Oranje begint zondag voor elfde keer aan EK
HAMBURG (ANP) - Het Nederlands elftal begint zondag met een wedstrijd tegen Polen in Hamburg voor de elfde keer aan een EK. Oranje strandde slechts tweemaal in de groepsfase. Dat gebeurde in 1980 en 2012.
Nederland veroverde in 1988 de Europese titel en eindigde in 1976 als derde. In 1992, 2000 en 2004 was de halve finale het eindstation. Oranje werd in 1996 en 2008 in de kwartfinale uitgeschakeld. Nederland verloor in 2021 in de achtste finale van Tsjechië, na drie gewonnen groepsduels met Noord-Macedonië, Oostenrijk en Oekraïne.
Het Nederlands elftal heeft goede ervaringen met de openingswedstrijd van een WK of EK. Op de laatste zeven grote toernooien won Oranje zesmaal de openingswedstrijd. Alleen het eerste duel op het EK van 2012 met Denemarken ging verloren (1-0).
Meer uit Voetbal
HILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.
8 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Tottenham Hotspur heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om lijfsbehoud in de Premier League. De ploeg van coach Roberto De Zerbi won met 2-1 bij Aston Villa en klom daarmee uit de degradatiezone.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.
12 uur geledenALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.
12 uur geleden