Oranje begint met De Ligt aan training in Zeist
ZEIST (ANP) - Matthijs de Ligt is woensdag met het Nederlands elftal aan de training begonnen. De verdediger verrekte zaterdag zijn linkerlies en miste daardoor de oefenwedstrijd van Oranje tegen Georgië.
De medische staf van Oranje probeert De Ligt klaar te stomen voor de eerste wedstrijd van komende zondag op het EK tegen Oekraïne. Bondscoach Frank de Boer kan de verdediger van Juventus goed gebruiken. Hij moet ook al zijn aanvoerder Virgil van Dijk missen. De verdediger van Liverpool ontbreekt op het EK omdat hij niet op tijd is hersteld van een zware knieblessure.
Quincy Promes traint ook mee. De aanvaller is nog steeds verdachte in een steekpartij, waarbij zijn neef gewond is geraakt. De steekpartij zou vorig jaar eind juli in een loods in Abcoude hebben plaatsgevonden. Yehudi Moszkowicz, de advocaat van de neef van Promes, wil dat het Openbaar Ministerie nog voor het EK beslist of de international moet worden vervolgd. Hij dreigt een zogeheten 'artikel 12-procedure' aan te spannen om duidelijkheid te krijgen.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.
7 uur geledenCOVERCIANO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetballers gaan er niet zomaar vanuit dat ze dinsdag in Zenica ten koste van Bosnië en Herzegovina het wereldkampioenschap bereiken. Dat zei international Federico Dimarco zaterdag, in reactie op camerabeelden waarop te zien was dat hij en zijn teamgenoten juichten toen Bosnië in de halve finale van de play-offs Wales na strafschoppen uitschakelde. Mensen maakten daaruit op dat Italië liever Bosnië zou treffen dan Wales.
8 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
1 dag geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
1 dag geleden