelukkige indruk maakte. Hij leek Oranje halverwege de tweede helft ook op voorsprong te schieten, nadat doelman Bart Verbruggen had voorkomen dat Griezmann de score opende.
De treffer van Simons werd echter afgekeurd omdat Denzel Dumfries volgens de grensrechter de Franse doelman had gehinderd terwijl hij buitenspel stond. De videoscheidsrechter had minuten nodig om het moment te beoordelen, maar steunde uiteindelijk de grensrechter. Nederland eindigde de kraker na het inbrengen van Lutsharel Geertruida met vijf verdedigers en met Wout Weghorst in plaats van Depay in de spits.
Meer uit Voetbal
WAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd tegen degradatie. De nummer laatst van de Eredivisie won met 3-1 van sc Heerenveen en schoof een plaatsje naar boven op de ranglijst voorbij Almere City.
49 minuten geledenSOUTHAMPTON (ANP) - Manchester City heeft punten verspeeld in de strijd om de plaatsen in de Premier League die recht geven op het spelen van Champions League volgend seizoen. De ploeg van coach Pep Guardiola bleef bij het al gedegradeerde Southampton steken op 0-0.
1 uur geledenBREMEN (ANP) - RB Leipzig heeft naast een ticket voor de Champions League gegrepen. De ploeg van onder anderen Xavi Simons bleef bij Werder Bremen steken op een doelpuntloos gelijkspel (0-0) en kan daarmee nummer 4 SC Freiburg niet meer inhalen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben voor de vierde keer de KNVB-beker gewonnen. Ze waren in de finale te sterk voor PSV op Het Kasteel in Rotterdam (2-1).
3 uur geledenZURICH (ANP) - De FIFA kan in de toekomst aanzienlijk hogere boetes opleggen voor racistische incidenten bij wedstrijden dan voorheen. De wereldvoetbalbond heeft de maximale geldstraf verhoogd van 1 miljoen naar ruim 5,3 miljoen euro. "We beschikken over het wettelijk kader om daadkrachtiger op te treden", zegt voorzitter Gianni Infantino van de FIFA over maatregelen tegen racisme in het voetbal die komende zomer worden ingevoerd.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordan Henderson vindt dat trainer Francesco Farioli een grote bijdrage heeft geleverd aan de koppositie van Ajax in de Eredivisie. "Vanaf de zomer voelt het beter", zegt de 34-jarige aanvoerder in een interview op de website van de club uit Amsterdam. "Daar heeft de nieuwe coach enorm bij geholpen. Hij gaf ons structuur en vrijheid. Hij zag wat we nodig hadden en dat pakte de groep heel goed op. We offeren alles op voor elkaar. Als je dat doet, kun je een succesvol seizoen hebben."
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Santiago Giménez was vrijdagavond de grote man bij AC Milan in het thuisduel met Bologna (3-1). "Ik moet hier veel voor doen", zei de invaller na twee doelpunten. "Maar ik ben blij dat ik belangrijk kan zijn."
10 uur geleden