Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje belooft beterschap na harde woorden over collectief falen

Oranje belooft beterschap na harde woorden over collectief falen

WOLFSBURG (ANP) - Het Nederlands elftal wil dinsdag de achtste finale op het EK tegen Roemenië aangrijpen om te laten zien dat het belabberde optreden in de laatste verloren groepswedstrijd tegen Oostenrijk (3-2) niets met een gebrek aan kwaliteit te maken heeft. "Er zijn harde woorden gevallen", vertelde Virgil van Dijk. "Voor mijn gevoel heeft het geholpen, maar het is wel echt tijd om dat te laten zien."

Van Dijk en Nathan Aké, de eerste en tweede aanvoerder van Oranje, namen vrijdag plaats achter een tafel in de perszaal van het AOK Stadion in Wolfsburg. Ronald Koeman praat pas maandag voor de laatste training voor het duel met de Roemenen weer met de media. Van Dijk en Aké vinden dat sommige journalisten Joey Veerman te hard hebben aangepakt na het duel met Oostenrijk. Verder zochten ze niet naar excuses en waren ze vooral schuldbewust.

"Ik kan de kritiek op mijn spel tegen Oostenrijk begrijpen", zei Van Dijk. "Het is volkomen logisch. Ik neem het mezelf ook kwalijk. Ik ben niet gek, ik weet wanneer het beter moet. Daar werk ik dan ook aan. Voor mij is het belangrijk dat het nu ook stopt. Dat is de verantwoordelijkheid die ik nu neem."

Collectief falen

Van Dijk zag Oranje collectief falen tegen Oostenrijk en wees niet naar het tactisch plan van de bondscoach. "Het was toch vooral de wil om te winnen, die tweede bal winnen", zei de 71-voudig international. "Tegen Oostenrijk ging dat helemaal mis. Als we op dezelfde voet verdergaan, hebben we hier niets te zoeken. Dit moet snel veranderen anders zitten we thuis met het idee hadden we maar dit gedaan. Dat willen wij niet."

Van Dijk denkt niet dat tekortkomingen van Oranje tegen Oostenrijk te maken hebben met een gebrek aan kwaliteit in de selectie, waarin potentiële basisspelers als Frenkie de Jong, Teun Koopmeiners en Marten de Roon ontbreken. "Misschien overschatten we onszelf wel", zei hij. "Maar we willen er hier een mooi toernooi van maken en gelukkig kan dat nog. Laat dit een 'eyeopener' zijn."

Op basis van de wereldranglijst van de FIFA is Oranje favoriet voor een plek in de halve finale van het EK, met een achtste finale tegen Roemenië en mogelijke kwartfinale tegen Turkije of opnieuw Oostenrijk. "In onze positie mogen we niemand onderschatten. We moeten heel nederig blijven, hard werken en veel energie in het duel met de Roemenen steken", zei Van Dijk voordat hij naar de training wandelde. Die oefensessie was een kwartier toegankelijk voor journalisten, die dus niets zagen van de mogelijke plannen van de bondscoach voor het duel met de Roemenen.

Meer uit Voetbal

Union Berlin ontslaat trainer en stelt als eerste een vrouw aan

BERLIJN (ANP/DPA) - Union Berlin heeft trainer Steffen Baumgart ontslagen. De leiding van de Duitse voetbalclub nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 bij hekkensluiter Heidenheim. Marie-Louise Eta is bij de nummer 11 van de Bundesliga aangesteld als tijdelijke opvolger.

1 uur geleden
Topscorer Godts denkt niet aan vertrek bij Ajax

ALMELO (ANP) - Mika Godts denkt niet aan een vertrek bij Ajax. "Ik wil een echte prijs winnen met deze club", zei de 20-jarige aanvaller na een eenvoudige zege op Heracles Almelo. "Er zal deze zomer wel iets gaan veranderen bij ons en ook ik zal horen wat mijn rol wordt. Maar ik hoef niet weg als je me het nu vraagt."

9 uur geleden
Berghuis en Godts bezorgen Ajax eenvoudige zege in Almelo

ALMELO (ANP) - Ajax heeft een eenvoudige overwinning geboekt in de strijd om de Europese tickets voor volgend seizoen. De club uit de hoofdstad werd nauwelijks iets in de weg gelegd door Heracles en zegevierde met 3-0 in Almelo. Steven Berghuis scoorde tweemaal en Mika Godts maakte de openingstreffer. Smetje op de zege was de rode kaart voor de ingevallen Takehiro Tomiyasu in de slotfase.

11 uur geleden
FC Groningen blijft tegen Go Ahead Eagles steken op gelijkspel

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal punten verspeeld tegen Go Ahead Eagles. In de eigen Euroborg bleef de ploeg van trainer Dick Lukkien steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.

12 uur geleden
Landskampioen PSV besluit feestweek met overwinning op Sparta

ROTTERDAM (ANP) - PSV heeft een feestweek op een goede manier afgesloten. De Eindhovenaren wonnen zes dagen na het binnenhalen van de 27e landstitel en vier dagen na het grote kampioensfeest met 2-0 bij Sparta Rotterdam. Ricardo Pepi en Ismael Saibari maakten de doelpunten op Het Kasteel.

13 uur geleden
FC Barcelona loopt door zege verder uit op Real Madrid

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona is door een zege in de derby tegen Espanyol verder uitgelopen op rivaal Real Madrid. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-1 van de stadgenoot. Frenkie de Jong maakte in de slotfase na ruim zes weken afwezigheid zijn rentree.

13 uur geleden
Bayern München neemt afstand van Dortmund door zege op St. Pauli

HAMBURG (ANP) - Bayern München heeft met een zege in de uitwedstrijd tegen FC St. Pauli verder afstand genomen van Borussia Dortmund. Bayern won in Hamburg met 5-0 en Borussia Dortmund ging eerder zaterdag onderuit tegen Bayer Leverkusen (0-1).

13 uur geleden