Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje begint tweede periode Koeman met uitduel met Frankrijk

Oranje begint tweede periode Koeman met uitduel met Frankrijk

PARIJS (ANP) - Oranje luidt de tweede periode onder bondscoach Ronald Koeman in met een uitwedstrijd tegen Frankrijk. Het duel in Frankrijk is de eerste wedstrijd van de kwalificatiecyclus voor het EK van 2024 in Duitsland.

Voor Koeman wordt het zijn rentree op de bank als bondscoach van Oranje, dat op het WK in Qatar voor het laatst in actie kwam. De deze week 60 jaar oud geworden Koeman nam in 2020 afscheid van Oranje om trainer te worden bij FC Barcelona. Daar werd hij eind 2021 ontslagen.

Het is de eerste keer sinds november 2018 dat Oranje het tegen de Fransen opneemt. De laatste ontmoeting, in Rotterdam, werd met 2-0 gewonnen door het Nederlands elftal. Georginio Wijnaldum en Memphis Depay waren trefzeker in de Kuip.

Mogelijk verschijnen beiden vrijdagavond om 20.45 uur wederom aan de aftrap. Dat geldt zeker niet voor Denzel Dumfries, die geschorst is. Daley Blind kan in het Stade de France zijn honderdste interland spelen.

Koeman zag donderdag vijf spelers afhaken wegens ziekte, onder wie Cody Gakpo en Matthijs de Ligt.

:

Meer uit Voetbal

Directeuren Feyenoord beslissen later over toekomst Van Persie

ROTTERDAM (ANP) - Het staat nog niet vast dat Robin van Persie ook komend seizoen hoofdtrainer van Feyenoord is. Dat vertelden de nieuwe directeuren Robert Eenhoorn en Dévy Rigaux tijdens hun presentatie in De Kuip.

25 minuten geleden
Recordhouder Milner beëindigt voetbalcarrière na 24 seizoenen

BRIGHTON (ANP/RTR) - De Engelse voetballer James Milner heeft na 24 seizoenen zijn carrière beëindigd. De 40-jarige oud-international is recordhouder met 658 wedstrijden in de Premier League. Hij speelde zijn laatste twee seizoenen in dienst van Brighton & Hove Albion.

2 uur geleden
Doelman Ochoa gaat op voor zesde WK voetbal met Mexico

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - Keeper Guillermo Ochoa van Mexico gaat op voor zijn zesde WK voetbal. De 40-jarige doelman is door bondscoach Javier Aguirre opgenomen in de selectie voor het toernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. AZ-verdediger Mateo Chávez is de enige speler in de selectie die in Nederland speelt.

2 uur geleden
Ontslagen Slot neemt in open brief afscheid van Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Arne Slot heeft in een open brief afscheid genomen van Liverpool. De Nederlandse trainer, die zaterdag na twee jaar werd ontslagen, keek terug op zijn periode bij de Engelse club en bedankte de supporters, spelers, staf, clublegendes en clubleiding.

5 uur geleden
Duitse voetballers nemen in oefenduel na rust afstand van Finland

MAINZ (ANP) - Duitsland heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een ruime overwinning behaald in een oefenwedstrijd. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Finland in Mainz met 4-0. Finland wist zich niet voor het WK te kwalificeren.

15 uur geleden
VAR kan op WK ingrijpen bij corners en verkeerd gegeven kaarten

ZÜRICH (ANP) - De videoscheidsrechter (VAR) kan tijdens het WK voetbal ook ingrijpen als de scheidsrechter een verkeerde beslissing heeft genomen over een hoekschop en bij het uitdelen van een gele of rode kaart aan de verkeerde speler. Dat heeft scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina van de FIFA tijdens een bijeenkomst met internationale media waaronder het ANP bekendgemaakt.

15 uur geleden
Jurriën Timber sluit donderdag aan bij het Nederlands elftal

ZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.

16 uur geleden