Oranje belooft beterschap na harde woorden over collectief falen
WOLFSBURG (ANP) - Het Nederlands elftal wil dinsdag de achtste finale op het EK tegen Roemenië aangrijpen om te laten zien dat het belabberde optreden in de laatste verloren groepswedstrijd tegen Oostenrijk (3-2) niets met een gebrek aan kwaliteit te maken heeft. "Er zijn harde woorden gevallen", vertelde Virgil van Dijk. "Voor mijn gevoel heeft het geholpen, maar het is wel echt tijd om dat te laten zien."
Van Dijk en Nathan Aké, de eerste en tweede aanvoerder van Oranje, namen vrijdag plaats achter een tafel in de perszaal van het AOK Stadion in Wolfsburg. Ronald Koeman praat pas maandag voor de laatste training voor het duel met de Roemenen weer met de media. Van Dijk en Aké vinden dat sommige journalisten Joey Veerman te hard hebben aangepakt na het duel met Oostenrijk. Verder zochten ze niet naar excuses en waren ze vooral schuldbewust.
"Ik kan de kritiek op mijn spel tegen Oostenrijk begrijpen", zei Van Dijk. "Het is volkomen logisch. Ik neem het mezelf ook kwalijk. Ik ben niet gek, ik weet wanneer het beter moet. Daar werk ik dan ook aan. Voor mij is het belangrijk dat het nu ook stopt. Dat is de verantwoordelijkheid die ik nu neem."
Collectief falen
Van Dijk zag Oranje collectief falen tegen Oostenrijk en wees niet naar het tactisch plan van de bondscoach. "Het was toch vooral de wil om te winnen, die tweede bal winnen", zei de 71-voudig international. "Tegen Oostenrijk ging dat helemaal mis. Als we op dezelfde voet verdergaan, hebben we hier niets te zoeken. Dit moet snel veranderen anders zitten we thuis met het idee hadden we maar dit gedaan. Dat willen wij niet."
Van Dijk denkt niet dat tekortkomingen van Oranje tegen Oostenrijk te maken hebben met een gebrek aan kwaliteit in de selectie, waarin potentiële basisspelers als Frenkie de Jong, Teun Koopmeiners en Marten de Roon ontbreken. "Misschien overschatten we onszelf wel", zei hij. "Maar we willen er hier een mooi toernooi van maken en gelukkig kan dat nog. Laat dit een 'eyeopener' zijn."
Op basis van de wereldranglijst van de FIFA is Oranje favoriet voor een plek in de halve finale van het EK, met een achtste finale tegen Roemenië en mogelijke kwartfinale tegen Turkije of opnieuw Oostenrijk. "In onze positie mogen we niemand onderschatten. We moeten heel nederig blijven, hard werken en veel energie in het duel met de Roemenen steken", zei Van Dijk voordat hij naar de training wandelde. Die oefensessie was een kwartier toegankelijk voor journalisten, die dus niets zagen van de mogelijke plannen van de bondscoach voor het duel met de Roemenen.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Joey Veerman wil na zijn terugkeer bij Oranje niet meer terugkijken op het verleden. De middenvelder werd na het Europees kampioenschap van 2024 in Duitsland niet meer opgeroepen door Ronald Koeman en maakt nu ruim twee jaar later, onder de nieuwe bondscoach Xavi Hernández, voor het eerst weer deel uit van de selectie van het Nederlands elftal.
22 minuten geledenWILLEMSTAD (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat van Curaçao heeft laconiek gereageerd op de beslissing van Sontje Hansen om niet meer voor het land uit te komen. De oud-speler van Ajax en NEC zou teleurgesteld zijn over zijn beperkte speeltijd tijdens het afgelopen WK.
3 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR/AFP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil overleggen met de overkoepelende confederaties en nationale bonden over hervormingen van de mondiale voetbalbond. Dit heeft hij maandag voorgesteld in een brief aan de 211 aangesloten bonden, die ook het ANP heeft ingezien.
14 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft trainer José Mourinho van Real Madrid te verstaan gegeven dat hij moet ophouden om de scheidsrechters te intimideren. De club deed dat op X door een uitgeprinte foto te tonen met daarop een afbeelding van de Portugese coach en de tekst: stop met lastigvallen van de arbitrage ('Stop acoso arbitral ya')
15 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is de voorbereiding op de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League begonnen zonder Jurriën Timber. De net van een blessure herstelde verdediger van Arsenal werkte aan de rand van het veld in Zeist een training af op de hometrainer, met naast zich assistent Ruud van Nistelrooij.
18 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Bondscoach Thomas Tuchel van Engeland kan voor de komende interlands niet beschikken over Cole Palmer, Declan Rice, Marcus Rashford, Tino Livramento en Kobbie Mainoo. De vijf hebben zich geblesseerd afgemeld voor de wedstrijden in de Nations League tegen Spanje, Tsjechië, Kroatië en nogmaals Tsjechië.
20 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Bondscoach Luis de la Fuente van Spanje heeft zijn contract bij de Spaanse voetbalbond (RFEF) verlengd tot en met het EK van 2032. Dat maakte de RFEF bekend. De 65-jarige coach won met Spanje onder meer het afgelopen WK.
22 uur geleden