Oranje bereikt halve finale EK met moeizame zege (2-1) op Turkije
BERLIJN (ANP) - Het Nederlands elftal heeft met veel moeite de halve finales van het Europees kampioenschap voetbal behaald. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman stond in Berlijn halverwege nog op achterstand tegen Turkije, maar won na rust alsnog: 2-1. In de halve eindstrijd is Engeland woensdag de tegenstander.
Verdediger Samet Akaydin kopte Turkije in de 35e minuut op voorsprong. Oranje schoot voor rust geen enkele keer op doel.
In de tweede helft speelde Oranje geduldig en was het zoeken naar openingen. Op aangeven van Memphis Depay zorgde verdediger Stefan de Vrij in de 70e minuut voor de bevrijdende gelijkmaker. Cody Gakpo zette het Nederlands elftal kort daarna op voorsprong. Het was zijn vierde treffer dit toernooi. Gakpo is daarmee voorlopig topscorer van het EK.
Oranje bereikte in 2004 voor het laatst de halve eindstrijd op het EK. Portugal was daarin met 2-1 te sterk.
Meer uit Voetbal
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.
7 minuten geledenNAPELS (ANP/AFP) - Trainer Antonio Conte van Napoli heeft een schorsing van twee duels gekregen na zijn rode kaart in de topper tegen koploper Internazionale. De 56-jarige coach werd zondag tijdens het gelijkspel (2-2) halverwege de tweede helft weggestuurd voor het beledigen van de officials.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in de gewonnen finale om de Spaanse Supercup tegen Real Madrid (3-2). De middenvelder van FC Barcelona mist door de schorsing het duel uit de achtste finales van de Copa del Rey met Racing Santander.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.
11 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de tweede keer op rij een ruime zege behaald. Zes dagen na de zege van 3-0 bij Sassuolo versloeg het elftal van coach Luciano Spalletti Cremonese met 5-0.
23 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is in de FA Cup doorgedrongen tot de vierde ronde. Het elftal van trainer Arne Slot won in eigen stadion met 4-1 van Barnsley, dat in Engeland uitkomt op het derde niveau.
23 uur geleden