Oranje-aanvoerder Van Dijk: na 7 minuten was het duel verloren
PARIJS (ANP) - Volgens Virgil van Dijk speelde het Nederlands elftal in Parijs tegen Frankrijk al snel een verloren wedstrijd. "Als je na 7 minuten al met 2-0 achter staat wordt het een hels karwei", zei de aanvoerder bij de NOS. "Dan is het eigenlijk al verloren." De vicewereldkampioen won met 4-0.
"We begonnen heel slecht", vervolgde Van Dijk. "Daardoor liepen we meteen achter de feiten aan. En een tegenstander met de kwaliteit van Frankrijk speelt het dan heel gemakkelijk uit. Dit is gewoon balen. We konden niet herstellen, verloren de duels, leden te veel balverlies en werden afgestraft."
Wat nu? "Bij deze nederlaag hebben meerdere factoren een rol gespeeld", aldus Van Dijk, onder meer verwijzend naar de vele afwezigen bij Oranje. "Dat moeten we bespreken. En dan snel weer de focus op de volgende wedstrijd. Dat het beter moet lijkt me duidelijk."
Meer uit Voetbal
SUNDERLAND (ANP) - Liverpool heeft woensdagavond met 1-0 gewonnen van Sunderland. Virgil van Dijk maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het elftal van Arne Slot staat op de zesde plaats in de Premier League. Sunderland is elfde.
9 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Ron Jans kan opgelucht ademhalen. De coach van FC Utrecht zag zijn elftal na een reeks van tien competitieduels zonder overwinning met 3-1 winnen bij NEC. FC Utrecht steeg naar de tiende plaats. NEC blijft derde met 1 punt achterstand op Feyenoord.
9 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De UEFA heeft een akkoord met Real Madrid bereikt over de beëindiging van de juridische strijd over de Europese Super League. Dat hebben de UEFA en de Spaanse voetbalclub woensdag bekendgemaakt.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim maakt waarschijnlijk het seizoen af bij Ajax. "Dat is voor mijn komst min of meer zo afgesproken", zei de nieuwe technisch directeur Jordi Cruijff tijdens een gesprek met de pers.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil Ajax weer een winnaarsmentaliteit geven. "Het gaat niet goed, anders hadden ze me waarschijnlijk niet gevraagd", zei hij. "Als ik uiteindelijk faal in de Johan Cruijff ArenA, dan zou dat geen goed verhaal zijn."
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Luca Dahl Tomasson langer vastgelegd. De 17-jarige Deense jeugdinternational en zoon van oud-Feyenoorder Jon Dahl Tomasson tekende een nieuw contract tot de zomer van 2028.
20 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft de Deense trainer Thomas Frank ontslagen. Het ontslag volgt een dag na de 2-1-thuisnederlaag tegen Newcastle United. De ploeg van de Nederlandse internationals Micky van de Ven en Xavi Simons staat zestiende in de Premier League.
20 uur geleden