Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oracle smaakmaker op Wall Street, Beyond Meat levert flink in

Oracle smaakmaker op Wall Street, Beyond Meat levert flink in

NEW YORK (ANP) - Softwarebedrijf Oracle was vrijdag een van de smaakmakers op Wall Street. Het aandeel van het concern won bijna 16 procent aan waarde na beter dan verwachte resultaten. Vooral met zijn clouddiensten had het bedrijf veel succes. Maker van plantaardige vleesvervangers Beyond Meat (min 8 procent) moest het juist ontgelden. Restaurantketen Taco Bell zette zijn plannen om met een plantaardige variant van een populair gerecht te komen niet door.

Verder verwerkten de markten het inflatiecijfer voor november, dat conform verwachting uitkwam op het hoogste niveau sinds 1982. De sterke prijsstijgingen worden voor een groot deel veroorzaakt door het snelle en krachtige economische herstel uit de coronacrisis. De inflatie speelt een belangrijke rol in het rentebeleid van de Federal Reserve. Bij een aanhoudend sterke toename van het prijspeil zou de Fed de coronasteun mogelijk sneller gaan afbouwen. Volgende week houdt de Fed zijn laatste beleidsvergadering van dit jaar.

President Joe Biden benadrukte dat de inflatie over zijn hoogtepunt heen lijkt. Volgens hem zijn met name de prijsstijgingen voor brandstof en auto's aan het afnemen. Maar de vertraging gaat nog niet zo snel als hij zou willen.

Winst

De Dow-Jonesindex ging met een winst van 0,6 procent tot 35.970,99 punten het weekend in. De brede S&P 500 steeg bijna 1 procent tot een nieuw record van 4712,02 punten en technologiebeurs Nasdaq won 0,7 procent tot 15.630,60 punten.

Broadcom steeg dik 8 procent. De ontwikkelaar en verkoper van halfgeleiders blijft profiteren van de grote vraag naar chips en presteerde veel beter dan verwacht. Ook gaat het bedrijf voor 10 miljard dollar aan eigen aandelen inkopen.

Verder stond het aandeel Peloton onder druk. De producent van fitnessapparatuur kampt volgens kenners met een imagoprobleem. Zeker nadat in de eerste aflevering van de reboot van de voorheen populaire serie Sex and the City een fitnessapparaat van het merk te zien was. Ook kampte het aandeel met een adviesverlaging. Peloton verloor meer dan 5 procent.

Carrièreswitch Elon Musk

Tesla maakte een eerder verlies goed en sloot 1,3 procent hoger. Topman Elon Musk "denkt erover" al zijn banen op te zeggen en influencer te worden, zo liet hij via Twitter weten. Ook verkocht hij opnieuw aandelen van de maker van elektrische auto's.

De euro was 1,1213 dollar waard, tegen 1,1313 dollar eerder op de dag. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,1 procent meer op 72,01 dollar en Brentolie klom 1,3 procent in prijs tot 75,39 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Shell drukt AEX in het rood na dalende olieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is de eerste handelsdag van de nieuwe maand licht lager gesloten. Dat kwam vooral door een stevig koersverlies van zwaargewicht Shell, dat 3,3 procent verloor door een daling van de olieprijs. Ook oliedienstverlener SBM Offshore behoorde om die reden tot de verliezers, met een min van 1,5 procent.

1 uur geleden
Omzet AI-bedrijf Anthropic schiet omhoog, verlies verdubbelt

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic behaalde over het afgelopen kwartaal een omzet van bijna 17 miljard dollar. Dat is ruim twaalf keer zoveel als in dezelfde periode een jaar eerder.

2 uur geleden
Olieprijzen dalen na mogelijk nieuwe gesprekken tussen VS en Iran

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn maandag gedaald, nadat de hoogste leider van Iran de regering toestemming heeft gegeven om gesprekken te voeren die een einde kunnen maken aan het conflict in het Midden-Oosten. Eerder zou de Amerikaanse president Donald Trump ook al hebben gezegd ruimte te bieden voor onderhandelingen met Iran.

3 uur geleden
Wall Street opent hoger, Apple iets lager in afwachting cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met winst aan de maand november begonnen. Apple stond bij de dalers op Wall Street in aanloop naar de bekendmaking van kwartaalcijfers later op de dag. Ook kijken beleggers uit naar de Amerikaanse midterms op dinsdag.

3 uur geleden
EU waarschuwt voor bewuste aanval op Europese voedselvoorziening

BRUSSEL (ANP/RTR) - De cyberaanvallen op koelsystemen van supermarkten in verschillende EU-landen zijn een "bewuste poging om de voedselvoorziening van de EU te ontwrichten en het vertrouwen van consumenten daarin te ondermijnen". Dat heeft Europees commissaris voor Landbouw en Voedselvoorziening Christophe Hansen maandag gezegd, naar aanleiding van het nieuwe incident.

3 uur geleden
Belgisch OM onderzoekt cyberaanval op koelkasten en vriezers

BRUSSEL (ANP/RTR) - Het Belgische Openbaar Ministerie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar de nieuwe cyberaanval op koelkasten en vriezers, die verschillende supermarkten in België heeft getroffen. Dat heeft een woordvoerder bekendgemaakt.

3 uur geleden
Marvell neemt Lumentum over in deal van 115 miljard dollar

SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Chipbedrijf Marvell Technology heeft een overnamedeal gesloten met de producent van optische apparatuur voor datacenters Lumentum Holdings ter waarde van 115 miljard dollar, omgerekend ruim 102 miljard euro. Vorige week had persbureau Bloomberg al gemeld dat er een overname van Lumentum door Marvell aan zat te komen in de AI-race.

4 uur geleden