Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje achter in finale Davis Cup na nederlaag Van de Zandschulp

Oranje achter in finale Davis Cup na nederlaag Van de Zandschulp

MALAGA (ANP) - De Nederlandse tennissers zijn op achterstand gekomen in de finale van de Davis Cup tegen Italië. Botic van de Zandschulp moest de eindstrijd in de eerste partij zijn meerdere erkennen in Matteo Berrettini. Het werd in Málaga 6-4 6-2 voor de nummer 35 van de wereld.

De partij duurde slechts een uur en een kwartier. Berrettini maakte het op zijn tweede wedstrijdpunt af met een sterke service, die Van de Zandschulp te machtig was.

In de eerste set ging het tot 4-4 gelijk op, maar in de negende game leverde Van de Zandschulp zijn servicegame in met een lovegame. Berrettini drukte door in de tweede set en plaatste bij 1-1 opnieuw een break. Van de Zandschulp wist daar weinig tegenover te stellen tegen de sterk serverende Italiaan. Bij 4-2 verloor hij wederom zijn service na een mislukte service-volley-actie. Een game later was de partij klaar.

Niet fit

Berrettini maakte indruk met zijn service en noteerde zestien aces. De Nederlander, die geen enkel breakpoint kreeg, wist daar slechts drie aces tegenover te stellen.

In aanloop naar de partij gaf Van de Zandschulp te kennen zich niet helemaal fit te voelen. Hij klaagde over buikloop.

Voor het eerst

Van de Zandschulp (29) trof de nummer 4 van Italië - op basis van de wereldranglijst - al voor de vijfde keer, maar hij wist hem nog nooit te verslaan. Eerder dit jaar won Berrettini in de groepsfase van de Davis Cup Finals ook van de mondiale nummer 80 uit Veenendaal, toen in drie sets.

In de tweede wedstrijd neemt Tallon Griekspoor het op tegen Jannik Sinner, de nummer 1 van de wereld. Mocht Griekspoor voor een stunt zorgen, dan volgt er een beslissend dubbelspel.

Nederland kan het landentoernooi voor het eerst winnen. Italië won het evenement in Málaga vorig jaar door in de finale Australië te verslaan.

Meer uit Sport

Evenepoel boekt in tijdrit Tour de France tweede ritzege op rij

THONON-LES-BAINS (ANP) - Remco Evenepoel heeft zijn tweede etappezege op rij geboekt in de Tour de France. De Belgische wereldkampioen tijdrijden van Red Bull - Bora-hansgrohe was in de zestiende etappe, een individuele tijdrit over 26 kilometer, duidelijk sneller dan geletruidrager Tadej Pogačar uit Slovenië. De Deen Mattias Skjelmose eindigde als derde. Thymen Arensman was op de zevende plaats de beste Nederlander.

4 uur geleden
Duitse klassementsrenner Lipowitz na val uit Tour de France

THONON-LES-BAINS (ANP) - Florian Lipowitz heeft de Tour de France verlaten. De Duitse klassementsrenner ging dinsdag in de tijdrit aan het einde van de afdaling in een bocht hard onderuit en moest geblesseerd opgeven. Lipowitz kwam met zijn schouder tegen een stoeprand terecht, leek het. Hij werd ter plekke behandeld.

4 uur geleden
Arensman te laat op startpodium in tijdrit Tour de France

ÉVIAN-LES-BAINS (ANP) - Thymen Arensman is te laat begonnen aan zijn tijdrit in de zestiende etappe van de Tour de France. De wielrenner van Netcompany Ineos verscheen te laat op het startpodium in Évian-les-Bains. De startklok had al ongeveer vijftien seconden afgeteld toen hij vertrok.

5 uur geleden
EK padel volgend jaar in Nederland

AMSTELVEEN (ANP) - Het Europees kampioenschap padel vindt volgend jaar in Nederland plaats. De eerste twee fases van het toernooi zijn begin maart, de finaleweek is van 7 tot en met 11 juli.

9 uur geleden
Darter Doets strandt in eerste ronde World Matchplay

BLACKPOOL (ANP) - Darter Kevin Doets is er niet in geslaagd om de tweede ronde van het World Matchplay in Blackpool te bereiken. De 28-jarige Nederlander verloor ondanks een hoog gemiddelde met drie pijlen (ruim 104) met 6-10 van de Brit Ross Smith.

1 dag geleden
Rechter keurde nachtelijke dopingcontroles in de Tour goed

ÉVIAN-LES-BAINS (ANP/AFP/BELGA) - Een rechter heeft afgelopen weekend toestemming gegeven voor de nachtelijke dopingcontroles bij wielrenners Tadej Pogačar en Jonas Vingegaard, op dat moment de nummers 1 en 2 in de Tour de France. Dit heeft het Franse Openbaar Ministerie aan persbureau AFP bevestigd, na eerdere berichtgeving door de krant L'Équipe. Volgens de Franse sportwetgeving mogen zulke controles enkel bij "ernstige en consistente vermoedens".

1 dag geleden
Wielrenner Evenepoel richt zich op behoud tweede plaats in Tour

ÉVIAN-LES-BAINS (ANP/BELGA) - Wielrenner Remco Evenepoel gaat "niet zweven" nu hij de tweede plaats in de Tour de France bezet. De 26-jarige Belg van Red Bull-Bora-hansgrohe richt zich op het verdedigen van zijn positie en de tijdrit van dinsdag. Dat zei de tweevoudig olympisch kampioen maandag op de rustdag tijdens een online persmoment van zijn ploeg.

1 dag geleden