Oranje begint met Luuk de Jong en Malen tegen Bosnië
ZENICA (ANP) - Het Nederlands elftal begint de uitwedstrijd tegen Bosnië en Herzegovina in de Nations League met Luuk de Jong in de basis. De spits neemt de plaats in van de geschorste Memphis Depay. De Jong krijgt vanaf de zijkanten ondersteuning van Donyell Malen (rechts) en Quincy Promes (links). Steven Berghuis blijft buiten de basis.
Jasper Cillessen staat onder de lat. De doelman bleef woensdag in de oefenwedstrijd tegen Mexico (0-1) nog op de bank. Oranje speelde toen, met het oog op de confrontaties met Bosnië en Italië (woensdag), niet in de sterkste formatie.
Frenkie de Jong keert terug op het middenveld. Bondscoach Frank de Boer kiest in die linie verder voor Georginio Wijnaldum en Marten de Roon als controleur. Denzel Dumfries en Daley Blind spelen als rechter- en linkerverdediger. Zij nemen de plekken in van Hans Hateboer en Owen Wijndal. Aanvoerder Virgil van Dijk en Stefan de Vrij zijn de centrale verdedigers.
Nederland heeft na twee wedstrijden drie punten in groep 1 van de A-divisie van de Nations League. Italië leidt met vier punten.
Meer uit Voetbal
GDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.
1 uur geledenORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.
2 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.
2 uur geledenZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.
3 uur geledenORANGEBURG (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste training in de Verenigde Staten voor het WK. Bondscoach Ronald Koeman staat met alle 26 spelers uit zijn WK-selectie op het trainingscomplex van New York City FC, waar de Nederlander Pascal Jansen trainer is.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Verdediger Guus Offerhaus volgt trainer Anthony Correia en verruilt Telstar voor FC Utrecht. De 25-jarige verdediger heeft in de Domstad zijn handtekening gezet onder een contract tot de zomer van 2029, meldt de club uit Utrecht.
4 uur geledenVENLO (ANP) - Marinus Dijkhuizen (54) is vanaf komend seizoen de hoofdtrainer van VVV-Venlo, meldt de club op zijn website. Dijkhuizen komt over van De Graafschap, waar hij de afgelopen anderhalf jaar actief was als trainer. In Venlo heeft hij een contract getekend voor twee seizoenen.
5 uur geleden