Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje 22 jaar na 'Drama van Dublin' terug op Lansdowne Road

Oranje 22 jaar na 'Drama van Dublin' terug op Lansdowne Road

DUBLIN (ANP) - Van de huidige selectie van het Nederlands elftal waren Quilindschy Hartman, Ian Maatsen, Xavi Simons en Bart Verbruggen nog niet eens geboren. Daley Blind, met 33 jaar de oudste international op dit moment, is vermoedelijk een van de weinigen die er nog wel wat herinneringen aan heeft. De Ier Jason McAteer bezorgde het Nederlandse voetbal op 1 september 2001 een nieuw trauma door in een beslissende groepswedstrijd in de kwalificatie voor het WK van 2002 als enige te scoren: 1-0. Oranje keert na 22 jaar terug op Lansdowne Road en kan daar zondag een flinke stap zetten op weg naar het EK van volgend jaar in Duitsland.

Het is een van de meest bijzondere momenten uit de vorig jaar uitgebrachte documentaire 'Louis', over het leven van de trainer Louis van Gaal. De voormalige bondscoach van Oranje is het met de broers Frank en Ronald de Boer, die bij hem op de achterbank in de auto zitten, duidelijk niet eens over de oorzaak van het mislopen van het WK in Japan en Zuid-Korea. De tweeling was van mening dat Van Gaal de 'gouden generatie' van toen wat meer vrijheid en eigen verantwoordelijkheid had mogen geven. Onzin, is Van Gaal tot de dag van vandaag van mening.

Na de verloren halve finale op het WK van 1998 tegen Brazilië én de verloren halve eindstrijd op het EK van 2000 in eigen land in Italië, met respectievelijk Guus Hiddink en Frank Rijkaard als bondscoach, moest het onder Van Gaal gebeuren. In een poule met Portugal en Ierland faalde Oranje echter jammerlijk. Het Nederlands elftal ontbrak voor het eerst sinds 1986 op de mondiale eindronde en Van Gaal vertrok.

Zoveel als toen hangt er dit keer niet van af voor het elftal van de huidige bondscoach Ronald Koeman, al kan een nieuwe nederlaag in Dublin Oranje wel in de problemen brengen. Na de zege van 3-0 op Griekenland staat het Nederlands elftal tweede in kwalificatiegroep B, achter Frankrijk, en heeft het deelname aan het EK in eigen hand.

Het stadion waar Oranje 22 jaar geleden verloor, werd in 2007 afgebroken. Op dezelfde plek herrees het Aviva Stadium, dat in 2010 openging. Nederland speelde na het echec van 2002 nog twee keer in Dublin, beide malen vriendschappelijk. In augustus 2006 won Oranje met 4-0 dankzij doelpunten van Klaas-Jan Huntelaar (twee keer), Arjen Robben en Robin van Persie. De laatste ontmoeting in 2016 eindigde onbeslist (1-1). Luuk de Jong scoorde voor het Nederlands elftal.

Meer uit Voetbal

PSG verstevigt koppositie na winst tegen Le Havre

LE HAVRE (ANP) - PSG heeft de koppositie in de Franse Ligue 1 verstevigd door Le Havre met 1-0 te verslaan. De ploeg uit Parijs heeft nu 4 punten voorsprong op nummer 2 Lens, dat vrijdag met 1-1 gelijkspeelde tegen Strasbourg.

12 uur geleden
Koploper Inter herstelt zich tegen Genoa van uitschakeling in CL

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft zich in het thuisduel met Genoa (2-0) hersteld van de verrassende uitschakeling in de Champions League. De verliezend finalist van vorig seizoen verloor dinsdag in de tussenronde op eigen veld met 2-1 van het Noorse Bodø/Glimt, na ook het uitduel al te hebben verloren (3-1). Tegen Genoa boekte de Italiaanse koploper juist de achtste achtereenvolgende overwinning in de competitie.

12 uur geleden
Manchester City wint zonder Haaland nipt bij Leeds

LEEDS (ANP) - Manchester City heeft het uitduel met Leeds United met 1-0 gewonnen. City verkleinde daardoor het gat met koploper Arsenal tot 2 punten. De Londenaren komen zondag nog in actie tegen Chelsea.

14 uur geleden
PSV op halve kracht ruim langs hekkensluiter Heracles

ALMELO (ANP) - PSV heeft het uitduel met hekkensluiter Heracles Almelo zonder veel moeite gewonnen: 1-3. Zo vergrootte de koploper uit Eindhoven de degradatiezorgen van de ploeg van trainer Ernest Faber, die in de elf competitieduels sinds zijn aanstelling alleen van Fortuna Sittard won. De achterstand op FC Volendam, dat de veilige vijftiende plek inneemt, is 7 punten.

14 uur geleden
Barcelona wint dankzij hattrick Lamine Yamal ruim van Villarreal

BARCELONA (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft dankzij een hattrick van Lamine Yamal op eigen veld met 4-1 gewonnen van Villarreal.

17 uur geleden
Van Dijk en Gakpo dragen bij aan doelpuntrijke zege Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft het thuisduel met West Ham United zonder grote problemen gewonnen: 5-2. De ploeg van trainer Arne Slot boekte, mede dankzij treffers van Virgil van Dijk en Cody Gakpo, de vierde overwinning op rij. Bij rust stond het al 3-0 op Anfield.

17 uur geleden
VAR mag voortaan ook ingrijpen bij onterecht gegeven corners

HENSOL (ANP/DPA) - De videoscheidsrechter krijgt in het voetbal veel meer mogelijkheden om in te grijpen. Zo gaat de VAR ook beoordelen of hoekschoppen en tweede gele kaarten terecht zijn gegeven. Dat heeft de internationale spelregelorganisatie IFAB besloten tijdens de jaarlijkse vergadering in Wales. Het controleren van gegeven hoekschoppen mag niet tot vertraging van het spel leiden.

20 uur geleden