Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje begint tweede periode Koeman met uitduel met Frankrijk

Oranje begint tweede periode Koeman met uitduel met Frankrijk

PARIJS (ANP) - Oranje luidt de tweede periode onder bondscoach Ronald Koeman in met een uitwedstrijd tegen Frankrijk. Het duel in Frankrijk is de eerste wedstrijd van de kwalificatiecyclus voor het EK van 2024 in Duitsland.

Voor Koeman wordt het zijn rentree op de bank als bondscoach van Oranje, dat op het WK in Qatar voor het laatst in actie kwam. De deze week 60 jaar oud geworden Koeman nam in 2020 afscheid van Oranje om trainer te worden bij FC Barcelona. Daar werd hij eind 2021 ontslagen.

Het is de eerste keer sinds november 2018 dat Oranje het tegen de Fransen opneemt. De laatste ontmoeting, in Rotterdam, werd met 2-0 gewonnen door het Nederlands elftal. Georginio Wijnaldum en Memphis Depay waren trefzeker in de Kuip.

Mogelijk verschijnen beiden vrijdagavond om 20.45 uur wederom aan de aftrap. Dat geldt zeker niet voor Denzel Dumfries, die geschorst is. Daley Blind kan in het Stade de France zijn honderdste interland spelen.

Koeman zag donderdag vijf spelers afhaken wegens ziekte, onder wie Cody Gakpo en Matthijs de Ligt.

:

Meer uit Voetbal

Belgisch voetbal wint zaak om uitzendrechten en blijft op tv

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Streamingdienst DAZN moet het Belgische profvoetbal blijven uitzenden en betalen. Dat heeft het Brusselse arbitragehof besloten, nadat de rechtenhouder vorige maand het contract had opgezegd omdat deze er niet in slaagde de rechten door te verkopen. De organisator van de Belgische voetbalcompetitie Pro League verzette zich daartegen en heeft gelijk gekregen.

5 minuten geleden
Arteta ziet na zege op Villa dat koploper Arsenal op goede weg is

LONDEN (ANP/AFP) - Trainer Mikel Arteta ziet dat koploper Arsenal op de goede weg is voor een eerste kampioenschap in 22 jaar. "2025 was op persoonlijk en professioneel vlak geweldig. In 2026 weten we wat we willen. We zullen er elke dag keihard voor moeten werken, maar ik denk dat we op de goede weg zijn", zei de Spaanse coach na de 4-1-zege op nummer 3 Aston Villa.

1 uur geleden
Koploper Arsenal wint topper tegen Aston Villa ruim: 4-1

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de topper in de Premier League tegen Aston Villa met ruime cijfers gewonnen. De koploper uit Londen versloeg de nummer 3 met 4-1. Daarmee kwam een einde aan een lange zegereeks van Aston Villa, dat de laatste elf officiële duels won en daarmee het clubrecord van 1914 evenaarde.

11 uur geleden
Kluivert scoort en speelt gelijk met Bournemouth bij Chelsea

LONDEN (ANP) - Justin Kluivert heeft in de Engelse voetbalcompetitie met Bournemouth een punt gepakt bij Chelsea. Het duel in Londen eindigde in 2-2.

11 uur geleden
Oranje-tegenstander Tunesië bereikt achtste finales Afrika Cup

RABAT (ANP/RTR) - De voetballers van Tunesië hebben op de Afrika Cup de achtste finales bereikt. Het elftal van trainer Sami Trabelsi speelde in Rabat de laatste groepswedstrijd met 1-1 gelijk tegen Tanzania.

14 uur geleden
Espanyol verbiedt bij derby shirts van FC Barcelona in stadion

BARCELONA (ANP/RTR) - Espanyol verbiedt supporters van FC Barcelona zaterdag in het stadion het shirt van hun club te dragen. Dat is een van de maatregelen die de Spaanse club neemt om de derby tussen de twee clubs rustig te laten verlopen.

14 uur geleden
PSV-spits Boadu na knieoperatie zes tot acht weken aan de kant

EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Myron Boadu heeft zich dinsdag laten opereren aan zijn kniegewricht. De 24-jarige aanvaller moet zes tot acht weken revalideren, meldt de Eindhovense club.

16 uur geleden