Oranje begint met De Roon, Klaassen en Janssen tegen België
AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal begint de beslissende thuiswedstrijd tegen België in de Nations League met Marten de Roon en Davy Klaassen in het basiselftal. De twee middenvelders vervangen Frenkie de Jong en Teun Koopmeiners, die donderdag in de uitwedstrijd tegen Polen (0-2) uitvielen met blessures. Klaassen start als aanvallende middenvelder, achter de twee spitsen.
Naast De Jong en Koopmeiners liep ook Memphis Depay tegen Polen een blessure op. De plek van de aanvaller van FC Barcelona wordt ingenomen door Vincent Janssen van Royal Antwerp FC. Cody Gakpo zit op de reservebank. Steven Berghuis, die zich donderdag liet wisselen wegens rugklachten, is fit genoeg bevonden en start tegen de Belgen naast De Roon op het middenveld.
De basisploeg van Oranje is verder ongewijzigd. Dat betekent dat Remko Pasveer opnieuw het doel verdedigt.
Bij België staan oud-Ajacieden Jan Vertonghen en Toby Alderweireld in de verdediging, samen met Zeno Debast. De drie aanvallers zijn aanvoerder Eden Hazard, Michy Batshuayi en Kevin De Bruyne.
Het Nederlands elftal is koploper in groep 4 van de A-divisie van de Nations League, met een voorsprong van 3 punten op België. De Belgen kunnen Oranje alleen nog van de groepswinst afhouden bij een zege met minimaal drie doelpunten verschil. De groepswinnaar doet volgend jaar juni, samen met de drie andere nummers 1 uit de A-divisie, mee aan het finaletoernooi.
Opstellingen: Nederland: Pasveer; Timber, Van Dijk en Aké; Dumfries, Berghuis, De Roon en Blind; Klaassen; Janssen en Bergwijn.
België: Courtois; Debast, Alderweireld en Vertonghen; Meunier, Onana, Witsel en Castagne; Eden Hazard, Batshuayi en De Bruyne.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft voor het derde jaar op rij de tweede ronde van Roland Garros bereikt. De 25-jarige Nederlander won na iets meer dan drie uur met 6-3 3-6 6-3 6-4 van de zestien jaar oudere Stan Wawrinka. De Zwitserse oud-winnaar speelde zijn laatste partij in Parijs. Hij beëindigt na het seizoen zijn carrière.
17 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Amsterdam hebben de landstitel gewonnen. Het elftal van trainer Jesse Mahieu versloeg regerend kampioen Den Bosch na shoot-outs. Voor Amsterdam is het de 22e landstitel uit de clubgeschiedenis en de vijfde deze eeuw. Den Bosch blijft op 23 landstitels staan.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi in Parijs was met 6-1 6-2 te sterk voor Emerson Jones uit Australië.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor begint dinsdag om 11.00 uur aan zijn wedstrijd tegen Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Roland Garros. Het duel tussen de Nederlander en de Italiaan is de eerste partij van de dag op baan 7.
3 uur geledenMILAAN (ANP/BELGA) - Klassementsleider Jonas Vingegaard wil zich in de laatste week van de Ronde van Italië niet alleen focussen op het behoud van zijn roze trui, maar ook nog minstens een etappe winnen. Dat zei de Deen van Visma - Lease a Bike maandag tijdens een online persconferentie op de laatste rustdag.
5 uur geledenMONTREAL (ANP/RTR) - Formule 1-coureur George Russell hield veel frustraties over aan de Grote Prijs van Canada. De 28-jarige Brit startte in Montreal voor het derde jaar op rij vanaf poleposition, maar viel met zijn Mercedes in de dertigste ronde uit. Zijn jonge Italiaanse ploeggenoot Kimi Antonelli behaalde zijn vierde achtereenvolgende zege dit seizoen en vergrootte zijn voorsprong op Russell in de WK-stand tot 43 punten.
6 uur geledenSAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - De basketballers van San Antonio Spurs zijn in de finale van de Western Conference in de NBA tegen regerend kampioen Oklahoma City Thunder langszij gekomen. Dankzij uitblinker Victor Wembanyama won het team van trainer Mitch Johnson met 103-82. Na vier wedstrijden is de stand nu 2-2.
7 uur geleden