Oracle-topman Ellison passeert Musk als rijkste man ter wereld
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Larry Ellison, topman van het Amerikaanse softwareconcern Oracle, heeft Elon Musk van de troon gestoten als rijkste man ter wereld. Het vermogen van Ellison steeg woensdag met 101 miljard dollar, nadat Oracle sterke kwartaalcijfers had gepresenteerd, waarop de beurskoers met ruim een derde omhoogschoot.
Zijn totale vermogen kwam daarmee uit op 393 miljard dollar, waarmee hij Elon Musk, goed voor 385 miljard dollar, voorbijstreeft. Dit meldde persbureau Bloomberg op basis van zijn Billionaires Index. Het is de grootste eendaagse stijging ooit gemeten door de index.
Musk werd in 2021 voor het eerst de rijkste persoon ter wereld, maar raakte die titel later kwijt aan Jeff Bezos, topman van Amazon, en LVMH-voorzitter Bernard Arnault. Vorig jaar heroverde hij de toppositie en wist die iets meer dan driehonderd dagen vast te houden.
Softwarebedrijf
Ellison (81), medeoprichter van Oracle en momenteel voorzitter, heeft het grootste deel van zijn vermogen vastzitten in het softwarebedrijf. Het aandeel Oracle, dat tot en met dinsdag al 45 procent was gestegen dit jaar, schoot woensdag met nog eens meer dan 40 procent omhoog. Dit gebeurde nadat het bedrijf een forse toename in nieuwe orders had gerapporteerd en een verrassend sterke groeiverwachting had afgegeven voor zijn clouddivisie.
Het aandeel Tesla, waar Musk topman is, staat dit jaar 13 procent in de min. De raad van bestuur van Tesla heeft een enorme beloningsregeling voorgesteld voor Musk. Als het hem lukt om een reeks ambitieuze doelen te behalen, zou hij de eerste biljonair ter wereld kunnen worden.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Republikeinse senator Thom Tillis zal stemmen voor de benoeming van Kevin Warsh als de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve. Dat heeft hij zondag gezegd tijdens een interview met NBC News. Daarmee lijkt de beëdiging van de door Donald Trump voorgedragen kandidaat als opvolger van de huidige Fed-voorzitter Jerome Powell zekerder te worden. Powells termijn loopt in mei af.
53 minuten geledenMUSCAT (ANP/RTR) - Oman heeft investeringsovereenkomsten ondertekend met meerdere organisaties voor nieuwe industrieprojecten ter waarde van meer dan 200 miljoen Omaanse rial. Dat is omgerekend zo'n 444 miljoen euro.
2 uur geledenHONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Beursintroducties in Hongkong hebben dit jaar al meer dan 140 miljard Hongkongse dollar (ongeveer 15,2 miljard euro) opgebracht. Dat meldt minister van Financiën Paul Chan van de speciale administratieve regio van de Volksrepubliek China in zijn blog. Daarmee behoudt Hongkong volgens hem zijn positie als belangrijkste bestemming ter wereld voor een beursgang.
7 uur geledenBOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De vermoedelijke aankomende premier van Hongarije zegt over informatie te beschikken dat rijke figuren die zijn gelinkt aan de regering van Viktor Orbán activa naar het buitenland wegsluizen. Verkiezingswinnaar Péter Magyar waarschuwt investeerders uit te kijken wat ze kopen en eist dat de Hongaarse autoriteiten "de criminelen oppakken die de Hongaren miljarden hebben gekost" en voorkomen dat ze "hun buit naar het buitenland smokkelen".
18 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers laten zich niet afschrikken door de oorlog in het Midden-Oosten en beschouwen de onrust juist als kans om goede zaken te doen, constateren analisten. Dit verklaart volgens hen waarom de beursgraadmeters op Wall Street afgelopen week weer recordstanden lieten zien. Ook de Amsterdamse AEX-index zit inmiddels in de buurt van een nieuw record, ondanks het conflict en de vele zorgen over de hoge energieprijzen.
1 dag geleden