Oranje begint met De Roon, Klaassen en Janssen tegen België
AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal begint de beslissende thuiswedstrijd tegen België in de Nations League met Marten de Roon en Davy Klaassen in het basiselftal. De twee middenvelders vervangen Frenkie de Jong en Teun Koopmeiners, die donderdag in de uitwedstrijd tegen Polen (0-2) uitvielen met blessures. Klaassen start als aanvallende middenvelder, achter de twee spitsen.
Naast De Jong en Koopmeiners liep ook Memphis Depay tegen Polen een blessure op. De plek van de aanvaller van FC Barcelona wordt ingenomen door Vincent Janssen van Royal Antwerp FC. Cody Gakpo zit op de reservebank. Steven Berghuis, die zich donderdag liet wisselen wegens rugklachten, is fit genoeg bevonden en start tegen de Belgen naast De Roon op het middenveld.
De basisploeg van Oranje is verder ongewijzigd. Dat betekent dat Remko Pasveer opnieuw het doel verdedigt.
Bij België staan oud-Ajacieden Jan Vertonghen en Toby Alderweireld in de verdediging, samen met Zeno Debast. De drie aanvallers zijn aanvoerder Eden Hazard, Michy Batshuayi en Kevin De Bruyne.
Het Nederlands elftal is koploper in groep 4 van de A-divisie van de Nations League, met een voorsprong van 3 punten op België. De Belgen kunnen Oranje alleen nog van de groepswinst afhouden bij een zege met minimaal drie doelpunten verschil. De groepswinnaar doet volgend jaar juni, samen met de drie andere nummers 1 uit de A-divisie, mee aan het finaletoernooi.
Opstellingen: Nederland: Pasveer; Timber, Van Dijk en Aké; Dumfries, Berghuis, De Roon en Blind; Klaassen; Janssen en Bergwijn.
België: Courtois; Debast, Alderweireld en Vertonghen; Meunier, Onana, Witsel en Castagne; Eden Hazard, Batshuayi en De Bruyne.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde van het masterstoernooi van Miami. De Italiaanse nummer 2 van de wereld was met 6-1 6-4 te sterk voor Corentin Moutet uit Frankrijk.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.
20 uur geledenMIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
1 dag geledenTORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de zilveren medaille behaald op de 60 meter horden. De 31-jarige atlete was in een spannende finale net iets langzamer dan Devynne Charlton van de Bahama's. De Poolse Pia Skrzyszowska greep het brons.
1 dag geledenALMONTE (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft bij de Grote Prijs van Andalusië in de MXGP genoegen moeten nemen met de tweede plaats. Herlings eindigde in beide manches op het circuit in het Spaanse Almonte als tweede achter de Belg Lucas Coenen.
1 dag geleden