Oranje achter in finale Davis Cup na nederlaag Van de Zandschulp
MALAGA (ANP) - De Nederlandse tennissers zijn op achterstand gekomen in de finale van de Davis Cup tegen Italië. Botic van de Zandschulp moest de eindstrijd in de eerste partij zijn meerdere erkennen in Matteo Berrettini. Het werd in Málaga 6-4 6-2 voor de nummer 35 van de wereld.
De partij duurde slechts een uur en een kwartier. Berrettini maakte het op zijn tweede wedstrijdpunt af met een sterke service, die Van de Zandschulp te machtig was.
In de eerste set ging het tot 4-4 gelijk op, maar in de negende game leverde Van de Zandschulp zijn servicegame in met een lovegame. Berrettini drukte door in de tweede set en plaatste bij 1-1 opnieuw een break. Van de Zandschulp wist daar weinig tegenover te stellen tegen de sterk serverende Italiaan. Bij 4-2 verloor hij wederom zijn service na een mislukte service-volley-actie. Een game later was de partij klaar.
Niet fit
Berrettini maakte indruk met zijn service en noteerde zestien aces. De Nederlander, die geen enkel breakpoint kreeg, wist daar slechts drie aces tegenover te stellen.
In aanloop naar de partij gaf Van de Zandschulp te kennen zich niet helemaal fit te voelen. Hij klaagde over buikloop.
Voor het eerst
Van de Zandschulp (29) trof de nummer 4 van Italië - op basis van de wereldranglijst - al voor de vijfde keer, maar hij wist hem nog nooit te verslaan. Eerder dit jaar won Berrettini in de groepsfase van de Davis Cup Finals ook van de mondiale nummer 80 uit Veenendaal, toen in drie sets.
In de tweede wedstrijd neemt Tallon Griekspoor het op tegen Jannik Sinner, de nummer 1 van de wereld. Mocht Griekspoor voor een stunt zorgen, dan volgt er een beslissend dubbelspel.
Nederland kan het landentoernooi voor het eerst winnen. Italië won het evenement in Málaga vorig jaar door in de finale Australië te verslaan.
Meer uit Sport
PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
58 minuten geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
2 uur geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De stem van Max Verstappen moet gehoord worden, maar de viervoudig wereldkampioen moet af en toe wel oppassen met wat hij zegt. Dat vindt Formule 1-baas Stefano Domenicali. "Hij is de beste coureur en wij moeten naar hem luisteren. Maar hij moet begrijpen dat zijn woorden zwaar wegen en mensen kunnen het verkeerd opvatten. Dat mogen we niet laten gebeuren", aldus de Italiaan in een interview met het Britse platform Autosport.
7 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Oud-wielrenner Taylor Phinney (35) keert terug als baanwielrenner. Dat heeft de Amerikaan bekendgemaakt op Instagram. "In geen miljoen jaar had ik dit kunnen voorspellen, maar hier zijn we dan", schrijft Phinney. Met zijn comeback wil hij zijn "olympische droom" verwezenlijken met deelname aan de Spelen van Los Angeles in 2028.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Bokser Rico Verhoeven heeft bij de traditionele staredown voorafgaand aan het aangekondigde gevecht met de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne geen krimp gegeven. De twee "onbetwiste wereldkampioenen" keken elkaar in Londen ruim twee minuten diep in de ogen, maar bewaarden de rest voor het gevecht op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh.
1 dag geleden