Oranje begint voorbereiding op laatste twee EK-kwalificatieduels
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal begint in Zeist aan de voorbereiding op de laatste twee EK-kwalificatiewedstrijden. Oranje traint om 12.00 uur. Bondscoach Ronald Koeman geeft om 11.00 uur eerst een persconferentie, waar hij onder meer zijn selectie toelicht.
Verdedigers Nathan Aké, Matthijs de Ligt en Micky van de Ven ontbreken met blessures, net als middenvelder Frenkie de Jong en aanvallers Memphis Depay, Steven Bergwijn en Brian Brobbey. Ajax-verdediger Jorrel Hato en Toulouse-spits Thijs Dallinga zitten voor het eerst bij de selectie.
Nederland speelt zaterdag om 20.45 uur in de Johan Cruijff ArenA tegen Ierland. Een zege volstaat voor plaatsing voor het EK. Lukt dat niet, dan volgt drie dagen later in Portugal tegen Gibraltar (20.45 uur Nederlandse tijd) een herkansing.
Het EK is komende zomer van 14 juni tot en met 14 juli in Duitsland. Aan het toernooi doen 24 landen mee. De loting is op zaterdag 2 december vanaf 18.00 uur in Hamburg. Gastland Duitsland, Engeland, Spanje, Schotland, Frankrijk, Turkije, België, Oostenrijk en Portugal zijn al zeker van deelname.
Meer uit Voetbal
BOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal heeft de uitwedstrijd tegen Bournemouth gewonnen (2-3). Declan Rice scoorde twee keer voor de ploeg van trainer Mikel Arteta, die de koppositie in de Premier League verstevigde.
1 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus is slecht aan de tweede helft van het seizoen begonnen. De ploeg uit Turijn bleef in het thuisduel met Lecce steken op een gelijkspel (1-1).
2 uur geledenTANGER (ANP) - Pape Gueye heeft Senegal naar de kwartfinale van de Afrika Cup in Marokko geholpen. De middenvelder van Villarreal had met twee doelpunten een groot aandeel in de zege op Soedan (3-1).
2 uur geledenWOLVERHAMPTON (ANP) - Wolverhampton Wanderers is het nieuwe jaar begonnen met de eerste competitiezege van het seizoen. De hekkensluiter van de Premier League rekende voor eigen publiek af met West Ham United (3-0).
4 uur geledenSOFIA (ANP/RTR) - Dimitar Penev is op 80-jarige leeftijd overleden. De voormalige bondscoach van Bulgarije leidde zijn landenploeg in 1994 naar de halve finales van het WK.
4 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Aston Villa heeft in de Premier League met 3-1 gewonnen van Nottingham Forest. De ploeg van trainer Unai Emery nam door de zege de tweede plaats op de ranglijst weer over van Manchester City.
5 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - Bondscoach Walid Regragui van Marokko probeert de hooggespannen verwachtingen op de Afrika Cup te temperen. De voetbalgekke Marokkanen eisen niets minder dan de titel, dus waarschuwt Regragui zijn spelers om zich niet gek te laten maken. "We moeten bescheiden zijn. Voor ons als spelers en staf is dat van groot belang. Iedereen roept dat het een afgang is als Marokko de cup niet wint, maar ik wil er graag aan herinneren dat we de Afrika Cup in de afgelopen vijftig jaar niet hebben gewonnen", zei de bondscoach in aanloop naar de achtste finale op zondag tegen Tanzania.
8 uur geleden