Oranje belooft beterschap na harde woorden over collectief falen
WOLFSBURG (ANP) - Het Nederlands elftal wil dinsdag de achtste finale op het EK tegen Roemenië aangrijpen om te laten zien dat het belabberde optreden in de laatste verloren groepswedstrijd tegen Oostenrijk (3-2) niets met een gebrek aan kwaliteit te maken heeft. "Er zijn harde woorden gevallen", vertelde Virgil van Dijk. "Voor mijn gevoel heeft het geholpen, maar het is wel echt tijd om dat te laten zien."
Van Dijk en Nathan Aké, de eerste en tweede aanvoerder van Oranje, namen vrijdag plaats achter een tafel in de perszaal van het AOK Stadion in Wolfsburg. Ronald Koeman praat pas maandag voor de laatste training voor het duel met de Roemenen weer met de media. Van Dijk en Aké vinden dat sommige journalisten Joey Veerman te hard hebben aangepakt na het duel met Oostenrijk. Verder zochten ze niet naar excuses en waren ze vooral schuldbewust.
"Ik kan de kritiek op mijn spel tegen Oostenrijk begrijpen", zei Van Dijk. "Het is volkomen logisch. Ik neem het mezelf ook kwalijk. Ik ben niet gek, ik weet wanneer het beter moet. Daar werk ik dan ook aan. Voor mij is het belangrijk dat het nu ook stopt. Dat is de verantwoordelijkheid die ik nu neem."
Collectief falen
Van Dijk zag Oranje collectief falen tegen Oostenrijk en wees niet naar het tactisch plan van de bondscoach. "Het was toch vooral de wil om te winnen, die tweede bal winnen", zei de 71-voudig international. "Tegen Oostenrijk ging dat helemaal mis. Als we op dezelfde voet verdergaan, hebben we hier niets te zoeken. Dit moet snel veranderen anders zitten we thuis met het idee hadden we maar dit gedaan. Dat willen wij niet."
Van Dijk denkt niet dat tekortkomingen van Oranje tegen Oostenrijk te maken hebben met een gebrek aan kwaliteit in de selectie, waarin potentiële basisspelers als Frenkie de Jong, Teun Koopmeiners en Marten de Roon ontbreken. "Misschien overschatten we onszelf wel", zei hij. "Maar we willen er hier een mooi toernooi van maken en gelukkig kan dat nog. Laat dit een 'eyeopener' zijn."
Op basis van de wereldranglijst van de FIFA is Oranje favoriet voor een plek in de halve finale van het EK, met een achtste finale tegen Roemenië en mogelijke kwartfinale tegen Turkije of opnieuw Oostenrijk. "In onze positie mogen we niemand onderschatten. We moeten heel nederig blijven, hard werken en veel energie in het duel met de Roemenen steken", zei Van Dijk voordat hij naar de training wandelde. Die oefensessie was een kwartier toegankelijk voor journalisten, die dus niets zagen van de mogelijke plannen van de bondscoach voor het duel met de Roemenen.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain heeft linksback Lucas Digne overgenomen van Aston Villa. De 33-jarige Franse international heeft in Parijs een contract voor drie jaar getekend, meldt PSG.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is het seizoen begonnen met een 1-0-zege op FC Twente. Luca Oyen maakte het enige doelpunt van de wedstrijd in Friesland.
13 uur geledenZWOLLE (ANP) - Jorthy Mokio en Julian Brandt hebben Ajax aan een uitzege op PEC Zwolle (0-2) geholpen. Beide invallers sloegen toe toen de thuisploeg al even met tien man speelde. Sherel Floranus kreeg in de 57e minuut een rode kaart voor een zware overtreding op Lucas Rosa.
17 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in de eigen Euroborg met 2-1 van FC Utrecht gewonnen. Het elftal van Dick Lukkien had de zege te danken aan doelpunten van de IJslander Brynjólfur Willumsson en Thom van Bergen. Adrian Blake scoorde voor FC Utrecht.
17 uur geledenZWOLLE (ANP) - De wedstrijd tussen PEC Zwolle en Ajax is vlak voor rust even stilgelegd vanwege een medisch noodgeval op de tribune. Het duel werd na een paar minuten weer hervat bij een stand van 0-0.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Givairo Read haalde opgelucht adem na de 1-0-overwinning van Feyenoord bij Sparta. "We hadden heel veel kansen die we niet afmaakten. Op het einde was het daarom nog zwaar. Maar we hebben het overleefd", zei de rechtsback van Feyenoord na afloop tegen ESPN.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is met een 1-0-overwinning bij Sparta aan de competitie begonnen. Het elftal van trainer Giovanni van Bronckhorst had zondag in de stadsderby op Het Kasteel voor de zege genoeg aan een doelpunt van Luciano Valente.
19 uur geleden