Oranje begint met Luuk de Jong en Malen tegen Bosnië
ZENICA (ANP) - Het Nederlands elftal begint de uitwedstrijd tegen Bosnië en Herzegovina in de Nations League met Luuk de Jong in de basis. De spits neemt de plaats in van de geschorste Memphis Depay. De Jong krijgt vanaf de zijkanten ondersteuning van Donyell Malen (rechts) en Quincy Promes (links). Steven Berghuis blijft buiten de basis.
Jasper Cillessen staat onder de lat. De doelman bleef woensdag in de oefenwedstrijd tegen Mexico (0-1) nog op de bank. Oranje speelde toen, met het oog op de confrontaties met Bosnië en Italië (woensdag), niet in de sterkste formatie.
Frenkie de Jong keert terug op het middenveld. Bondscoach Frank de Boer kiest in die linie verder voor Georginio Wijnaldum en Marten de Roon als controleur. Denzel Dumfries en Daley Blind spelen als rechter- en linkerverdediger. Zij nemen de plekken in van Hans Hateboer en Owen Wijndal. Aanvoerder Virgil van Dijk en Stefan de Vrij zijn de centrale verdedigers.
Nederland heeft na twee wedstrijden drie punten in groep 1 van de A-divisie van de Nations League. Italië leidt met vier punten.
Meer uit Voetbal
BOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.
1 uur geledenLYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.
1 uur geledenLAUSANNE (ANP/Belga) - Supportersorganisatie Football Supporters Europe (FSE) klaagt over 'buitensporige' ticketprijzen voor het WK voetbal van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. FSE roept de FIFA op om onmiddellijk de ticketverkoop te stoppen, in overleg te treden met alle betrokken partijen en de prijsstructuur opnieuw te bekijken.
3 uur geledenPRISTINA (ANP) - AZ heeft in de Conference League tegen FC Drita de derde overwinning geboekt. In Pristina in Kosovo wonnen de Alkmaarders met 3-0. De ploeg van trainer Maarten Martens is met 9 punten na vijf wedstrijden dicht bij een vervolg in de Europese clubcompetitie.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook in de zesde speelronde in de Europa League niet kunnen winnen. Het elftal van trainer Ron Jans verloor thuis in de Galgenwaard met 1-2 van Nottingham Forest, de nummer 17 uit de Premier League.
3 uur geledenRABAT (ANP) - PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine en Feyenoorder Oussama Targhalline zijn door bondscoach Walid Regragui geselecteerd voor het nationale elftal van Marokko voor de Afrika Cup. Dat betekent dat PSV en Feyenoord de spelers van half december tot en met mogelijk 18 januari missen.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Trainer Xabi Alonso heeft begrip voor de supporters die Real Madrid uitfloten na de nederlaag tegen Manchester City in de Champions League (1-2). "Dat kan gebeuren als je in eigen huis verliest", zei hij op een persconferentie na het duel. "Er waren ook momenten dat ze ons wel steunden."
16 uur geleden