Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje achter in finale Davis Cup na nederlaag Van de Zandschulp

Oranje achter in finale Davis Cup na nederlaag Van de Zandschulp

MALAGA (ANP) - De Nederlandse tennissers zijn op achterstand gekomen in de finale van de Davis Cup tegen Italië. Botic van de Zandschulp moest de eindstrijd in de eerste partij zijn meerdere erkennen in Matteo Berrettini. Het werd in Málaga 6-4 6-2 voor de nummer 35 van de wereld.

De partij duurde slechts een uur en een kwartier. Berrettini maakte het op zijn tweede wedstrijdpunt af met een sterke service, die Van de Zandschulp te machtig was.

In de eerste set ging het tot 4-4 gelijk op, maar in de negende game leverde Van de Zandschulp zijn servicegame in met een lovegame. Berrettini drukte door in de tweede set en plaatste bij 1-1 opnieuw een break. Van de Zandschulp wist daar weinig tegenover te stellen tegen de sterk serverende Italiaan. Bij 4-2 verloor hij wederom zijn service na een mislukte service-volley-actie. Een game later was de partij klaar.

Niet fit

Berrettini maakte indruk met zijn service en noteerde zestien aces. De Nederlander, die geen enkel breakpoint kreeg, wist daar slechts drie aces tegenover te stellen.

In aanloop naar de partij gaf Van de Zandschulp te kennen zich niet helemaal fit te voelen. Hij klaagde over buikloop.

Voor het eerst

Van de Zandschulp (29) trof de nummer 4 van Italië - op basis van de wereldranglijst - al voor de vijfde keer, maar hij wist hem nog nooit te verslaan. Eerder dit jaar won Berrettini in de groepsfase van de Davis Cup Finals ook van de mondiale nummer 80 uit Veenendaal, toen in drie sets.

In de tweede wedstrijd neemt Tallon Griekspoor het op tegen Jannik Sinner, de nummer 1 van de wereld. Mocht Griekspoor voor een stunt zorgen, dan volgt er een beslissend dubbelspel.

Nederland kan het landentoernooi voor het eerst winnen. Italië won het evenement in Málaga vorig jaar door in de finale Australië te verslaan.

Meer uit Sport

Vingegaard wint vijfde etappe en leidt in de Ronde van Catalonië

LA MOLINA/COLL DE PAL (ANP) - Jonas Vingegaard (29) heeft de vijfde etappe van de Ronde van Catalonië gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike kwam op de Coll de Pal in zijn eentje als eerste over de streep. Vingegaard nam de leiding in het klassement over van de Fransman Dorian Godon (Ineos Grenadiers).

1 uur geleden
Trump feliciteert IOC met uitsluiten transgender vrouwen Spelen

WASHINGTON (ANP/DPA) - President Donald Trump van de Verenigde Staten heeft het Internationaal Olympisch Comité (IOC) gefeliciteerd met de beslissing van donderdag om transgender vrouwen uit te sluiten van deelname in de vrouwencategorie bij de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen.

5 uur geleden
Honkballer Rafaela belangrijk voor Red Sox op openingsdag MLB

CINCINNATI (ANP) - Oranje-international Ceddanne Rafaela is het nieuwe MLB-seizoen met de honkballers van Boston Red Sox begonnen met een overwinning bij Cincinnati Reds. De negenvoudig kampioen was in Ohio met 3-0 te sterk voor de thuisploeg.

5 uur geleden
Nederland organiseert EK Hockey 2029 voor mannen en vrouwen

UTRECHT (ANP) - Nederland organiseert het EK hockey voor mannen en vrouwen in 2029. Dat maakte de Nederlandse hockeybond (KNHB) vrijdag bekend. Het evenement vindt plaats in het Wagener Stadion in Amstelveen.

6 uur geleden
Sabalenka in finale Miami na winst in tennistopper tegen Rybakina

MIAMI (ANP) - Titelverdediger Aryna Sabalenka heeft zich ten koste van Elena Rybakina geplaatst voor de finale van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst was met 6-4 6-3 te sterk voor de mondiale nummer 2 uit Kazachstan.

8 uur geleden
Tiende tijd voor Verstappen in tweede vrije training in Japan

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft de tiende tijd gereden bij de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull klokte 1.31,509. De Australiër Oscar Piastri reed in zijn McLaren met 1.30,133 de snelste tijd in Suzuka.

9 uur geleden
Polen of Zweden wordt tegenstander van Oranje op WK voetbal

WARSCHAU (ANP) - Polen of Zweden wordt op 20 juni de tegenstander van Oranje in de tweede groepswedstrijd op het WK voetbal. De twee landen wisten donderdagavond hun halve finales in de play-offs voor WK-deelname te winnen en strijden dinsdag in Zweden om een plek in de groep van Nederland.

14 uur geleden