Oranje-aanvoerder Van Dijk: het moet beter
DOHA (ANP) - Volgens aanvoerder Virgil van Dijk heeft Oranje tegen Senegal (2-0) geen moment overwogen om genoegen te nemen met een punt. "We zijn blijven geloven in de overwinning, ook in de wetenschap dat we in de tweede helft nog veel kwaliteit konden inbrengen", zei hij bij de NOS. Helemaal tevreden was hij na de overwinning, door treffers in de slotfase, echter niet. "Het moet beter."
"Af en toe was ons spel in de jacht op de openingstreffer te geforceerd", vervolgde de verdediger van Liverpool. "Soms was het moeilijk. De tegenstander zakte veel in en kwam er snel uit bij balverlies aan onze kant. Vooral op dat punt moeten we ons verbeteren, aangezien ook onze volgende tegenstander Ecuador gevaarlijk is in de counter. Maar mijn gevoel zegt dat het vanaf nu alleen maar beter zal gaan."
Van Dijk droeg niet de veelbesproken OneLove-band, die staat voor verbinding en tegen alle vormen van discriminatie is. Op last van de FIFA had hij de gele kaart gekregen als hij dat wel had gestaan. "We waren bereid een statement te maken, maar om met een gele kaart aan de wedstrijd te beginnen, is niet zo handig. Vooral niet op mijn positie. Ik had de band graag gedragen, maar niet ten koste van alles. Jammer dat het niet kon, maar ik ben hier in de eerste plaats als voetballer."
Meer uit Voetbal
CAÏRO (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft donderdag zijn herhaalde steun uitgesproken voor FIFA-voorzitter Gianni Infantino. De positie van Infantino ligt onder vuur door het, inmiddels ingetrokken, investeringsplan rond het WK voetbal.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft nagelaten om Shelbourne op grote achterstand te zetten in het thuisduel van de derde voorronde van de Conference League. De club uit Amsterdam was veel sterker dan de bezoekers uit Ierland dan de overwinning doet vermoeden (3-1).
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft donderdag in de derde voorronde van de Conference League een grote stap gezet naar de play-offs, de laatste kwalificatieronde voor het hoofdtoernooi. In Enschede werd met 6-0 gewonnen van FC DAC 1904 uit Slowakije.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Vinícius Júnior heeft zijn contract bij Real Madrid met vijf jaar verlengd tot de zomer van 2032. Dat meldt de Spaanse voetbalclub donderdag op zijn website. De 26-jarige Braziliaanse vleugelaanvaller speelt sinds 2018 voor Real en had een contract dat na komend seizoen af zou lopen.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Engelse voetbalbond (FA) heeft een brief gestuurd aan de FIFA waarin de bond steun voor de herverkiezing van Gianni Infantino als voorzitter van de wereldvoetbalbond intrekt. Dat melden Britse media waaronder de BBC en Sky News. De positie van Infantino staat onder grote druk sinds de aankondiging van een, inmiddels ingetrokken, investeringsplan rond het WK voetbal.
3 uur geledenLUQUE (ANP) - De Zuid-Amerikaanse voetbalbond CONMEBOL pleit voor "institutionele integriteit" bij wereldvoetbalbond FIFA. Ook juicht de bond het intrekken van het omstreden WK-investeringsplan van de FIFA toe, meldt zij in een verklaring.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mika Godts begint met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen Shelbourne. De linksbuiten staat in de belangstelling van Paris Saint-Germain. De winnaar van de Champions League heeft nog geen overeenstemming met Ajax bereikt over een transfer.
4 uur geleden