Oracle smaakmaker op Wall Street, Beyond Meat levert flink in
NEW YORK (ANP) - Softwarebedrijf Oracle was vrijdag een van de smaakmakers op Wall Street. Het aandeel van het concern won bijna 16 procent aan waarde na beter dan verwachte resultaten. Vooral met zijn clouddiensten had het bedrijf veel succes. Maker van plantaardige vleesvervangers Beyond Meat (min 8 procent) moest het juist ontgelden. Restaurantketen Taco Bell zette zijn plannen om met een plantaardige variant van een populair gerecht te komen niet door.
Verder verwerkten de markten het inflatiecijfer voor november, dat conform verwachting uitkwam op het hoogste niveau sinds 1982. De sterke prijsstijgingen worden voor een groot deel veroorzaakt door het snelle en krachtige economische herstel uit de coronacrisis. De inflatie speelt een belangrijke rol in het rentebeleid van de Federal Reserve. Bij een aanhoudend sterke toename van het prijspeil zou de Fed de coronasteun mogelijk sneller gaan afbouwen. Volgende week houdt de Fed zijn laatste beleidsvergadering van dit jaar.
President Joe Biden benadrukte dat de inflatie over zijn hoogtepunt heen lijkt. Volgens hem zijn met name de prijsstijgingen voor brandstof en auto's aan het afnemen. Maar de vertraging gaat nog niet zo snel als hij zou willen.
Winst
De Dow-Jonesindex ging met een winst van 0,6 procent tot 35.970,99 punten het weekend in. De brede S&P 500 steeg bijna 1 procent tot een nieuw record van 4712,02 punten en technologiebeurs Nasdaq won 0,7 procent tot 15.630,60 punten.
Broadcom steeg dik 8 procent. De ontwikkelaar en verkoper van halfgeleiders blijft profiteren van de grote vraag naar chips en presteerde veel beter dan verwacht. Ook gaat het bedrijf voor 10 miljard dollar aan eigen aandelen inkopen.
Verder stond het aandeel Peloton onder druk. De producent van fitnessapparatuur kampt volgens kenners met een imagoprobleem. Zeker nadat in de eerste aflevering van de reboot van de voorheen populaire serie Sex and the City een fitnessapparaat van het merk te zien was. Ook kampte het aandeel met een adviesverlaging. Peloton verloor meer dan 5 procent.
Carrièreswitch Elon Musk
Tesla maakte een eerder verlies goed en sloot 1,3 procent hoger. Topman Elon Musk "denkt erover" al zijn banen op te zeggen en influencer te worden, zo liet hij via Twitter weten. Ook verkocht hij opnieuw aandelen van de maker van elektrische auto's.
De euro was 1,1213 dollar waard, tegen 1,1313 dollar eerder op de dag. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,1 procent meer op 72,01 dollar en Brentolie klom 1,3 procent in prijs tot 75,39 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Aandeelhouders van bioplasticmaker Avantium hebben het bedrijf woensdag toestemming gegeven om tientallen miljoenen euro's extra op te halen met de uitgifte van aandelen. De eigenaar van een bioplasticfabriek in Delfzijl heeft extra geld nodig omdat het langer dan verwacht duurde om die productielocatie op te starten.
28 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse toezichthouder FTC onderzoekt grote AI-bedrijven vanwege verschillende veiligheidsincidenten. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De Amerikaanse mededingingsautoriteit zou onder meer OpenAI, bekend van ChatGPT, en Anthropic van chatbot Claude onderzoeken.
42 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag op de laatste handelsdag van september lager gesloten. Aan het begin van de dag noteerde de index van de hoofdfondsen nog wel een nieuw tussentijds record van 1127,38 punten.
1 uur geledenKEULEN (ANP) - Het Europees Agentschap voor de veiligheid van de Luchtvaart (EASA) waarschuwt luchtvaartmaatschappijen voor risico's in het luchtruim van Saudi-Arabië. De aanleiding is een toename van aanvallen door de aan Iran gelieerde Houthi-rebellen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemersvereniging ONL voor Ondernemers vreest voor de pensioenen van haar achterban als de dinsdag gepresenteerde kabinetsplannen voor box 3 doorgaan. Dan zouden beleggers vanaf een lager bedrag belasting gaan betalen over hun rendement. "Veel mkb'ers hebben geen pensioenfonds achter zich: hun spaargeld en beleggingen zijn hun pensioen. Een ondernemer die al jaren belegt en zijn winst liquide maakt, betaalt daarover maar liefst 36 procent", reageert de belangenorganisatie.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voorzitter Marijke Vuik van ondernemersvereniging MKB-Nederland denkt dat een akkoord over sociale zekerheid met het kabinet en de vakbonden nog dit jaar mogelijk is. Vuik denkt aan een overeenkomst op hoofdlijnen, waarvoor dan nog enige tijd nodig is om die uit te werken. "Op een abstract niveau zijn we het heel erg met elkaar eens. We vinden allemaal dat de instroom van mensen die arbeidsongeschikt worden verklaard omlaag moet en de uitstroom omhoog", zei de in juli aangetreden voorzitter in het radioprogramma Sven op 1.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Autofabrikant BMW is van plan om volgend jaar 20 procent van de managementfuncties te schrappen. Het bedrijf wil op die manier kosten besparen. BMW verwacht de taken die de managers doen over te kunnen laten aan AI. Daarmee wordt het bedrijf volgens een verklaring weer wendbaarder.
3 uur geleden