Oranje-aanvoerder Van Dijk 'in shock' na onthulling Van Gaal
LIVERPOOL (ANP) - Virgil van Dijk was naar eigen zeggen "in shock" toen hij hoorde dat bondscoach Louis van Gaal lijdt aan prostaatkanker. De 70-jarige trainer van Oranje vertelde dat zondagavond op tv in de talkshow van Humberto Tan.
"Volgende week komt een film over hem uit, ik was benieuwd hoe hij dat zou gaan promoten", aldus Van Dijk, de aanvoerder van Oranje. "Het was een grote schok toen ik hoorde dat hij ziek is. Ik heb hem na het interview een bericht gestuurd. Als groep zijn we er voor hem als hij dat nodig heeft. Hopelijk kunnen we er aan het einde van dit jaar ook voor hem een onvergetelijk WK van maken."
Van Gaal onthulde dat hij al geruime tijd prostaatkanker heeft. Hij onderging inmiddels 25 bestralingen, ook tijdens de interlandperiodes met Oranje. Van Gaal ging dan 's avonds of zelfs 's nachts naar het ziekenhuis, zonder dat zijn spelers dat wisten. "Dat zegt ook veel over hem", aldus Van Dijk. "Hij is niet iemand die veel medeleven nodig heeft, zo is hij nu eenmaal."
Oranje werd vrijdag bij de loting voor het WK in Qatar in groep A gekoppeld aan het gastland, aan Ecuador en Senegal, de ploeg van Sadio Mané, teamgenoot van Van Dijk bij Liverpool. "We hadden daar vooraf al grappen over gemaakt. Het wordt heel zwaar, Senegal is kampioen van Afrika en heeft fantastische spelers. We spelen tegen hen de openingswedstrijd van het WK om 11.00 uur 's ochtends. Om 11.00 uur, wie heeft dat verzonnen? Ik heb zoveel respect voor Senegal en wat die ploeg heeft bereikt. Wij moeten zorgen dat we er klaar voor zijn."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Noa Lang mist vrijdag het oefenduel van het Nederlands elftal tegen Noorwegen. Dat meldt zijn club Galatasaray in een verklaring. Mogelijk is de vleugelaanvaller volgende week dinsdag wel inzetbaar voor de vriendschappelijke interland tegen Ecuador.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal brengen vrijdag tijdens de oefeninterland tegen Noorwegen een eerbetoon aan Johan Cruijff. Ze zijn volgens de KNVB van plan om in de veertiende minuut te gaan staan. Vervolgens is het de bedoeling dat er een groot applaus klinkt in de Johan Cruijff ArenA.
5 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman is succesvol geopereerd aan een blessure in zijn gezicht. Dat meldt zijn club Newcastle United maandag. De Nederlandse verdediger werd zondag tijdens de wedstrijd tegen Sunderland gewisseld vanwege het protocol voor hoofdblessures. De club verwacht dat Botman "de laatste weken van het seizoen" weer beschikbaar is.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent niet op Memphis Depay voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. "Hij heeft een scan laten maken en daar is de uitslag nog niet van bekend", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar het ziet er niet goed uit. Als hij toch beschikbaar is, dan vliegt hij later onze kant op."
6 uur geledenSEVILLA (ANP) - Sevilla heeft afscheid genomen van trainer Matías Almeyda. De Spaanse club, zevenvoudig winnaar van de Europa League, staat na de 2-0-thuisnederlaag tegen Valencia van afgelopen zaterdag op de vijftiende plaats in La Liga met 31 punten. Dat zijn er slechts 3 meer dan Mallorca dat op een degradatieplek staat.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal blijft Ajax adviseren. Dat is volgens de club uit Amsterdam het resultaat van een gesprek van de oud-trainer met Lesley Bamberger en Edo Ophof, de voorzitter en technische man van de nieuwe raad van commissarissen.
9 uur geledenDORTMUND (ANP/DPA) - Duitsland kan in de komende interlandperiode niet beschikken over Felix Nmecha van Borussia Dortmund. De 25-jarige middenvelder liep zaterdag een blessure op tijdens de gewonnen wedstrijd van zijn club tegen Hamburger SV (3-2).
11 uur geleden