Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje achter in finale Davis Cup na nederlaag Van de Zandschulp

Oranje achter in finale Davis Cup na nederlaag Van de Zandschulp

MALAGA (ANP) - De Nederlandse tennissers zijn op achterstand gekomen in de finale van de Davis Cup tegen Italië. Botic van de Zandschulp moest de eindstrijd in de eerste partij zijn meerdere erkennen in Matteo Berrettini. Het werd in Málaga 6-4 6-2 voor de nummer 35 van de wereld.

De partij duurde slechts een uur en een kwartier. Berrettini maakte het op zijn tweede wedstrijdpunt af met een sterke service, die Van de Zandschulp te machtig was.

In de eerste set ging het tot 4-4 gelijk op, maar in de negende game leverde Van de Zandschulp zijn servicegame in met een lovegame. Berrettini drukte door in de tweede set en plaatste bij 1-1 opnieuw een break. Van de Zandschulp wist daar weinig tegenover te stellen tegen de sterk serverende Italiaan. Bij 4-2 verloor hij wederom zijn service na een mislukte service-volley-actie. Een game later was de partij klaar.

Niet fit

Berrettini maakte indruk met zijn service en noteerde zestien aces. De Nederlander, die geen enkel breakpoint kreeg, wist daar slechts drie aces tegenover te stellen.

In aanloop naar de partij gaf Van de Zandschulp te kennen zich niet helemaal fit te voelen. Hij klaagde over buikloop.

Voor het eerst

Van de Zandschulp (29) trof de nummer 4 van Italië - op basis van de wereldranglijst - al voor de vijfde keer, maar hij wist hem nog nooit te verslaan. Eerder dit jaar won Berrettini in de groepsfase van de Davis Cup Finals ook van de mondiale nummer 80 uit Veenendaal, toen in drie sets.

In de tweede wedstrijd neemt Tallon Griekspoor het op tegen Jannik Sinner, de nummer 1 van de wereld. Mocht Griekspoor voor een stunt zorgen, dan volgt er een beslissend dubbelspel.

Nederland kan het landentoernooi voor het eerst winnen. Italië won het evenement in Málaga vorig jaar door in de finale Australië te verslaan.

Meer uit Sport

Ferrari-coureurs Hamilton en Leclerc leggen ruzie bij

SÃO PAULO (ANP/RTR) - Lewis Hamilton en Charles Leclerc hebben hun onderlinge irritaties uitgesproken. Dat hebben de beide coureurs van Ferrari gedaan in een bijeenkomst met hun teambaas Fred Vasseur bij de Grote Prijs van São Paulo.

1 uur geleden
Verstappen zint op inhaalrace vanaf laatste startrij Interlagos

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen gaat er alles aan doen om zondag (18.00 uur Nederlandse tijd) zoveel mogelijk coureurs in te halen in de Grote Prijs van São Paulo. "Ik heb al vaker moeilijke omstandigheden doorstaan, dus laten we maar zien wat er mogelijk is", zei de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 in een persbulletin van zijn team Red Bull.

3 uur geleden
Norris snelste in kletsnatte kwalificatie GP van São Paulo

SÃO PAULO (ANP) - Lando Norris heeft poleposition veroverd bij de Grote Prijs van São Paulo. Op een kletsnat circuit op het Autódromo José Carlos Pace was de Britse wereldkampioen van vorig seizoen in de McLaren net iets sneller dan de Mercedessen van de Brit George Russell en de nieuwe wereldkampioen Kimi Antonelli uit Italië.

14 uur geleden
Nummer 1 Rybakina laat WTA Finals schieten, Kostjoek vervanger

INDIAN WELLS (ANP) - Tennisster Elena Rybakina, de nummer 1 van de wereld, heeft zich teruggetrokken van het deelnemersveld van de WTA Finals. Dat heeft de WTA zaterdag bekendgemaakt namens de 27-jarige Kazakse. Het slottoernooi van het tennisseizoen begint zondag in het Amerikaanse Indian Wells en duurt tot en met 15 november.

14 uur geleden
Alcaraz tegen Shelton in finale masterstoernooi Parijs

PARIJS (ANP) - De finale van het masterstoernooi van Parijs gaat tussen de Spanjaard Carlos Alcaraz en de Amerikaan Ben Shelton. Voor beide tennissers is het de eerste keer dat ze in de finale staan van dit ATP-toernooi.

17 uur geleden
Brand pakt alsnog Europese titel veldrijden na straf Schreiber

ZEDDAM (ANP) - Lucinda Brand heeft alsnog de Europese titel veldrijden gewonnen na de deklassering van Marie Schreiber. De Luxemburgse, die de sprint won, was volgens de jury van haar lijn afgeweken in de sprint. Daarop is ze teruggezet naar de tweede plaats. Ceylin del Carmen Alvarado werd derde.

18 uur geleden
Monfils nieuwe hoofdcoach van Franse Davis Cup-ploeg

PARIJS (ANP) - Gaël Monfils is aangesteld als hoofdtrainer van de Franse Davis Cup-ploeg. Dat heeft de Franse tennisfederatie (FFT) bekendgemaakt.

1 dag geleden