Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje 22 jaar na 'Drama van Dublin' terug op Lansdowne Road

Oranje 22 jaar na 'Drama van Dublin' terug op Lansdowne Road

DUBLIN (ANP) - Van de huidige selectie van het Nederlands elftal waren Quilindschy Hartman, Ian Maatsen, Xavi Simons en Bart Verbruggen nog niet eens geboren. Daley Blind, met 33 jaar de oudste international op dit moment, is vermoedelijk een van de weinigen die er nog wel wat herinneringen aan heeft. De Ier Jason McAteer bezorgde het Nederlandse voetbal op 1 september 2001 een nieuw trauma door in een beslissende groepswedstrijd in de kwalificatie voor het WK van 2002 als enige te scoren: 1-0. Oranje keert na 22 jaar terug op Lansdowne Road en kan daar zondag een flinke stap zetten op weg naar het EK van volgend jaar in Duitsland.

Het is een van de meest bijzondere momenten uit de vorig jaar uitgebrachte documentaire 'Louis', over het leven van de trainer Louis van Gaal. De voormalige bondscoach van Oranje is het met de broers Frank en Ronald de Boer, die bij hem op de achterbank in de auto zitten, duidelijk niet eens over de oorzaak van het mislopen van het WK in Japan en Zuid-Korea. De tweeling was van mening dat Van Gaal de 'gouden generatie' van toen wat meer vrijheid en eigen verantwoordelijkheid had mogen geven. Onzin, is Van Gaal tot de dag van vandaag van mening.

Na de verloren halve finale op het WK van 1998 tegen Brazilië én de verloren halve eindstrijd op het EK van 2000 in eigen land in Italië, met respectievelijk Guus Hiddink en Frank Rijkaard als bondscoach, moest het onder Van Gaal gebeuren. In een poule met Portugal en Ierland faalde Oranje echter jammerlijk. Het Nederlands elftal ontbrak voor het eerst sinds 1986 op de mondiale eindronde en Van Gaal vertrok.

Zoveel als toen hangt er dit keer niet van af voor het elftal van de huidige bondscoach Ronald Koeman, al kan een nieuwe nederlaag in Dublin Oranje wel in de problemen brengen. Na de zege van 3-0 op Griekenland staat het Nederlands elftal tweede in kwalificatiegroep B, achter Frankrijk, en heeft het deelname aan het EK in eigen hand.

Het stadion waar Oranje 22 jaar geleden verloor, werd in 2007 afgebroken. Op dezelfde plek herrees het Aviva Stadium, dat in 2010 openging. Nederland speelde na het echec van 2002 nog twee keer in Dublin, beide malen vriendschappelijk. In augustus 2006 won Oranje met 4-0 dankzij doelpunten van Klaas-Jan Huntelaar (twee keer), Arjen Robben en Robin van Persie. De laatste ontmoeting in 2016 eindigde onbeslist (1-1). Luuk de Jong scoorde voor het Nederlands elftal.

Meer uit Voetbal

Arsenal wint in League Cup na strafschoppen van Crystal Palace

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de halve finales van de League Cup bereikt. The Gunners wonnen in eigen huis na strafschoppen van Crystal Palace. Arsenal-doelman Kepa Arrizabalaga was de gevierde man nadat hij de strafschop van Maxence Lacroix stopte.

10 uur geleden
Nigeria wint moeizaam van Tanzania in eerste wedstrijd Afrika Cup

FÈS (ANP) - Nigeria heeft in de eerste wedstrijd van groep C in de Afrika Cup de favorietenrol met moeite waargemaakt. Het elftal van bondscoach Eric Chelle was in de stromende regen in het Marokkaanse Fès met 2-1 te sterk voor Tanzania. Tunesië en Oeganda zijn de andere landen in de groep. Die spelen dinsdagavond tegen elkaar.

12 uur geleden
Algemeen directeur Brands blijft tot medio 2029 bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Marcel Brands (63) blijft tot medio 2029 algemeen directeur van PSV. Dat heeft de Eindhovense voetbalclub in een persbericht bekendgemaakt. Brands heeft zijn contract met twee jaar verlengd. "Ik voel me fit, heb veel plezier in mijn werk en PSV voelt als mijn club. Samen met het directieteam en alle medewerkers wil ik verder bouwen aan een sterke toekomst", stelt hij.

14 uur geleden
Real Madrid verhuurt Endrick tot einde van het seizoen aan Lyon

MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid heeft de 19-jarige Endrick tot het einde van het seizoen verhuurd aan Olympique Lyon. Dat melden beide clubs. Met de huur is 1 miljoen euro gemoeid.

14 uur geleden
Duel Go Ahead - Heerenveen uitgesteld om Europa League

ZEIST (ANP) - De KNVB heeft het competitieduel tussen Go Ahead Eagles en sc Heerenveen van zondag 25 januari uitgesteld. Dat gebeurde op verzoek van de club uit Deventer, die enkele dagen daarvoor en daarna moet spelen in de Europa League. De wedstrijd wordt op woensdag 11 februari ingehaald in de Adelaarshorst.

19 uur geleden
Liverpool 'een paar maanden' zonder spits Isak na kuitbeenbreuk

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot verwacht spits Alexander Isak "een paar maanden" te moeten missen na zijn enkeloperatie en kuitbeenbreuk. De 26-jarige Zweed liep de blessure op bij een volgens Slot "roekeloze tackle" van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven afgelopen weekend.

22 uur geleden
Spits Isak (Liverpool) geopereerd aan enkel en breuk in kuitbeen

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.

1 dag geleden