Oranje-aanvoerder Van Dijk had 'slechte avond' in Litouwen
KAUNAS (ANP) - Virgil van Dijk sprak na de 3-2-zege in de WK-kwalificatie op Litouwen van een 'slechte avond'. De aanvoerder van Oranje zag zijn ploeg in Kaunas snel op 2-0 komen, maar nog voor rust stond het weer gelijk. Met zijn tweede treffer redde Memphis Depay de 3 punten voor Nederland, dat leidt in de poule.
"Het was een slechte avond, alleen voor Memphis niet", vertelde Van Dijk voor de camera van de NOS. Depay werd met zijn eerste treffer topscorer aller tijden van Oranje. "Je komt op 2-0 en geeft die voorsprong vervolgens veel te makkelijk weg. Zo maak je het jezelf moeilijk."
"We waren slordig in balbezit, wonnen de duels niet en ook de 'tweede bal' was vaak niet voor ons", somde de verdediger van Liverpool op. "We hielden de bal ook te lang aan één kant waardoor het voor hen makkelijk te belopen was."
'Spiegel'
"We pakken 3 punten, dat is het belangrijkste", vervolgde Van Dijk. "Maar als we een stap willen maken, dan mag dit niet."
"Het is de fase van het seizoen waarin je nog op zoek bent naar een constant niveau. Dat geldt voor iedereen. We hadden ook nogal wat wissels, misschien liep het daarom wat stroef, maar dat is geen excuus", vond Van Dijk. "We moeten in de spiegel kijken. Zo'n avond mag niet gebeuren. Natuurlijk praten we daarover: in de rust, straks en tijdens de terugreis. En ook volgende maand (in oktober is Malta uit de eerstvolgende wedstrijd van Oranje) zullen we de beelden bekijken en een en ander met elkaar bespreken. Er zijn heel veel dingen waar je van kunt leren. Als je stappen wilt maken, zal het beter moeten."
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A weer in handen genomen. Het elftal van trainer Cristian Chivu won bij Atalanta: 0-1.
5 uur geledenRABAT (ANP) - Algerije heeft zich met een 1-0-overwinning op Burkina Faso geplaatst voor de achtste finales van de Afrika Cup. Feyenoorder Anis Hadj Moussa maakt deel uit van de selectie van het Noord-Afrikaanse land, maar bleef zondagavond net als Ramiz Zerrouki van FC Twente op de bank.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en Jordi Cruijff hebben mondeling overeenstemming bereikt over de functie van technisch directeur. Dat meldt Ajax in een persbericht. Er moeten volgens de Amsterdamse club nog een aantal stappen worden genomen om tot een definitieve aanstelling te komen. Het doel van de huidige nummer 3 van de Eredivisie is dat Cruijff begin februari kan beginnen.
9 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Sunderland is er in de Premier League niet in geslaagd de vijfde plaats in handen te nemen. Het elftal van trainer Régis Le Bris speelde voor eigen publiek gelijk tegen Leeds United: 1-1.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft dankzij een 3-0-zege op Hellas Verona in ieder geval voor even de koppositie in de Italiaanse Serie A veroverd. Milan heeft 35 punten uit zestien duels. Stadgenoot Internazionale staat derde met 33 punten, maar gaat later op zondag nog op bezoek bij Atalanta en neemt bij winst de eerste plaats weer over.
14 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-coach Arne Slot denkt dat Florian Wirtz na zijn doelpunt tegen Wolverhampton (2-1) vooral opluchting heeft gevoeld. De Duitse middenvelder werd afgelopen zomer voor 115 miljoen euro overgenomen van Bayer Leverkusen, maar had in meer dan twintig duels voor zijn nieuwe club nog niet gescoord.
19 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft verdediger Thijmen Blokzijl langer aan zich gebonden. In het contract van de 20-jarige centrale verdediger was een optie voor nog een jaar opgenomen. De Groningse Eredivisionist heeft daarvan gebruikgemaakt, zodat de jeugdinternational nu tot de zomer van 2027 vastligt.
19 uur geleden