Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje bereikt halve finale EK met moeizame zege (2-1) op Turkije

Oranje bereikt halve finale EK met moeizame zege (2-1) op Turkije

BERLIJN (ANP) - Het Nederlands elftal heeft met veel moeite de halve finales van het Europees kampioenschap voetbal behaald. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman stond in Berlijn halverwege nog op achterstand tegen Turkije, maar won na rust alsnog: 2-1. In de halve eindstrijd is Engeland woensdag de tegenstander.

Verdediger Samet Akaydin kopte Turkije in de 35e minuut op voorsprong. Oranje schoot voor rust geen enkele keer op doel.

In de tweede helft speelde Oranje geduldig en was het zoeken naar openingen. Op aangeven van Memphis Depay zorgde verdediger Stefan de Vrij in de 70e minuut voor de bevrijdende gelijkmaker. Cody Gakpo zette het Nederlands elftal kort daarna op voorsprong. Het was zijn vierde treffer dit toernooi. Gakpo is daarmee voorlopig topscorer van het EK.

Oranje bereikte in 2004 voor het laatst de halve eindstrijd op het EK. Portugal was daarin met 2-1 te sterk.

Meer uit Voetbal

Italië en Portugal noteren eerste gelijkspel op EK voetbal

GENÈVE (ANP) - De voetbalsters van Italië en Portugal hebben met 1-1 gelijkgespeeld op het EK. Het was het eerste gelijkspel op het toernooi in Zwitserland.

7 uur geleden
Wereldkampioen Spanje overtuigt op EK ook tegen België: 6-2

THUN (ANP) - De voetbalsters van Spanje hebben tegen België ook hun tweede EK-duel overtuigend gewonnen. Tot vroeg in de tweede helft hield België het nog spannend tegen de wereldkampioen en kwam het twee keer terug van een achterstand, maar daarna drukte Spanje de overmacht uit in de score: 6-2.

13 uur geleden
Engelse middenveldster Stanway gebrand op eerherstel tegen Oranje

ZURICH (ANP/RTR) - Engeland-middenveldster Georgia Stanway kan niet wachten op het EK-duel van woensdag met het Nederlands elftal. De speelster van Bayern München vindt dat er na de nederlaag tegen Frankrijk genoeg is gepraat en dat het tijd is voor actie. "Daarom wilde ik deze persconferentie eigenlijk overslaan. We willen dit zo snel mogelijk op het veld rechtzetten", zei Stanway in het spelershotel in speelstad Zürich.

14 uur geleden
Doelman Szczesny (35) twee jaar langer bij FC Barcelona

BARCELONA (ANP) - De Poolse keeper Wojciech Szczesny heeft na een succesvol seizoen zijn contract bij FC Barcelona met twee jaar verlengd. De 35-jarige keeper heeft bijgetekend tot en met juni 2027, meldt de Catalaanse club.

14 uur geleden
Voetbalster Yohannes van Ajax naar Franse topclub Olympique Lyon

AMSTERDAM (ANP) - Lily Yohannes verruilt Ajax voor de Franse topclub Olympique Lyon. Ajax meldt dat beide clubs akkoord zijn met de overgang van de 18-jarige middenveldster, die zelf maandag op Instagram al haar vertrek bij de Amsterdamse club had aangekondigd.

15 uur geleden
Voetbalster Wilms rondt tijdens EK transfer naar Aston Villa af

BIRMINGHAM (ANP) - Oranje-verdedigster Lynn Wilms heeft tijdens het EK in Zwitserland haar transfervrije overgang naar Aston Villa afgerond. De 54-voudig international, zaterdag nog invalster tegen Wales (3-0), komt over van de Duitse topclub VfL Wolfsburg. Daar speelde ze de afgelopen vier jaar meer dan honderd wedstrijden.

16 uur geleden
NAC haalt aanvaller Soumano uit Frankrijk

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft aanvaller Moussa Soumano overgenomen van Ajaccio, dat uitkomt op het tweede niveau in Frankrijk. De 19-jarige Fransman met Malinese roots tekent voor vier jaar, als de laatste details zijn afgerond. Dat meldt de nummer 15 van de Eredivisie van vorig seizoen.

17 uur geleden