Oranje bereikt halve finale EK met moeizame zege (2-1) op Turkije
BERLIJN (ANP) - Het Nederlands elftal heeft met veel moeite de halve finales van het Europees kampioenschap voetbal behaald. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman stond in Berlijn halverwege nog op achterstand tegen Turkije, maar won na rust alsnog: 2-1. In de halve eindstrijd is Engeland woensdag de tegenstander.
Verdediger Samet Akaydin kopte Turkije in de 35e minuut op voorsprong. Oranje schoot voor rust geen enkele keer op doel.
In de tweede helft speelde Oranje geduldig en was het zoeken naar openingen. Op aangeven van Memphis Depay zorgde verdediger Stefan de Vrij in de 70e minuut voor de bevrijdende gelijkmaker. Cody Gakpo zette het Nederlands elftal kort daarna op voorsprong. Het was zijn vierde treffer dit toernooi. Gakpo is daarmee voorlopig topscorer van het EK.
Oranje bereikte in 2004 voor het laatst de halve eindstrijd op het EK. Portugal was daarin met 2-1 te sterk.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Noa Lang mist vrijdag het oefenduel van het Nederlands elftal tegen Noorwegen. Dat meldt zijn club Galatasaray in een verklaring. Mogelijk is de vleugelaanvaller volgende week dinsdag wel inzetbaar voor de vriendschappelijke interland tegen Ecuador.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal brengen vrijdag tijdens de oefeninterland tegen Noorwegen een eerbetoon aan Johan Cruijff. Ze zijn volgens de KNVB van plan om in de veertiende minuut te gaan staan. Vervolgens is het de bedoeling dat er een groot applaus klinkt in de Johan Cruijff ArenA.
11 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman is succesvol geopereerd aan een blessure in zijn gezicht. Dat meldt zijn club Newcastle United maandag. De Nederlandse verdediger werd zondag tijdens de wedstrijd tegen Sunderland gewisseld vanwege het protocol voor hoofdblessures. De club verwacht dat Botman "de laatste weken van het seizoen" weer beschikbaar is.
11 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent niet op Memphis Depay voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. "Hij heeft een scan laten maken en daar is de uitslag nog niet van bekend", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar het ziet er niet goed uit. Als hij toch beschikbaar is, dan vliegt hij later onze kant op."
12 uur geledenSEVILLA (ANP) - Sevilla heeft afscheid genomen van trainer MatÃas Almeyda. De Spaanse club, zevenvoudig winnaar van de Europa League, staat na de 2-0-thuisnederlaag tegen Valencia van afgelopen zaterdag op de vijftiende plaats in La Liga met 31 punten. Dat zijn er slechts 3 meer dan Mallorca dat op een degradatieplek staat.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal blijft Ajax adviseren. Dat is volgens de club uit Amsterdam het resultaat van een gesprek van de oud-trainer met Lesley Bamberger en Edo Ophof, de voorzitter en technische man van de nieuwe raad van commissarissen.
15 uur geledenDORTMUND (ANP/DPA) - Duitsland kan in de komende interlandperiode niet beschikken over Felix Nmecha van Borussia Dortmund. De 25-jarige middenvelder liep zaterdag een blessure op tijdens de gewonnen wedstrijd van zijn club tegen Hamburger SV (3-2).
17 uur geleden