Oranje begint met De Roon, Klaassen en Janssen tegen België
AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal begint de beslissende thuiswedstrijd tegen België in de Nations League met Marten de Roon en Davy Klaassen in het basiselftal. De twee middenvelders vervangen Frenkie de Jong en Teun Koopmeiners, die donderdag in de uitwedstrijd tegen Polen (0-2) uitvielen met blessures. Klaassen start als aanvallende middenvelder, achter de twee spitsen.
Naast De Jong en Koopmeiners liep ook Memphis Depay tegen Polen een blessure op. De plek van de aanvaller van FC Barcelona wordt ingenomen door Vincent Janssen van Royal Antwerp FC. Cody Gakpo zit op de reservebank. Steven Berghuis, die zich donderdag liet wisselen wegens rugklachten, is fit genoeg bevonden en start tegen de Belgen naast De Roon op het middenveld.
De basisploeg van Oranje is verder ongewijzigd. Dat betekent dat Remko Pasveer opnieuw het doel verdedigt.
Bij België staan oud-Ajacieden Jan Vertonghen en Toby Alderweireld in de verdediging, samen met Zeno Debast. De drie aanvallers zijn aanvoerder Eden Hazard, Michy Batshuayi en Kevin De Bruyne.
Het Nederlands elftal is koploper in groep 4 van de A-divisie van de Nations League, met een voorsprong van 3 punten op België. De Belgen kunnen Oranje alleen nog van de groepswinst afhouden bij een zege met minimaal drie doelpunten verschil. De groepswinnaar doet volgend jaar juni, samen met de drie andere nummers 1 uit de A-divisie, mee aan het finaletoernooi.
Opstellingen: Nederland: Pasveer; Timber, Van Dijk en Aké; Dumfries, Berghuis, De Roon en Blind; Klaassen; Janssen en Bergwijn.
België: Courtois; Debast, Alderweireld en Vertonghen; Meunier, Onana, Witsel en Castagne; Eden Hazard, Batshuayi en De Bruyne.
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.
7 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Itzhak de Laat is als vijfde en laatste shorttracker toegevoegd aan de selectie voor de Olympische Spelen van volgende maand in Milaan. De 31-jarige Fries is de vervanger van Daan Kos, die niet voldoende fit is na een rugblessure. Dat maakte schaatsbond KNSB dinsdag bekend.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Topontwerper John Owen verlaat in de loop van dit jaar het Formule 1-team van Mercedes. De 52-jarige Brit was sinds 2007 werkzaam voor het team.
9 uur geledenADELAIDE (ANP) - Samuel Watson heeft de proloog gewonnen van de Tour Down Under, de openingskoers van de WorldTour. De 24-jarige Engelsman van Ineos Grenadiers was na 3,6 kilometer in Adelaide een fractie sneller dan zijn landgenoot Ethan Vernon. Laurence Pithie uit Nieuw-Zeeland werd derde.
10 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Madison Keys heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 30-jarige titelverdedigster uit de Verenigde Staten versloeg Oleksandra Oliynykova uit Oekraïne met 7-6 (6) 6-1.
12 uur geleden