Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje-aanvoerder Van Dijk 'in shock' na onthulling Van Gaal

Oranje-aanvoerder Van Dijk 'in shock' na onthulling Van Gaal

LIVERPOOL (ANP) - Virgil van Dijk was naar eigen zeggen "in shock" toen hij hoorde dat bondscoach Louis van Gaal lijdt aan prostaatkanker. De 70-jarige trainer van Oranje vertelde dat zondagavond op tv in de talkshow van Humberto Tan.

"Volgende week komt een film over hem uit, ik was benieuwd hoe hij dat zou gaan promoten", aldus Van Dijk, de aanvoerder van Oranje. "Het was een grote schok toen ik hoorde dat hij ziek is. Ik heb hem na het interview een bericht gestuurd. Als groep zijn we er voor hem als hij dat nodig heeft. Hopelijk kunnen we er aan het einde van dit jaar ook voor hem een onvergetelijk WK van maken."

Van Gaal onthulde dat hij al geruime tijd prostaatkanker heeft. Hij onderging inmiddels 25 bestralingen, ook tijdens de interlandperiodes met Oranje. Van Gaal ging dan 's avonds of zelfs 's nachts naar het ziekenhuis, zonder dat zijn spelers dat wisten. "Dat zegt ook veel over hem", aldus Van Dijk. "Hij is niet iemand die veel medeleven nodig heeft, zo is hij nu eenmaal."

Oranje werd vrijdag bij de loting voor het WK in Qatar in groep A gekoppeld aan het gastland, aan Ecuador en Senegal, de ploeg van Sadio Mané, teamgenoot van Van Dijk bij Liverpool. "We hadden daar vooraf al grappen over gemaakt. Het wordt heel zwaar, Senegal is kampioen van Afrika en heeft fantastische spelers. We spelen tegen hen de openingswedstrijd van het WK om 11.00 uur 's ochtends. Om 11.00 uur, wie heeft dat verzonnen? Ik heb zoveel respect voor Senegal en wat die ploeg heeft bereikt. Wij moeten zorgen dat we er klaar voor zijn."

Meer uit Voetbal

Napoli-coach Conte klaagt: voetbal gaat kapot aan moordend schema

NAPELS (ANP) - Trainer Antonio Conte van Napoli geeft het drukke speelschema de schuld van de waslijst aan blessures in zijn ploeg. "Het slopende schema met al die wedstrijden maakt het voetbal kapot", zei hij na de benauwde zege van 2-1 op Fiorentina. Hij zag tot zijn grote frustratie aanvoerder Giovanni Di Lorenzo uitvallen met een op het oog zware knieblessure.

24 minuten geleden
PEC Zwolle haalt uit tegen Telstar in 'jubileumwedstrijd'

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft thuis met 4-1 van Telstar gewonnen in de Eredivisie. De bezoekers bleven lang bij in de wedstrijd, maar PEC wist in het laatste halfuur uit te lopen. De Zwollenaren stijgen door de overwinning naar de negende plek op de ranglijst.

1 uur geleden
Koploper Bayern verspeelt ook punten tegen HSV in Bundesliga

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft opnieuw punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper speelde met 2-2 gelijk bij HSV in Hamburg. Bayern leed een week geleden tegen FC Augsburg zijn eerste nederlaag in de competitie. Doordeweeks won het wel met 2-1 van PSV in de Champions League.

1 uur geleden
Trainer Schreuder hoopt dat Sano voor NEC behouden blijft

ALKMAAR (ANP) - Dick Schreuder hoopt dat zijn Japanse sterspeler Kodai Sano (22) voor NEC behouden blijft. "Deze jongen kan zo goed voetballen. Daarom is het ook hectisch om hem heen", zei de coach van NEC bij ESPN over het spel van Sano na de 3-1-overwinning bij AZ. "We hopen dat hij blijft."

3 uur geleden
Feyenoorder Shaqueel van Persie dit seizoen mogelijk nog in actie

ROTTERDAM (ANP) - Aanvaller Shaqueel van Persie (19) hoeft geen operatie te ondergaan. Dat heeft Feyenoord na medisch onderzoek bekendgemaakt via de eigen website. De aanvaller en zoon van Feyenoord-coach Robin van Persie viel afgelopen donderdag uit in het duel in de Europa League met Real Betis in Sevilla.

3 uur geleden
NEC zet opmars voort en staat na zege bij AZ derde in Eredivisie

ALKMAAR (ANP) - NEC heeft de opmars na de winterstop met de derde zege op rij voortgezet. Het elftal van coach Dick Schreuder won zaterdag met 3-1 bij AZ en mag zich de nummer 3 van de Eredivisie noemen. NEC heeft na twintig wedstrijden 1 punt achterstand op Feyenoord en 1 punt voorsprong op Ajax. AZ zakte naar de zesde plaats.

3 uur geleden
Zoet blijft ook na terugkeer Owusu-Oduro eerste doelman van AZ

ALKMAAR (ANP) - Jeroen Zoet blijft bij de thuiswedstrijd van AZ tegen NEC het doel verdedigen van de Alkmaarders. De doelman was de afgelopen duels de vervanger van de geblesseerde Rome-Jayden Owusu-Oduro. Zoet krijgt wederom een basisplaats van interim-coach Leeroy Echteld, ook nu Owusu-Oduro terug is in de selectie.

6 uur geleden