Oranje begint na rustdag voorbereiding op duel met Roemenië
WOLFSBURG (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de voorbereiding op de achtste finale van het EK, komende dinsdag tegen Roemenië. Aan het begin van de middag verscheen bondscoach Ronald Koeman met al zijn 26 selectiespelers op het veld van het AOK Stadion in Wolfsburg.
Oranje verloor dinsdag de laatste groepswedstrijd met 3-2 van Oostenrijk. Die nederlaag kwam hard aan. Woensdagavond besprak Koeman het duel uitgebreid met zijn spelersgroep, vertelde aanvoerder Virgil van Dijk. Pas na die bijeenkomst, gevolgd door nog een andere meeting, hoorden de spelers de uitslagen uit groep F en wisten ze dat Roemenië de volgende opponent is.
De achtste finale van Oranje is pas dinsdag. Koeman kon zijn spelers daardoor donderdag een vrije dag geven, waarbij partners, kinderen en familieleden welkom waren in en rond het hotel in Wolfsburg waar het Nederlands elftal verblijft.
Na de training van vrijdag zijn er ook zaterdag en zondag nog oefensessies in Wolfsburg. Maandag is in de Allianz Arena in speelstad München de laatste training in aanloop naar het duel met de Roemenen.
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
3 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
4 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.
5 uur geledenCOMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.
6 uur geleden