Oranje begint met De Ligt en debutant Wieffer tegen Gibraltar
ROTTERDAM (ANP) - Matthijs de Ligt en Mats Wieffer beginnen met het Nederlands elftal aan de thuiswedstrijd tegen Gibraltar. De verdediger van Bayern München is hersteld van een buikgriep. Wieffer debuteert voor de nationale ploeg in De Kuip.
De Ligt miste vrijdag het verloren duel met Frankrijk (4-0). Ook Wieffer was volgens bondscoach Ronald Koeman onvoldoende fit voor een basisplaats in Stade de France. De 23-jarige Wieffer maakte vorig jaar de overstap van Excelsior naar Feyenoord.
Rechtsback Denzel Dumfries keert terug na een schorsing. Cody Gakpo, hersteld van een buikgriep, zit op de bank als het duel om 20.45 uur van start gaat.
Opstelling: Cillessen; Dumfries, De Ligt, Van Dijk en Aké; Wijnaldum, Wieffer en Depay; Berghuis, Weghorst en Simons.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
2 uur geledenISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.
2 uur geledenHELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).
14 uur geledenALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.
15 uur geledenBOLOGNA (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Bologna vrij eenvoudig gewonnen (0-3). Ruben Loftus-Cheek, Christopher Nkunku en Adrien Rabiot maakten de doelpunten voor de bezoekers.
15 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ naar de halve finale van de KNVB-beker geholpen. De Ierse spits maakte tegen FC Twente het winnende doelpunt in de zevende minuut van de verlenging (2-1).
15 uur geleden