Oranje bereikt halve finale EK met moeizame zege (2-1) op Turkije
BERLIJN (ANP) - Het Nederlands elftal heeft met veel moeite de halve finales van het Europees kampioenschap voetbal behaald. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman stond in Berlijn halverwege nog op achterstand tegen Turkije, maar won na rust alsnog: 2-1. In de halve eindstrijd is Engeland woensdag de tegenstander.
Verdediger Samet Akaydin kopte Turkije in de 35e minuut op voorsprong. Oranje schoot voor rust geen enkele keer op doel.
In de tweede helft speelde Oranje geduldig en was het zoeken naar openingen. Op aangeven van Memphis Depay zorgde verdediger Stefan de Vrij in de 70e minuut voor de bevrijdende gelijkmaker. Cody Gakpo zette het Nederlands elftal kort daarna op voorsprong. Het was zijn vierde treffer dit toernooi. Gakpo is daarmee voorlopig topscorer van het EK.
Oranje bereikte in 2004 voor het laatst de halve eindstrijd op het EK. Portugal was daarin met 2-1 te sterk.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).
1 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.
6 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
16 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
18 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
20 uur geleden