Oranje begint tweede periode Koeman met uitduel met Frankrijk
PARIJS (ANP) - Oranje luidt de tweede periode onder bondscoach Ronald Koeman in met een uitwedstrijd tegen Frankrijk. Het duel in Frankrijk is de eerste wedstrijd van de kwalificatiecyclus voor het EK van 2024 in Duitsland.
Voor Koeman wordt het zijn rentree op de bank als bondscoach van Oranje, dat op het WK in Qatar voor het laatst in actie kwam. De deze week 60 jaar oud geworden Koeman nam in 2020 afscheid van Oranje om trainer te worden bij FC Barcelona. Daar werd hij eind 2021 ontslagen.
Het is de eerste keer sinds november 2018 dat Oranje het tegen de Fransen opneemt. De laatste ontmoeting, in Rotterdam, werd met 2-0 gewonnen door het Nederlands elftal. Georginio Wijnaldum en Memphis Depay waren trefzeker in de Kuip.
Mogelijk verschijnen beiden vrijdagavond om 20.45 uur wederom aan de aftrap. Dat geldt zeker niet voor Denzel Dumfries, die geschorst is. Daley Blind kan in het Stade de France zijn honderdste interland spelen.
Koeman zag donderdag vijf spelers afhaken wegens ziekte, onder wie Cody Gakpo en Matthijs de Ligt.
:
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim van Ajax heeft de hoop op de tweede plek in de Eredivisie nog niet opgegeven, na het teleurstellende gelijkspel bij PEC Zwolle van vorige week (0-0). "Dat lijkt me ook logisch, als je ziet hoeveel wedstrijden er nog zijn en hoeveel punten we achterstaan. Het valt binnen de marge", zei de coach een dag voor het uitduel met FC Groningen van zaterdag.
4 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De voetbalbond van Marokko heeft drie maanden voor het WK voetbal Mohamed Ouahbi aangesteld als nieuwe bondscoach. De Marokkaans-Belgische coach vervangt Walid Regragui, die donderdag afscheid nam.
6 uur geledenRABAT (ANP) - Het Marokkaanse voetbalelftal moet drie maanden voor het WK voetbal op zoek naar een nieuwe bondscoach. Walid Regragui heeft via sociale media zijn vertrek als bondscoach aangekondigd met een afscheidsvideo.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in eigen huis met 3-1 verloren van Crystal Palace in de Premier League. De Londense club kwam al voor de rust met tien man te staan na een rode kaart van Micky van de Ven. Met tien man incasseerden de Spurs drie treffers.
15 uur geledenGIZEH (ANP/Belga) - De Afrika Cup voor voetbalsters wordt uitgesteld van maart naar juli. De Afrikaanse voetbalbond (CAF) heeft het toernooi amper twaalf dagen voor de oorspronkelijke startdatum uitgesteld "door onvoorziene omstandigheden". De Afrika Cup stond gepland van 17 maart tot en met 3 april in Marokko, maar vindt nu plaats van 25 juli tot en met 16 augustus.
20 uur geledenSAN SEBASTIÁN (ANP) - Real Sociedad heeft zich ten koste van Athletic Club geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De nummer 8 van Spanje won in het eigen stadion de returnwedstrijd met 1-0 van de club uit Bilbao. De ploeg uit San Sebastián had vorige maand het uitduel eveneens met 1-0 gewonnen. Mikel Oyarzabal maakte woensdag vlak voor tijd het enige doelpunt uit een strafschop.
1 dag geledenALKMAAR (ANP) - Telstar-trainer Anthony Correia noemde de verloren halve finale van de KNVB-beker tegen AZ "zuur". De ploeg uit Velsen-Zuid ging dankzij onder meer twee eigen doelpunten met 2-1 onderuit in Alkmaar.
1 dag geleden