Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje begint met Luuk de Jong en Malen tegen Bosnië

Oranje begint met Luuk de Jong en Malen tegen Bosnië

ZENICA (ANP) - Het Nederlands elftal begint de uitwedstrijd tegen Bosnië en Herzegovina in de Nations League met Luuk de Jong in de basis. De spits neemt de plaats in van de geschorste Memphis Depay. De Jong krijgt vanaf de zijkanten ondersteuning van Donyell Malen (rechts) en Quincy Promes (links). Steven Berghuis blijft buiten de basis.

Jasper Cillessen staat onder de lat. De doelman bleef woensdag in de oefenwedstrijd tegen Mexico (0-1) nog op de bank. Oranje speelde toen, met het oog op de confrontaties met Bosnië en Italië (woensdag), niet in de sterkste formatie.

Frenkie de Jong keert terug op het middenveld. Bondscoach Frank de Boer kiest in die linie verder voor Georginio Wijnaldum en Marten de Roon als controleur. Denzel Dumfries en Daley Blind spelen als rechter- en linkerverdediger. Zij nemen de plekken in van Hans Hateboer en Owen Wijndal. Aanvoerder Virgil van Dijk en Stefan de Vrij zijn de centrale verdedigers.

Nederland heeft na twee wedstrijden drie punten in groep 1 van de A-divisie van de Nations League. Italië leidt met vier punten.

Meer uit Voetbal

Oud-Oranjespeelster Van Lunteren verlengt voetbalcarrière weer

ALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.

18 minuten geleden
Erdogan helpt bij transfer middenvelder Kanté naar Fenerbahçe

ISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.

31 minuten geleden
FC Den Bosch-fans ook na rechtszaak niet welkom in Helmond

HELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.

52 minuten geleden
Verdediger Timber met Arsenal naar finale League Cup

LONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).

13 uur geleden
FC Barcelona naar halve finale Spaanse beker

ALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.

13 uur geleden
AC Milan wint vrij eenvoudig bij Bologna

BOLOGNA (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Bologna vrij eenvoudig gewonnen (0-3). Ruben Loftus-Cheek, Christopher Nkunku en Adrien Rabiot maakten de doelpunten voor de bezoekers.

13 uur geleden
Spits Parrott schiet AZ tegen FC Twente naar halve finale

ALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ naar de halve finale van de KNVB-beker geholpen. De Ierse spits maakte tegen FC Twente het winnende doelpunt in de zevende minuut van de verlenging (2-1).

13 uur geleden