Oranje-aanvoerder Van Dijk: het moet beter
DOHA (ANP) - Volgens aanvoerder Virgil van Dijk heeft Oranje tegen Senegal (2-0) geen moment overwogen om genoegen te nemen met een punt. "We zijn blijven geloven in de overwinning, ook in de wetenschap dat we in de tweede helft nog veel kwaliteit konden inbrengen", zei hij bij de NOS. Helemaal tevreden was hij na de overwinning, door treffers in de slotfase, echter niet. "Het moet beter."
"Af en toe was ons spel in de jacht op de openingstreffer te geforceerd", vervolgde de verdediger van Liverpool. "Soms was het moeilijk. De tegenstander zakte veel in en kwam er snel uit bij balverlies aan onze kant. Vooral op dat punt moeten we ons verbeteren, aangezien ook onze volgende tegenstander Ecuador gevaarlijk is in de counter. Maar mijn gevoel zegt dat het vanaf nu alleen maar beter zal gaan."
Van Dijk droeg niet de veelbesproken OneLove-band, die staat voor verbinding en tegen alle vormen van discriminatie is. Op last van de FIFA had hij de gele kaart gekregen als hij dat wel had gestaan. "We waren bereid een statement te maken, maar om met een gele kaart aan de wedstrijd te beginnen, is niet zo handig. Vooral niet op mijn positie. Ik had de band graag gedragen, maar niet ten koste van alles. Jammer dat het niet kon, maar ik ben hier in de eerste plaats als voetballer."
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV is het bekertoernooi begonnen met een eenvoudige thuiszege op GVVV. Na vroege treffers van Guus Til en Paul Wanner leek de score hoog uit te gaan vallen in Eindhoven, maar de nummer 8 van de tweede divisie hield de schade beperkt tot 3-0.
4 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA is na kritiek met goedkopere tickets gekomen voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. 10 procent van de aan nationale bonden toegewezen kaarten gaat 60 dollar per ticket kosten, omgerekend zo'n 51 euro.
7 uur geledenDOHA (ANP) - Sarina Wiegman is op een gala van wereldvoetbalbond FIFA in Doha voor de vijfde keer gekozen tot beste coach van een vrouwenteam. De 56-jarige Nederlandse won als bondscoach van de Engelse voetbalsters afgelopen zomer het EK.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Oranje-international Denzel Dumfries heeft dinsdag een operatie ondergaan om zijn linkerenkel te stabiliseren. De verdediger van Internazionale zal de komende weken een revalidatieprogramma volgen. Dat meldt de Italiaanse koploper op de eigen website.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Voetballer Ayoub Oufkir maakt in de winterstop de overstap van Sparta Rotterdam naar AZ. Dat melden beide Eredivisieclubs. AZ betaalt naar verluidt een bedrag van rond de 5 miljoen euro voor de 19-jarige aanvaller, die afgelopen zomer met Oranje onder 19 de Europese titel won.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de transfervrije verdediger Takehiro Tomiyasu afgerond. De 27-jarige Japanner tekende een contract tot de zomer van 2026. Tomiyasu speelde in Europa voor Sint-Truiden, Bologna en Arsenal. Hij speelde zijn laatste officiële duel voor Arsenal in oktober 2024, waarna hij door een knieblessure niet meer in actie kwam.
12 uur geledenDOHA (ANP/DPA) - Gianluigi Donnarumma is door de FIFA uitgeroepen tot beste mannelijke doelman van het jaar. De Italiaan kreeg de voorkeur boven Thibaut Courtois (Real Madrid), Manuel Neuer (Bayern München), David Raya (Arsenal), Yann Sommer (Internazionale), Wojciech Szczesny (FC Barcelona) en Emiliano Martínez (Aston Villa). Martínez won de FIFA-award vorig jaar.
13 uur geleden