Oranje-aanvoerder Van Dijk 'in shock' na onthulling Van Gaal
LIVERPOOL (ANP) - Virgil van Dijk was naar eigen zeggen "in shock" toen hij hoorde dat bondscoach Louis van Gaal lijdt aan prostaatkanker. De 70-jarige trainer van Oranje vertelde dat zondagavond op tv in de talkshow van Humberto Tan.
"Volgende week komt een film over hem uit, ik was benieuwd hoe hij dat zou gaan promoten", aldus Van Dijk, de aanvoerder van Oranje. "Het was een grote schok toen ik hoorde dat hij ziek is. Ik heb hem na het interview een bericht gestuurd. Als groep zijn we er voor hem als hij dat nodig heeft. Hopelijk kunnen we er aan het einde van dit jaar ook voor hem een onvergetelijk WK van maken."
Van Gaal onthulde dat hij al geruime tijd prostaatkanker heeft. Hij onderging inmiddels 25 bestralingen, ook tijdens de interlandperiodes met Oranje. Van Gaal ging dan 's avonds of zelfs 's nachts naar het ziekenhuis, zonder dat zijn spelers dat wisten. "Dat zegt ook veel over hem", aldus Van Dijk. "Hij is niet iemand die veel medeleven nodig heeft, zo is hij nu eenmaal."
Oranje werd vrijdag bij de loting voor het WK in Qatar in groep A gekoppeld aan het gastland, aan Ecuador en Senegal, de ploeg van Sadio Mané, teamgenoot van Van Dijk bij Liverpool. "We hadden daar vooraf al grappen over gemaakt. Het wordt heel zwaar, Senegal is kampioen van Afrika en heeft fantastische spelers. We spelen tegen hen de openingswedstrijd van het WK om 11.00 uur 's ochtends. Om 11.00 uur, wie heeft dat verzonnen? Ik heb zoveel respect voor Senegal en wat die ploeg heeft bereikt. Wij moeten zorgen dat we er klaar voor zijn."
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP/AFP) - Tijjani Reijnders heeft benadrukt dat Manchester City na de verrassende nederlaag (0-2) tegen Bayer Leverkusen in de Champions League niet van slag zal raken. "Natuurlijk is het balen, maar we mogen ons zelfvertrouwen niet verliezen, want we hebben eerder geweldig gepresteerd en we moeten weer terug naar die winning streak. Dat doen we door ons voor te bereiden op de volgende wedstrijd op zaterdag", aldus de Nederlandse middenvelder in Manchester.
20 minuten geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - De man die in mei inreed op feestende supporters van Liverpool heeft bij de start van zijn proces alsnog schuld bekend. Tegen hem zijn 31 aanklachten ingediend, waaronder het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel, opzettelijke verwonding en gevaarlijk rijgedrag.
25 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag neemt voorlopig geen supporters mee naar uitwedstrijden. Reden voor die maatregel zijn de ongeregeldheden van vrijdag tijdens een uitduel met SC Cambuur. Fans van ADO gooiden onder meer vuurwerk naar de tribune waar ook kinderen zaten. Supporters van ADO waren eind oktober ook betrokken bij rellen rond een bekerduel bij FC Den Bosch.
3 uur geledenKERKRADE (ANP) - Roda JC onderzoekt of de Portugese doelman Celton Biai van FC Dordrecht dinsdagavond racistisch is bejegend door supporters van de club uit Limburg. "Roda JC heeft na afloop van de thuiswedstrijd tegen FC Dordrecht vernomen dat de keeper van FC Dordrecht mogelijk racistisch is bejegend. Een dergelijke beschuldiging nemen wij als club uiterst serieus. Racisme en discriminatie horen nergens thuis, niet in het voetbal en niet in onze samenleving" , meldt de club in een statement.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola voelt zich verantwoordelijk voor de nederlaag van Manchester City tegen Bayer Leverkusen in de Champions League (0-2). "Ik heb mijn ploeg op te veel posities gewijzigd", zei hij na de wedstrijd.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - José Mourinho zag "een niet perfect team" zijn tactisch plan goed uitvoeren. Dat zei de 62-jarige coach van Benfica na afloop van de gewonnen Champions League-wedstrijd tegen Ajax (0-2).
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rayane Bounida heeft het idee dat hij zijn interim-trainer Fred Grim heeft overtuigd in het verloren duel met Benfica (0-2) in de Champions League. "Ik denk dat ik nu basisspeler ben", zei hij met veel bravoure in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Ik denk dat ik lekker ga slapen."
16 uur geleden