Oranje begint na rustdag voorbereiding op duel met Roemenië
WOLFSBURG (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de voorbereiding op de achtste finale van het EK, komende dinsdag tegen Roemenië. Aan het begin van de middag verscheen bondscoach Ronald Koeman met al zijn 26 selectiespelers op het veld van het AOK Stadion in Wolfsburg.
Oranje verloor dinsdag de laatste groepswedstrijd met 3-2 van Oostenrijk. Die nederlaag kwam hard aan. Woensdagavond besprak Koeman het duel uitgebreid met zijn spelersgroep, vertelde aanvoerder Virgil van Dijk. Pas na die bijeenkomst, gevolgd door nog een andere meeting, hoorden de spelers de uitslagen uit groep F en wisten ze dat Roemenië de volgende opponent is.
De achtste finale van Oranje is pas dinsdag. Koeman kon zijn spelers daardoor donderdag een vrije dag geven, waarbij partners, kinderen en familieleden welkom waren in en rond het hotel in Wolfsburg waar het Nederlands elftal verblijft.
Na de training van vrijdag zijn er ook zaterdag en zondag nog oefensessies in Wolfsburg. Maandag is in de Allianz Arena in speelstad München de laatste training in aanloop naar het duel met de Roemenen.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Niclas Füllkrug maakt het seizoen af bij AC Milan. De huidige nummer 2 van de Serie A huurt de Duitse spits van West Ham United en kan hem komende zomer definitief overnemen.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Alassane Pléa en Nick Olij gaan met PSV mee op trainingskamp naar Spanje. Beide spelers revalideren nog van een blessure, maar zijn door trainer Peter Bosz uitgenodigd.
1 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman staat voor een rentree bij Newcastle United. "Hij traint weer met de groep mee", vertelde trainer Eddie Howe op een persconferentie voor het competitieduel van zondag met Crystal Palace. "Hij kan weer een rol voor ons spelen."
4 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Trainer Pep Guardiola zag Manchester City te veel kansen missen in het uitduel met Sunderland (0-0). "Het leken niet eens lastige mogelijkheden", zei de Spaanse coach op een persconferentie na het duel. "Savinho kreeg twee goede kansen. Jeremy Doku, Josko Gvardiol, Phil Foden en Erling Haaland verschenen ook in scoringspositie. De bal wilde maar niet in het doel."
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bondscoach van Curaçao Dick Advocaat stopt na het wereldkampioenschap voetbal van 2026 als trainer, vertelt hij in een interview met De Telegraaf. "Je mag opschrijven dat ik na het WK stop als trainer, maar bij mij weet je het nooit, hè. Haha", aldus de 78-jarige Advocaat.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na afloop van het doelpuntloze gelijkspel tegen Leeds United gefrustreerd over het gebrek aan kansen voor zijn ploeg. Volgens de coach was het vele balbezit weinig waard als er zo weinig "speciale momenten" uit volgden.
17 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is er na drie zeges in de Premier League niet in geslaagd te winnen van Leeds United. De ploeg van coach Arne Slot bleef op Anfield steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
17 uur geleden