Oranje begint zondag voor elfde keer aan EK
HAMBURG (ANP) - Het Nederlands elftal begint zondag met een wedstrijd tegen Polen in Hamburg voor de elfde keer aan een EK. Oranje strandde slechts tweemaal in de groepsfase. Dat gebeurde in 1980 en 2012.
Nederland veroverde in 1988 de Europese titel en eindigde in 1976 als derde. In 1992, 2000 en 2004 was de halve finale het eindstation. Oranje werd in 1996 en 2008 in de kwartfinale uitgeschakeld. Nederland verloor in 2021 in de achtste finale van Tsjechië, na drie gewonnen groepsduels met Noord-Macedonië, Oostenrijk en Oekraïne.
Het Nederlands elftal heeft goede ervaringen met de openingswedstrijd van een WK of EK. Op de laatste zeven grote toernooien won Oranje zesmaal de openingswedstrijd. Alleen het eerste duel op het EK van 2012 met Denemarken ging verloren (1-0).
Meer uit Voetbal
WELLINGTON (ANP) - Aanvoerder Ryan Thomas van PEC Zwolle is opgenomen in de WK-selectie van Nieuw-Zeeland. Dat meldt de voetbalbond van dat land op Instagram.
37 minuten geledenCINCINNATI (ANP/DPA) - Lionel Messi lijkt op tijd in vorm voor het komende WK. De 38-jarige Argentijn maakte voor zijn club Inter Miami twee doelpunten in de met 5-3 gewonnen wedstrijd tegen FC Cincinnati en gaf ook een assist.
57 minuten geledenDIRIYAH (ANP) - Alfred Schreuder is na vijf maanden ontslagen bij de Saudische voetbalclub Al-Diriyah. De 53-jarige Nederlander wordt verantwoordelijk gehouden voor de matige prestaties. Al-Diriyah speelt op het tweede niveau en lijkt niet te promoveren.
1 uur geledenVITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.
11 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.
11 uur geledenLENS (ANP) - Paris Saint-Germain is voor de vijfde keer op rij kampioen van Frankrijk geworden. De ploeg van trainer Luis Enrique won de topper tegen RC Lens met 2-0 en kan in de laatste speelronde niet meer worden ingehaald.
12 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City houdt de druk op koploper Arsenal in de Engelse titelstrijd. De ploeg van trainer Pep Guardiola won in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace.
12 uur geleden