
Oranje-aanvoerder Van Dijk: gevochten als leeuwen
ROTTERDAM (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk van het Nederlands elftal sprak van een grote teleurstelling, na de nederlaag tegen Kroatië (2-4) in de halve finale van de Nations League. "We hebben gevochten als leeuwen, maar het is ons niet gelukt de finale te halen. Dat komt hard aan", zei hij.
Hij was ook reëel. "Bij vlagen hebben we heel goed gespeeld. Maar het was niet goed genoeg tegen deze tegenstander. Dat is de realiteit. Het zat ook niet mee, met twee strafschoppen tegen. We hebben er alles aan gedaan en er daardoor met die late gelijkmaker nog een verlenging uitgesleept. Helaas zat er niet meer in."
Nederland speelt nu in Enschede om de derde plaats tegen de verliezer van de andere halve finale tussen Spanje en Italië. "Dat is op het eerste gezicht geen wedstrijd om naar uit te kijken", zei Van Dijk. "Zeker nu niet als de teleurstelling groot is. Maar ik wil altijd spelen. Ik denk dat we vanaf morgen de wedstrijd om de derde plaats als voorbereiding op onze volgende duels in de EK-kwalificatie moeten gebruiken. Laten we ook niet vergeten dat we tegen de nummer drie van de wereld speelden. We deden het ook veel beter dan in maart tegen Frankrijk en Gibraltar."
Meer uit Voetbal
BERN (ANP) - Spanje heeft Portugal op het Europees kampioenschap voetbal voor vrouwen kansloos gelaten. De regerend wereldkampioen was in Bern met 5-0 te sterk. Bij rust was het al 4-0.
2 uur geledenABUJA (ANP) - Oud-doelman Peter Rufai is op 61-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Nigeriaanse voetbalbond.
3 uur geledenSPIEZ (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal spelen zaterdag hun eerste EK-wedstrijd tegen Wales met rouwbanden door het overlijden van oud-international Rinus Israël. Er is geen minuut stilte, laat de KNVB weten.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Virgil van Dijk is zwaar aangeslagen na het plotselinge overlijden van zijn Portugese ploeggenoot Diogo Jota bij Liverpool. "Man, ik kan het niet geloven en ik wil het niet geloven. Ik ben er absoluut kapot van en vol ongeloof", schrijft de aanvoerder op Instagram.
3 uur geledenSION (ANP) - De Italiaanse voetbalsters zijn het Europees kampioenschap in Zwitserland met een overwinning begonnen. In Sion maakte Arianna Caruso tegen België kort voor rust het enige doelpunt: 1-0. De middenveldster nam de bal in het zestienmetergebied aan en schoot hard raak.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool noemt het plotselinge overlijden van Diogo Jota een 'enorme schok'. De aanvaller van de Engelse landskampioen en Portugees international overleed door een verkeersongeval in Spanje samen met zijn jongere broer. "Wat te zeggen? Wat kan iemand zeggen op zo'n moment, wanneer de schok en de pijn zo ongelooflijk intens zijn? Ik wilde dat ik de woorden had, maar ik weet dat ik die niet heb", schrijft Slot in een verklaring op de website van de club.
5 uur geledenTHUN (ANP) - Andries Jonker heeft kort voor het EK overwogen te stoppen als bondscoach van Oranje. Dat zegt de 62-jarige Amsterdammer in de NOS Voetbal-podcast.
6 uur geleden