Oranje begint tweede periode Koeman met uitduel met Frankrijk
PARIJS (ANP) - Oranje luidt de tweede periode onder bondscoach Ronald Koeman in met een uitwedstrijd tegen Frankrijk. Het duel in Frankrijk is de eerste wedstrijd van de kwalificatiecyclus voor het EK van 2024 in Duitsland.
Voor Koeman wordt het zijn rentree op de bank als bondscoach van Oranje, dat op het WK in Qatar voor het laatst in actie kwam. De deze week 60 jaar oud geworden Koeman nam in 2020 afscheid van Oranje om trainer te worden bij FC Barcelona. Daar werd hij eind 2021 ontslagen.
Het is de eerste keer sinds november 2018 dat Oranje het tegen de Fransen opneemt. De laatste ontmoeting, in Rotterdam, werd met 2-0 gewonnen door het Nederlands elftal. Georginio Wijnaldum en Memphis Depay waren trefzeker in de Kuip.
Mogelijk verschijnen beiden vrijdagavond om 20.45 uur wederom aan de aftrap. Dat geldt zeker niet voor Denzel Dumfries, die geschorst is. Daley Blind kan in het Stade de France zijn honderdste interland spelen.
Koeman zag donderdag vijf spelers afhaken wegens ziekte, onder wie Cody Gakpo en Matthijs de Ligt.
:
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Peter Bosz, Dick Schreuder en Anthony Correia zijn de genomineerden voor de Rinus Michels Award voor beste coach van het Eredivisieseizoen. Bosz, die de prijs de afgelopen twee seizoenen won, werd voor de derde keer op rij kampioen met PSV. Schreuder hielp NEC in zijn debuutseizoen naar de derde plaats en kwalificatie voor de voorronden van de Champions League. Correia verzekerde zich met het gepromoveerde Telstar van directe handhaving.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Belg Dévy Rigaux is de nieuwe technisch directeur van Feyenoord. De nummer 2 van de Eredivisie heeft de komst van de 38-jarige Rigaux van Club Brugge dinsdag afgerond.
4 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Fortuna Düsseldorf heeft sportief directeur Sven Mislintat ontslagen. De oud-directeur voetbalzaken van Ajax moet na nog geen half jaar vertrekken, nadat de club uit Düsseldorf is gedegradeerd naar het derde niveau in Duitsland.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verdediger Takehiro Tomiyasu heeft afscheid genomen van Ajax. De 27-jarige Japanner kwam afgelopen winter transfervrij naar de club uit Amsterdam en tekende een contract voor een half seizoen. Door blessures droeg hij slechts negen keer het shirt van Ajax.
6 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi kampt vlak voor het WK voetbal met een overbelaste linkerhamstring. Dat is volgens zijn club Inter Miami de uitkomst van medische tests, nadat de 38-jarige Argentijn zondag was uitgevallen in het laatste competitieduel voor het WK.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemiddelde kosten voor een blessure in het internationale topvoetbal bedragen 500.000 euro per maand. Dat concluderen Raymond Verheijen en Jan Ekstrand in 'Van Voetbal naar Blessures en Terug', het eerste boek ooit gebaseerd op meer dan 20 jaar wetenschappelijk UEFA-onderzoek naar spelers en ploegen in de Champions League en op het WK.
9 uur geledenPADERBORN (ANP) - Paderborn is gepromoveerd naar de Bundesliga. De club uit het tweede Duitse niveau won de play-offs om promotie/degradatie van VfL Wolfsburg met 2-1. Het eerste duel in Wolfsburg was in 0-0 geëindigd.
17 uur geleden